Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2016., 19:49   #81
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kakvo je to pitaje?

All things equal, hoces motor sa 100 Nm ili 200 Nm?
Imam 1100 Nm kad zaglavim pajser od metra pa stanem na njega. Ne zanima me pajser, zanima me kW. 'Oću 200 kW, a 200 Nm si slobodno zadrži

BTW @svi koji se furate na moment motora - može li mi netko jednostavnim riječnikom objasniti što je to u stvari moment (motora)?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 20:39   #82
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Imam 1100 Nm kad zaglavim pajser od metra pa stanem na njega. Ne zanima me pajser, zanima me kW. 'Oću 200 kW, a 200 Nm si slobodno zadrži

BTW @svi koji se furate na moment motora - može li mi netko jednostavnim riječnikom objasniti što je to u stvari moment (motora)?
pa jesi ti procitao post na kojeg sam odgovarao i sto smo pisali?

prije je dacia imala tvornicki plin u 1.2 motoru od 75ks a sada ima u tce90 motoru od 90ks. dakle imas i vise kW
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 21:06   #83
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Imam 1100 Nm kad zaglavim pajser od metra pa stanem na njega. Ne zanima me pajser, zanima me kW. 'Oću 200 kW, a 200 Nm si slobodno zadrži

BTW @svi koji se furate na moment motora - može li mi netko jednostavnim riječnikom objasniti što je to u stvari moment (motora)?
zašto jebeš po tavanu? i to u nekoj lijevoj temi?

motor isporučuje moment pri nekim okretajima. na taj način daje mehaničku energiju koju kotač auta pretvara u kinetičku energiju, u kretanje. a ti pričaš o potencijalnoj energiji u raspravi gdje se traži kretanje, kinetička energija.

kao kontra tvojoj usporedbi gore, evo i tebi jedna.
otpor kretanju auta je isto sila koja se izražava u Newtnima.
da bi se auto kretao, tu silu treba savladati.
kad su sile (sila otpora i sila, odnosno moment kojeg daje motor) u ravnoteži, auto ne ubrzava nego održava istu brzinu.

i kod većine auta ćeš naći istu situaciju.
na max brzini auto više ne ubrzava iako ima još snage na raspolaganju.
ima snage, ali nema više momenta na raspolaganju da bi dalje ubrzao.
i kad nema više porasta momenta na kotaču, nema više ni ubrzavanja.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 21:32   #84
Ajvander je valjda zaboravio na šamarelicu na temi otprije nekoliko godina koju mu je servirao Sonata, pa izgleda traži repete...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 21:58   #85
Ubrzanje je ograniceno raspolozivom snagom za datu brzinu kretanja i amen. Ovdje je usput dobro pojasnjeno zasto je snaga bitnija od max momenta za max ubrzanje link

Kod manualaca oblik krivulje momenta i prijenosni omjeri igraju ulogu,nikako max moment koji kao brojka nis ne znaci.

Sad se vratite na temu molim.... kome nije jasno do sada, neka procita koju strucnu knjigu o toj materiji.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 22:13   #86
Neki dan vozio Corsu E 1.4 sa tvorničkim plinom i auto je čisto ok. Unutra je Landirenzo brand. Cijena mislim 91.000kn http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...e7034b0a74.jpg
manki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 23:33   #87
2 mjeseca vozim plin, doduse kod mene je specificno 5-6km u jednom smjeru na hladno...
par voznji tjedno na duze relacije itd... u tih mjeseca 3 tisuce kilometara...
ukratko sto ja mogu rec...
1.6 benzin + plin vs 1.9sdi vs 1.6hdi
u prosjeku hdi najmanje košta, pa sdi a onda plin.... sad kak je zazimilo benzin ko da mi curi van i rezervara... aj preko ljeta jos nekako al ovo ostalo katastrofa.... ono sto mogu rec ak ikad budem sparao uzet cu neki srednji turbo dizelas i to je to...

plin se mozda isplati u slucaju kad putujes svaki dan 50km u jednom smjeru (ja to ne radim pa ne mogu ni tvrdit) a sve ostalo dizel je u debeloj prednosti... a najgore je sto ubije ono najbolje u benzincu (visoke okretaje).... bar kažu da nije dobro plinasa vrtit do blokade...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 07:47   #88
Pa mili ti si stavio plin za to??nit prdnut ne stigneš, ti se na plin i ne voziš
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 07:48   #89
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A kaj fali 0.9 tce? Motor je na trzistu od 2012; normalno se vozi i nema nekih problema. A imas veci moment i vise konja nego 1.2 75KS.
U krivu si i ne čitaš, i ne brzaj, 1.2tce ima 100ks, i malo je žešći od tog trocilindraša
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 08:25   #90
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
U krivu si i ne čitaš, i ne brzaj, 1.2tce ima 100ks, i malo je žešći od tog trocilindraša
Ti ne brzaj i citaj...

Dacia nije imala 1.2 Tce u svojoj ponudi nego je imala samo 1.2 atmosferac od 75KS. To je motor jos od Clio 2. Star i provjeren kako si ti napisao.

1.2 Tce je direct injection benzinac dok je 0.9 tce MPI (multi-port injection benzinac). Znaci, u 1.2 tce moras ugraditi one skupe plinske sustave koji ubrizgavaju plin u tekucoj fazi koji se razvijaju posebno za svaki motor i skupi su. Isto ti je VW grupa 1.2 TSI recimo. Dok u 0.9 tce mozes ugraditi bilo koji lpg sekvent sustav sa injektorima. Inace 1.2 i 0.9 su braca - jedan ima 4 a drugi 3 cilindra.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 08:28   #91
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
2 mjeseca vozim plin, doduse kod mene je specificno 5-6km u jednom smjeru na hladno...
par voznji tjedno na duze relacije itd... u tih mjeseca 3 tisuce kilometara...
ukratko sto ja mogu rec...
1.6 benzin + plin vs 1.9sdi vs 1.6hdi
u prosjeku hdi najmanje košta, pa sdi a onda plin.... sad kak je zazimilo benzin ko da mi curi van i rezervara... aj preko ljeta jos nekako al ovo ostalo katastrofa.... ono sto mogu rec ak ikad budem sparao uzet cu neki srednji turbo dizelas i to je to...

plin se mozda isplati u slucaju kad putujes svaki dan 50km u jednom smjeru (ja to ne radim pa ne mogu ni tvrdit) a sve ostalo dizel je u debeloj prednosti... a najgore je sto ubije ono najbolje u benzincu (visoke okretaje).... bar kažu da nije dobro plinasa vrtit do blokade...
Gle, ocito si negdje na selu ili perfieriji gdje se vozis i odmah dodjes na cilj za tih 2km. Tako da ti se auto niti ne zgrije da prebaci na plin.

Npr da zivis u Zagrebu i ides na posao kroz guzvu, do drugog semafora bi ti se vec auto dovoljno zgrijao da prebaci na plin. I gdje odlazak na posao ne mjeris u kilometrima nego u mjernim jedinicama kao "pola sata", "45 minuta", "sat vremena", "preko sat vremena" i tako

U svakom slucaju ne znam zasto si uopce ugradio plin ako vozis 1500 km mjesecno. Tu ti se i dizelas ne bi isplatio.

A kaj se visokih okretaja tice - to su nebuloze; po toj logici ja se onda ne bi smio voziti po autocesti kada na 130 km/h mi se auto vrti na 4300 rpm-a.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 09:48   #92
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ti ne brzaj i citaj...

Dacia nije imala 1.2 Tce u svojoj ponudi nego je imala samo 1.2 atmosferac od 75KS. To je motor jos od Clio 2. Star i provjeren kako si ti napisao.

1.2 Tce je direct injection benzinac dok je 0.9 tce MPI (multi-port injection benzinac). Znaci, u 1.2 tce moras ugraditi one skupe plinske sustave koji ubrizgavaju plin u tekucoj fazi koji se razvijaju posebno za svaki motor i skupi su. Isto ti je VW grupa 1.2 TSI recimo. Dok u 0.9 tce mozes ugraditi bilo koji lpg sekvent sustav sa injektorima. Inace 1.2 i 0.9 su braca - jedan ima 4 a drugi 3 cilindra.
Nemoraš, ne i ne, ima na Renault forumu primjera, i imala je
I nije direct, nego je stari 1.2 s malom turbinicom
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 09:55   #93
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Nemoraš, ne i ne, ima na Renault forumu primjera, i imala je
I nije direct, nego je stari 1.2 s malom turbinicom
Dacia na Hrvatskom, Srpskom, Slovenskom, Bosanskom trzistu nikada nije imala 1.2 TCe motor u ponudi za modele Sandero, Logan, Logan MCV. Ali bas nikada. Tek zapadnom trzistu EU je imala 1.2 Tce motor u ponudi.

1.2 TCe koristi direct injection; 0.9 Tce koristi MPI. Zato se i 0.9 Tce nudi sa tvornickim plinom;

A prije si mogao kupiti 1.2 75KS sa tvornickim plinom kada jos nisu kod nas zeljeli nuditi 0.9 tce nego su i dalje nudili 1.2 75KS sa ili bez plina, te 1.4/1.6 masine kao drugi jaci benzinac. Pa do nedavno si kod nas mogao samo kupiti 1.2 75KS i 0.9 tce samo sa plinom a ne 0.9 tce bez plina osim u modelu stepway.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 13:19   #94
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A kaj fali 0.9 tce? Motor je na trzistu od 2012; normalno se vozi i nema nekih problema. A imas veci moment i vise konja nego 1.2 75KS.
Kako bilo, ipak bi volio voziti 4 cilindra umjesto onog mlinčeka.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 14:55   #95
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Kako bilo, ipak bi volio voziti 4 cilindra umjesto onog mlinčeka.
Pa kaj te briga kaj je unutra ak se vozis i ako te vozi uredno i bez problema?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 10:59   #96
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ajvander je valjda zaboravio na šamarelicu na temi otprije nekoliko godina koju mu je servirao Sonata, pa izgleda traži repete...
Na jednoj temi sam pitao za sonatu ( lpg-sonatu) da li je LPG instalater ili mehaničar

Koliko vidim iz tvoga posta sonata je serviser---čega?
LPG- instalacija ili?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:03   #97
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa kaj te briga kaj je unutra ak se vozis i ako te vozi uredno i bez problema?
pitanje je naprezanja. moze on uredno voziti, no vecinu vremena biti viskom opterecenju, te nakon samo par godina lijepo ispustiti dusu i onda se frigaj.
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:22   #98
Po čemu si to zaključio molim te? Imam auto slićne snage i nikakvih problema. A sad tri cilindra ili 4? Kakve veze ako je snaga ista?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:32   #99
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Po čemu si to zaključio molim te? Imam auto slićne snage i nikakvih problema. A sad tri cilindra ili 4? Kakve veze ako je snaga ista?
paaa. laik sam, no nekako to ovako gledam. veca zapremina motora, veca snaga. moze se iz malenog (logan, 3 cilindra, 0.9, 90 ks) dobiti puno snage, ali je onda motor visoko opterecen vecinu vremena. recimo ja imam yarisa, 1.3, 4 cilindra, 86 KS. skoro ista snaga, no 1 cilindar manje, zapremina manja, taman za jedan cilindar, te tezi auto. zelis mi reci da se logan 0.9, 3 cilindra, jednako ili manje napreze od motora mog yarisa (ako ga jednako vozimo)?
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 12:09   #100
Da. Možda je opterečenje po cilindru veće, ali generalno se motor jednako napreže. A ovdje je naprezanje po cilindru veće radi downsizinga a ne manjka cilindara. Po toj logici su najsigurniji oni stari motori gdje je 2 litarski motor imao 100ks.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.