Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2016., 21:33   #1
Da Queen

Običan utorak, još jedan u mom životu, zadnji marčeni godine gospodnje 2016. Jutro sam proveo uobičajeno a onda oko podneva nehajno došetao do lifta, vraćajući se sa ručka. Pored mene je stajao čovjek kojega znam iz viđenja, upoznali smo se i neobavezno komunicirali prilikom slučajnih susreta. Pristojan i kulturan gospodin sredovječne dobi djelovao je inteligentno a tako se i ponašao. Čekao je lift i gledao niz hodnik. Pogledao sam u smjeru u kojem je gledao. Tamo je bila ona. Sjedila je na posljednjoj stolici sa desne strane klupice, točno nasuprot vrata. Prebacila je desnu nogu preko lijeve, bila je obučena u crne hlače i crnu majicu. U trenutku kad sam je pogledao, ona je pogledala mene, nekako pomalo zbunjeno, kako mi se učinilo. Kao da se upravo prenula iz nekog svog razmišljanja. Nisam htio nepristojno zuriti pa sam se okrenuo prema liftu. Nisam mogao izdržati a da ne priupitam gospodina pored sebe, ona se nalazila dovoljno daleko da nas ne može čuti. Muški kodeks za lijepe žene uvijek prolazi pa moja opaska nije bila toliko neumjesna:
- Kakva zgodna cura...
- Danas je došla sa još par njih. Oženjena je i ima dvoje djece.
- Zašto je ovdje ?
- Zbog čega i mi. Ali kao violina je, vidjet ćeš. Dođi večeras na druženje u foaje. Upoznat ćeš i ostale.
Pristojni gospodin uljudno se smješkao gledajući u moju zbunjenu facu. Kada se lift pojavio, nisam mogao izdržati a da je još jednom ne pogledam. Pa da, nemoguće da takav prekrasan cvijetak vene sam, pomislio sam. Djelovala mi je poput kakve gospe iz crkvenih vitraja, nekako anđeoski. Mora imati dobrog muža, bio sam siguran. Zamišljao sam ih kako travnatim perivojem zajedno hodaju okupani suncem. Ona, muž i dvoje djece, nasmiješeni i sretni. Sigurno je i muž lijep čovjek. Taj je dobio životnu lutriju. Kakav srećković mora biti čovjek koji pored sebe ima takvu ženu.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:10   #2
Sad je noć
i kasna je ura
dovoljno se danas smijala
dovoljno je osvjetljavala svijet oko sebe
ona spava
i hrče
tako slatko
mogao bih je slušati do zadnjega daha
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 20:25   #3
Tražio sam cijeli život
i nisam je mogao naći
kada sam prestao tražiti
ona je našla mene
ukrala je moje srce
jednim pogledom
jednim me osmijehom
ispunila zauvijek
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 23:00   #4
Oni koji vole shvatili su da je darivanje nešto tako prekrasno i tako puno blagoslova. Oni znaju da što više dajete, više od toga imate. Što više ljubavi dajete, to više ljubavi imate u sebi. Što je više dijelite, ona više buja, sliči na vječni izvor. I kad jednom to saznate, naučili ste osnovnu aritmetiku duhovnosti. Više se nikad ne osvrćite natrag, već uvijek tražite nekoga tko će uzeti. Neprestano ste u potrazi za nekim tko to može s vama podijeliti, jer vas to krijepi. Staroga nestaje, novo nastaje.


Osho

https://www.youtube.com/watch?v=FLGJXbl6g8o
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 08:37   #5
Dobro jutro
kraljice mog srca
prva si misao
prvi udah
kada otvorim oči
dišem za tebe
volim te


One love
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 12:42   #6
Većina ljudi proživi svoj život u svijetu vremena, u sjećanjima na prošlost i očekivanju budućnosti. Samo rijetko dotaknemo bezvremensku dimenziju sadašnjosti – u trenucima iznenadne ljepote ili opasnosti, u susretu s ljubavnikom ili u iznenađenju neočekivanog. Vrlo mali broj ljudi iskorači iz svijeta vremena i uma, njegovih ambicija i konkurencije i počne živjeti u bezvremenom svijetu.

Osho

https://www.youtube.com/watch?v=heBlHQur8g0
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 16:53   #7
Tražio sam je cijeli život
u pjesmi
u knjizi
u ženama
znao sam da će doći
podariti mi smisao
podariti mi smiraj
beskraj
ljubav


ne daj da se sutra ne čujemo
uz tebe sam tako sretan
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 00:21   #8
neka mala zvrkava
neda mi spavati
a ja se smijem
kako ona to uspijeva
ne shvaćam
jer sam prestao misliti
i počeo osjećati


laku noć kraljice mog srca

Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 01:01   #9
Postoje trenuci u životu kada si jednostavno nemoćan. Ne možeš baš ništa, nemaš nikakve obrane, nikakve zaštite, potrošio si svo naoružanje, svu municiju, ispucao sve metke iz arsenala i shvatio da je borba uzaludna. Shvatio si da jednostavno ne možeš pobijediti. Eto, to mi je napravila svojim osmijehom. Otkada sam je ugledao, ne mogu prestati misliti na nju. I nisam prestao već 7- 8 mjeseci. No stvar se još dodatno komplicira: ne samo da ne prestajem misliti na nju nego se to još i pojačava. Što god radio, što god pokušao, stvar je sve gora. Mislio sam priupitati prijatelja za stručno mišljenje ali čemu to kad sam sretan ? Što da ga upitam ? Hej, Mladmene, ful sam sretan, izliječi me... Shvatio sam već da jednostavno previše mislim. I to stvarno tako funkcionira: kada prestaneš misliti, počneš osjećati. Shvativši da ne mogu protiv samoga sebe, predao sam joj srce na dlanu. A što sam drugo mogao ? I otkad sam se predao – nikad nisam bio sretniji. Nikad mirniji, nikad bezbrižniji. Dovoljno mi je što znam da postoji.

Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 09:25   #10
Ona
moje najjače svjetlo
naučila me
besmisao riječi
podarila mi
poeziju
života

What your soul sings
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 09:44   #11
Tek sada shvaćam Robićevu pjesmu „ Samo jednom se ljubi
Jer sve ostalo uistinu jest varka
Moraš probati naranču da bi znao kakvog je okusa
Jednom kada je probaš, više nema povratka
Jednom kada znaš da ona postoji
Ništa ti više nije važno
osim ljubavi
uvijek i uvijek i uvijek
samo ljubav
onaj koji je ima
shvaća
da je ona jedina važna
onaj koji je nema
potroši život u potrazi za njome
hvala ti karmo
hvala ti bože
hvala ti ljubavi
što postojiš
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 09:47   #12
Dobro jutro sneni cvijete
uz tvoj je osmijeh jutros
i sunce jače zasjalo
i ono se raduje tebi
ljubavi
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 09:51   #13
Samo će pravi cvijet do noći uvenuti, samo plastična ruža neće. Prava ruža cvjeta, otvara se, pleše na vjetru i kiši, na suncu, i do večeri nestane. To ne znači da ona nije ni postojala. Činjenica je da je ona zaista postojala pa se zbog toga pojavila i nestala. Plastični cvijet nije pravi jer se ne pojavljuje i ne nestaje, on ostaje. On je mnogo trajniji.
Brak je poput plastičnog cvijeta a ljubav je prava ruža. Ljudi su kukavice pa ne žele živjeti s pravim ružama. Oni traže zaštitu, sigurnost, garancije, stalnost, pa nisu spremni riskirati prave ruže, već kupuju plastične. Takve te plastične ruže ne mogu zadovoljiti pa ostaneš jadan.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 09:59   #14
You are my angel
Come from way above
To bring me love

Her eyes
She's on the dark side
Neutralize
Every man in sight

To love you, love you, love you ...

You are my angel
Come from way above

To love you, love you, love you ...
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 10:13   #15
When you come I feelin better
Sky is blue you say forever
Ooh ooh, I've been trapped by love
Then you go so change the weather
Sky is grey bit more than ever
Ooh ooh, I've been trapped by love...
I've been trapped by love
I've been trapped by love
I've been trapped by love...

So my beer now taste so bitter
But I can't find anything sweeter
Ooh ooh, I've been trapped by love
Then you come and I feel better
See my eyes they're full of water
Then again you go
So change the weather...

Askin for the next together
I've been trapped by love
I've been trapped by love
I've been trapped by love...

When you come I feelin better
Sky is blue you say forever
Ooh ooh, I've been trapped by love
Then you come and I feel better
See my eyes they're full of water
Then again you go
So change the weather...

Askin for the next together
Askin for the next together
I've been trapped by love
I've been trapped by love
I've been trapped by love!
I've been trapped by love!
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:26   #16
Upitala si me jednom
kako si znao?
ne znam
osjećam
da sam Tvoj
zauvijek
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 12:08   #17
Za sreću u životu potrebno je utišati um. Umiriti mozak koji previše razmišlja o nebitnim stvarima. Kada čovjek uspije utišati um, može čuti svoje srce. Možemo to nazvati intuicijom, malenim čovječuljkom u nama, kako god. I kada možemo čuti svoje srce, kada znamo što ono želi, tada možemo biti sretni. Srce ne može biti u krivu nikada. Čak niti kada je ljubav u pitanju. Ako nekoga osjećaš srcem, ako osjećaš ljubav, tada više nema granica. Što je vrijeme, što je mjesto prema ljubavi ? I što je uopće jedan ljudski život naspram ljubavi ? Ljubav je bezvremenska, bezprostorna i vječna. I ljubavi se sretnu, prije ili kasnije, nađu se nekako. Ako ne u ovom životu, u nekom sljedećem sigurno. Ne možeš pobjeći od ljubavi ako imaš srce koje može voljeti.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 18:18   #18
Sin me ispituje:
- Ma ja ne kužim. Ti si sretan samo zato jer voliš nekoga, makar ta osoba tebe ne voli.
- Da
- Ma ti si lud
- Pa to ti je kao ....hm.... ti voliš nogomet, jelda?
- Da, zašto ?
- Tko ti je najdraži igrač ?
- Messi
- Pa eto, ti si sretan zato što Messi postoji, jeli tako ?
- Naravno. Obožavam Messija, lik je car
- Eto vidiš. Ne moraš nekoga posjedovati da bi bio sretan. Možeš biti sretan samo zato što taj netko postoji. Posebice ako čitav život tražiš tu osobu pa je onda nađeš. Osim toga, nek voli srce ludo. Uvijek je bolje voljeti nego ne.

Moja Dragana
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:35   #19
Ležali smo zajedno
okupani suncem
bili smo sretni
i smijali se zajedno
a onda je ušutila
izbacila me u mrak
i hladnoću
kiša je sakrila suze
a vjetar zameo plač
te večeri
a onda je idućeg jutra
sunce zasjalo jače
i smijalo se
a ja sam opet bio sretan
i zahvalan
što postoji
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.