Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: O predsjedniku Donaldu J. Trumpu imam...
pozitivno mišljenje 79 50.97%
negativno mišljenje 49 31.61%
podijeljeno mišljenje 27 17.42%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 19:08   #9961
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Probleme je prepoznao i otvoreno progovorio o njima(to je ono što nazivaš bombastičnim i agresivnim, do sada se šutjelo, pa kad netko progovori čini se bombastično), a zna li rješenja to ćemo tek vidjeti.
Nije ni prvi ni zadnjikoji je o njima govorio. A populisticko mu lupetanje je svakako bombasticno.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 19:10   #9962
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
E nasmija me sad Trump

Primio farmaceute, pa govori kako treba vratiti proizvodnju u Ameriku, kako zbog groznih regulativa ne možeš dobiti dozvolu za gradnju tvornice, onda ne možeš ni proizvoditi, but other than that you're doing great


Jeli imas slucajno link ,jer mi se cini da nitko iz Pfizer nije bio .A jeli spominjao tko ce doci na celo FDA?
Pls link ako imas .hvala
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 31.01.2017., 19:10   #9963
DNC opet u full retard modu. Umjesto da se fokusiraju na politiku, njima su najveći problem bijelci. Evo izjave potencijale liderice demokrata;
http://www.foxnews.com/politics/2017...ople-down.html
Hugh Mungus is offline  
Old 31.01.2017., 19:12   #9964
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije ni prvi ni zadnjikoji je o njima govorio. A populisticko mu lupetanje je svakako bombasticno.
Zašto je populističko?

Nije li populizam upravo sa suprotne strane, nisu li bombastične riječi i reakcije upravo od strane oponenata?
Kexx is offline  
Old 31.01.2017., 19:14   #9965
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije ni prvi ni zadnjikoji je o njima govorio. A populisticko mu lupetanje je svakako bombasticno.
covjek koji je uspjesan poslovnjak , milijarder, evo sad i predsjednik USA , lupeta
daj se probudite vise
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Old 31.01.2017., 19:20   #9966
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije ni prvi ni zadnjikoji je o njima govorio. A populisticko mu lupetanje je svakako bombasticno.
E da, populisticko lupetanje je svakako klasicni dio inventara vecine politicara, i u skladu s tim je i ocekivanje da ce Trump kad dobije izbore, kao i vecina politicara, zaboraviti na svoje populisticko lupetanje kojima je dobio izbore.

Samo zasada stvari tako ne idu, ovaj se namjerio ispuniti ono sto je obecavao koliko se moze razaznat do sada.
addx is offline  
Old 31.01.2017., 19:20   #9967
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Jesu li ti doktorandi iz Somalije, Jemena, Libije i Sirije?

Hoće li ostati u Americi ili će se vratiti doma i upotrijebiti za napredak svojih zemalja? Je li u interesu Amerike dati znanje koje će se upotrijebiti za razvoj možebitnih suparničkih zemalja?

Nije on protiv imigracije, ali ne one koja bi dugoročno pretvorila waspovsku zemlju u nešto drugo. Zato mislim da će favorizirati evropske migrante, a od ostalih samo vrhunske kadrove i one koji su radili protiv svojih matičnih zemalja.
Slazem se, vec odgovorih kolegi ranije, osim Irana malo je jerojatno da ce ovo dotaknuti previse doktoranada.

Znanje ne daje amerika, to su uglavnom privatna sveucilista koja svoje znanje naplacuju. Znanje i inace prenose ljudi, a ne drzave, aposebno u sustavu gdje su najkvalitetnije obrazovne ustanove cesto privatne.

Puno ce tih ljudi ostati u Americi, buduci je puno velikih korporacija u americi koje im mogu pruziti zeljene financijske i ostale uvjete. Neki i kao profesori na tim istim privatnim sveucilistima koji ce omoguciti daljnje prodavanje znanja.

Ako bi se zatvorili u vlastite lokalne kadrove i javno skolsvo izgubili bi znanstvani i tehnoloski primat.
A mnoge su kadrove povuki i oni iz drugih zemalja koji su tamo skolovani, koliko samo njemackih sojevremeno... Nisu se ni Einstein niti Tesla kod njih skolovali..

Ha, ne znam moze li se to striktno odvajati. Npr gledao sam vlog lika koji zivi u kini, tecno govori kineski, ima dole zenu, radi... ali rasmislja o odlasku ispominje kako je jako punopoznanika otislo zbog promjene klime u zemlji. Ljudi su ovce, na nacionalizam se lako navuc. Znam za slucajeve Sikha koji su stradali u americi jer im izgledaju kao muslimani (a ako itko ima razloga niti animuslimanski raspolozen tosu oni), pa cak i jednog zapadnog budistickog svecenika. Izgledao im je cudno, dakle sigurno teorirst.

Kada se vrednuju zemlje u koje ce osoba sa visokim kvalifikacijama i zaposljivoscu emigrirati i to su faktori koji se uzimaju u obzir.

Nije uopce problem kontrolirati imigraciju. To se i do sada radilo. Problem je u populistickom dizanju tenzija. A po svemu sudeci, a zakljucujem i iz stvari iznosenih i u ovoj raspravi, ovaj oez je samo to i uopce nema po sebi direktne pragmaticne koristi. Trebao bi manje lajat, kvalitetnije koncipirat poteze i sustavnije vodit politiku, ovo je cirkusiranje kao i u kampanji.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 19:28   #9968
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Isto tako, sada kada se ukida taj sporazum se mediji ponasaju kao da to jest nekakav humanitarni sporazum a Trump je surovo cudoviste koje ce ga ukinuti.
Ili je to ili je priglupi idiot koji ne kuzi stvari, samo sto nitko ne moze objasniti sta to tocno USA ima od free tradea s meksikom osim da se razvila medjuovisnost pa je sad problem raskrstit. Naravno tu je i uvijek prisutna i ona nepobjediva krilatica 'free trade is always good'.
Nemam neko misljenje oko ukidanja sporazuma, to moze biti i dobar potez, blage nemam, ne mogu procjeniti. Ali sam sdruge strane generalno skeptican prema njegovim procjenama, mozda bez razloga i povrsno gledajuci javno ponasanje, ali do sada nije dao razloga da uvjeri u suprotno. No to i nije nesto sto bih kritizirao bez boljeg poznavanja situacije.


Ako cemo ga psihoprofilirat djeluje narcisoidno, sto znaci da je ego glavna motivacija - niti novac niti dobrobit amerike. Recimo na nekom dokumentarcu je bio lik kojega je tuzio pa se u sudskoj raspravi moralo otkriti i porezne prijeve gdje je ispalo da ima visestruko manje imovine nego sto je tuzenom tvrdio (neki novinar, simatelj ili tako nesto).
Zakljucak opcenito tog novinara je bio da je nesiguran egotrip (prije politickih angazmana je prica, jasno) koji pati od tga da bute u fobrsovoj top xy listi i smatra neuspjehom sto nije dovoljno bogat za nju. U tom svjetu kad se odavno ima vise nego se moze potrositi natjece se na drugi nacin, a sad je uspijo doci do najmocnije pozicije u drzavi, sto mu je svakako dobro za egica
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 19:29   #9969
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
DNC opet u full retard modu. Umjesto da se fokusiraju na politiku, njima su najveći problem bijelci. Evo izjave potencijale liderice demokrata;
http://www.foxnews.com/politics/2017...ople-down.html
Kada se jednoj ovakvoj doda onog šmrkavca što pušta suze dok komentira Trumpove uredbe, jasno je da su se ovaj put Ameri zaista provukli kroz ušicu igle s izborom Trumpa.

To više nije ni za šprdanje.
Page is offline  
Old 31.01.2017., 19:29   #9970
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nije uopce problem kontrolirati imigraciju. To se i do sada radilo. Problem je u populistickom dizanju tenzija. A po svemu sudeci, a zakljucujem i iz stvari iznosenih i u ovoj raspravi, ovaj oez je samo to i uopce nema po sebi direktne pragmaticne koristi. Trebao bi manje lajat, kvalitetnije koncipirat poteze i sustavnije vodit politiku, ovo je cirkusiranje kao i u kampanji.
Mislim da to razmatras u krivim okvirima. Trump svojim potezima proizvodi marketing (za ameriku kao zemlju destinaciju) koji salje suprotnu poruku od one koju je slala Angela Merkel - jer Trump zeli suprotan efekt a za to ima mandat od naroda kojeg zastupa.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako cemo ga psihoprofilirat djeluje narcisoidno, sto znaci da je ego glavna motivacija - niti novac niti dobrobit amerike.
Narcisoidno, da, i tu je bitno reci da je lokus kontrole narcisoidnih licnosti izvan njih samih! Zato kazem, takvi psihoprofili mogu odraditi stvar za interese drugih, jer je njima u interesu divljenje drugih, time su kontrolirani. Drugim rijecima, ako je sposoban, to moze ispasti win-win (i za narcisa i za njegovu publiku-podanike)
addx is offline  
Old 31.01.2017., 19:35   #9971
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zašto je populističko?

Nije li populizam upravo sa suprotne strane, nisu li bombastične riječi i reakcije upravo od strane oponenata?
Populizam je plasiranje izjava koje se svidjaju masama, bez obzira na njihovu pragmaticnu smislenost i korist. Populizma ima sa svih politickih strana, al on je skolski primjer extrema u tome.

Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
covjek koji je uspjesan poslovnjak , milijarder, evo sad i predsjednik USA , lupeta
daj se probudite vise
Uspjesan je u marketingu i prodaji, manje u klasicnom poslovanju. Cijelo carstvo mu se vrti oko brendiranja i samobrendiranja.
I laganja u to ime na sve strane, ukljucujuci i o tome koliko je uopce zaista uspjesan (i zbog cega vjerojatno ne zeli odati imovinu, jer kad je sudski morao ispao je visestruko slabiji nego sto tvrdi).
Lupeta, normalno, na lupetanju je stvorio i poslovnu i politicku karijeru.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
E da, populisticko lupetanje je svakako klasicni dio inventara vecine politicara, i u skladu s tim je i ocekivanje da ce Trump kad dobije izbore, kao i vecina politicara, zaboraviti na svoje populisticko lupetanje kojima je dobio izbore.

Samo zasada stvari tako ne idu, ovaj se namjerio ispuniti ono sto je obecavao koliko se moze razaznat do sada.
Na zalost. Jedino gore od populistickog lupetanja je provodjenje tih lupetanja, to obicno stvara malo ozbiljnije probleme od razocaranosti poltickim elitama.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 31.01.2017. at 19:45.
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 19:42   #9972
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mislim da to razmatras u krivim okvirima. Trump svojim potezima proizvodi marketing (za ameriku kao zemlju destinaciju) koji salje suprotnu poruku od one koju je slala Angela Merkel - jer Trump zeli suprotan efekt a za to ima mandat od naroda kojeg zastupa.
To se nece svidjeti izbjeglicama, svidjet ce se rednecima. A hoce li biti dobro za zemlju? Zivi bili pa vidjeli. Nisam bas siguran. Moguce je imati odredjeni balans otvorenosti i protocnosti sa kontrolom. Uzmi recimo Singapur koji je teski multikulti, a isto tako cesto vrlo strog u provodjenju zakona i eliminaciji grupa koje sire ideologije koje bi ih mgle remetit. Ali nisam siguran da je to ovdje slucaj, previse populisticno.



Quote:
Narcisoidno, da, i tu je bitno reci da je lokus kontrole narcisoidnih licnosti izvan njih samih! Zato kazem, takvi psihoprofili mogu odraditi stvar za interese drugih, jer je njima u interesu divljenje drugih, time su kontrolirani. Drugim r
Je, samo se sa pozicije moci cesto onda poksava i te druge kontrolirati da bi se doslo do toga. Narcisoidni diktatori su cesce nastojali indoktrinirati mase nego se njima prolagoditi. Naravno da ne ispadne sad plasenje vjetrenjacama amerika ima previse kontrolnih mehanizama da bi cendrali o diktaturama, cisto kao primjer. Nijedan profil koji je previse podlozan jakim iracionalnim impulsima ne bih zelio da vodi vecinu struktura u kojima bih morao zivjeti u vecini okolnosti (uvijek ima iznimki).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 31.01.2017., 19:43   #9973
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Jeli imas slucajno link ,jer mi se cini da nitko iz Pfizer nije bio .A jeli spominjao tko ce doci na celo FDA?
Pls link ako imas .hvala
Gledala sam uživo na perilici mozga CNN-u, da li se može vidjeti s odgodom ne znam. Bilo ih je cca 10, uvodno Trump i onda se svako od njih predstavio, rekao kolio ljudi zapošljava i koliko milijardi ulažu u istraživanja.
Nisam pamtila firme.
KatarinaRi is offline  
Old 31.01.2017., 19:45   #9974
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Populizam je plasiranje izjava koje se svidjaju masama, bez obzira na njihovu pragmaticnu smislenost i korist. Populizma ima sa svih politickih strana, al on je skolski primjer extrema u tome.

Na zalost. Jedino gore od populistickog lupetanja je provodjenje tih lupetanja, to obicno stvara malo ozbiljnije probleme od razocaranosti poltickim elitama.
Ha ne znam, iz jedne vrlo siroke perspektive, rekao bi da je napredak drustva nemoguc bez da se drustvu dopusti da upravlja sa sobom i nauci iz svojih gresaka. To naravno moze skupo kostati taj narod, ali koja je alternativa? Establishment koji na razne nacine uljuljkava hrpu idiota u nekakvu iluziju dok oni rade ono sto je "pametno"?
addx is offline  
Old 31.01.2017., 19:51   #9975
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Populizam je plasiranje izjava koje se svidjaju masama, bez obzira na njihovu pragmaticnu smislenost i korist. Populizma ima sa svih politickih strana, al on je skolski primjer extrema u tome.


Uspjesan je u marketingu i prodaji, manje u klasicnom poslovanju. Cijelo carstvo mu se vrti oko brendiranja i samobrendiranja.
I laganja u to ime na sve strane, ukljucujuci i o tome koliko je uopce zaista uspjesan (i zbog cega vjerojatno ne zeli odati imovinu, jer kad je sudski morao ispao je visestruko slabiji nego sto tvrdi).
Lupeta, normalno, na lupetanju je stvorio i poslovnu i politicku karijeru.


Na zalost. Jedino gore od populistickog lupetanja je provodjenje tih lupetanja, to obicno stvara malo ozbiljnije probleme od razocaranosti poltickim elitama.
pa i ja prikazem manje nego sto zaradim to je normalno
a u cemu si ti uspjesan , lupetanju?
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Old 31.01.2017., 19:55   #9976
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To se nece svidjeti izbjeglicama, svidjet ce se rednecima. A hoce li biti dobro za zemlju?
Ban od 90 dana na tih 7 zemalja mi se cini vrlo nebitan. To je samo marketing suprotan onome "welcome refugees".

Quote:
Zivi bili pa vidjeli. Nisam bas siguran. Moguce je imati odredjeni balans otvorenosti i protocnosti sa kontrolom. Uzmi recimo Singapur koji je teski multikulti, a isto tako cesto vrlo strog u provodjenju zakona i eliminaciji grupa koje sire ideologije koje bi ih mgle remetit. Ali nisam siguran da je to ovdje slucaj, previse populisticno.
Zanimljivo da su onu neku "nasu" eminu vratili s granice cini mi se upravo kao remetilacki faktor

Jedna kanada pak citam prilicno cherrypicka svoje izbjeglice kojima se onda vazno ponosi... uglavnom zdrave zene i djecu. S druge strane nesto soli pamet amerima, ja da sam Trump otvorio bi isti cas koridor mexico-kanada, kak smo i mi tu, lifrat migrante iz meksika vlakovima na granicu kanade besplatno i tamo ih iskrcavat bez dokumenata, pa nek vide sta ce s njima, samo onda treba gradit granicu i na sjeveru Ali cisto da vidimo sta bi kanada odgovorila na taj prijedlog.

U svakom slucaju bi predlozio (tvitao ) kanadi sporazum kojim kanada prihvaca *sve* ilegalne doseljenike koje amerika zeli deportirati (a u prvom redu to znaci one s dosjeom). Pa da vidimo kako ce to kanadjani progurati kroz svoje cherrypickanje.

Quote:

Je, samo se sa pozicije moci cesto onda poksava i te druge kontrolirati da bi se doslo do toga. Narcisoidni diktatori su cesce nastojali indoktrinirati mase nego se njima prolagoditi. Naravno da ne ispadne sad plasenje vjetrenjacama amerika ima previse kontrolnih mehanizama da bi cendrali o diktaturama, cisto kao primjer. Nijedan profil koji je previse podlozan jakim iracionalnim impulsima ne bih zelio da vodi vecinu struktura u kojima bih morao zivjeti u vecini okolnosti (uvijek ima iznimki).
Istina, slazem se, dodao sam kraj recenice bio u post. Ako je sposoban ce biti win-win tj. nece biti potrebe da previse kontrolira refleksiju, ako nije, jao si ga americi. Treba tu dodati da je on u teskom hendikepu sto se tice kontroliranja refleksije jer je antagonizirao prakticki sve medije (ili su oni u startu bili protiv njega, svejedno) a u sklopu americkog ustava biti ce mu prilicno nemoguce ista uciniti oko toga, morat ce bit jebeno sposoban, barem mi se tako cini...
addx is offline  
Old 31.01.2017., 19:57   #9977
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Je li ih sve manje ili sve više? Potez je djelomično ispunjenje obećanja, zna se kojeg. Za potpuno ga ispuniti treba izmisliti nešto što će biti efikasno, a neće pasti na sudu kao diskriminacija.

Nije valjda da si ogorčen što im je zabranio ulazak?
Pa ako si pročitao što sam napisao, shvatiti ćeš. Nisam ja baš Krleža sa kompliciranim rečenicama.

Što sad, na kraju, ti ipak nije borba protiv terorizma? To je nešto drugo? Što, tebi je to malo jedno, a onda ipak nešto drugo prikriveno borbom protiv terorizma.

Vidiš, meni je za razliku od tebe i te kako stalo da se Amerika zaštiti od terorizma, ne samo oni, nego bilo tko, a tebi nije, jer ti je normalno da je eto od mnogih država u regiji u roku od četiri mjeseca ulaziti samo državljanima koje najviše generiraju terorizam

Ne misliš da je to zapravo stvaranje dodatne prijetnje Americi?
ecobarbarus is offline  
Old 31.01.2017., 20:00   #9978
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Gledala sam uživo na perilici mozga CNN-u, da li se može vidjeti s odgodom ne znam. Bilo ih je cca 10, uvodno Trump i onda se svako od njih predstavio, rekao kolio ljudi zapošljava i koliko milijardi ulažu u istraživanja.
Nisam pamtila firme.


Hvala

Nasla sam ,nema nikog iz Pfizer ali nastavlja u istoj maniri da ima nekog za celno mjesto FDA

Trump is promising the group that he will soon name a "fantastic person" to head the U.S. Food and Drug Administration
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 31.01.2017., 20:01   #9979
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post

Hoće li ostati u Americi ili će se vratiti doma i upotrijebiti za napredak svojih zemalja? Je li u interesu Amerike dati znanje koje će se upotrijebiti za razvoj možebitnih suparničkih zemalja?
U ovo doba, interneta, globalizacije, prijenosa podata u seknudi sa jednog kraja svijeta na drugi svijet, otvorenog tipa znanstvene zajednice, ovo podcrtano je toliko glupa izjava da boli glava...
ecobarbarus is offline  
Old 31.01.2017., 20:03   #9980
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Je li ih sve manje ili sve više? Potez je djelomično ispunjenje obećanja, zna se kojeg. Za potpuno ga ispuniti treba izmisliti nešto što će biti efikasno, a neće pasti na sudu kao diskriminacija.

Nije valjda da si ogorčen što im je zabranio ulazak?
ali je zaboravio da je husein 2011. zabranio na 6 mjeseci ulazak izbjeglica
iz iraka...
netko je dobio nobela jer je obecao zatvoriti guantanamo,a da ga donald
sada zatvori sigurno bi masa izasla na ulicu...
rekli bi moji prijatelji makedonci...teski vremeni...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.