Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 15:10   #61
Da hitna

Pružao sam prvu pomoć nedavno na cesti, jedna je postarija gospođa nesebično dijelila savjete što bih trebao učiniti. Ignorirao sam je prvo vrijeme ali gospođa je bila upravo nasrtljiva. Pukao mi je film kad je došla hitna pomoć: cijeli medicinski tim pruža uneserećenoj prvu pomoć a gospođa stoji sa strane i govori što bi trebalo učiniti.
- Gospođo, imate li kakve medicinske naobrazbe ?
- Ne.
- Onda vas molim da odjebete
Jednom sam prilikom umalo dobio batina pružajući prvu pomoć. Bilo je 5 ujutro, nakon burnog izlaska zasjeo sam sa par frendova u lokalnu prćiju i naručio hamburger. Bio sam gladan i sve što sam htio je pojesti hamburger i otići spavati. Čekao sam hamburger sigurnih pola sata, kada je napokon bio gotov, svečano sam ga razmotao i htio zagristi kadli se začuo potmuo udarac uz zaglušujući prasak. Točno ispred mene, niti 20 metara dalje, čovjek je prošao autom kroz crveno i pokupio dva klinca na skuteru.
- E jebiga...
Preskočio sam zid i potrčao na cestu gdje su klinci ležali. Zbrinuo sam jednog klinca a frend doktor drugog. Klinci nisu strašno nastradali, osim šoka, bili su prilično ok. Ne računajući, naravno, razne frakture i ozljede po tijelu. Važno je da su bili stabilno tj izvan životne opasnosti. I dok smo čekali hitnu, okružila nas je znatiželjna svjetina, uvijek gladna i žedna krvi. Pošto smo bili obučeni kao da smo upravo došli sa odbojke, pretpostavljam da smo djelovali neozbiljno. Uskoro nam je netko iz svjetine počeo dobacivati da što radimo, da se maknemo, da ćemo ubiti djecu. Zatim slijede standardne nebuloze: dajte im vode i šećera, dajte im zraka, dignite im noge u zrak itd. Svjetina se toliko razularila da sam morao prestati čovjeku pružati pomoć i objasniti ljudima koliko je sati. A bilo je skoro 6 ujutro.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:29   #62
Da Čeh

Udaljivši se od zgrade, sjeo je u auto i odvezao se. Vozio je neko vrijeme centrom a onda parkirao. Nakon toga je dugo vremena samo hodao Pragom. U jednom je trenutku ožednio, odlučio se napiti. Skrenuo je u prvi kafić na koji je naletio, kasnije se ustanovilo da je to gej bar. Čehu nije smetalo, dečki su bili pristojni pa nakon što je razjasnio da je hetero, nitko ga nije gnjavio osim što je dobio par komplimenata od pretjerano feminiziranog lika koji ga je gutao očima. Čeh se te noći poprilično napio, ni koka mu nije pomogla izbjeći zaborav. Sve je kulminiralo kad je netko od prisutnih izvadio vrećicu sa šarenim tabletama. Čehu je pamćenje nakon toga zamagljeno. Zna da se probudio u nekakvom luksuznom stanu, smještenom na visokom katu jednog od Praških nebodera na periferiji. Ugledavši svoje otkopčane hlače, shvatio je da je iskorišten. Zamagljene kockice mozaika polako su dolazile u svijest. Pored njega je ležao feminizirani lik od sinoć. Na svojim je rukama Čeh mogao osjetiti miris njegove kose. To mu se zgadilo do te mjere da je odglavinjao do prostrane terase sa koje je pucao pogled prema centru. Izrigao se preko terase, viseći gornjim dijelom tijela. Tada mu je došla ideja da se popne na rub terase, smještene na visini 30ak metara od tla. Hodao je neko vrijeme po rubu, razmišljajući da se baci u smrt. Vjetar mu je nadimao košulju i uvlačio se u hlače gdje ga je bolio ponos. Sjetio se svog djeteta i odlučio poživjeti radi njega. Prisjetio se scene iz dječaštva, kad je u lokalnoj crkvici morao pušiti pohotnom svećeniku. Još tada je puno toga umrlo u njemu, još je tada shvatio da je život nepravedan i da njegova zvijezda nije sretna.



Minor swing
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:16   #63
Bio bi grijeh gledati u TV ili komp pored ovako lijepog djelića prirode u mojem domu

Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 13:08   #64
Quote:
Pumpafonja kaže: Pogledaj post
Nikakva znanost ne može definirati ljubav, tražio sam po raznim knjigama ali odgovora jednostavno nema.
Ljubav je prijateljstvo sa dimenzijom seksualnosti.




Emerald alley
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:45   #65
Da potato

Čipi čips je za mene posebna strast, požuda. Taj mali, tanko narezani komad krumpira što se prži na ulju, lagano posoljen, za mene je nešto živo, nešto sa dušom. Zato sam čipsićima uvijek volio davati imena i upoznavati ih prije konzumacije. Volio sam saslušati njihova mišljenja, stajališta i poglede na svijet. Svaki od njih bio je poseban, svaki je volio na svoj način. Nisam zamjerao čak niti čipsima pederima. I oni su krumpiri sa dušom. Onog trena kada bi krenuli kroz moj jednjak, u meni se budila božanska sreća. Dok bi se rastapali u klorovodičnoj kiselini, putovali crijevima, osjećao bih se uzvišeno i ispunjeno. Uzimao sam najbolje od njih, ono ostalo bih posrao. Plutali su mojom krvlju u malim atomima masnoće, ostajali u meni još dugo vremena, neki bi se pretvarali u salo i to me veselilo. Znao sam da su mi uvijek blizu i to me ispunjalo toplinom. Sa nekim čipsevima bih odigrao partiju šaha a nekad smo znali zaigrati čovječe ne ljuti se do dugo u noć, samo je trebalo naći igrače jer nisu svi uvijek bili raspoloženi za igru. Nakon kraćeg razgovora sa svakim čipsom pojedinačno, odlučio bih o njihovoj sudbini. One zločeste bih odmah pojeo i onda se napinjao da ih što brže poserem. One dobre čipseve bih mazio i pazio, ljubio, namještao na krevet, pokrivao ih dekicom pa bismo pričali do dugo u noć. Oni su uvijek bili raspoloženi za priču i nikada im se nije spavalo. Zbog toga sam ih volio i volim ih još uvijek. Ponekad bi ih izveo vani. Voljeli su te naše duge šetnje u prirodi, znali smo raditi piknike i diviti se prirodnim ljepotama. Najviše smo uživali iznenaditi prirodu, pojaviti se tamo gdje nas ona najmanje očekuje. Najbolje čipseve nisam pojeo. Napravio sam malo groblje u svom vrtu i svakom dragom čipsiću podigao spomenik sa posvetom. Uvijek pazim da je cvijeće na grobu svježe i redovito mijenjam vodu.



Janine
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 17:05   #66
Čips je metafora za kurac ?
VascoDaGamaGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:30   #67
Điki, falio si mi...
i prvi post odmah za mene ?
aaaa... : smajlikojitiltaglavuulijevo: Počašćen sam. Možda nešto i bude od tebe. Kilo bulje


Znaš onu: jedva čekam da se prestanem zaljubljivati da napokon mogu početi voljeti



Fattala ( pojačaj sub )
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:58   #68
Prosvjetljenje

Ponekad treba naletjeti na krive da bi spoznao koji su pravi ljudi. Pravi ljudi su oni sa kojima želiš provoditi sve više vremena, sa krivima je obrnuto. Ali, baš kao što svako zrnce prašine ima svoj smisao, tako i krivi ljudi u našem životu imaju svrhu, najčešće da bi nas nešto naučili. Zato i njih treba voljeti i opraštati im, makar skrenuli sa pravoga puta, treba imati na umu da ne posrću dragovoljno već iz neznanja.



Einleitung
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:40   #69
Da hug

Shvatio sam da mi je stalo do nje u trenutku dok sam ribao pod. Kada za nekoga počnemo čistiti, znači da nam je do te osobe stalo. Pospremio sam stan, obukao najljepšu trenirku kojom raspolažem a zatim pristavio vodu za čaj. Kad je napokon došla, borio sam se da je ne poljubim. Najteže je kad se odvojimo iz zagrljaja, kao da me nevidljivi konci vuku prema njoj. Ali suzdržavam se, još uvijek samo promatram. Ako ne upijam njezino biće, nasmijavam je. Ona voli smijeh a ja se uz nju osjećam toliko opušteno i slobodno da smijeh ne prestaje. Jednom smo vodili ljubav a kasnije dugo ležali i šutjeli. Nikada neću zaboraviti tu tišinu, tada mi je najviše rekla. Mislim da sam je još tada zavolio.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:36   #70
Da posao

Netko je na prozor u uredu nalijepio papir na staklo. Na papiru je rukom napisano " zatvaraj prozor". Ispod toga sam nadopisao " majmune". Tako će svi zatvarati prozor: kada je nešto neuobičajeno, onda to mozak zapamti. Počeo sam raditi prije tj dana, još uvijek svakog jutra imam dilemu: ustati ili odustati ? Alarm mi zvoni u 6 i 20 prvi puta, tada otvaram oči i vodim unutarnju borbu: anđeo na jednom i vrag na drugom ramenu se prepiru:

- Anđeo: Ustani Gorane, moraš ići raditi. Treba raditi, to je dobro, znaš to...
- Vrag: Debilu, nemoj da si glup. Ostani u krevetu, tako je lijepo i toplo. Nek radi ko je gladan, jebe ti se
- Anđeo: Ajde Gogi, znaš da je to ispravan put. Otkrij se i izađi ispod pokrivača, kada napraviš taj korak, poslije je lako...
- Vrag: alo Điki, imaš dijagnozu sa kojom možeš biti na bolovanju zauvijek. Ljudi polome nokat pa ostanu na bolovanju godinu dana. Kome glumiš i što misliš dokazati ? Misliš da će netko reći da si bolji ili gori jer radiš? Nazvati ćeš kasnije doktoricu i reći da si ostao na bolovanju. Sad spavaj...
- Anđeo: Gogi, ne slušaj vraga, znaš da te uvijek uvuče u nevolje. Što ćeš doma ? Spavati ćeš još pola sata a onda ustati zbog grižnje savjesti. Poslije ćeš se cijelo jutro potucati po ambulanti, objašnjavati doktorici i svima oko sebe lažne razloge zbog kojih si na bolovanju...
- Vrag: Ajme, što ga ovaj nepotrebno sere, ne slušaj ga. Razmisli, što ćeš na poslu ? Mogu oni i bez tebe, kao da nekoga uopće briga dali radiš ili si doma.

Anđeo najčešće pobijedi pa u zadnji tren ipak odem na posao. Ali, moram priznati da i vrag zna biti uvjerljiv.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:13   #71
Brand nu

Tip ima lošu naviku da provuče prst između guzova i onda to omiriše. Prst, doduše, provlači na najgornjem dijelu guzice, pa ipak, nisam mogao ne primijetiti. Odmah mi je postao odbojan Tek tada mi je rekao da se bavi politikom.
- Nemoj srat !!! Politikom ? Pa koji je tebi kurac ?
U trenu mi je sinulo zašto provlači prst kroz guzove pa ga miriše.
- Jeli, navečer kad dođeš doma, jel ti i dalje smrdi ispod nosa po tuđim guzicama ?
Lik je ostao hladan, nije ga uspjelo isprovocirati moje pitanje.
- Čueš ti sroljo, jel baš svaki dan ližete jedan drugom dupe ili to samo po potrebi ?
I dalje je bio miran. Sad mi je već bacio rukavicu u lice, moram ga isprovocirati.
- Dakle, ti si apsolutno svjestan toga da si moralna ništica, da si govno od čovjeka, pa ipak, ližeš tuđe guzice radi materijalnog probitka ?
U njemu je pomalo kuhalo, vidio sam. U licu je ostao hladan ali oči su mu uzavrele. Oko usnica se dao nagovijestiti drhtaj od nervoze. Pitao sam se koliko će još izdržati.
- Jebote, koliko moraš biti glup da pogaziš sve čestito i vrijedno, da uništiš svo dostojanstvo i ljudskost u sebi samo radi materijalnog probitka. Ili si umislio da si važan ? Jeli, to te pogoni ? Misliš da si netko i nešto jer voziš veliki auto ? A svima je jasno da si ukrao novce kojim si ga kupio...
Prolio sam ga punom kriglom pive. Dvije cure pored njega povukle su ga vani. Nije ništa rekao, samo se okrenuo i otišao. Uputio mi je prezriv pogled u kojem se očitavala želja za osvetom.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:14   #72
Teacher, leave them kids alone

Uvela me kroz predsoblje do njezine sobe. Sama soba je bila čudnovat spoj mediteranskog šika i kršćanske mistike. Rukom je pokazala stolicu na koju da se smjestim pa i sama sjela.
- Želite li nešto za piće ?
- Želim objašnjenje.
- Da, ali znate da to neće ići tako lako. Jeste li svjesni da našu sreću ne čine životne okolnosti, nego naše viđenje tih okolnosti ?
Počelo je, pomislio sam, sada će uslijediti bujica floskula, propovijedi, savjeta...
- Divan je paradoks da je davanje sreće drugima najbolji način postizanja sreće za sebe.
Srednjoškolska profesorica matematike, nikad udana i bez vlastite djece, o odgoju je znala više nego itko. O odgoju uvijek najviše znaju oni koji nemaju djece.
- Gospođo, zbog čega ste me pozvali ? O čemu se radi ?
Žena je ustala sa stolice, prišla mi i rekla:
- Želim te divlje izjebati !
To sam poželio da kaže, u stvari me zvala da mi očita bukvicu zbog sinovljeve nesmotrenosti. Mali se pojavio u jarko žutoj majici u školi, zbog čega ga je profesorica optužila da namjerno skreće pažnju na sebe. Mali je nehajno uzvratio da nije kriv što ona nema stila i eto problema....dirnuo je u ženin ego, u scilu i haribdu odjednom.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:19   #73
Da teacheress

Gospođa učiteljica neko je vrijeme tupila o odgoju, šutio sam i slušao, piljeći u sag sa uzorkom meandra. Kada je napokon zašutila dovoljno dugo da shvatim da je završila, krenuo sam u ofanzivu.
- Gospođo, sin mi se još na početku školovanja potužio na vašu otvorenu netrpeljivost prema muškome rodu. Zar to poučavate ? Mržnju i netrpeljivost ? Svoje frustracije i nezadovoljstvo projicirate na djecu ? I još imate obraza nazivati se prosvjetnom djelatnicom, vi biste trebali biti pedagog koji djecu priprema za život ? Gospođo, previše toga ukazuje da ste opsjednuti sobom do te mjere da doživljavate pretjeranu zabrinutost zbog dojma koji ostavljate na druge. Vi ne živite radi sebe nego radi drugih, što je pokazatelj unutarnje praznine. Moj je sin toga dana, u vašim očima, odvlačio pažnju sa vas na sebe, i to vas je zasmetalo. Vaš egocentrizam je pravi razlog mojeg dolaska a vaš bi se život mogao sažeti u dvije riječi: egocentrična melodrama. Nedostatak bliskih odnosa alijenirao vas je do te mjere da iz vas vrišti potreba za pažnjom. Upravo su ukrasi, odjeća i dotjerivanje dokaz koliko je za vas važna predodžba o sebi koju projicirate svijetu. Sve što činite, gospođo, povezano je sa vašom željom da ostavite određeni dojam. Ujutro kad se probudite, opsjednutost sobom zaokupi vaše misli i ta se zaokupljenost nastavlja i dominira tijekom čitavog dana. Da, gospođo, vi ste egocentrična osoba kojoj je dosadno, koja nije pronašla smisao u sebi pa ga uzaludno pokušava pronaći vani. Tratite moje vrijeme da biste mi održali prodiku zbog boje majice mog sina ? To je uzrok problema ? Boja odjevnog predmeta ? Gospođo, razvidno je da to nije i ne može biti pravi uzrok vaše frustracije. Rekao bih da je u pitanju dublje nezadovoljstvo. Radi li se o poslu ili o osobnom neuspjehu, u to ne ulazim, činjenica je da je posao koji obavljate odgovoran i ne trpi diletantizam. Ne možete i ne smijete biti učiteljica samo da bi titulu mogli nositi kao značku, kao produžetak svojeg ega zbog kojeg mislite da ostavljate dojam inteligencije. Gospođo, ako vaši motivi nisu intrinzične naravi, a sve ukazuje da nisu, vi ste promašeni slučaj. Možete li biti dovoljno iskreni pa mi saopćiti pravi razlog mojeg dolaska ?
- Želim te divlje izjebati !
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:40   #74
Da growth

Osobni, unutarnji razvoj je nešto za što svatko od nas mora preuzeti osobnu odgovornost. Druga nas bića ne mogu učiniti svjesnijima, koliko god ta druga bića bila osvještena i produhovljena. Nitko osim nas ne može doživljavati naša svakodnevna životna iskustva, nitko nas ne može prisiliti da postanemo strpljiviji, ljubazniji, suosjećajniji...Svi oni koji su ikada krenuli sa unutarnjim razvojem, shvaćaju da je rad na sebi isključivo unutarnje putovanje, da to nije nešto što se izriče, ističe, nije nešto zbog čega ćemo nositi značku po kojoj će drugi ljudi vidjeti da smo na putu "produhovljenosti". Koji god to put bio, kako ga god nazvali, to je samo još jedna riječ, još jedna etiketa. Što mi vrijedi ufati se da sam budist ako to nisam zaista, ako to ne osjećam cijelim bićem ? Tada je budizam samo još jedna etiketa, a koliko vrijedi etiketa ako proizvod ispod nje nije izvoran ? To je kao da kupiš lažni Rolex.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:04   #75
- Ma jesi normalan ? Ti to ozbiljno ?
- Daj, čovječe, šta te briga, mlado meso...
- Ne vjerujem da si ozbiljan. Smještaš mi tvoje psiho điđe-miđe. To nekom drugom prodaji.
- Ne smještam ti ništa, samo kažem da razmisliš, nije da ti se baš svaki dan nudi curetak od 21 god.
- Điki, prošle sam godine razorio jedan brak. Zar ove godine moram jedan život ?
- Daj ne seri. Ajde da te pitam a ti mi iskreno odgovori: jel ti se sviđa mala ?
- Ful
- Pa što te onda koči ?
- 18 god razlike među nama. Ona ima 21 god, zaboravljaš? Da te podsjetim da imam sina od 17. Ma gle, ne i gotovo. Ma i da smo najsrodnije duše na svijetu, opet je razlika nepremostiva. Gledam je kao dijete, ne kao ženu. Možda je najbitnija namjera, ako u nešto ne idem sa dobrom namjerom, onda to niti ne radim.
- Pa namjera ti je da je guziš neko vrijeme
- Mda, karmički mi je to loše, Điki
- Ma ajde, kakva crna namjera...kao da je to važno.
- Nije važno ? Dakle, tip koji slučajno zgazi čovjeka na cesti i ubije ga kriv je isto kao i onaj koji je pomno planirao nečije ubojstvo ?
- Naravno da nije
- Onda ne seri. U oba slučaja imaš mrtvog čovjeka, ali namjera je bitna. Điki !



Barrio
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:11   #76
Da glitter

- Mrš glupa kurvo !
Nije shvatila, mislio sam da je od one sorte koja shvaća samo batine pa sam je prebio. Ni to nije pomoglo, neki su ljudi jednostavno glupi i tu ne možeš ništa.. Zato sam je smjestio na psihijatriju. Šef odjela mi je frend, rekao sam mu stvari koje je morao čuti, eno je već dva mjeseca na odjelu. Popodne je puštaju u šetnju po bolnici, iza praone se nalazi sa muškim pacijentima koji je ševe. Njih 5-6 svakodnevno bacaju redaljku na njoj. Ima jedan, Sficco se preziva, napisao joj je pjesmu: u hlačama mi uresa kus, za tvoj lipi sakramentski bus. Samo taj dio sam zapamtio. Sficco ima smeđe, podmuklooke i buljave oči, lice jazavčjeg oblika. Osim navedenog djeluje kao simpa čovo. Ponekad mu dođu žena i djeca u posjetu. Sficco je nacrtao kazetofon u dnevnom boravku odjela, drugi pacijenti se okupljaju oko radija pa slušaju. Ujutro šaka šarenih pilula pa marenda. Nema žlica i piruna. U ludari ponekad netko dodatno poludi pa ga vežu, daju mu još šarenije pilule ili još veće injekcije. Novi pacijenti su često nezgodni, ponekad četvorica moraju držati čovjeka kako bi mogao dobiti injekciju. Ta je prva injekcija škakljiva, poslije nje sve ide glatko. Nezgodno je kad se čovjek psihički razboli jer izgubi dostojanstvo. Svaku životnu situaciju čovjek mora podnijeti dostojanstveno, ali kad poludiš, onda to ne drži vodu.


All that glitter
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 22:25   #77
Daj opiši kako te tata podučavao umijeću felacia.
VascoDaGamaGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:16   #78
Da dressage

- Teško ostaješ u vezi jer se nedaš izdresirati.
To mi je jednom davno rekla jedna cura. Nisam tada shvaćao što je pod time mislila ali me životno iskustvo poučilo o čemu se radi: svaka me žena želi mijenjati. Svaka me želi izmodelirati kako joj odgovara, oblikovati po svojoj mjeri, izvajati po svom nahođenju. Prije ili kasnije mora doći do toga. Jednom sam upoznao osobu koja je izjavila da me voli takvog kakav jesam i da me nipošto ne želi mijenjati. Povjerovao sam joj, no to je trajalo 3-4 mjeseca a onda je jedne večeri rekla da se moram promijeniti ili je gotovo.


Da 10th victim
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:21   #79
All that jazz

Sretoh prijateljicu u gradu. Nisam je vidio 3-4 godine. Pretjerano oduševljena, pristupila mi je entuzijastično, kao da ću je spasiti iz morskog vira u kojem se polako utaplja. Ne volim žensko prenemaganje, pretjeranu servilnost i snishodljivost kada ne treba. Često se spotaknem o pretjerano usrdan, previše entuzijastičan pozdrav koji djeluje patvoreno, isforsirano. Sanja nije bila iznimka od pravila. Gotovo da je zaplakala od sreće kad smo se zagrlili. Nakon uvodnog chit-chatanja, prešli smo na veze.
- Guzi li se išta ? - upitao sam je ne hineći niti trena usiljenu pristojnost.
- Ma pusti...samo muke i patnja.
-Što je? Mislio sam da si u stabilnoj vezi ?
- Izgleda da nemam sreće po tom pitanju. Jedan od ljudi koje sam voljela poginuo je na motoru, a drugi mi je dao nogu.
- Tip te nogirao ?
- Da...i to bez priče. Samo me ostavio.
- A bila si zaljubljena u njega ?
- Jako. Mislim da nikad nikog nisam tako voljela. Došao je u trenutku kad sam bila najslabija, trebao mi je kao potpora, kao oslonac. Trebao mi je netko ili nešto da mogu izgurati krizu.
- Aha, i kažeš, ostavio te ?
- Bez riječi, samo se pokupio i otišao jednog jutra. Nismo nakon toga pričali.
- A nakon njega ? Nakon ljubavi tvog života ? Jesi li upoznala nekoga ?
- Jesam, više njih. Bila sam u vezi neko vrijeme...
- Čekaj, probati ću sam pogoditi: prvi odnos nije uspio i nakon toga je došlo do duge stanke. Drugi je bio nešto bolji, ali od samog početka nisi bila zaljubljena u njega. Treći je bio u redu, imali ste lijep odnos koji se raspao sam od sebe bez ikakve naznake i povoda. Tada si se prvi put uplašila da si prazna i da nećeš imati što dati čovjeku kojeg budeš stvarno voljela. Nakon toga si imala više uzgrednih odnosa sve do danas. Jesam li blizu ?
- Niti malo. Imala sam dvije kratkotrajne veze bez osjećaja i par usputnih snošaja.
- Čudi me da nisi zaglavila sa prvim čovjekom nakon ljubavi. Obično tako biva.
- Misliš, kao svojevrsna osveta ? Sebi ili njemu ?
- Svijetu. Ponekad ženski egocentrizam briše granice dobrog ukusa. Žena ne preže ni od čega u borbi za opstankom. Muškarca bismo u obrnutoj situaciji proglasili hladnim i proračunatim. Možda čak okrutnim, ali žena je kadra nepristrano gledati na sve, dokle god se prepletanje ljubavi i boli odigrava unutar odgovarajućih ograda.
Tupo je piljila u prazninu pokušavajući opravdati pogreške u životu. Kao da je vagala svoje odluke, nesigurna u njihov uzrok i posljedicu. U kutu mekih usana zatrzao je skriveni strah. Bio je vlažan travanjski dan, sunce se na obzorju ljeskalo djelomice sakriveno iza bijelih oblaka što su poput krpa u nekoj čudnoj formaciji putovali na istok.


Drunk trumpet
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:31   #80
keppler calabi

Čovjek nikada ne zna koliki prostor zauzima u životima drugih ljudi. Ponajprije zato što malo ljudi želi i zna kvalitetno komunicirati. Malo ljudi aktivno sluša i doista čuje. Ponekad ljudi ne razumiju, ne možeš im objasniti, riječi ne dopiru do njih. Koliko god oštri bili dojmovi, kod nekih se ljudi jednostavno ne primaju. Kao da njihovi prijemnici ne rade ili su atrofirali.



Aquarius
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.