Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 01:45   #1
Pitanje za obrazovanije trkače

Koliko brzo mora trčati osoba koja ima rezultat pri maksimalnom testu opterećenja 45ml/kg/min da bi bila na 60%VO2R(rezevnog primitka kisika)?
__________________
˙ɐsıdoʞnɹ ƃoʌs ǝɾuɐʇıɔ oʇ ǝɾ ouɔıqo -ɐƃoʞ olıq po ıɾloq ǝɾ nɯǝɔ n oʇsǝu ɐɯı ʞǝɾʌoɔ ıʞɐʌs
Matrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 08:49   #2
Fini zadatak moram priznati, malo sam googlal i mislim da za konačni obračun treba i težina trkača u kilogramima. Naime
po ovome kaj vidim trebalo podijeliti 4500 (max. opt. 45ml/kg/min) sa težinom da bi dobili ... nešto. Stvarno je 45ml ? nije možda 4.5L ?

Recimo 4500/83 (moja masa) = 54 što odgovara lactate threshold paceu od 04:01 min/km (sci-fi za mene ali for the sake of discussion)
60% od 54 je 32.4 ili 5:56 min/km

Možda sam čak i blizu ... ili totalno krivo, ne znam ali je zabavno. Sad idem pit kavu
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:08   #3
Quote:
gooooc kaže: Pogledaj post
Fini zadatak moram priznati, malo sam googlal i mislim da za konačni obračun treba i težina trkača u kilogramima. Naime
po ovome kaj vidim trebalo podijeliti 4500 (max. opt. 45ml/kg/min) sa težinom da bi dobili ... nešto. Stvarno je 45ml ? nije možda 4.5L ?

Recimo 4500/83 (moja masa) = 54 što odgovara lactate threshold paceu od 04:01 min/km (sci-fi za mene ali for the sake of discussion)
60% od 54 je 32.4 ili 5:56 min/km

Možda sam čak i blizu ... ili totalno krivo, ne znam ali je zabavno. Sad idem pit kavu
čak ni blizu.
(odi na pivu)
ako je tvoj VO2max 45
to znači da
tvoj organizam u svakoj minuti kod max opterećenja uspije "sagoriti" (pretvoriti u energiju) 45 x 83 = 3735 ml tj. 3,7 litara kisika u minuti.
__________________
Cijepljen živom vakcinom o vlastitom trošku. Molim HZZO povrat troškova vakcinacije,,,,,,,,,,
NEKsezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:54   #4
60%VO2R bi trebalo odgovarati 60%HRR (heart rate reserve).
Po tome bi trebala trčati brzinom kad je HRR na 60% po pulsmetru.
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:03   #5
Može li netko malo ovo rastumačiti? Kak nam to pomaže?
Hvala lijepo!
ronac zg is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:41   #6
Quote:
mtbxc kaže: Pogledaj post
60%VO2R bi trebalo odgovarati 60%HRR (heart rate reserve).
Po tome bi trebala trčati brzinom kad je HRR na 60% po pulsmetru.
U prvi mah sam mislio upravo ovako odgovoriti
ipak,
Tvoje pitanje, ustvari zadatak, možemo podijeliti kao i svaki zadatak u dva dijela
1.ono što je zadano – VO2max
2. ono što se traži – brzina kojom osoba trči na 60 % VO2max

Mislim da nije moguće dati zadovoljavajući odgovor.
To je kao da je zadano -da avion kod punog gasa troši 45 ml kisika po kg i u minuti
a treba odgovoriti kojom će brzinom ići avion kod 60 % gasa a da nije poznata ni vrsta motora, ni tip aviona ni dali rola na pisti ili leti na recimo 5 km visine, ni meteorološki uvjeti itd.
__________________
Cijepljen živom vakcinom o vlastitom trošku. Molim HZZO povrat troškova vakcinacije,,,,,,,,,,
NEKsezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:58   #7
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
Može li netko malo ovo rastumačiti? Kak nam to pomaže?
Hvala lijepo!
Zaboravi
Za nas joggere je to pusta teorija
VO2max je jedinica za kondiciju a mogu je točno odrediti medicinari u skupom postupku u skupom laboratoriju.
Nepotrebno i pre skupo i za vrhunske sportaše
Ipak se procjenjuje sa dovoljnom točnošću na testu trčanja npr. Astrand test (abeceda trčanja str.163)
A koristi se kod izrade programa pripreme trkača, kako bi se moglo odrediti pravilno opterećenje ovisno o trenutnoj formi.(tbl.10.2. str 167)
__________________
Cijepljen živom vakcinom o vlastitom trošku. Molim HZZO povrat troškova vakcinacije,,,,,,,,,,
NEKsezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:38   #8

Hvala na objašnjenju!
ronac zg is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:53   #9
NEKsezna se vratio!
Obožavam čitati tvoje postove.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:00   #10
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
NEKsezna se vratio!
Obožavam čitati tvoje postove.
Aaaaaaa
Oće to i veće filozofe od nas

zbog pseudo znanstvene torture
autoplagijata
i citata
abeceda literature

a cijenjenom nicku Matricku predlažem da nam, onako jednostavnim riječnikom dade do znanja, što ga zapravo interesira.
__________________
Cijepljen živom vakcinom o vlastitom trošku. Molim HZZO povrat troškova vakcinacije,,,,,,,,,,
NEKsezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:04   #11
oprosti Matrik, ali jedina korist od ove teme je što se Neksezna vratio i raspisao, u njegovim postovima uživam (neksezna, to nije ironija, ovo je najiskrenije, iz dubine srca)...previše teorije ubija svaki gušt u rekreativnom trčanju
Bastard is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.