Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Pogledaj rezultate ankete: Koji laptop imate?
Toshiba 150 16.20%
Hewlet-Packard 225 24.30%
Lenovo / IBM 97 10.48%
Fujitsu - Siemens 23 2.48%
Dell 67 7.24%
Acer 159 17.17%
Asus 91 9.83%
MSI 15 1.62%
Gigabyte 1 0.11%
Apple 37 4.00%
Samsung 8 0.86%
BenQ 2 0.22%
Forcebook 6 0.65%
Sony 14 1.51%
Ostali 31 3.35%
Glasovatelji: 926. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2015., 11:31   #241
Trenutno posjedujem Hp envy 17-k201ng

17" FHD
i7 5500U 2x2,4 GHz
8 gb Ram
1TB HDD 5400rpm
NVIDIA® GeForce® GTX 850M
hdmi
usb 3.0 x 3
Beats audio zvucnici sa subwooferom
fingerprint
hd web cam
tipkovnica sa osvjetljenjem
bluetooth 4.0
windows 8.1

za sada jedina zamjerka mu je problem sa wi-fi , nezz odakle da pocnem i kako da rijesim problem . non stop puca veza , pokaziva status limited , onda
nece da se spoji nikao na mrezu , pored toga imam lg g3 koji se uvijek spoji iz prve i uvijek radi normalno wi fi na njemu , dok na laptopu non stop nesto zeza
__________________
JBL.CROWN.SOUNDCRAFT.KORG.DBX.LEXICON.
pa1x pro elite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 14:21   #242
Prije 2 dana je stigla Toshiba Satellite S50-B-14X, pa evo mojih utisaka.

CPU: Intel® Core™ i5-5200U 2.20 / 2.70 Turbo GHz
RAM: 1 x 8 GB DDR3L RAM (1600 MHz) 16 GB max.
HDD: 1 TB HDD 5,400 o/min
ODD: Nema
Ekran: 15,6" Toshiba TruBrite FullHD 1920 x 1080
GPU: AMD Radeon™ R7 M260 2GB DDR3 with AMD Enduro™ Technology
Zvuk: Harman Kardon® stereo speakers, enhanced by DTS® Sound™
Mikrofon: da
Mreža: WiFi + Bluetooth + LAN
I/O Portovi:
1 x USB 2.0
2 x USB 3.0 (jedan s podrškom za USB Sleep-and-Charge) 1 x RJ-45 LAN
1 x HDMI-out supporting Ultra HD 4K format
1 x kombinirana utičnica za vanjske slušalice (stereo) i mikrofonbr
Ostalo:
HD Web Camera with built-in microphone
Matt black tile frameless keyboard with illumination and comfortable tactile keycap design and 10-digit numeric keypad
Multi-Card Reader
Baterija:
lithium-ion, 4 cell
Dimenzije:
380.0 x 261.9 x 19.9 mm
Težina
2,08 kg
Boja:
Smart silver finish, black keyboard
OS:
Windows 8.1 64-bit (pre-installed)
Jamstvo:
24 mjeseci u ovlaštenom servisu (baterija 12 mjeseci)

Napominjem da nemam nekog velikog iskustva kad su laptopi u pitanju, osobno sam posjedovao (i jos uvijek posjedujem, samo sta ne radi kako treba ) Acer Aspire 5552g.
Stoga mozda moji dojmovi i nisu bas realni.

Izgled:
Prvi dojmovi prilikom otvaranju su odlicni. Dimenzije kao i kod starog laptopa, osim debljine koja je znatno manja. Aluminijsko kuciste na gornjoj strani ekrana i tipkovnice djeluje vrhunski.
Djeluje dosta cvrsto, pogotovo u odnosu na moje iskustvo.
Tezina od 2,08kg s baterijom ga za sada cini iznimno prijenosnim.

Tipkovnica:
Tipkovnica dolazi s pozadinskim osvijetljenjem koje ima 3 moda rada: stalno upaljeno, stalno ugaseno i automatsko gasenje nakon 15-tak sekundi netipkanja. Prilikom sljedeceg pritiska tipke, osvjetljenje se automatski vraca. Zgodna stvar kad se radi na bateriji.
Sta se tipkanja tice, mene je odusevilo. Tipke po mom gustu, idealno razmaknute, nisu ni pretihe ni preglasne.

Touchpad:
Podrzava standardne pokrete, dosta ugodan pod prstima, mozda treba malo jace tapnit po njemu kad je rijec o kliku ili duplom kliku. A mozda je i stvar navike.

Ekran:
Ne znam sto reci. Nakon Acera kojeg sam imao sa nikakvim ekranom, raj za moje oci. Ne znam jel u njemu IPS ili TN matrica (razlicite info na netu), ali mislim da to i nije bitno.
Iz kojeg god kuta ga se gleda, slika je ista. Boje dosta jake i bistre, svjetlina je ok za unutrasnjost (vani ga jos nisam testirao).
FullHD rezolucija odlicna.
Problem sa mutnim slovima u nekim aplikacijama se rijesava tako da se pronadje .exe file aplikacije, desni klik->Properties->Compatibility tab i oznaci se kvacicom kucica Disable display scaling on high DPI settings i stisne Apply.

Zvucnici:
Harman/Kardon zvucnici dosta glasni, zvuk i vise nego odlican za laptop, probao par filmova i zvuk je odlican.

Pregrijavanje:
Ocito davna proslost. Na gornjoj strani za sada sam samo osjetio malo topliji dio na mjestu di je HDD i to kod defragmentiranja.

Win 8.1:
Iako sam trazio bez OS-a, na kraju sam ipak uzeo s OS-om.
Prvi put se susrecem s 8.1 i moram priznat da sam ugodno iznenadjen.
Prilikom prvog pokretanja laptopa, pokrenula se instalacija te je nakon zavrsetka sve bilo spremno za rad.
Metro ne koristim, al bome nisam ni start nesto puno koristio. Za sve ono sta sam ga koristio, kombinacija Win + X tipki je odlicna zamjena. Isto tako i Win + Q za search.
Tako da nemam potrebe ni za instaliranjem stat rijesenja.
Ugodno iznenadjen, s obzirom na pljucanja po internetu koja sam citao.

HDD:
5400 okretaja mi nije bas ok opcija za vrtit OS i programe na njemu, stoga cim prije cu se prebaciti na SSD, a ovaj koristit kao storage od 1TB. Vjerojatno kao eksterni uz prijenosnu ladicu, jer koliko sam po netu uspio vidit, nema mjesta za 2 diska. Iako nema optike u njemu, pa se nadam da se moze ugurat. No o tom potom kad ga otvorim.

Ostalo:
- procesor za sada ok, nisam koristio nikakve zahtjevnije radnje da mogu nesto bolje kazati
- igre nisam igrao
- WIFI za sada bez ikakvih problema, signal full za razliku od starog laptopa di je bio upola manji na istom mjestu
- baterija za sada ok, nisam bas testirao koliko drzi s prosjecnim opterecenjem
- jedna od vecih mana za mene je nemogucnost jednostavne izmjene HDD-a i memorije. Potrebno je skinuti cijelu donju stranu, i pri tom biti prilicno oprezan da ne popucaju plasticni konektori.

Plus:
- Ekran
- Tipkovnica
- Aluminijsko kuciste
- Zvucnici
- Temperature
- Win 8.1 (ne mogu virovat da ovo pisem )
Minus:
- HDD (spor za OS i programe)
- nemogucnost jednostavnog pristupa HDD-u i memoriji
Neutralno (nisam ga dovoljno koristio da procjenim):
- baterija
- procesor
- touchpad

Sve u svemu, jako sam zadovoljan.
fastEddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 14:40   #243
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 17:58   #244
HP dv6 Pavilion 6145dx (mislim)

AMD A8-3500M Quad Core 1.5ghz - 2.4ghz LLano
8 GB RAM
500 GB - Hitachi Sata disk device
15,6" - 1366 x 768
AMD Radeon 6620G HD 512MB (4GB)
AMD/IDT - High Definition Device/Codec

WiFi + Lan
4 x USB 2.0
2 x USB 3.0
HDMI
Tastatura s numpadom
DVD-RW
SD-MMC ili ti ga utor memorijske kartice iz digitalaca i sl...
Webcam
Win 7 x64


Overclocking/Underclocking (mislim da je ovo jako vrijedna informacija)

Zato što LLano procesori podrzavaju program K10stat, overclockanje/underclockanje i undervoltage je iznimno lagan.

Procesori se mogu ubrzati na 3GHz s par klikova u WINDOWSIMA, isto tako, ako vam se kompjuter pregrijava, vrlo je lagano undervoltat i underclockati, da se temperatura drzi pod kontrolom, i nema pretjeranih problema, osim što neće moći igrati neke zahtjevnije igre...

Na primjer, ja imam ima problema s pregrijavanjem, ali isključivo iz razloga, što u 4 godine ga niti jednom nisam pročistio, pa je prepun prašine i cooler ne moze raditi kako treba...s K10statom, sam ga undervoltao i underclockao na 1Ghz i temperatura mi je 40-70 Celzijusa unatoč polu radećem cooleru.

Mozda se ta temperatura čini puno, no ovaj Procesor podrzava temperaturu od 100 celzijusa, moj laptop je maximalno bio na 95 C, nikakvih problema nisam imao. Makar naravno ne preporučam da se koristi na toliko velikoj temperaturu, zato je K10stat fanastična stvar, tj. procesor je fantastičan što taj program podrzava.
Sve ispod 85 mislim da je prihvatljivo za konstantu upotrebu.

Da nema toga programa ili toga procesora, morao bi laptop (i ovako bi morao, ali sam lijen) očistiti ili bi crkao nakon nekog vremena...

Znači, mozete ga overclockat kad aigrate neku zahtjevnu igru, a onda kada prestanete igrat, mozete u 2 klika ga underclockat i undervoltat, da štedite energiju, ovisno o snazi koju u tom trenu trebate.

od 750 GHz do 3000 GHz doslovno u 2 klika je moguće ostvariti

Naravno preporučam i ja to stalno radim, drzati stranu laptopa gdje je cooler, na otvorenom, da ima zraka, to uvijek uvelike spriječava pretjerano zagrijavanje i produzuje zivot laptopa...

Prolio sam vodu 2 puta po njemu, pola tastature mi zbog toga ne radi, čisto moja krivica, isto kao i razbijen monitor, nakon što sam ga pogodio slušalicom / nakon što mi je padao sa stola pa ga uhvatio za monitor u zraku...koristim externi sada...


Laptop je kupljen u Americi (u BestBuy), u prosincu 2011. za 550 dolara...tada je dolar zbio 5.8...znači 3200 kn

Uzevši u obzir da je tamo sve puno jeftinije, ovakav laptop u to vrijeme u HR je došao 5999 kuna


Tastatura je prelijepa, i nijedna tipka mi se nije pokidala (osim mojom krivicom), sve rade normalno, brojke i slova su se naravno izlizale, ali što se tiče otpadanja tipki i takvih problema, nema nikakvih!

Ja pišem 60 WMP, i ako tastatura izdrzava moje korištenje ne vidim da se itko moze zaliti na nju...


Monitor ima velik kut gledanja, ako gledate sasatrane, nema maglenja ekrana...

Touchpad isto nema nikakvih problema s radom, iako pola tastature ne valja zbog zadnjeg kupanja, touchpad radi normalno.


Zaključak

Mislim da je Laptop izrazito kvalitetan, čak i nakon 4 godine, je konkurentan novim laptopima do 4000kn...

Zbog fleksibilnosti procesora, ako ga se overclocka je ravan i novim procesorima.
Isto tako, uslijed problema s zagrijavanjem (do čega dolazi isključivo mojom krivicom) je itekako prilagodljiv s tim programom i spriječava bilo kakve probleme poput random shut downa...

Prelijepa tastatura, glasan i kvalitetan zvuk, monitor s velikim kutom gledanja, moze igrati poprilično nove igre, a u multitaskingu uziva

Baterija, mi je ipak brzo propala, jer nisam ni malo pazio na nju...


Mislim da se teško moze pozeljeti bolji i pouzdaniji, svestraniji laptop

Zadnje uređivanje Who ar3 we : 17.10.2015. at 18:17.
Who ar3 we is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 13:45   #245
1. Toshiba SATELLITE U940-11F,
http://www.toshiba.co.uk/discontinue...lite-u940-11f/
i3 2GHz, 4 GB ram, intel hd graphics 4000, 500GB disk, 32 GB SSD, Win8

2. kupljen prije 2 godine za 3800kn u ZG

3. tanak, šminkerski izgled, izrazito lagan (1.75 kg), lijepo ga je za vidjet

4. vrti dosta igara (većinu na low pa leti, ili medium pa zna tu i tam zezat)... za "redovitu upotrebu" je i više nego brz, OS se digne ful brzo, ekran je super za filmove (14" - nikad nisam imao takav ali se ne kuži razlika u 15"), baterija i nakon 2 godine starosti traje po sat i pol - 2 sata... na tipkovnicu i touchpad sam se naviknuo nakon sat vremena korištenja, iznenađujuće dobro mi paše...

5. ima integrirani win8, a koristim 10

7. jedini problem je što se ventilator zapraši u roku 5,6 mjeseci i krene zujati, pa ga se mora rastaviti i očistiti svakih pola godine, ali vjerujem da ne postoji laptop lišen tog prokletstva.
No to i nije zapravo mana jer se onda barem natjeram da ga cjelog rastavim, pregledam i sredim u intervalima kojima se to inače i radi

sve u svemu omjer cijene i kvalitete je i više nego dobar, izrazito je lagan i mobilan, sve radi brzo, jedino fali bolja grafička da bude zvijer, ali onda ne bi košta tolko kolko košta, ali i ovako pokreće dosta kvalitetnih igara, autocad, SQL baze podataka i sl...
b42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 11:35   #246
Dell Inspirion 13" series 7000 2in1 foldable

napomena moda: to bi kod nas bio ovaj: 7348.



• Procesor: Intel Core i5-5200U Processor 3M Cache, up to 2.70 GHz Broadwell
• Zaslon: 13.3" LED Full HD IPS 1920 x 1080 TouchScreen
• Grafički sustav: Intel HD Graphics 5500
• Radna memorija: 8GB Single Channel DDR3L 1600MHz (1x 8GB)
• Tvrdi disk: 500GB 5400rpm Hybrid HDD with 8GB Flash
• Optički uređaj: Ne
• Masa uređaja: 1.67kg
• Baterija: 43 WHr, 3-Cell Lithium-Ion Battery
• Mreža: ne
• Bežična mreža: da [802.11ac, Dual Band 2.4&5GHz, 2x2]
• Bluetooth: da, Intel Bluetooth 4.0 adapter
• AudioWaves MaxxAudio Pro, 2x speaker, digital microphone
• USB podrška: 2x USB 3.0, 1x USB 2.0
• VGA: ne
• HDMI: da, 1.4a
• Čitać kartica: da
• Tipkovnica: EN/HR, backlit, integrated Touch Pad
• HD Kamera: da, 720p
• Boja: srebrna
• OS: Windows 8.1, nadograđen na Windows 10
• Jamstvo: 36 mjeseci
• Cijena: 8.075,00 Kn

Video: https://www.youtube.com/watch?v=n5jI-WrgDZs

LAN port nema, ali i to se može riješiti jer Dell ima USB 3.0 to Ethernet adapter koji se može nabaviti za $40, ali meni i to nije problem jer u zadnjih godinu dana stari laptop sam spajao kabelom 2-3 puta.

Ekran je odličan i Full HD dolazi do izražaja na aplikacijama koje su prilagođene, a dok druge izgledaju normalno kao i na manjoj rezoluciji.
Touch na ekranu je precizan i reagira vrhunski bilo da se koriste pristi ili stylus koji dobiješ. Tipkanje sa dvije ruke treba malo navikavanja na ekranu i tipkovnici jer je drugačiji raspored od tipkovnice koju sam imao. Tipkovnica i touchpad su meni jako dobri i ne čuje se klik jako kada ih se koristi, a posebno je tipkanje kada tipkovnica ima pozadinsko osvjetljenje.
Bude se i sama palila kada je tamnije u prostoriji, a gasi se kada ne tipkaš da štedi bateriju.

RAM, HDD i bateriju se može zamijeniti ako se skine zadnja stranica koju drži 10 šarafa. Nova original baterija je oko 50-60 $.

Cijelo vrijeme ima oko 3-4 GB RAM slobodno, tako da sad i nisam siguran hoću li u dogledno vrijeme stavljati više. HDD je brz i tih što mi je super, a boot windowsa bude ispod 10sec. Otvor za ventilator se nalazi na zadnjoj strani i u 80% slučajeva skroz lagano puše, pogotovo kada se koristi na bateriji i uopće nisam primjetio probleme sa puhanjem što neki spominju na netu s njim nakon što sam uklonio Mcaffe Internet security. Blesavo korištenje resursa i zagrijavanje!

Za brisanje ekrana koristim onu malu krpicu što se briše i mobitel.
Prebacivanje u tablet je lagano i koristi se bez problema na taj način, ali sam uređaj ima 1.6 kg tako da ga se mora držati sa dvije ruke ili ga držati na podlaktici lijeve ruke dok se tipka desnom. S obzirom da je ekran odličan korištenje u tablet, tent ili prezentacijskom modu je odlično.

Baterija mi traje cca 9 sati sa laganim korištenjem (surfanje, koji video na youtube, tipkanje na netu, uređivanje dokumenata itd..) Nekakva sredina je 6-7 sati sa više korištenja. Naravno sve to zavisi kako ga se koristi, ali dosta rada na njemu baterija drži 5-6 sati bez problema.

Kućište je od plastike ali je super obrađen sa zaobljenjim rubovima što je super prilikom tipkanja ili korištenja u tablet mode. Vanjske stranice i prostor oko tipkovnice/ touchpad imaju nekakvu gumiranu površinu što omogućuje da ne bi skliznuo iz ruke. Naravno super je što ne ostaju packe po njemu.

Rekao bih da ga kao tablet koristim 40-50% vremena i to naravno zavisi što radim na njemu. Ako trebam nešto pisati po netu ili tipkati doc onda svakako u laptop. Kao tablet ga koristim na poslu kada imam više posla pa mi ga je lakše prenositi i komunicirati sa ljudima dok ga koristim jer nije prepreka, a kod kuće najviše kada surfam po netu ili čitam nešto. Puno bolje mi je čitati vijesti kada je u tablet načinu nego u laptop jer imam osjećaj da se možeš više unijeti u sadržaj. Čudno je za opisati ali super bude i korištenje sa pasivnim stylusom koji je precizan i lagan za držanje.

Nisam gledao filmove na njemu jer mi sve ide preko Android stick na TV preko Genesis. Ukoliko ga okreneš okomito u tablet mogu i čitaš knjigu ili novine zapravo dobiješ još bolji doživljaj. Aplikacije poput Flipboard su odlične za korištenje u tablet načinu i Windows odlično reagira na touch, zaista sam iznenađen kako sve ide fluidno. Disk uopće ne čuješ, a ventilator se upali samo kad nešto intenzivno radiš, inače skroz lagano puše da se i ne osjeti. Naravno da on radi kako treba, svakako treba maknuti McAfee smeće koje dođe instalirano.

Zbunjuje me tablet način u koji se Windows 10 prebaci, ali postoji mogućnost u opcijama da se to ugasi pa onda imaš normal UI kao i u laptop mod. Kada imaš upaljen Chrome i gledaš neku stranicu onda možeš samo napraviti flip lijevo/desno da odeš nazad ili naprijed, a super brzo se učita stranica. Flip sa lijeve strane zaslona izbaci otvorene prozore slično kao i na Ubuntu dok sa desne strane dobiješ centar za notifikacije sa opcijama za Windows koje možeš dodavati tako da je super za tablet mod. Windows 10 tablet mod mi je super samo jer omogućuje i flip sa aktivnim aplikacijama.

Tipkanje na (screen) tipkovnici mi je nezgodno i nisam se navikao na nju još, možda i jer na mobitelu koristim Swiftkey. Naravno brza je i lagana za korištenje. Može se upaliti normalna, razdvojena, prostor za pisanje ili full HR tipkovnica na ekranu. Kad je koristim onda mi najviše odgovara ova prva i samo je pomaknem gdje mi najviše odgovara u tablet načinu kad tipkam.

Ja sam jako zadovoljan!

Zadnje uređivanje taipan : 24.10.2015. at 11:56.
iForce is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 09:49   #247
ACER One 10 S1002-19DE NT.G53EX.008

Pozdrav svima.....neznam jesam li na pravom mjestu

molim nekoga ako ima iskustva o ovom modelu koji je sada na akciji 1999kn....treba mi iskljucivo za primjanje slanje mailova i pohranu slika....da li se to isplati

Hvala svakoj dobroj dusi koja da neki savjet (mozda bolje u inbox da ne gnjavimo ostale)

LP
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 10:16   #248
Nisi na pravom mjestu, ali ni ne gnjaviš. Zbog takvih upita i jesmo ovdje. Jedino idući puta kad budeš nešto trebala, otvori normalno temu s upitom i sve pet

Neću ti sad premještati temu da je ne moraš tražiti već ću odgovoriti ovdje:

Po karakteristikama je sve odlično: četverojezgreni Atom i 2 Gb rama će dobro tjerati Windowse, jedino rezolucija nije vrhunska no i ovako će biti dobro, pogotovo jer dolazi s IPS ekranom. 32 Gb memorije je sasvim okej, a ima i sd card utor i usb utor.

Zaključak je: ako ti ekran nije premali - kupuj.

Samo ne znam kakva je to akcija i gdje jer mu je u Arhitehu to normalna cijena s 2 godine jamstva...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 10:38   #249
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
Nisi na pravom mjestu, ali ni ne gnjaviš.
ok hvala puno na odgovoru.....ma ima neka akcija za 1899 na 12 rata....

Zadnje uređivanje taipan : 02.12.2015. at 10:54.
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 19:47   #250
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
Nisi na pravom mjestu, ali ni ne gnjaviš. Zbog takvih upita i jesmo ovdje. Jedino idući puta kad budeš nešto trebala, otvori normalno temu s upitom i sve pet

Neću ti sad premještati temu da je ne moraš tražiti već ću odgovoriti ovdje:

Po karakteristikama je sve odlično: četverojezgreni Atom i 2 Gb rama će dobro tjerati Windowse, jedino rezolucija nije vrhunska no i ovako će biti dobro, pogotovo jer dolazi s IPS ekranom. 32 Gb memorije je sasvim okej, a ima i sd card utor i usb utor.

Zaključak je: ako ti ekran nije premali - kupuj.

Samo ne znam kakva je to akcija i gdje jer mu je u Arhitehu to normalna cijena s 2 godine jamstva...
akcija je sad sigurno - 1859 kuna. i ja to kupio sad da ne budem offtopik

http://www.jeftinije.hr/Proizvod/406...-10-ntg53ex008
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:51   #251
Izgleda da se taj model nesto na siroko nudi u zadnje vrijeme, vidam ovih dana da se dosta reklamira i studentima. Cijena se svugdje tak vrti koliko vidim.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 13:20   #252
Dolazi sljedeći vikend... I'm breaking up with Windows! Razlog zašto sam odlučila za 128GB, a ne 256GB je isključivo cijena. Uz 128 uzimam i prijenosni HDD 1TB i sve me dođe jeftinije nego MBP 256GB, a na kraju imam više prostora za pohranu

MacBook Pro 13" s Retina zaslonom

Procesor 2.7GHz dual-core Intel Core i5 with 3MB shared L3 cache
Array Turbo Boost up to 3.1GHz
Memorija 8 GB
Pohrana 128 GB
Zaslon 13"
Rezolucija 2560 x 1600
Grafika Intel Iris Graphics 6100
Grafička memorija Integrirana
Wi-Fi 802.11ac Wi-Fi
Bluetooth Bluetooth 4.0 LE
Thunderbolt 2 x Thunderbolt 2
USB 2 x USB 3.0 priljučak (do 5 Gb/s)
HDMI 1 x HDMI priključak
Audio Stereozvučnici
Dva mikrofona
Priključak za slušalice
Podrška za Apple slušalice za iPhone s daljinskim upravljačem i mikrofonom
Podrška za linijski audioizlaz (digitalni/analogni)
SD-Card SDXC Card
Tipkovnica Hrvatska tipkovnica
Trackpad
Force Touch trackpad za precizno upravljanje pokazivačem uz osjetljivost na pritisak
omogućuje Force klikove, ubrzivače i crtanje osjetljivo na pritisak te višedodirne geste
Baterija i napajanje
Do 10 sati bežičnog mrežnog rada
Do 12 sati reprodukcije filmova u iTunesima
Do 30 dana u stanju mirovanja
Ugrađena litij-polimerna baterija od 74,9 Wh
MagSafe 2 adapter za napajanje od 60 W sa sustavom upravljanja kabelima; MagSafe 2 priključak za napajanje
Operativni sustav OS X Yosemite
Osmišljen da izvuče maksimum iz hardvera tvog Maca, OS X Yosemite je intuitivan i lak za upotrebu. Elegantnog je dizajna, donosi poboljšane aplikacije koje najčešće koristiš te omogućuje predivnu suradnju tvojih Mac i iOS uređaja.

OS X Yosemite obuhvaća
AirDrop, AirPlay, Diktat, Gatekeeper, Centar za obavijesti
Integracija Facebooka, Integracija Twittera, Podrška za prikaz više zaslona
Kartice i oznake Findera, iCloud, iCloud privjesak za ključeve, iCloud Drive
Dijeljenje s obitelji, Dashboard, Mission Control, Spotlight pretraga
Safari Power Saver, App Nap, Power Nap, Komprimirana memorija, Ugrađeno dijeljenje
Uključeni programi
Foto, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote
Karte, iBooks, Safari, Mail, Bilješke, Mac App Store
FaceTime, Poruke, Kalendar, Kontakti, Podsjetnici
Time Machine, Photo Booth, iTunes, Game Center, Pregled
Uključuje sljedeće 1 x MacBook Pro s Retina zaslonom
1 x adapter za napajanje MagSafe 2
1 x zidna utičnica za izmjeničnu struju
1 x kabel za napajanje
Chilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:09   #253


Yoga 900

• Procesor: Intel Core i5-6200U 2.30GHz / 2.80GHz (3MB cache) Skylake
• Zaslon: 13.3" IPS QHD+ 3200 x 1800 TouchScreen
• Grafički sustav: Intel HD Graphics 520
• Radna memorija: 8GB DDR3L 1600MHz (onboard)
• Tvrdi disk: 256GB SSD
• Optički uređaj: ne
• Dimenzije: 340 x 235 x 21.5 mm
• Masa uređaja: 1,3kg
• Jamstvo: 48 mjeseci
• Baterija: Li-Ion 4 ćelija
• Operativni sistem: Windows 10 Home
• Bežična mreža: da (802.11b/g/n)
• Bluetooth: da
• Audio ulazi/izlazi: da
• HDMI putem adaptera (USB 3.0 type C na HDMI adapter, prodaje se zasebno)
• USB podrška: 2x USB 3.0, 1x USB 2.0
• Kamera: da

Evo malo friških dojmova. Za razliku od prve Yoge koja je bila izgrađena kao tenk (vjerojatno sam mogao stat na nju i ne bi se ništa desilo), ovdje je lenovo odlučio škrtarit na aluminiju pa se kućište (na određenim mjestima) i ekran lagano savijaju pod pritiskom. Tipke imaju malo neobičan feeling ali ništa strašno.
JBL zvučnici s donje strane + Dolby stvaraju prilično lijepu stereo sliku, neloše za gledanje filmova.
Softverski i što se performansi tiče nemam zamjerke, jedino prilikom prve instalacije treba uklonit bloatware/spyware/crapware koji Lenovo voli naguzit u svoje uređaje.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:07   #254
Postavio nedavno temu tu i mnogi dragi ljudi mi pomogli. U međuvremenu sam bitchao kako mi je laptop u banani te sam jedan dan samo bio iznenađen sa poklonom. Crna HP torba sa mašnicom me čekala. Unutra je bio on.

HP ENVY TouchSmart 17-j121na
Intel Core i7-4710MQ with Intel HD Graphics 4600 (2.5 GHz, 6 MB cache, 4 cores)
16 GB 1600 MHz DDR3L
NVIDIA GeForce 840M (2 GB DDR3 dedicated)
2*1 TB HDD WD10jPVX 5400 RPM
FHD LED-backlit touch screen
Beats Audio sa 4 zvučnika i 2 subwoofera
1 multi-format SD media card reader
1 HDMI
1 headphone/microphone combo
4 USB 3.0 (1 HP USB Boost)
1 RJ-45
6-cell, 62 Wh Li-ion baterija
HP TrueVision HD Webcam (front-facing) with integrated dual array digital microphone (cp sa stranice)
Čitač otiska prsta
Dimenzije:41.6 x 27.52 x 3.34 cm
Masa:3.2 kg

Došao sa Win 8.1,upgradean na Win 10 i hrpom HP softvera predinstaliranog

Minusi:
-nema ssd (može se ugradit i ugradit ću ga uskoro)
-loša diskretna grafička kartica
-procesor je isto već malo star
-hp softwer koji dolazi instaliran i generalno iritira

Pro:
-puno rama
-ekran je odličan,boje divne
-zvuk je odličan
-tiho radi
-ne grije se ko mutav
-izrada i završna obrada kućišta te dobar dizajn
-touchscreen radi jako dobro

Nisam ga za sad nešto pretjerano gazio jer nemam vremena za igrati,no ovo malo što ga imam radi odlično,sve aplikacije i programi rade puno bolje (prvenstveno zbog grafe koja iako je jadna,ima cuda jezgre koje cad programi vole i znaju iskoristiti).

Napomena-i dalje prezirem HP i nebih ga nikada kupio,ali budući da je poklon te kvantni skok naspram staroga,neću se previše žaliti. Odrađuje solidno sve što mu dam i to je to.

Zadnje uređivanje Grimko : 09.02.2016. at 13:23.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 11:07   #255
Quote:
fastEddie kaže: Pogledaj post
Prije 2 dana je stigla Toshiba Satellite S50-B-14X, pa evo mojih utisaka.
....
Pozdrav taipan i ostala ekipa sta pomazete i citate...

Evo da se javim sa malim update-om navedene Toshibe. Tamo krajem prošle godine sam uzeo SSD Samsung 850 PRO 128GB (10 godina garancija).
Malo sam se namucio s zamjenom (otvaranje donjeg poklopca, garancija...), ali uz oprez se isplatilo.

Sad se Toshiba boota za tocno 7 sekundi (u odnosu na prijasnjih 40+ sekundi). Znaci za 7 sek je sve spremno za rad, klik na bilo sta odmah funkcionira.
Da ne govorim o fluidnijem radu i dizanju programa.
Moram priznat da tek sada osjetim snagu laptopa. Ne mislim na obradu videa i grafike, nego na ove svakodnevne radnje otvaranja programa, internet i sl.
Pogotovo sta sam navikao na SSD u stolnom racunalu, pa bi itekako osjetio razliku svaki put kad bi isao raditi na laptop.

Znam da ce neki misliti pa sta ti je 128GB danas, ali za OS i programe i vise nego dovoljno. Jos tu stane dosta stvari ako treba. A disk koji je dosao s Toshibom (1TB) je pretvoren u prijenosni storage disk kupnjom 2.5 inchne ladice USB 3.0. Malesna ladica, stane u dlan, napaja se putem USB-a, odlicna stvar.

U svakom slucaju, preporuka svima koji bi tili unaprijedit svog prijenosnog ljubimca
fastEddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:33   #256
Ovako ljudi, trebao bih jedan savjet.

Namjeravam kupiti ovaj laptop i sve na njemu mi se sviđa, od boje, veličine ekrana, memorije, rezolucije, veličine HDD-a i free DOS-a. Međutim, ono što mi se ne sviđa je preslab procesor od svega 1,6 GHz.

Sad me zanima jel moguće i GDJE kupiti isti taj model laptopa između 3-3,5 K ali sa bar 2 GHz radnog takta.

http://www.elipso.hr/informatika/lap...X751SA_TY002D/
bjelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 14:26   #257
Trebao si si otvoriti vlastitu temu, ovo je topic o iskustvima vlastitog laptopa

Snaga procesora se ne gleda na takav način. Recimo i3-ica u ovome je 1.7ghz, a pojede tog n3700.
Koji su ti uvjeti? Pročitaj ovu temu i otvori vlastiti topic
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 01:17   #258
Uffff pa ode sve nove pile..!
Evo sad jednog starca..
SATELLITE U500-1D8
Windows® 7 Home Premium 64-bitni sustav (unaprijed instaliran, Toshibin alat za oporavak tvrdog diska)
procesor Intel® Core™ i5-430M
33,8 cm (13,3 inča) , zaslon Toshiba TruBrite® WXGA TFT visoke svjetline
Tvrdi disk 320 GB
Luxe Brown s mat crnom tipkovnicom
4,096 (2,048 + 2,048) MB, DDR3 RAM (1.066 MHz)
NVIDIA® GeForce® G 310M s tehnologijom CUDA™
težina : od 2,22 kg
Comp.je star 7 punih godina i radi odlicno. Nikad se nista nije kvarilo. A radija ce cesto i 7 dana u komadu.
Baterija drzi nekih 45min.

P.S Proc je zamjenjen jacim i5 560M 2.67-3.20Mhz
__________________
Tempus fugit
overandout is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:58   #259
ASUS ROG STRIX GL502VS

CPU: Intel Core i7-6700HQ 4core 2.6-3.5 GHz
6MB Cache

GPU NVIDIA GTX 1070 8GB

RAM 16 GB DDR4

Display 15.6" 1920x1080 IPS 60 Hz w/G-SYNC

Storage
256GB M.2 SSD
1 TB 5400/7200rpm HDD

I/O 3 x USB 3.0 Ports
1 x USB 3.1 Gen 2 (Type-C)
1 x HDMI 2.0 output Port (with HDCP)
1 x mini DisplayPort 1.3 output Ports
SD Card Slot
1 x Headset Jack
1 x Realtek PCIe GbE RJ-45 LAN (10/100/1000Mbps)

Wireless
Intel Dual Band Wireless-AC8260
2x2:2 with Bluetooth 4.1

ZA:
Jebene performanse na svim novim naslovima na max detaljima
NV1070 8 GB i G sync
Lagan i prenosiv naspram većine gamerskih laptopa, što je pak odredilo zašto sam se odlučio baš za ovaj model.

Protiv:
Procesor nije najnovije generacije
Rise of TR ipak malo šteka na najvišim, a i na srednjim postvkama, pa čini mi se da igra nije baš optimizirana za PC..., ali moze bit i da je do laptopa pa sam zato stavio ovo pod minus
Tipkovnica - očekivao sam nešto robusnije izrade. bar to...
Ustvari, kompletna kvaliteta izrade zapravo mi nekako ne opravdava cijenu. Stari ASUS G75VX koji sam imao je nemjerljivo kvaitetnije izrade, počevši od aluminijskih dijelova, tipkovnice te korištene platike. Ovaj je cijeli plastičan i to platika loše kvalitete.
CIjena
Grije se za popizdit - cooling pad pomaže..

Završno:
Isti hardware, ali kudikamo bolje izrade, ali i duplo teži, (17 inčni ROG model) se moze dobit za istu cijenu, čak za par sto kuna manje, međutim kako reko ranije, obzirom da jako puno putujem morao sam uzest ovaj model.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:02   #260
MacBook Pro 15" retina, 256 ssd.

Plus, sve. Na primjer nesta se srusi 1 godisnje, da ne iskoci obavijest ni nebi znao da se srusilo jer automatski se ponovo otvori doslovno za sekundu. Ima vrhunski Dac dovoljan za audiofilske slusalice. Sve je vrh vrhova.

Minus, nije kao pero lagan.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.