Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 23:16   #5021
Quote:
blufonci kaže: Pogledaj post
da li netko zna u koju stopu bi spadala transakcija bitstamp -> devizni? Poreza na dobit? Tj. koliko posto bi nas ogulili?
Porez na drugi dohodak, 25% na sve što primiš na račun (ne na netto profit), dužan si sam prijaviti dohodak u roku od 8 dana.

Naravno da ćeš zaobići ikakvu mogućnost da te to zakači i da baš na tebi oštre zube.
Cafa is offline  
Old 22.03.2017., 23:48   #5022
Quote:
more kaže: Pogledaj post
i da core jasno kažu da će mjenjati protokole svakih 2 godine,da se zaštite od rudara.
E vidiš, TO je vjerojatno jedina garancija kod pow da nikome nece pasti na pamet kreirati mining opremu.
stjepan21 is offline  
Old 23.03.2017., 07:48   #5023
Ajd' da budem konstantan i opet postavim glupo pitanje vezano uz ove kartice.

Dakle prodam na bitstampu hiljade BTC-a za hiljade i hiljade ojra koji ostanu na bitstamp računu. Dođem s karticom na XY bankomat u Zloveniji i podignem hiljade i hilajde ojra sa 2% fee-a?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Old 23.03.2017., 07:59   #5024
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Porez na drugi dohodak, 25% na sve što primiš na račun (ne na netto profit), dužan si sam prijaviti dohodak u roku od 8 dana.

Naravno da ćeš zaobići ikakvu mogućnost da te to zakači i da baš na tebi oštre zube.
da li se takva transakcija baš mora tumačiti kao dohodak? ako mi je tetka iz amerike poslala btc umjesto dolara, npr.
blufonci is offline  
Old 23.03.2017., 08:57   #5025
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Ajd' da budem konstantan i opet postavim glupo pitanje vezano uz ove kartice.

Dakle prodam na bitstampu hiljade BTC-a za hiljade i hiljade ojra koji ostanu na bitstamp računu. Dođem s karticom na XY bankomat u Zloveniji i podignem hiljade i hilajde ojra sa 2% fee-a?
kako ti kupus mjesečni limit je oko 20000 € $
i zašto pitaš nas ovdje pitaj izdavatelja kartice.tamo će po tvojoj zemlji autorizacije ti sve kazati.ima limit i za kupovinu ne možeš kupiti recimo yahtu od 50000 € karticom.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 23.03.2017., 09:03   #5026
Quote:
blufonci kaže: Pogledaj post
da li se takva transakcija baš mora tumačiti kao dohodak? ako mi je tetka iz amerike poslala btc umjesto dolara, npr.
dokaži.Na tebi je dokazivati ne njima.Prouči zakon o sprečavanju pranja novca.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 23.03.2017., 09:16   #5027
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Ja sam osobno kreirao oko 10-tak coinova (svi vecinom bazirani na litecoinu).
Ne stignem pratiti i pisati, pa samo da povućem iz mrtvih ono što mene zanima

Zašto na litecoinu? U kojem smjeru su išli ti eksperimenti? Ima li koji coin od tih da je živ? Jesi poželio složiti svoju verziju coina (i složio je), ne radi dobitka nego radi samog stvaranja?
srletina is offline  
Old 23.03.2017., 09:25   #5028
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Ne stignem pratiti i pisati, pa samo da povućem iz mrtvih ono što mene zanima

Zašto na litecoinu? U kojem smjeru su išli ti eksperimenti? Ima li koji coin od tih da je živ? Jesi poželio složiti svoju verziju coina (i složio je), ne radi dobitka nego radi samog stvaranja?
Evo da ti ja odgovorim. Znaš koliko ljudi,tvrtki u Evropi je sposobno napisati sličan kod iz ničega.
Ali da ti odmah odgovorim veoma,veoma malo a svi oni rade za finaciske institucije za veoma visok dohodak,ako nemaju visok dohodak bankama veoma brzo nestanu miljoni € ,ko šta je nedavno nestalo FED 60-80 miljona US$ od Bangladeške banke u bespučima Filipina.Ja mislim da će štetu platiti Evropski SWIFT jer on je odgovoran za kod.
http://www.reuters.com/article/usa-f...-idUSL1N16G19L
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 23.03.2017., 09:39   #5029
Quote:
srletina kaže: Pogledaj post
Ne stignem pratiti i pisati, pa samo da povućem iz mrtvih ono što mene zanima

Zašto na litecoinu? U kojem smjeru su išli ti eksperimenti? Ima li koji coin od tih da je živ? Jesi poželio složiti svoju verziju coina (i složio je), ne radi dobitka nego radi samog stvaranja?
Zašto Litecoin? Pa prvenstveno zbog manjka iskustva (nisam desktop dev vec web dev), pa sam se priklonio onome sto je bilo bolje dokumentirano.

Niti jedan od coinova nije "živ". Vrtio sam osobno 5-10 nodova na serverima koje imam za web-ove cisto da vidim kako funkcionira cijela stvar. Nisam nikada publishao taj software, tako da nitko osim mene nije ni mogao pokrenuti nod / odrzati mrezu zivom nakon sto bi ih pogasio.

Nakon par komada koji su bili cisto tweak-anje (promjena brzine generiranja bloka, kolicine coina, ogranicen broj coina, neogranicen broj coina, brzina redefiniranja diff-a itd.) sam testirao i promjene algoritma (u to doba sam i sam bio ogorcen pricom oko ASIC-a te sam trazio nacin kako bi ih se "izbacilo" iz igre).

Svi coini koje sam napravio su bili u potpunosti funkcionalni i da sam distribuirao software, mogli su se vrtiti do dana danasnjeg sto se funkcionalnosti tice. Vrijednost bi im bila kao i svim ostalim copy / paste / nemam marketing alt-ovima 0, no bili bi zivi.

Nije me zanimalo stvoriti "jos jedan alt". Pre malo sam znao o problematici da bih bio spreman reci: "Ok ovo sto sam napravio ima realne sanse natjecati se sa altovima / bitcoinom). Iako danas znam podosta vise, i dalje ne mislim da bi bilo sta sto bih mogao napraviti bilo dovoljno "drugacije" da bi bilo vrijedno truda (od tuda i moj stav prema altcoinovima opcenito).

Za napraviti nesto na bazi drugacijeg "proof-a" (proof of storage, proof of whatever) jednostavno nemam dovoljno znanja u desktop developmentu. Znam dovoljno da razumijem vecinu koda i da mogu modificirati postojece i ako mi je potrebno prilagoditi svojim potrebama. Nisam to radio "zbog stvaranja" nego "zbog ucenja".
stjepan21 is offline  
Old 23.03.2017., 09:58   #5030
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Evo da ti ja odgovorim. Znaš koliko ljudi,tvrtki u Evropi je sposobno napisati sličan kod iz ničega....
Cisto da razjasnim malo "pisanje koda iz nicega" sa strane nekoga tko se bavi pisanjem koda.
To ne radi apsolutno NITKO. Ni Google, ni Microsoft, ni Apple, ni banke niti startupovi.
Svatko tko je imalo razuman koristi vec postojece znanje i testirane dijelove koda za odredjene dijelove svojih rijesenja (dio koda, library itd.) i pise sto je moguce manje novog nepostojeceg koda.
Reci da netko radi "kod iz niceg" (sto je i te kako moguce) je kao da kazes da npr. autoindustrija sama kopa metal, pa ga obradjuje, pa radi lim, i onda aute. Pa busi naftu, od koje radi plastiku i gumu pa dijelove za auto. Ne...to je jednostavno u danasnje doba suludo. Moguce ali suludo i predstavlja velik gubitak resursa i vremena (isto i pisanje koda iz nule predstavlja velik gubitak resursa i vremena, a i kvaliteta je upitna).

Koristenje postojeceg je nesto sto je radio i Steve Jobs. I mobiteli i touch screenovi i mobile aplikacije su postojale prije prvog Iphone-a. On je samo skuzio da ce, ako sve to spoji, dobit ludilo dobar proizvod.
Cak stovise postojali su "smartfonovi" i prije iphone-a no nisu bili "dovoljno dobri" bas kao sto je postojao i electronic currency prije BTC-a no nije bio dovoljno dobar (nedovoljno decentraliziran i siguran).

Niti BTC nije "kod iz nicega". BTC-ov kod se bazira na postojecim rijesenjima. Sto matematickim sto programerskim. Netko je bio samo dovoljno pametan pa je iskoristio svoje siroko znanje i sklopio to u "jedan proizvod".

Da stvar bude zanimljivija, BTC-ov kod je sastavljen poprilicno nezgrapno i sadasnja CORE ekipa radi vec neko vrijeme na "preslagivanju" tog koda (Satoshi, nije bio nikakav ekstra dobar programer) kako bi bio laki za odrzavanje i upgrade-anje. Core ekipa je kod samog BTC-a poprilicno "poslozila" i "ocistila" od vremena kad je Satoshi izasao iz projekta.

Upravo je to ne tako dobro stanje koda BTC-a najveci neprijatelj BTU developerima koji izgleda nemaju puno iskustva sa BTC kodom. Promjenis negdje nesto, a zbog loseg koda ti se sjebe nesto na nekom neocekivanom mjestu.
I sam sam naletio vise nego par puta na takav problem kad sam radio svoje altove.
stjepan21 is offline  
Old 23.03.2017., 10:04   #5031
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Ako je BTU ekipi cilj pokopati BTC, ne bih rekao da ce cijena ići u smijeru u kojem je išla od početka godine.

Na svojoj strani imaju proizvodjaca mining opreme i jednog ili vise vlasnika velike kolicine BTC-a.

Ako žele nanjeti štetu, nije upitno dali mogu, već kolika će šteta biti i koliko će trebati vremena da se BTC oporavi.

Zadnji puta je oporavak trajao kolko....2 i pol godine?
I moram se malo "nadodati". Ovo je cisto pretpostavka da BTU zeli "pokopati" BTC i zamjeniti ga "na silu". Mozda im to nije cilj. Mozda ce u potpunosti ignorirati BTC kad se pokrene fork jer ce imati puno hash powera i mozda puste trzistu da odradi svoje (siguran sam da vjeruju u svoj uspjeh).
Puno "mozda"....
stjepan21 is offline  
Old 23.03.2017., 10:08   #5032
Kad ide fork ?
Zlotvor is offline  
Old 23.03.2017., 10:24   #5033
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
Kad ide fork ?


32.8.2017 u 24.33
Ne nama će kazati, kad su to planirali da možemo prodati svoje coine.Doznat češ 3-4 poslije to jest kad rokne cijena BTC 50-60% odjednom
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 23.03.2017., 10:27   #5034
ne budi bahati sroljo ,

šta je teško odgovorit na pitanje bez preseravanja ?


Edit :

Jesi moga odma tak napisat ?

Ok sad kužim, prije sam mislia da su forkovi "najavljeni" kao npr. kad se najavi da izlazi neki service pack ili patch za desktop program ili optimizacija za neku platformu, i da im je datum poznat...
Zlotvor is offline  
Old 23.03.2017., 10:55   #5035
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Cisto da razjasnim malo "pisanje koda iz nicega" sa strane nekoga tko se bavi pisanjem koda.
To ne radi apsolutno NITKO. Ni Google, ni Microsoft, ni Apple, ni banke niti startupovi.
Svatko tko je imalo razuman koristi vec postojece znanje i testirane dijelove koda za odredjene dijelove svojih rijesenja (dio koda, library itd.) i pise sto je moguce manje novog nepostojeceg koda.

Niti BTC nije "kod iz nicega". BTC-ov kod se bazira na postojecim rijesenjima. Sto matematickim sto programerskim. Netko je bio samo dovoljno pametan pa je iskoristio svoje siroko znanje i sklopio to u "jedan proizvod".

Da stvar bude zanimljivija, BTC-ov kod je sastavljen poprilicno nezgrapno i sadasnja CORE ekipa radi vec neko vrijeme na "preslagivanju" tog koda (Satoshi, nije bio nikakav ekstra dobar programer) kako bi bio laki za odrzavanje i upgrade-anje. Core ekipa je kod samog BTC-a poprilicno "poslozila" i "ocistila" od vremena kad je Satoshi izasao iz projekta.

Upravo je to ne tako dobro stanje koda BTC-a najveci neprijatelj BTU developerima koji izgleda nemaju puno iskustva sa BTC kodom. Promjenis negdje nesto, a zbog loseg koda ti se sjebe nesto na nekom neocekivanom mjestu.
I sam sam naletio vise nego par puta na takav problem kad sam radio svoje altove.
Najbolje otpisano i je sve je nadrobljeno unutra.nemoguče je hakirati jedan privat keys od jedne BTC adresse.

Dobro je otpisano ovdje.
http://www.righto.com/2014/02/bitcoi...w-bitcoin.html
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 23.03.2017., 10:57   #5036
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
ne budi bahati sroljo ,

šta je teško odgovorit na pitanje bez preseravanja ?


Edit :

Jesi moga odma tak napisat ?

Ok sad kužim, prije sam mislia da su forkovi "najavljeni" kao npr. kad se najavi da izlazi neki service pack ili patch za desktop program ili optimizacija za neku platformu, i da im je datum poznat...
Da pratis temu znao bi da ovaj fork nije "dogovorena" stvar, vec bitka. Iako istini za volju, ne mora biti, hard fork moze biti i dogovoren i pristojan, no kako sada stvari stoje ovaj to nije.

Ne sjecam se da je vec bilo ovdje:
Ver kaze da ce prodati svoje "Core" coine
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/com...t_i_will_sell/
stjepan21 is offline  
Old 23.03.2017., 11:11   #5037
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Najbolje otpisano i je sve je nadrobljeno unutra.nemoguče je hakirati jedan privat keys od jedne BTC adresse.

Dobro je otpisano ovdje.
http://www.righto.com/2014/02/bitcoi...w-bitcoin.html
Pišem ovo jer sam imao jedan PP na ovu temu, a siguran sam da ovdje ima jos ljudi koji ne razlikuju bitcoin protokol i bitcoin wallet.

Ovo je super članak koji pokazuje kako "bitcoin wallet - program" ustvari nije dio bitcoina.
Bitcoin protokol ne treba bitcoin wallet-e (u smislu da bez njih ne radi). Sa bitcoin protokolom / mrežom se može razgovarati i "ručno". Dobar dio stvari se može odraditi na papiru sa olovkom ako vam ide matematika (generiranje key-a itd.).
Bitcoin wallet-i samo olakšavaju komunikaciju čovjeka sa mrežom i mogu postojati u razno raznim oblicima.
Ako sutra nestane Electrum wallet ili bilo koji drugi wallet koji koristite, nemate brigu sve dok znate svoj private key. I to je ono najbitnije. SPREMITE SVOJ PRIVATE KEY. Ako VI ne kontrolirate svoj private key (držite BTC u nekom web hosted walletu), vi NISTE vlasnici svog Bitcoina. On (private key) je ključ (lol key je ključ!) svega.
stjepan21 is offline  
Old 23.03.2017., 11:59   #5038
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Dakle prodam na bitstampu hiljade BTC-a za hiljade i hiljade ojra koji ostanu na bitstamp računu. Dođem s karticom na XY bankomat u Zloveniji i podignem hiljade i hilajde ojra sa 2% fee-a?
U principu, da. Jedino će te spriječiti dnevni limiti kartice.
Na veće iznose je bolje birati karticu gdje je fee fiksni iznos a ne postotak transakcije.

Quote:
blufonci kaže: Pogledaj post
da li se takva transakcija baš mora tumačiti kao dohodak? ako mi je tetka iz amerike poslala btc umjesto dolara, npr.
Oni nisu glupi, znaju da bi svi sve vodili kao poklon od tetke, a ako oni kažu "nije poklon" onda im ne možeš ništa. Nemaš instancu kojoj se možeš žaliti jer su oni ta instanca.
Recimo u ovoj situaciji će vidjeti da ti je novac došao od pravne osobe. Odu na internet i vide Bitstamp.com. I onda ti još kažu da si lagao.
Bolje je s njima ne imati posla.

Ako baš hoćeš konkretno, tetka ti nije u krvnom srodstvu u ravnoj liniji pa je porez 5%, već si tu napravio grešku u koracima. Drugo, moraš imati ovjeren ugovor o darovanju i moraš ga prijaviti nadležnoj poreznoj ispostavi u roku od 30 dana od potpisivanja. I onda imaš 15 dana da platiš porez.

Tako da poklon od nepostojeće tetke ne ide
Cafa is offline  
Old 23.03.2017., 12:13   #5039
Što mislite jel ova sadašnja cijena bull trap (lažni privid da se cijena diže a zapravo će nastaviti padati)?

Jer nema smisla da cijena raste ako ljudi kao Vinny Lingham izjavljuju da su prodali 90% svojih bitcoina. Tko onda drži cijenu? Tko diže cijenu? Samo trejderi.

Ne vidim razlog zbog kojeg bi bitcoin rastao dok god postoji opasnost od hard forka. Dok god ta opasnost raste, pa trend cijene mora biti silazni. Ništa drugo ne bi imalo smisla.

Mišljenja?
Cafa is offline  
Old 23.03.2017., 13:09   #5040
Ja sam nov u ovomne svemu i još hvatam konce di šta kako, lai čitajuč vas tu na forumu dobio sam nekakv osječaj da će ova cijena bitkoina svaki trenutak naglo past ( sad je oko 1043 $ /1 BTC)..

Mislim se da bi bilo ok pričekat još koji dan da vidim kako će ić pa ako počne padat ond apričekat i probat kupit po najnižoj mogućoj cijeni...
Zlotvor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.