Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 00:44   #1
PC do 4500

Pozdrav,
Ako bi netko bio voljan da slozi neku konfiguraciju do 4500 kn max...najbolje u Linksu ili ADM-u ( zbog placanja karticom) da moze vrtiti neki solidan gaming i programe za obradu fotografija.Monitor ne treba...SSd ako ne koci budzet moze neki najmanji samo za win a ostalo...hah nisam nikako u toku sa danasnjim komponentama....hvala unaprijed na trudu.
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:25   #2
ADM:



http://i.imgur.com/7OKVfR4.png

Ovo je sa onom trećom, najskupljom opcijom (tebi vjerojatno treba cijena 2). Uglavnom jako očit izbor u tom budžetu
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:45   #3
Ma tak sam i ja nesto slicno googlao po netu ali ako nema nesto na stanju ja ne znam sta bi uzeo...meni je to sve isto 😂
Samo bi jos pitao za graficku...vidim da svi preporucuju  MSI RX 470 Armor OC, 4GB GDDR5....koja je razlika izmedu nje i ove GTX 1050? Cijena? Performanse?
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:48   #4
Imaju sve dobavljivo. Ako nemaju konkretno u shopu furaju od dobavljača, tu se ne moraš bojati.

RX 470 jest bolja, ali ti ne stane u budžet ako ideš i na ssd pa nema smisla forsirati. Ova gtx 1050Ti ima pristojnu cijenu (1275kn za keš mislim) tako da je OK
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 16:08   #5
Pa kazem cak bi i zrtvovao taj ssd za bolju graficku ako je toliko bolja...uvijek mogu naknadno kupiti ssd...al nemrem je naci u shopu...koja joj je uopce cijena tj.jel velika razlika u cijeni? Thx.
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 16:35   #6
Upisi na njihovoj stranici pa provjeri ja mislim nekih 200-300kn evo ti usporedba
http://gpu.userbenchmark.com/Compare...470/3649vs3640
Ignoriraj te cjene s te linkane stranice nemaju veze s mozgom
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:29   #7
Šema je što bi trebalo preseliti kupovinu u futuru (msi armor) ili supernet (sapphire nitro). Poskupila je 70kn klik

Razliku 1050Ti vs RX 470 sa pentiumom možeš točno vidjeti ovdje. Čak i u scenarijima gdje ju pentium malo bottlenecka (ima listu na kraju sa cpu bound naslovima) je u prosjeku barem 25% brža. U najboljem scenariju, recimo doom bi imao do 80% bolji fps ako se ne varam

Iz adm bi išla ova
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:37   #8
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Šema je što bi trebalo preseliti kupovinu u futuru (msi armor) ili supernet (sapphire nitro). Poskupila je 70kn
Ma meni ti je šema sto futura ne prima moju karticu...uglavnom jel ima neka 470 da mijenja ovu 1050? gledam sve te neke nazive u imenu tih 470 i ne kuzim ja sta im to znaci.. a vidim da ovu armor svi predlazu pa sad jel ima ikakve razlike...a ovima u adm cu poslati mail nek mi sloze ponudu pa cu vidjeti cijene...necu sad na 100 kn gledati.
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:55   #9
Sto se tice jacih kartica uvjek je bolje uzeti neku sa 2 ventilatora za nesto bolje hladenje i da buku veliku ne stvara pod loadom. Inace razlike su neznacajne par mhz gore dolje i verzije 4gb 8gb 2gb itd. 4gb je sasvim dovoljno
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 18:12   #10
Quote:
DarkoDemien kaže: Pogledaj post
Sto se tice jacih kartica uvjek je bolje uzeti neku sa 2 ventilatora za nesto bolje hladenje i da buku veliku ne stvara pod loadom. Inace razlike su neznacajne par mhz gore dolje i verzije 4gb 8gb 2gb itd. 4gb je sasvim dovoljno
e to sam mislio...ma nisam ja neki gejmer da gledam picinu dlaku
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:54   #11
Armorka uglavnom zbog cijene. Inače lako moguće da ti adm predloži neki đumbus (od onoga što imaju kod sebe i/ili što slabije ide)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:57   #12
Svjestan sam ja kako to ide u trgovini...budem tu pitao za savjet
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:48   #13
Jel ovo ok? Graficka? trazio sam armorku a ocito je nemaju.Tj trazio sam sve sa popisa osim sto sam graficku promijenio.

MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:00   #14
Sve je OK
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:06   #15
Sad sam vidio da imaju i Sapphire Nitro....kunu je skuplja....nju cu uzeti.
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:37   #16
Bolje 2x4gb rame zbog dual channela.
__________________
--------------------------------------
Heroes are not always good guys.
ShadowDoctor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:00   #17
Quote:
ShadowDoctor kaže: Pogledaj post
Bolje 2x4gb rame zbog dual channela.
i ja pročitao pa naučio za igranje dual channel je glupost nema nikakvog dobitka
gogoklepci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:45   #18
To se malo promijenilo zadnjih godinu-dvije i s mainstream DDR4 platformama. Za procesore koji imaju malo resursa i manje jezgri(i3/Pentium), brža memorija u dual-channelu radi osjetnu razliku u minimum FPS-u i uklanja stuttering.

I u AMD Ryzenu će izgleda biti takav slučaj zbog Infinity Fabrica koji spaja dva CCX-a u Zen jezgri... budući da se oslanja na memorijsku propusnost(veća propusnost = manje latencije komunikacije između CCX-a).
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:07   #19
Nesto me zanima u vezi slaganja kompa u adm-u...kad mi oni sloze imam garanciju na komponente...vrlo vjerovatno, e sad sa starog kompa trebam uzeti hdd i prebaciti podatke na novi hdd pa me zanima jel ja mogu otvoriti komp i spojiti hdd da prebacim podatke? Jel oni stavljaju neki sticker kao garanciju ili nesto?
MariooZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 19:29   #20
Stave naljepnicu, no ona ne prestavlja garanciju nego besplatnu dijagnostiku od mislim 1 god. Futura ti npr. ne stavlja naljepnice
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.