Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno > Quizorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2005., 03:15   #61
ovaj test san stvarno vidio masu puta na netu, i uvik me iznenadi kako to da se u 2% ljudi ugura bar jedno njih 30%. Ma ako u svitu ovaj test moze riješit samo 2% ljudi, od njih je bar pola u hrvatskoj
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 16:48   #62
Re: Re: Re: idešš...

Quote:
matematicar kaže:
jako si inteligentna ako si pukla 70 kuna za to. Ili je pak nedostatak samopouzdanja u pitanju (ili mozda visak novca)?

ko ima, ima...

a sto se tice onog da tu pizdariju moze rijesiti samo 2 % populacije...ne vjerujem u to...ja mislim da to mogu rijesiti svi koji malo koriste mozak i vide logiku u svemu tome...
Marekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 07:57   #63
Ima logike..Albert je Njemac..I kad bi morao rjesit zadatak u roku od 2 sekunde ,reko bi da je tacan odgovor Njemac..To sam i uradio a onda otiso na google da procitam tacan odgovor i bio sam u pravu ..Njemac ima Ribice A ja sam doso do tacnog rezultata za 2 sekunde.
__________________
I put the k in kool
Zarathustra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 14:07   #64
Quote:
bumbar kaže:
meni je ispalo ovako:

1. žuta, Norvežanin, voda, klavir, mačka
2. plava, Danac, čaj, truba, konji

3. crvena, Britanac, mlijeko, violina, ptice
4. zelena, Njemac, kava, gitara, ribice
5. bijela, Šveđanin, pivo, harmonika, pas

cca 17 min sa crtanjem, i pisanjem (sporo pišem)

*jednako je moje sa Bettyboopom
Da, to je točno rješenje.
POanta je da se do rješenja dođe čistom logikom, a ne pogađanjem. Tj. nije potrebno niti jednom pretposaviti gdje što ide. Cijeli problem se može rješiti čistom dedukcijom na osnovu zadanih parametara, te iz njih deduciranih činjenica. Zelena kuća je lijevo od bijele znači da je zelena upravo prva do bijele i lijevo od nje. U tom slučaju zadatak ima samo jedno točno rješenje. inače nema smisla.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 17:16   #65
Quote:
Marekica kaže:
a sto se tice onog da tu pizdariju moze rijesiti samo 2 % populacije...ne vjerujem u to...ja mislim da to mogu rijesiti svi koji malo koriste mozak i vide logiku u svemu tome...
Dobro mislis, ali poanta je da je takvih samo 2%.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 18:37   #66
Quote:
Issa kaže:
kako to rijesiti uci se na fakultetima prirodnih znanosti.
Mislim da se to zove matrica.

pa naravno.
svi IQ testo su bazirani na stvarima koje su uče i koje se daju izvježbati.
zato i nemaju smisla jer najviše pokazuju nečije znanje, a ne inteligenciju (urođenu)
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:25   #67
Quote:
heheh kaže:
ovaj test san stvarno vidio masu puta na netu, i uvik me iznenadi kako to da se u 2% ljudi ugura bar jedno njih 30%. Ma ako u svitu ovaj test moze riješit samo 2% ljudi, od njih je bar pola u hrvatskoj
A cuj, s obzirom kakve rezultate postizu nasi ucenici informatickih skola na medjunarodnim natjecanjima, ne bi me cudilo da si u pravu.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:28   #68
Quote:
Ri§ kaže:
pa naravno.
svi IQ testo su bazirani na stvarima koje su uče i koje se daju izvježbati.
zato i nemaju smisla jer najviše pokazuju nečije znanje, a ne inteligenciju (urođenu)
Ovdje nitko nije rijesio taj zadatak naucenom metodom, nego je svatko smislio neki svoj nacin. Cak i ja koji sam zavrsio fakultet prirodnih znanosti.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 01:31   #69
Ja sam čula da zadatak može riješiti samo 2% ljudi ali samo ispod određenog broja minuta. Kada sam informaciju tražila na internetu, odnosno koliko je minuta točno bilo u pitanju, nisam mogla nigdje pronaći. (Mislim da se radilo o 10 ili 15 minuta.)

Naišla sam zato na jednu stranicu (mislim američku), na kojoj su ljudi raspravljali o Einsteinovoj zagonetki i napisali koliko im je vremena trebalo da ju riješe. Otprilike svi su se hvalili da su je riješili za tipa 40-45 minuta, s tim da su 'najbolji' rezultati na stranici od oko 30 minuta koliko sam uspjela vidjeti.

Osobno mi to sa ograničenim vremenom ima smisla, jer mi se čini da ju čistom logikom može gotovo svatko riješiti, (svaki iskorišteni podatak vodi na točno onoliko informacija koliko je potrebno da se igra nastavi i nigdje nema potrebe za pretpostavkama) a i 'rekordi' od oko 30 minuta se zaista ne čine previše impresivnima.
nineteen_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 01:39   #70
da bi se ubrojao u tih 2 % populacije, moraš ga riješit za maksimalno 15 minuta.
Shanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 20:35   #71
Quote:
Shanu kaže:
da bi se ubrojao u tih 2 % populacije, moraš ga riješit za maksimalno 15 minuta.
Ono na kaj Einstein nije računao je Flynnov efekt, a to naravno najnoviji testovi inteligencije podržavaju... ( updateani su )
__________________
For in the final analysis, our most basic common link, is that we all inhabit this small planet, we all breathe the same air, we all cherish our children's futures, and we are all mortal
explorer-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 18:14   #72
Sve je relativno
seco_almighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 21:33   #73
u stvari su sad ljudi dosta bistriji nego u doba barba einsteina, tako da bismo mogli reci da samo 2% populacije ne može rijesiti taj test
osim toga, kad nekom kažeš da samo dvojica od sto to znaju, ljudi prilično zapnu i gotovo uvijek riješe (osim te dvojice koja ipak ne mogu)
onda opet, kad bi stvar prezentirali na taj nacin, nitko se niti ne bi trudio jer bi pretpostavio da zna riješiti, odnosno, pomislio bi, k vragu, ako i jesam jedan od te dvojice, bolje mi je to ne znati...
i eto nas u začaranom krugu, biti ili ne biti, cogito ergo ovo ono bla bla truć truć
__________________
teško se dogovore dva čovjeka koji misle različito, ali lako se dogovore dva čovjeka koji misle :))
byrdie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:23   #74
Quote:
byrdie kaže:
u stvari su sad ljudi dosta bistriji nego u doba barba einsteina, tako da bismo mogli reci da samo 2% populacije ne može rijesiti taj test
U doba mladog Einsteina se govorilo da samo nekoliko ljudi na svijetu razumije teoriju relativnosti.
Danas ju razumije svaki bolji student fizike.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 22:34   #75
Quote:
skeptik kaže:
U doba mladog Einsteina se govorilo da samo nekoliko ljudi na svijetu razumije teoriju relativnosti.
Danas ju razumije svaki bolji student fizike.
govorilo se da je razumiju samo trojica ljudi na sto je jedan fizicar (ne mogu se sjetiti imena) rekao: "pokusavam da se sjetim ko bi mogao biti taj treci"
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 19:16   #76
Quote:
bigor kaže:
Da, to je točno rješenje.
POanta je da se do rješenja dođe čistom logikom, a ne pogađanjem.
nekoć davno sam to rješavao (i, pogađate, riješio u 15tak minuta) i koliko se sjećam, na jednom mjestu treba blefirati, imaš dvije opcije (ja sam, naravno, prvo izabrao krivu, ali se metodom labirinta vratiš na mjesto račvanja i odabereš drugu). meni se čini da je ovih 2% netko kome je to urnebesno zadivljujuće i teško izmislio. jes da izaziva manji napor, ali meni ima gro težih stvari za riješiti
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:41   #77
Savrsenstvo čovjekovog uma??? To ce biti onoga dana kada me netko ubije pistoljem a ja samo odmahnem rukom i krenem dalje!!!
Enigma Brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:48   #78
Usput... Kad smo vec svi tako pametni molim vas da mi date odgovor na ovu zagonetku :

Covijek okopava krumpir, 12 sati popodne,, kopao je dva sata i umorio se. Otisao je doma,i otusirao se..Nakon nekog vremena otisao je u crkvu. I kako je bio umoran u crkvi zaspe.. Sanja da je u crkvu dosao vrag,te da ga je pokusao obuzeti kao svog slijedbenika. U to vrijeme dolazi pop do njega da ga probudi, no cim ga je dotaknuo covijek se probudio,i od straha mu otkaze srce. STA JE U OVOJ PRICI NEMOGUCE ??
Enigma Brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 19:06   #79
Zar nije fora u tome da se sve treba rijeshiti bez papira i olovke (opchenito, bez ikakvih pomagala)?

Ovako je daleko prejednostavno.
b0xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 19:08   #80
i ja sam riješila test, ali iz trećeg pokušaja jer mi je u prva dva stalno netko smetao. Onda sam sjela, iscrtala... i nije tako komplicirano.
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.