Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2016., 00:06   #3301
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
da zbog nekog featurea frkevencija je stalno isla gore dolje, sad kad je iskljuceno sto si rekao frekvencija miruje prilikom testiranja.
To se i traži. Imaš doslovce par postova gore od rocca sa gigabyte pločom

Tutoriali

Od meme nema neke masti, ali ako hoćeš klik
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 22:26   #3302
meh na kraju odustao, vratio sve na stock samo ostavio hpc (high perfomance mode) ON da ne seta frekvencija u loadu..

cini se da ne ide overclockanje i moja zelja za besumnoscu cpu cooler dva ventilatora su na 600rpm, procesor za 4.5ghz trazi 4.45v i temperature u occt idu 60-65, sa intelovim ibt-avx sto si rekao je taknuo i 70, losu zonu vec...

a razmisljam, ne bi se niti nesto profitiralo sa uspjesnim overclockom 4.5ghz? jer na stocku sa turbom ionako ide do 4.2ghz, realno razliku u koristenju racunala necemo nikada osjetiti? jos mana overclokiranja koliko sam shvatio kad se rucno postave voltaze - takve su non stop, cool n quiet samo snizi frekvenciju, na stock postavkama voltaza u idleu pada na 0.9v
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 20:23   #3303
Kad nađeš stabilan oc možeš vratiti cool and quiet

Kolika je razlika između clockova ovisi od softvera do softvera. Probaj neki 4.2-4.3 overclock, to bi trebalo raditi na osjetno manjim voltažama, inače te procesore je malo problem hladiti iznad 1.40v
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 13:43   #3304
Ja imam 8350 na 1.33V i 4.3GHz to bi trebalo raditi.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:56   #3305
imao viska slobodnog vremena pa isao opet probavati. stvarno ne zeli na 4.5ghz! stock voltage nista, 1.45v nista, LLC vise postavki nista a ne zelim 1.45+v, 4.3ghz @ stock voltage nista(u roku 10min error prime95), dok na 4.2ghz stock voltage (u biosu na stock (auto) voltage, za vrijeme testiranja pada i na 1.32v) rock stable

samo bih priupitao jos, googlao i istrazivao naisao na ovaj link gdje covjek preporucuje ne paliti hpc i gasiti apm, dok se ovdje preporucuje suprotno http://www.ronwoods.us/2014/02/what-...ion-power.html neki komentar?

jos->


jel normalno sto windowsi pokazuju 4.0ghz a na 4.2 je? jel normalno sto pokazuju 4 cores a 8 je?
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:15   #3306
Ako ne uključiš hpm imaš one fluktuacije. Najbolje pregledaj one overclocking teme. Šema je što ne postoji službeni OC tutorial, pa svako ima neke svoje fix ideje. Razlika je i od vendora do vendora, od ploče do ploče. Ovi brojevi su do windowsa.
BTW vidiš da ti je neki feature ostao uključen pa ti takt pada na 1400mhz. Možeš kontaktirati onog Overclock_freak lik je profi clocker i teški gigabyte fan, sve te ploče ima u malom prstu
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:24   #3307
da ma ostavio sam hpc off i apm on, kvalitetno argumentirano kaze ovaj lik gore na linku da tako ostavimo, i stvarno imam 5c razlike u testovima, hpc off/on apm on/off 55c/60c

a sad hoce li u real life zahtijevima biti uocljiva mogucnost hardvera da snizi takt, ovaj lik gore kaze da nece, da se dogadja na milisekundu i nebitno je
sa tim postavkama;
prime95 small ffts, frekvencija mi dosta seta 3600-4200 (hardware monitor sigurno nema dovoljno brz refresh rate, samo prikaze najnize frekvencije)
prime95 blend, frekvencija je fiksirana na 4200 > tako da moguce da stvarno ne igra ulogu hpc, do aplikacije je, a racunalo kad vidi mogucnost snizi takt za korisnika neprimjeceno....
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:38   #3308
Frekvencija ne smije šetati ako overclockiraš. To je kao da testiraš stabilnost pri full operećenju, a on se donwclocka i undervolta zbog nekog featurea. Nego mnogi više ne koriste prime, pogotovo intelovci (navodno haswella može oštetiti, a skylake se zblesira tj. ne može računati). Jel ti prolazi ibt? Što je najzahtjevnije što ćeš koristiti?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:44   #3309
prosao je 3-4 ibta standard, budem pustio 20 kom very high kako si rekao da je rezultat vrlo pouzdan. testiram i sa prime occt i ibt

hm nez, gta 5?

takodjer smeta mi kod clockanja tj rucnog podesavanja voltaze kad podesim u biosu, u idleu voltaza ne pada, cool n quiet spusti na 1.4ghz ali rucno postavljena voltaza ostaje kakva jeste. na auto voltazi spusti na 1.4ghz, usput i voltazu na 0.9v. jel to tako suđeno prilikom overclockiranja ili mene nesto zeza...
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 21:55   #3310
Prema većini tutoriala i ljudi c'n'c ne ide skupa sa overclock postavkama, dok neki tvrde da se može uključiti "nakon što je pronađen stabilan overclock" i da ga normalno koriste . Osobno (uglavnom na drugačijim procesorima) nikad nisam palio c'n'c nakon OC.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 21:29   #3311
opet ja

zanima me moze li ijedna igra ili neki program / rad na racunalu zagrijati procesor i plocu kao prime95 small ffts (cpu oriented prime95 testiranje) / intel burn?

overclock mi je stabilan, samo sto ploca (bas ploca, nije neki setting, provjerio tisucu puta) dok vrti prime95 small ffts kad se nakon nekog vremena zagrije - svaku minutu vrm throttla par sekundi na 1400mhz

kad vrti large ffts sve je ok, temperature su nize i do 10c, i nema throttlanja.

pa me zanima dogadja li se to samo u ovakvim ekstremnim testovima ili je moguce i u real lifeu (jos kad ljeto dodje), da mi ne throttla u igrama recimo...
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 00:11   #3312
halo javite se bitno mi je
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 00:33   #3313
vrm nema brzinu, dakle throttla ti cpu zbog nekog featurea, ili previsoke temperature ili voltaže za tvoju ploču. Samim time ti overclock nije stabilan prema tom stress testu ako ne može ni održavati punu brzinu. Vidio sam ti onu sliku na pce forumu gdje si stavio paste za jedno 20 procesora pa je možda i to kumovalo

Što se tiče stress testa neki su stvarno nerealni za real world upotrebu, a neki su navodno čak i štetni (određene prime verzije za haswelle ako se predugo vrte), tako da si stress možeš odrediti po vlastitim kriterijima. Lako provjeriš dali ti throttla u igrama sa recimo hw monitorom ili ingame taktovima (mislim hwinfo)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 00:37   #3314
ploca throttla, evo sta mi je rekao jedan lik na stranom forumu, I can never remember which one it is but Giga UD3 (moja ploca) does have a hard coded bios issue with throttling VRMs prematurely due to temps iirc.

pa dobro vrm nema svoju frekvenciju ali grije se sukladno procesoru zar ne, sto je procesor pod vecim opterecenjem pije vise struje, a struja ide kroz taj vrm i vise se grije
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 18:22   #3315
otisao ja na zeleniju stranu rijesio se toplane i kupio i7 2600

za isti novac slicne perfomanse sa negdje 100-150w manje u loadu

procesor je non k, zanima me imam li kakve opcije klokanja? sve sto sam uspio jest dignuti mnozitelj na 39, i procesor onda stoji na 3.9ghz. ima opcije do 42 ali nista ne pomaze, iako u biosu pokaze 4200mhz, u windowsima je 3900mhz





obzirom da sa mnoziteljem frekvencija stoji cijelo vrijeme na odabranoj vrijednosti, mozda bolja opcija je povecanje turbo mnozitelja. tu takodjer imam neogranicene brojeve ali sve sto mogu postici je 3.9ghz na sve 4 jezgre.

pitanja, jel mi 3.9ghz max bez diranja bclk-a?

turbo mi se gasi odnosno nakon nekih 55c, postoji li tu rjesenje za povisiti toleranciju turbo temperature, da ne koci mozda neki power saving feature, ovi neki power limiti, jel sve valja u postavkama na ovoj stranici





takodjer, ako ga ne mogu overclokati, onda barem underclokati. no u biosu mi ne da ici nize sa voltazom, ili ja ne vidim. sve sto mi nudi jest ovo

trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 00:14   #3316
Non-K ne možeš OC-ati. Ako se ne varam podizanje na razinu multiplera turba je bonus jer je to tek kasnije omogućeno za non-K procesore. Možeš biti sretan i da to možeš, jer je intel naknadno pogasio takve mogućnosti na novijim proizvodima (microkodom kroz bios ili windows update)

BCLK radije nemoj čačkat jer ćeš si prije napraviti neki problem, nisu za to predviđeni, nije to kao kod intel skylake ili amd-a

Ne možeš konfigurirati turbo

Nisam siguran zašto ne možeš undervoltati, možda je do chipseta
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 08:25   #3317
Da li je moguće još OC-at i5 6400
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:47   #3318
Da

Can We Still Overclock Non-K Intel Skylake CPUs?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:34   #3319
Woohoo. Tnx, u biti nisam znao ovo za Win 10, to mi stvara problem ipak.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:17   #3320
znaci trebam sto prije neko ko se razumije...
i5 8400 overklok, turbo ovo ono na 4.0... vjerujem da ce tu trebat y.... hladjenje pa ako neko moze neko dobro(i tiho), a jeftino naravno (links po mogucnosti da ima isto to hladjenje posto trenutno tu slazem konf)

Zadnje uređivanje berorobex : 06.12.2017. at 14:45.
berorobex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.