Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 20:00   #5921
Quote:
Homer kaže: Pogledaj post
Zar baš nikakav savjet? Pa nisam tražio baš previše.
nisi tražio puno. samo se nisi ni potrudio pročitati koju stranicu foruma ili podforuma unatrag, pa malo iskristalizirati što želiš. a ako je jedini uvjet ispod 1000kn, onda je nabava.net prva postaja potrage.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:30   #5922
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
nisi tražio puno. samo se nisi ni potrudio pročitati koju stranicu foruma ili podforuma unatrag, pa malo iskristalizirati što želiš. a ako je jedini uvjet ispod 1000kn, onda je nabava.net prva postaja potrage.
Na nabava.net gledaš cijene, kad si već odlučio što želiš. Nije da tamo dobijaš savjete ako se ne razumiješ u materiju.

Mislim, što trebam iskristalizirati? Trebam tablet na kojemu će mi klinjo igrati android igrice (one "Plants vs. Zombies" igrice najviše). Znači da se može povezati na wifi, otvoriti google play, instalirati si što želi (ili mu to učini roditelj), pokretati i igrati igrice sa nekim normalnim performansama. Ne vidim što više od ovoga treba iskristalizirati.
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:59   #5923
na nabavi vidis barem po opisu sto ti pase - velicina ekrana, ram, rezolucija, baterija i ostale (ne)zeljene specifikacije, pa napises svidja mi se to, to, to i to, pa ti se razjasne prednosti i mane.
bez kristalizacije, kupi bilo koji model za 1000kn i neces previse pogrijesiti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:41   #5924
Ima li netko ideju koji je ovo tablet:

https://imgur.com/a/3tIYY

Nabavio sam ga od kolege koji nema pojma koji je to model, treba mi driver za touchscreen, točnije treba mi file sileadtouch.fw.

Ima ih hrpa na netu ali firmware je specifičan baš za taj model, a pošto nemam ime modela nemam pojma kako naći firmware.

Informacije koje imam:

Ekran
8 inch
1280×800
IPS

CPU
Intel Atom Z3745, 1.33GHz

RAM
2GB LDDR3

ROM
32GB + microSD card
Alu zadnja strana, bez HDMI utora

BIOS
Insyde BIOS

Speccy:
http://speccy.piriform.com/results/k...L57kTVSdiNbJWo

Unaprijed hvala!
__________________
Veni, vidi, Alt+F4
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:20   #5925
Zelim nekakav tablet da mogu gledati filmove on line,skinuti kojeg i djeci skidati crtice. Doslovno mi samo zbog toga treba. I da nije prevelik. Razmisljam o iPadu mini 2, jel to ok izbor ?
Bilo tko,s naglaskom na Vikinga
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:16   #5926
iPad nije idelan za video ako bi mu to bila primarna namjena zbog 4:3 formata ekrana.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:21   #5927
Ne samo zbog toga, nego i načina na koji hendla vanjske datoteke.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:32   #5928
Quote:
Orada kaže: Pogledaj post
Zelim nekakav tablet da mogu gledati filmove on line,skinuti kojeg i djeci skidati crtice. Doslovno mi samo zbog toga treba. I da nije prevelik. Razmisljam o iPadu mini 2, jel to ok izbor ?
Bilo tko,s naglaskom na Vikinga
ipad ne, jer je 4:3 ekran. znaci, crne crte iznad ili sa strane videa. dijeljenje datoteka nije jednostavno kao na androidu, puno previse oglasa i restrikcija u aplikacijama.

bilo koji android, 8 ili 10" do kakvih 1200kn će biti dovoljan. paziti samo na to da ima minimum jedan gb rama. sve vise od toga je pozeljno.



EDIT: @mario92. po meni, treba ti ovo
ili privremeno instaliraj driverbooster, pa neka on proba naći drivere. ali je primarno zašto ti to treba? deinstalirao si ga ili ne radi kako spada ili što? taj driver mora biti u skrivenoj recoveri particiji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.

Zadnje uređivanje viking : 02.03.2017. at 15:02.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:27   #5929
Hvala svima na odg.
znaci bolje ne iPad...
Jos ako mi moze netko napisati konkretno koji bi mi najbolje odgovarao,bila bih jaaako happy.
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 16:52   #5930
ovisi sve o parama i papi-lovi; soma kuna, 500 ojra na čelo po glavi stanovnika.. itd.

za crtiće bi idealna bila jedna zen-budistička yogica lenovo s kvazi-projektorom. skidaš crtiće i gledaš na zidu. yeah! cijena u HR = https://www.nabava.net/tableti__1250...1600__25463031 zašto ne?

ili ovako nešto, malo manje, pristupačno, čak i zastarjelo, ali rel. kvalitetno
https://www.nabava.net/tableti__1250...x800__29604841

da dođeš nekome od ovih izlistanih prodavatelja i mahneš im ovom novčanicom, vjerujem da bi ti ga prodali za sto kuna manje. u HGšrotu sigurno ne bi, no u nekim drugim bazzarima možda i bi. meni je to "mahanje" par puta upalilo.

ili pak, zaletit se u neki salon koji, pod navodnicima, obiluje tim stvarčicama, recimo neutrino-mobile i tamo na licu mjesta vidjeti, isprobati, opipati, konzultirati se i tako to, uz napomenu da ne želiš da ti prodaju tehnološke viškove, robu s greškom i mačka u vreći nego nešto što stvarno vrijedi i valja.

ili možda neki dobar samsung? on i applo ipad su k'o jin i jang. ima i njih.

i naravno web-šopingiranje. gear-best i njegova everbuying braća, apsolutni pobjednici u kategoriji trikodera budućnosti.
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 17:44   #5931
Quote:
atutto_gas kaže: Pogledaj post
ovisi sve o parama i papi-lovi; soma kuna, 500 ojra na čelo po glavi stanovnika.. itd.

za crtiće bi idealna bila jedna zen-budistička yogica lenovo s kvazi-projektorom. skidaš crtiće i gledaš na zidu. yeah! cijena u HR = https://www.nabava.net/tableti__1250...1600__25463031 zašto ne?

ili ovako nešto, malo manje, pristupačno, čak i zastarjelo, ali rel. kvalitetno
https://www.nabava.net/tableti__1250...x800__29604841

da dođeš nekome od ovih izlistanih prodavatelja i mahneš im ovom novčanicom, vjerujem da bi ti ga prodali za sto kuna manje. u HGšrotu sigurno ne bi, no u nekim drugim bazzarima možda i bi. meni je to "mahanje" par puta upalilo.

ili pak, zaletit se u neki salon koji, pod navodnicima, obiluje tim stvarčicama, recimo neutrino-mobile i tamo na licu mjesta vidjeti, isprobati, opipati, konzultirati se i tako to, uz napomenu da ne želiš da ti prodaju tehnološke viškove, robu s greškom i mačka u vreći nego nešto što stvarno vrijedi i valja.

ili možda neki dobar samsung? on i applo ipad su k'o jin i jang. ima i njih.

i naravno web-šopingiranje. gear-best i njegova everbuying braća, apsolutni pobjednici u kategoriji trikodera budućnosti.
Savjetovao si me-hvala
i oraspolozio boldanim -za to jos vise hvala
haha
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 16:19   #5932
tablet za roditelje

Molim prijedlog za tablet do max 1.500 kn koji bi se koristio za čitanje i surfanje, te za skype, viber, whatsapp odnosno da ima utor za SIM karticu.
Moram reći da me malo buni ovo sa viberom i whatsappom na tabletu tj. komplikacije sa instaliranjem ... :/
-cOOkie- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:37   #5933
Isto se instalira ko i na mobitel, samo što ne možeš imati jedno i drugo na dva različita uredaja
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:34   #5934
viber može na dva i više uređaja. mob+pc+tablet najnormalnije radi. samo je s vremena na vrijeme potrebno reautorizirati aplikaciju. a to je najčešće nakon nadogradnje.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:26   #5935
Pozdrav,
tražim nekakav tablet između 600-700kn koji bi većinom koristio za surfanje na internetu,čitanju pdf datoteka i gledanju powerpoint datoteka za faks, gledanje kojeg filma bi bilo dobro.
Znači ništa spektakularno, najvažnije mi je čitanje tih pdf datoteka i prezentacija te ako mogu nekako i da napravim vlastite bilješke.
Ne treba mi tipkovnica i volio bih da ima 2gb RAM-a(možda ima sad nekakvih akcija za Uskrs).
Unaprijed hvala na bilo kakvom savjetu
smart_box is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:11   #5936
pozdrav, tribam preporuku tableta do 1500kn. Za staru.

velicina ekrana nije toliko bitna kao ni ostale tehnikalije. bitno da se moze instalirat whatsapp i da je android (cini mi se jednostavniji za naucit od windowsa).

triba jon za surfanje, jutjub i whatsapp. po mogucnosti nesto pozdano i stabilno da ga ne stucem macom ako pocne zaj... svako malo...

fala
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:53   #5937
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
pozdrav, tribam preporuku tableta do 1500kn. Za staru.

velicina ekrana nije toliko bitna kao ni ostale tehnikalije. bitno da se moze instalirat whatsapp i da je android (cini mi se jednostavniji za naucit od windowsa).

triba jon za surfanje, jutjub i whatsapp. po mogucnosti nesto pozdano i stabilno da ga ne stucem macom ako pocne zaj... svako malo...

fala
Imaš u Links.hr tablet s windows 10 njemačke marke I.ONIK.
11.6 inča sa tipkovnicom je 999kn, a 10.1 inča sa tipkovnicom isto je 799kn.
Pogledaj na njihovoj stranici detaljnije, al preporučavam ti ga jer tih perfomansi i kvalitete nećeš nać cjenovno ni blizu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Decker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:19   #5938
preporucio si mu dva windows modela, a covjek trazi android.
btw, @kukumar, ako nema nikakvih posebnih zahtjeva osim whatsappa, onda uzmi bilo koji model koji ima sim modul, 4g preporuceno, i neces pogrijesitit. samsung a555, novi na njuksaku za 1200-1500kn. radi ko singerica.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:58   #5939
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
preporucio si mu dva windows modela, a covjek trazi android.
A i bez obzira na to treba staviti info i da I.Onik vise ne postoji pa se u slucaju problema sa Windowsima i reinstalacije treba snalaziti.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:27   #5940
i oni propali? e, dugo su trajali.... ovo o reinstalaciji ne mora biti problem ako se storage ne formatira. a što mnogi iz nekog čudnog razloga naprave čim kupe računalo.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.