Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 12:34   #1
kojim materijalom napraviti skulpturu na kacigi

dakle

sve naslov govori više manje


imam naime motorističku kacigu
i želja mi je napraviti reljefnu kostursku lubanju na istoj

da radim sa glinamolom i hoće li to stajati?

ako ne

sa kojim je materijalom najbolje to ručno rezbariti, ljepiti, kemijati?

fala unaprijed
__________________
there must be some kind of way outta here...
GregogSamsaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 20:07   #2
A to bi služilo samo za ukras ili bi se to i koristilo u vožnji? Ako je za ukras-može i glinamol.. Ako je za upotrebu-zaboravi glinamol, toga bi gore bilo valjda više od pola kile i ubilo ti bude vrat..

Komplicirano, ali po mojem najbolje rješenje je: Purpjena (ono za postavljanje vrata), cijelu kacigu izvana premažeš s tim i kad se osuši (i pošteno nabubri) skalpel i oblikuj po želji (kad je purpjena suha ima svojstva slična stiroporu). Završna obrada s brusnim papirom. Nakon toga jedan sloj poliestera (poliesterska smola+ staklena vlakna, tzv. fiberglas). Kad se to osuši vidjet ćeš kakvu budeš strukturu imao, možda bude dovoljan samo filer (špric kit) ili bude trebalo prvo pokitati, pobrusiti pa onda filer. Brušenje s vodobrusnim papirom i onda lak po želji. A dobro bi došlo da se i s airbrushem sredi ak je već toliko truda uloženo..

eto..igraj se..
unique666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:04   #3
FIMO masa, malo googlaj a imas i nesto tutoriala na yubitubi,neka te ne zbuni sto je kao plastelin, masa se nakon modeliranja pece pola sata na 110 stupnjeva i bude tvrda kao plastika
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 22:45   #4
3D print al je skup zbog izrade po ideji (modeliranje, print, obrada).
obzirom na cijenu rezultat kod ove metode je odličan.
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.