Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 23:19   #41
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Epson xp-225 je bio popularan i ima jako povoljne tinte no ima ga samo u Uzi shopu
Xp 332 j dostupan ali novija generacija nešto skuplje tinte. Pogledaj na nabavi.
To nije puno stranica pa i te tinte od 40-50kn nisu strašno skupe.
Što se tiče pouzdanosto, mislim da se uređaj od 500 kuna treba derati unutar jamstva 24mjeseca jer za te pare nećeš dobiti mercedes
jel ima kakav hp ili canon il nesto u tom rangu? imaju jako losa iskustva sa epsonima, ovaj koji trenutno imaju je bio 2 puta na popravku...
Quote:
van Rijn kaže: Pogledaj post
Pazi

Naš narod ima jednu udomačenu izreku što kaže.

>> Prvi maćići se u vodu bacaju>>

Bojim se da je tako i sa prvim printerima.

Zašto?

Pa pitaj narod. Narodnu mudrost sigurno nije i neće preveslati nečiji današnji komercijalni interes.
ti ak nemas konkretan prijedlog modela, i tinti za kupit, bolje suti, do sad nisi nista konkretno na topicu reko, samo pametujes.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 00:26   #42
Ne znam na pamet u tom cjenovnom rangu, mijenja se situacija sa tintama sa svakom generacijom i treba gledati printer+tinte+ feedback po Amazonu itd. jer recenzije ne govore puno o stvarnim iskistovima.

Inače, ako je ikako moguće, preporučam nabavku malo boljeg modela kojega bi koristilo više ljudi. Za količinu printanja koju si naveo se doista ne isplati ulagati previše.
No, primjera radi,mi smo u firmi koristimo dva ista Brothera, svaki je bio 1500KN, i na ovom prvom smo isprintali brat bratu 40-50k stranica, te i dalje šljaka. (Računam samo papir koji je prošao preko računa forme, još su ljudi printali skripte za faks. )
S time da crna tinta košta 25kn i dostaje za cca 2500 str teksta. Radi se od MFCJ5910dw, još ih ima novih na Ebayu, jedni od rijetkih dostupnih serija koje koriste tinte bez ikakvog čipa

Mislim da bi se za preko 1000kn moglo nabaviti nešto puno solidnije i sa jeftinijim ispisom.
Također, mislim da je inkjete dobro dijeliti jer je jedan od glavnih uzročnika štopanja upravo nekorištenje, posebice boja jer ljudi često printaju samo C/b.

P.s. pišem s moba, ode mi spelling u mp3
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 00:50   #43
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Ne znam na pamet u tom cjenovnom rangu, mijenja se situacija sa tintama sa svakom generacijom i treba gledati printer+tinte+ feedback po Amazonu itd. jer recenzije ne govore puno o stvarnim iskistovima.

Inače, ako je ikako moguće, preporučam nabavku malo boljeg modela kojega bi koristilo više ljudi. Za količinu printanja koju si naveo se doista ne isplati ulagati previše.
No, primjera radi,mi smo u firmi koristimo dva ista Brothera, svaki je bio 1500KN, i na ovom prvom smo isprintali brat bratu 40-50k stranica, te i dalje šljaka. (Računam samo papir koji je prošao preko računa forme, još su ljudi printali skripte za faks. )
S time da crna tinta košta 25kn i dostaje za cca 2500 str teksta. Radi se od MFCJ5910dw, još ih ima novih na Ebayu, jedni od rijetkih dostupnih serija koje koriste tinte bez ikakvog čipa

Mislim da bi se za preko 1000kn moglo nabaviti nešto puno solidnije i sa jeftinijim ispisom.
Također, mislim da je inkjete dobro dijeliti jer je jedan od glavnih uzročnika štopanja upravo nekorištenje, posebice boja jer ljudi često printaju samo C/b.

P.s. pišem s moba, ode mi spelling u mp3
a ne znam, ovo nije uredski printer na kojeg ce se printati hrpa stranica, tako da... racunalo je za doma, gospodi da printa materijal za nastavu, nista too much...
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 00:58   #44
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
jel ima kakav hp ili canon il nesto u tom rangu? imaju jako losa iskustva sa epsonima, ovaj koji trenutno imaju je bio 2 puta na popravku...


ti ak nemas konkretan prijedlog modela, i tinti za kupit, bolje suti, do sad nisi nista konkretno na topicu reko, samo pametujes.
Ti očito ne vjeruješ u narodnu mudrost.

Onda budi Beta tester svaki puta kad kupuješ neki novi model printera.

Jer nitko nema pojma kao će se to ponašati nakon 12 mjeseci . A kad budeš znao kako se ponašaju onda ih više nećeš moći kupiti jer su izašli novi najnoviji modeli. Za koje opet nitko nema pojma kako će se ponašati nakon 12 mjeseci.

A da ti netko nešto predloži konkretno i provjereno onda to ne prolazi jer mora biti novo i ne provjereno.

Znači nema smisla nešto konkretno predlagati.

OK?
van Rijn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:47   #45
https://www.links.hr/hr/multifunkcij...crni-100730293

Ovaj ima zasebne tinte relativno velikog kapaciteta (12.5ml) za 500-800 stranica (tako bar piše ). Zamjenske se mogu naći od 50-80 kn što i nije tako strašno.

Ja ga imam već dulje vrijeme (prethodni model, ovo je redesign) i nemam nikakvih problema. S tim što sam samo dvaput kupovao tinte a onda ugradio CISS i sad deri...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 11:37   #46
taipan


ovaj Epson nema tako loše ocjene
http://moj-toner.com/printeri-shop/prodaja/epson-xp-225
https://www.amazon.co.uk/Epson-Expre.../dp/B00NAWLQKI

tinte su bagatela
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=xp-225

mjesečno bi mogla uštedjeti 30-40KN, a iz mog iskustva jeftin ispis stvara potražnju za istim
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:44   #47
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
https://www.links.hr/hr/multifunkcij...crni-100730293

Ovaj ima zasebne tinte relativno velikog kapaciteta (12.5ml) za 500-800 stranica (tako bar piše ). Zamjenske se mogu naći od 50-80 kn što i nije tako strašno.

Ja ga imam već dulje vrijeme (prethodni model, ovo je redesign) i nemam nikakvih problema. S tim što sam samo dvaput kupovao tinte a onda ugradio CISS i sad deri...
sta je to ciss i kako se ugraduje te koliko kosta?
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:10   #48
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
sta je to ciss i kako se ugraduje te koliko kosta?
nešto ovakvo

http://www.refill-bar.hr/ostali-proi...-m-ip7250.html
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:19   #49
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
to je u biti sustav za sparanje tinte? ili sustav s kojim mos koristit zamjenske boje bez obzira?
edit: nvm google je odradio svoje
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:56   #50
Imaš na yt tutoriale za ugradnju za hrpu modela. Ja sam čak svojevremeno našao i za svog, 5550 u kojeg se inače kao ne može ugraditi. Ma sve može. Ludi Rusi pokazali što se od plastike kućišta treba izrezati da stane i sve pet. A Canon namjerno nakeljio plastiku koja ne služi ničemu samo da ne stane CISS. Izrezao usijanom iglom, montirao i izvana se ništa ne vidi a radi...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:53   #51
Zanima me koliko mjesečno printate da vam je potreban CISS i općenito koje su minimalne mjesečne preporučene količine printanja CISS sistemom?

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 00:03   #52
c42ux je najbolji printer
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 00:04   #53
ovisi koja je alternativa, tj koliko si spreman uložiti u printer

naime, uz malo veće ulaganje se može dobiti dobar printer sa (jako) jeftinim tintama

No ako gledamo neke standardne okolnosti; da zamjenske tinte koštaju cca 40-50KN, time je cijena ispisa recimo 0.1KN/stranica što je podnošljivo, ali nije jeftino.
Dakle, ako je CISSom ušteda na cijeni tinte pratkično 90%, na svakih 1000 stranica se štedi 90KN. Ako je cijena CISSa i ugrradnje i početne tinte recimo 300-500KN, recimo da će se isplatiti nakon max 5000 stranica u odnosu na zamjenske tinte umjerene (ne prejeftine) cijene.

S time da bih kod takvog sustava bio još oprezniji što se tiče nekorištenja, nisam siguran koliko ga je komplicirano čistiti ako se dugo ne koristi, dok se sa tintama dio tog problema riješava samim mijenjanjem tinti
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 07:47   #54
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
ovisi koja je alternativa, tj koliko si spreman uložiti u printer

naime, uz malo veće ulaganje se može dobiti dobar printer sa (jako) jeftinim tintama

No ako gledamo neke standardne okolnosti; da zamjenske tinte koštaju cca 40-50KN, time je cijena ispisa recimo 0.1KN/stranica što je podnošljivo, ali nije jeftino.
Dakle, ako je CISSom ušteda na cijeni tinte pratkično 90%, na svakih 1000 stranica se štedi 90KN. Ako je cijena CISSa i ugrradnje i početne tinte recimo 300-500KN, recimo da će se isplatiti nakon max 5000 stranica u odnosu na zamjenske tinte umjerene (ne prejeftine) cijene.

S time da bih kod takvog sustava bio još oprezniji što se tiče nekorištenja, nisam siguran koliko ga je komplicirano čistiti ako se dugo ne koristi, dok se sa tintama dio tog problema riješava samim mijenjanjem tinti
Što se tiće troška po otisku između CISS ai Trajnih kazeta nema razlike.

Razlika je jedino što CISS traži stalno kučnog servisera a trajne kazete to ne traže.
van Rijn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 15:47   #55
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
taipan


ovaj Epson nema tako loše ocjene
http://moj-toner.com/printeri-shop/prodaja/epson-xp-225
https://www.amazon.co.uk/Epson-Expre.../dp/B00NAWLQKI

tinte su bagatela
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=xp-225

mjesečno bi mogla uštedjeti 30-40KN, a iz mog iskustva jeftin ispis stvara potražnju za istim
ovo ne izgleda loše...čak je i jeftin :-) samo original crna tinta 180 kn, a zamjenska 14kn??! jel tu što smrdi ili??!
megatsarbomba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 12:15   #56
Quote:
van Rijn kaže: Pogledaj post
Što se tiće troška po otisku između CISS ai Trajnih kazeta nema razlike.

Razlika je jedino što CISS traži stalno kučnog servisera a trajne kazete to ne traže.

De molim te objasni to za trajne kazete, što misliš pod tim i kakvog servisera spominješ? To što treba uliti tintu u spremnik? Jbt, pa kad voziš auto, trebaš natočiti gorivo pa se ne zoveš serviser
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 12:55   #57
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
De molim te objasni to za trajne kazete, što misliš pod tim i kakvog servisera spominješ? To što treba uliti tintu u spremnik? Jbt, pa kad voziš auto, trebaš natočiti gorivo pa se ne zoveš serviser
Trajne kazete su kazete koje se bacaju na sebi imaju Auto resttabilan CHIP koji se resetira svaki puta kada printer kaže da je potrošio tintu. Tako da se kazeta izvadi i vrati natrag. Pošto u kazeti ima 13 ml tinte a Status monitor je kalibliran na 3 . 5 - 7.5 ml Ovakve kazete se bez problema pune svaki drugi ili 3 puta.

Što se tiće CISS a CISS jedino uredno radi na Epsonima i Profesionalnim HP ima.

Kod Canona funkcionira dugoročno. jedino na seriji iP 1300 - 2200. I upravo zbog tohga je Canon na istoj toj platformi napravio svoju CISS low cost seriju.

Znači postavite si pitanje zašto to nije napravio na IP xxxx seriji.

Iz iskustva znamo da od 10 -15 Canon iP 4600 - 4900 koji su se koristili sa CISS om za tisak na CD DVD tek su dva izdržala duže od 12 mj. A jedan je stalno svaka 3 mjeseca dolazio na podešavanje. A drugi je bio kod picaizle koja ga je pazila bolje od xxxx.

A kad su riknuli gotovo.
Zašto?

Zato jer svi ti Canon CISS evi imaju kazete u CISS ssitemu sa spužvicom. A Epsoni nemaju SPUŽVU u CISS ssitemu. A spužvica sama po sebi funkcionira kao separator parametara od kojih se sastoji tinta. I jednostavno se u čelijama spužve akumulira nečistoća ili neki raspad u tinti. Smola ili kristali pigmenta koji se kristaliziraju zbog promjene gustoće tinte. I takve nečistoće u čelijama spužve blokiraju protok tinte.

I sad kod onih CD instalacija gdje se je tražila količina i produkcija taj smanjeni protok se nije mogao osjetiti sve dok nije otišao neki grijač zbog pre slabe cirkulacije i hlađenja.

Dok kod Epsona to nije slučaj jer nema zagrijavanja i nema nikakvih grijača. Nikakve separacije u spužvici. I sad ukoliko je u sitemu provjerena i verificirana tinta i korisnik pazi da mu je potrošnja tinte jednaka propusnoj moći CISS sisteme stvar funkcionira Plug and Play jednako kao i sa TRAJNIM KAZETAMA.

A ukoliko tinta nije OK onda se zaštopa žićani filter na trajnim kazetama ili Damperima na CISS. Pa se to treba zamijeniti,

Dok Canon CISS nama žičane prefiltere već korisnik vidi problem tek kad je šteta nepovratno napravljena. Zato tu treba povremeno provjeravati cirkulaciju tinte u kazetama i mijenjati ih preventivno.

I kad se sve skupa zbroji za onoga što ne štampa puno Trajne kazete su najpametniji odabir. Cijena otiska je jednaka kao kod CISS a A zamjenom različitih kazeta u istom uređaju možeš imati. I

Photo Dye tintu
i običnu Pigmentiranu tintu za dekupaž
i sublimacijsku tintu
i DTG Pigmentiranu tintu
i Eco Solventnu tintu.
ili UV tintu.

A kod CISS aje to iluzija jer bi morao isprati cijeli CISS za zamjenu ili isprobavanje neke tinte. Pa problemi oko sušenja , otapanja i rastapanja cjevčica. itd itd.
van Rijn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:00   #58
Quote:
megatsarbomba kaže: Pogledaj post
ovo ne izgleda loše...čak je i jeftin :-) samo original crna tinta 180 kn, a zamjenska 14kn??! jel tu što smrdi ili??!
ne, cijena zamjenskih tinti prvenstveno ovisi o tipu chipa koji je u kazeti, tj. više košta chip od tinte.
Ja imam model printera kojem tinte nemaju nikakav chip i tinta od 72ml mi dođe cca 15KN.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 23:55   #59
Pa ne znam, meni je CISS jednostavniji od trajnih kazeta jer kazete ne moram ni vaditi iz printera, samo dopunjavam tankove po potrebi - tako da ono što si rekao za kućnog servisera ne stoji. Bez ulaženja u polemiku o raznim brandovima i modelima.

No, ovo za različite vrste tinte - to stoji i to je super!


Btw, meni na Canonu MG5550 radi već dulje vrijeme i nemam nekih problema. Povremeno pustim čišćenje i to je to.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 00:21   #60
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, meni je CISS jednostavniji od trajnih kazeta jer kazete ne moram ni vaditi iz printera, samo dopunjavam tankove po potrebi - tako da ono što si rekao za kućnog servisera ne stoji. Bez ulaženja u polemiku o raznim brandovima i modelima.

No, ovo za različite vrste tinte - to stoji i to je super!

Gledaj ovako.
Koliko si tinte potrošio na svom Canonu ?

Ili ovako pogledaj u servisni manual za svoj Canon pod Print Head Yeilds
I otkrit ćeš da je glava dizainirana za 3 - 5000 ful kolor otisaka. A to je u prosjeku 100 - 200 ml po kanalu. Nakon toga kupuješ novu glavu: A treba zamijeniti Dampere jer su se zapunili, Znači kad zbrojiš nova glava + novi damperi ispadne da nova glava košta kao novi printer A damnperi kao novi CISS. Znači stari Canon ide u kantu zajedno sa CISS om. Dok u slučaju trajnih kazeta. Bacas samo trajne kazet + stari printer.

Dok ukoliko uzmeš recimo Canon iP 1800 + CISS onda nakon cca 30 - 50 ml *3, ovisno o tome koliko opteretiš kolor glavu treba mijenajti samo kolor glavu. Crna glava izdži duplo više. Novu kolor glavu kupiš za cac 160 kn. I peri deri dalje

I zato je Canon napravio svoju G seriju na platformi iP 1800 a ne na iP 7250


Ima još jedna stvar
Jesi li ikad probao na svom Canonu otisnuti 10 - 20 ful A 4 otiska u cugu. Nema teorije da to odradi. A to su upravo radili oni što su štampali Cavere za CD i DVD e. I to iz prostog razloga jer se Canon iP 7250 i sl napaja tintom po principu gravitacije. I sad ukoliko povećaš potrošnju jednostavno dođe do proboja zraka kroz brtvu na kazetama. Uđe zraku mlaznice i počinje cirkus. Dok kod Ip 1800 je to neizvedivo. Jer je glava dobro zadihtana. A kod Epsona isto tako nema proboja zraka jer Epson ima bolje dihtanje dampera od Canona i ne napaja se tintom po principu podtlaka koji stvaraju piezo kristali. Rade kao klipna pumpa. Druga stavr daukoliko pretjeraš sa potrošnjom ili brzinom kod Epsona se nastali potlak može uravnotežiti zrakom preko mlaznica koje nisu u funkciji. A time se posauga prašina sa papira. Koja nabrekne u tekučini pa opet imaš cirkusa.

Zato ukoliko kod Epsoan koristiš trajne kazete . redovito ih puniš sa provjerenom kvalitetom tinte i ne pretjeruješ sa brzinom štampanje, cijela instalacija zna raditi godinama bez ikakvog problema.

A oni što imaju problema, upravo su radili sve suprotno. I naravno oni nikad nsisu krivi. Kiv je Epson.
van Rijn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.