Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 20:37   #1
Gaming PC oko 5000

Razmisljam da uzmem novu konfu oko 5000, staru planiram prodati jer mislim da je nema bas smisla nadogradjivati ili iskoristiti za novi pc (stara konfa na dnu posta)..
Takodjer bi se bacio na intel i-5 sto se procesora tice, od grafi se mislim da ostanem na radeonki koja se zasad kod mene pokazala dobrom ali ne razumijem se u novije generacije racunala.. Tako da neznam sta je bolje a sta gore, trenutno koristim radeon 7850 1gb i zanima me da li bi razlika bila jako velika izmedju navedenih i za koju bi se odlucili .. GTX 1050Ti ili Radeon RX470 ili treca varijanta... Takodjer me zanima da li je nuzno prelaziti na ddr4 rame.. ima li mbo koji podrzava ddr3/4 pa da nadogradim kasnije ili ne.. hdd imam od 500 giga i nikad nisam presao 200 giga na njemu ne "trpam" puno na pc.. drzim ono sto koristim tako da mi nebi ni neki pretjeran ssd ni trebao od 128 do 256gb (preferiram kvalitetniji od 128 nego nekvalitetniji od 256gb).. Mozda sam malo ukomplicirao stvar kao i inace.. Sa PC mi se ne zuri razmatram samo da uzmem novi pa me zanimaju ponude za best buy pc ) hvala i lijep pozz..




trenutna konfa:
1x Sapphire HD7850, 1GB GDDR5 OC
1x CPU AMD Ath II X4 750K BOX FM2
1x Spire Kepler r2.0 s1156/775/FM
2x DDR3 4Gb Patriot 1600MHz
1x Corsair 430W CX 80+
1x Toshiba 500GB SATA3 32MB 7200r
1x Asrock FM2 FM2A85X Extreme 4 M
1x Zalman ZM-T1 micro tower
__________________
"Nothing is true, everything is permitted."
xLipFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:08   #2
uzimati novu ploču sa DDR3 RAMom ima smisla jedino ako stari komp prodaješ na dijelove pa uzimaš stari RAM, no nećeš tu puno dobiti.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:25   #3
ladno mozes ostavit rame, kuciste, napajanje i hard.
kupis grafu plocu i procesor ( s podrskom za ddr3 ) recimo i5 4460, nije neka dramaticna razlika u odnosu na najnoviji skylake odnosno kaby lake.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:46   #4
Za koju bi se grafu opredjelili kronoloskim redosljedom i koje su razlike u cijeni izmedju navedenih grafi: GTX1050Ti, GTX1050, Radeon RX470, RX480.. Takodjer me zanima da li mi znaci puno da idem na 4gb ako koristim ovaj monitor LG 22" 22EN43 LED..
__________________
"Nothing is true, everything is permitted."
xLipFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:25   #5
RX470/480 su dosta jače. GTX1050(Ti) jesu isplative, ali mislim da ti u budžet stane RX470 koja će max-ati tu rezololuciju.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:41   #6
Hvala.. Sad sto se tice RX470/480.. Da li bi isao na custom verziju ili npr Sapphire Nitro+ RX470.. Vidim da Sapphire RX470 je na cijeni malo manje od custom 480 pa sad sta bi se u tom slucaju preporucilo... I koji je najbolji version od navedenih grafi (mislim na Sapphire, MS, Gigabyte itd....)
Koje su maticne trenutno best buy i najcesce prodavane? Koji SSD je najprodavaniji ? Koje napajanje za ovu konfu..
Otprilike bi si slozio ovako nesto na kraju pa me zanima gdje bi mi bilo najisplativije uzimati..

I5 4460
RX 470
8gb DDR4 (ili da ostanem na DDR3 ?)
256 GB SSD
__________________
"Nothing is true, everything is permitted."
xLipFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:50   #7
istina, RX480 se može dobiti ispod 2000KN (4GB verzija, sasvim ok za tvoju rezoluciju)

RX 470 se isplati, ali naravno treba se odabrati jeftinija verzija jer je inače preblizu RX 480.

Npr. ovo je dosta povoljno, na 1080p te neće zakinuti zboig nešto nižih performansi od 480tke
đ
https://www.centro.hr/msi-rx-470-arm...ddr5-dx12.aspx

inače:

isplati ti se uzeti 4460 i ostaviti stari RAM (DDR3), samo probaj naći i5 4460 ispod 1500KN, inače plaćaš stariji procesor skuplje od najnovijeg.

Uz i5 4460 (tj bilo koju 2xxx,3xxx,4xxx seriju) ti nužno ide DDR3 RAM.

DDR4 RAM ide samo na najnoviju Skylake seriju koja počinje sa 6 (npr i5 6400)

Idealno bi ti bilo da procesor npr taj i5 4460 nabaviš polovno za 1000-1200KN. Ako ga plaćaš 1500 ili više kuna, onda nisi dobio praktično ništa, uštedio si možda 200KN na RAMu, tj. mogao si komotno otići na novi Skylake procesor i kupiti novi DDR4 RAM itd.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:22   #8
Ma gledaj, kad već sve prodaješ i kupuješ novo onda preskoči Skylake (i5-4***) koji je "već" dvije generacije "star". Također preskoči i DDR3 i odi na DDR4.
Zašto? Čisto kada već kupuješ da kupiš najnovije. Razlike u performansama su minimalne ali i dalje svaka nova generacija donese nešto novo - ako ništa drugo podršku za enkodiranje/dekodiranje recimo HEVC-a, nove instrukcije itd. Plus Skylake je već godinu i pol vani i dvije generacije je star - što znači da su proizvođači ploča već zaboravili na njega. Ako ti slučajno crkne ploča lakše ćeš naći drugu za Kaby ili Haswell.

Razlika u performansama između DDR3 i 4 je također mala, ali lakše ćeš 2020. godine naći i nadograditi DDR4 nego DDR3 ram.

Također uskoro bi trebao izaći AMD Zen, pa treba vidjeti i kakav će on biti a i vjerojatno će utjecati na cijenu Intela, pa radije počekaj koji mjesec i kupi što se tad bude najviše isplatilo.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 11:37   #9
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Ma gledaj, kad već sve prodaješ i kupuješ novo onda preskoči Skylake (i5-4***) koji je "već" dvije generacije "star". Također preskoči i DDR3 i odi na DDR4.
Zašto? Čisto kada već kupuješ da kupiš najnovije. Razlike u performansama su minimalne ali i dalje svaka nova generacija donese nešto novo - ako ništa drugo podršku za enkodiranje/dekodiranje recimo HEVC-a, nove instrukcije itd. Plus Skylake je već godinu i pol vani i dvije generacije je star - što znači da su proizvođači ploča već zaboravili na njega. Ako ti slučajno crkne ploča lakše ćeš naći drugu za Kaby ili Haswell.

Razlika u performansama između DDR3 i 4 je također mala, ali lakše ćeš 2020. godine naći i nadograditi DDR4 nego DDR3 ram.

Također uskoro bi trebao izaći AMD Zen, pa treba vidjeti i kakav će on biti a i vjerojatno će utjecati na cijenu Intela, pa radije počekaj koji mjesec i kupi što se tad bude najviše isplatilo.
Tiki, ne pisati prije nego popiješ kavu...pogotovo ako si sinoć bio vani
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 15:36   #10
Niti jedno niti drugo, Intel me zbunio recikliranjem jedno te istih procesora
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:01   #11
taj i5 4460 je dosta dobar ali provjeri u ducanu gdje kupujes ako je novija generacija premala razlika u cijeni recimo 100-njak kn nju bih uzeo ako podrzava ddr3 jer ga vec imas. Rx 470/480 Sapphire dobija moj glas ja mislim da nema potrebe uzimati nista skuplje jedino ako neznas sto ces sa parama. Evo ti prjedlog oknf mislim mos mjenjat sto zelis ta cijena -10% u tom ducanu. ovo je najjeftinija verzija sa i5 po mome
https://postimg.org/image/pagya3mq5/

Zadnje uređivanje DarkoDemien : 10.01.2017. at 12:11.
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:47   #12
Bilo bi dobro izbjeći single fan 470 (iako nije loše kao što zvuči), te VS seriju od corsaira (recimo fortron hyper sa 5 god. garancije ili xfx core edition ako ima)
Ram najjeftiniji 1x8 gb ddr4 keks
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:51   #13
Najjeftinije verzije sam stavljao da se "gurne" ispod 5 eto nek promjeni to nije da bi trebalo previse porast u sveukupnoj cijeni
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 01:40   #14
Svaka cast momci na trudu.. Strpit cu se ja jos koje vrijeme.. Jer pri lovi nisam eventualno ako svoju konfu prodam.. Prosli put prije 3-4 god uzeo po vasoj preporuci za +4000kn konfu i dalje me sluzi bez problema.. Sad planiram na intela preci al vidim da cu morati barem 5000-6000 iskesirati ako planiram uzeti sa ssdom..

Malo to i jest zeznuto kad uzimas i kombiniras.. Planiras platiti sto manje a proci sto bolje... A kako je rekao doticni sta ces kad dodje 2020 godina opet ovako kombinirati hahaha )
Vidit cu kakve ce cijene biti kad izadje taj amd procesor iako ne vjerujem da ce tolikog utjecaja na cijenu biti..
LP
__________________
"Nothing is true, everything is permitted."
xLipFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 21:49   #15
Htio bih reci da znam sam sastaviti PC pa sam razmisljao cak da ga kupim po komponentama u razlicitim ducanima.. Mozda bi tako prosao nesto jeftinije..

Takodjer me zanima kakve su cijene po njemackoj i isplati li se od gore to uzimati.. Imam rodjaka koji mi to moze dovuci..

Trenutno su mi dileme

Razlika izmedju i5-6400 vs i5-6402p ... Koliko sam skuzio i5-6402p je nesto jeftinija sa jacim Turbo boostom ali slabijom integriranom grafom sto bi meni pasalo je nebi tu grafu ni koristio, ili grijesim ?

iduca najsladja briga mi uzeti RX 470 sa 8 gb ili RX 480 4gb ..
Najbolje bi bilo RX 480 8gb ako racunam da bi za iducu godinu mogao mozda i novi monitor uzeti :/
Bili dobio puno sa 480kom, i koju biste verziju preporucili.. Bitno mi je da dobro hladi vise od svega.. Svaka od njih vjerovatno ima male razlike u preformansama pa bi se na hladjenje najvise bazirao..
Neki govore da je Sapphirka najbolja, ne grije se super design ima..
Jedni preporucuju MSI treci XFX ali samo GTR verziju.. Jao jao haha
(trenutno imam sapphire radeonku 7850 1gb oc Silver edition)
Dobro me je sluzila ali npr kad sam krenuo ARK igrati po ljetnim vrucinama 40C pregrijavala se tu i tamo pa mi je PC resetirao se..

HDD mi ne treba pc ne koristim za multimediju i ne stackam nista na njega volim ga drzati vise manje praznim.. Koji SSD do 256 gb je best buy..

Koju maticnu preporucujete.. Igram vecinom online igrice pa ono nezz koliku ulogu ima maticna sa pingom bas al vidim da neke grafe u svoju reklamu ubacuju pod prednosti low latency golden pins i slicne sheme..

Za kraj napajanje i rame do 8 gb...

Ajmo reci da mi je max budžet 5000-6000 kuna pa vidite sta bi se dalo sastaviti od svega ovoga.. Placao bi kešom.. Kad dobijem neku svoju viziju sta bi mi bilo best buy skupit cu novce i to pokupovati.. Pozz ekipa !


EDIT: za maticnu i napajanje garancija mi igra ulogu.. LP
__________________
"Nothing is true, everything is permitted."

Zadnje uređivanje xLipFix : 27.01.2017. at 21:52. Reason: napomena..
xLipFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 22:29   #16
Intel CPU Desktop Core i5-5675C (3.1GHz, 4MB,LGA1150, low power) box
GIGABYTE Main Board Desktop Z97 (S1150,DDR3,VGA/HDMI/DVI,USB3.0/USB2.0,RAID,LAN,SATAIII) ATX Retail
Corsair Builder Series CX450M, Modular Power Supply, EU Version, 5yrs
Sapphire RX 480 Nitro OC, 4GB GDDR5,DVI,2xHDMI,2xDP
SSD AD 256GB SU800 SATA 3D Nand
Kolink kućište DeathClaw Midi Tower Black - bez napajanja P/N: GEKL-001

Sveukupno: 5.583,78 Centro

Zadrži RAM, disk i hladnjak.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:52   #17
Smartic, ova Broadwell kombinacija je vrh, čovjek već ima hladnjak i može soldino OC-ati taj procesor.

No zar nebi mogao zadržati i kučište te je li to napajanje koje prepručaš doista jače od ovog koje već ima? Ta konfa nebi trebala vući preko 250W prave snage pa ne treba neko prejako, zar je taj stari CX nedovoljan?
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:13   #18
Ma može zadržati napajanje, stavio sam samo radi nove garancije(5 godina) ako je ovo već starije.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 00:58   #19
ne znam kakvi su ti stariji CX-evi, trebali bi valjda biti ok, no ako već kupuje novo možda da uzme 500W+ ipak je to konfa sa Z pločom i može se overclockati. Možda Hyper M 500W za 511KN.

Ovak dobiva samo garanciju.

edit:

sad kad gledam, Hyper M 500W i CX450M imaju sličan output na 12V tak da isti drek, no ipak ne bih mijenjao napajanje samo zbog garancije.

Zadnje uređivanje juretherebel : 29.01.2017. at 01:12.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 10:28   #20
Šteta mjenjati taj CX 430, sasvim solidno napajanje. Hyper je tu negdje po kvaliteti kao i taj CX pa je šteta ići na njega (ako se već mjenja) već bih ja išao na CX450M koji je Smartic predložio koji je kvalitetniji (nova Corsairova platforma)
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.