Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 13:18   #1
Kupnja i najbolji izbor laptopa za gaming i multimediju

Pozdrav forumasi!
Molio bi vas iskusnije za malu pomoc, par savjeta oko kupovine laptopa.
Naumio sam kupiti laptop za multimediju i gaming, prvotno sam imao u vidu nesto do 9000 plafon. Malo istrazujuci dosao sam do toga da bi malim protezanjem mogao ubost HP omen sa I5 i novom serijom grafe gtx 1060 koja je puno bolja kupnja od prethodne serije. Trazeci dalje za jos cca 1000kn gore nudi se ovo.

https://www.hgshop.hr/proizvod/prije...hex-011/217199

Laptop ima sve sto trazim, dobar proc, odlicnu grafu, 256 mb ssd, 16gb ram. Odlicno tiho hlađenje. Buni me jedino to sto dolazi sa Linuxom, lezi li tu neka caka jel malo mi paradoksalno da su drugi modeli s windowsima ili bez sa istom konfiguracijom skuplji i do 4000 kn, pa cak i vise. Moze li neka druga preporuka, savjet? Ima li kod ovoga problema sa stavljanjem windowsa, stavio bi gore win 10 64bit!?
Unaprijed zahvaljujem na vasim odgovorima
zeljko2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 14:23   #2
Nema cake. Makneš linukse,staviš win gore i pičiš. Kad već daješ skoro 11,5k kn,protegni se za tih 800-900 kn i kupi win 10 64 bit oem. I ako je moguće,dokupi jamstvo. HP Omen sa sličnim hardverom i windowsima je 2000 kn skuplji. Makneš licencu za win,skuplji je 1000 kn.

Cijena i hardver nemaju uvijek veze. Stvar je ponekad i u snazi brenda. Taj predator je zvijer za ovo govance na kojem trenutno tipkam,ali govance ima jabuku i košta duplo više od tog acera. Pa ti vidi.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 14:47   #3
Navodno će doći i laptopi sa 1050 i 1050Ti, to bi sigurno ulazilo u tvoj orginalni budžet. Pogotovo kad ih upare sa i5, 8gb ram i sl.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 14:58   #4
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=14500

Nešto kao ovaj? Ima 1050 i windowse. I 1000 kn jeftiniji je od ovog predatora.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:02   #5
Preskupo je to. Vidio sam i da Tia mobiteli imaju par komada sa 1050Ti (čak i msi koji je kod nas rijetkost), ali koštaju kao ovo što je on linkao.

Više sam mislio u smislu ako 1050 i 1050Ti zamjene ove laptope sa 960M i 965M u malo pitomijim konfiguracijama ispod 9000kn
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:12   #6
Treba pričekati za to. Ovaj je prvi kaby kojeg sam vidio da nude,ostali su svi skylakeovi. Valjda će sad sa smjenom generacija procesora izać novi laptopi koji nude 10xx serije grafulja u tom gaming razredu.

Znam da je malo off,al op,za te novce si složiš odlični desktop. Problem sa tim gaming laptopima je što su veliki,teški i slabo prenosivi. Sa punjačem i torbom idu preko 4.5 kila koje tegliš na leđima. Bez punjača bateriju saugaju ko veliki pod punim opterećenjem. A ako će doma samo stajat,ima smisla samo ako nemaš prostora. Nateglio se takvog laptopa okolo,nije nimalo zabavno.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:22   #7
Yep, trebalo bi čekati za rasprostranjivanje kaby & 10xx serije u laptopima, pogotovo kod nas. Po prvi puta nakon ohoho godina ima i amd zanimljive čipove za laptope (polaris 11, čak i polaris 10), samo kod nas kao da ne postoje, tj. ne sjećam se dobrih dealova od laptopa sa njihovom jačom gpu (barem kod nas). Također i zen procesori, samo što to neće tako skoro u laptope (možda ljeto najranije).

Što se tiče desktopa, naravno, samo jbga ako ljudima treba prenosivost...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:41   #8
http://www.adm.hr/prijenosno-racunal...09ADM/product/
Ovaj bi mozda bio dobar izbor uz kasniju nadogradnju ssd plus ram dugorocno gledano naspram onog modela sa gtx 1050!?
Bitna mi je prenosivost od kuce do posla i po stanu, a prvi puta laptopi imaju grafe koje pariraju desktop verzijama.
Onaj prvi linkan mi je zanimljiv jel u startu ima 16gb,rama i ssd 256mb. Kaj se windowsa tice dostupni su mi win 7 pro 64 bit sa mogucnoscu dizanja na desetku za neku sicu od para..
Koliko je uopce 1050ti slabija od 1060?
Mozda mi se isplati pricekat mjesec dva.
zeljko2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:47   #9
Po trenutnim cijenama ti se više isplati to sa gtx 1060. Druga stvar je ako možeš čekati nekoliko tjedana ili par mjeseci...

Quote:
zeljko2905 kaže: Pogledaj post
Bitna mi je prenosivost od kuce do posla i po stanu, a prvi puta laptopi imaju grafe koje pariraju desktop verzijama.
"Problem" je što pc sa sličnim gpu i 24" ips monitorom sastaviš za karikiram 60-70% cijene takvog laptopa
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 18:54   #10
Quote:
zeljko2905 kaže: Pogledaj post
http://www.adm.hr/prijenosno-racunal...09ADM/product/
Ovaj bi mozda bio dobar izbor uz kasniju nadogradnju ssd plus ram dugorocno gledano naspram onog modela sa gtx 1050!?
Bitna mi je prenosivost od kuce do posla i po stanu, a prvi puta laptopi imaju grafe koje pariraju desktop verzijama.
Onaj prvi linkan mi je zanimljiv jel u startu ima 16gb,rama i ssd 256mb. Kaj se windowsa tice dostupni su mi win 7 pro 64 bit sa mogucnoscu dizanja na desetku za neku sicu od para..
Koliko je uopce 1050ti slabija od 1060?
Mozda mi se isplati pricekat mjesec dva.
Pitanje je samo može li se ugraditi ssd u taj. Jer nema optički pogon,pa ga ne možeš umjesto optičkog staviti. Jedino ako u samom lapu ima mjesta za ssd.

Prenosivost je super ako si s autom. Ako nisi,ojačat ćeš leđa. Obavezno u ruksak s njim,ne torbu preko ramena. To krme je teško sa punjačem 4.5 kg. Kažem,nosio sam tu kategoriju laptopa po siteovima,aerodromima i kuća-ured. Na kraju sam ga "prikovao" doma za stol jer je i težak i nespretan bio.

1060 je cca 40%-70% posto jača od 1050ti,kako u kojem polju. 1060 ima veći radni takt,više memorije,veći radni takt memorije,širu sabirnicu.

Ako ne planiraš čekati,spreman si izdvojit novce,kupi ovaj prvi predator sa 1060om. I diži 7 na 10,jer i 7ica lagano ide u povijest.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 19:23   #11
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Po trenutnim cijenama ti se više isplati to sa gtx 1060. Druga stvar je ako možeš čekati nekoliko tjedana ili par mjeseci...



"Problem" je što pc sa sličnim gpu i 24" ips monitorom sastaviš za karikiram 60-70% cijene takvog laptopa
Sve je to meni jasno. Imam vec ljubimca par godina. Corsair kućište Carbide 500R, gigabyte windforce hd7970 oc, solidna maticna am3+, iznimno clockabilni phenom II x4 955 BE na defoltnom naponu, odlican corsair hladnjak H70, odlicno napajanje, no vrijeme je da se rastanemo. Stoji u burazovoj sobi i odvrti samo koji film. (neznam kolko bi uopce mogao dobit za to?) Najidealnije bi mi bilo pljusnut maticnu, novi proc, pojacat rame i dodat ssd no prostor i mobilnost mi stvaraju problem. S novom nvidiom mogu i radit s obzirom da dobro skalira i kod izracuna slicnih miningu bitcoina sto mi je sastavni dio posla.
zeljko2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 19:27   #12
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Pitanje je samo može li se ugraditi ssd u taj. Jer nema optički pogon,pa ga ne možeš umjesto optičkog staviti. Jedino ako u samom lapu ima mjesta za ssd.

Prenosivost je super ako si s autom. Ako nisi,ojačat ćeš leđa. Obavezno u ruksak s njim,ne torbu preko ramena. To krme je teško sa punjačem 4.5 kg. Kažem,nosio sam tu kategoriju laptopa po siteovima,aerodromima i kuća-ured. Na kraju sam ga "prikovao" doma za stol jer je i težak i nespretan bio.

1060 je cca 40%-70% posto jača od 1050ti,kako u kojem polju. 1060 ima veći radni takt,više memorije,veći radni takt memorije,širu sabirnicu.

Ako ne planiraš čekati,spreman si izdvojit novce,kupi ovaj prvi predator sa 1060om. I diži 7 na 10,jer i 7ica lagano ide u povijest.
Svjestan sam toga da ima kila za celicit se al s autom sam pa nije problem. I bitno mi da ga mogu seljakat od prostorije do prostorije.
zeljko2905 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.