Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 19:52   #1
Bad sectori na HDD Laptop

Na laptopu DELL XPS 502,QuadCore Intel Core i7, 2585 MHz (26 x 99),Intel(R) HD Graphics 3000 ,4 GB DDR3-1333 , HDD - SEAGATE - ST9500420AS ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) do nedavno sam imao dual boot Microsoft Windows 7 Ultimate (Win7 RTM) i Microsoft Windows 10 Pro 64 orig. i sve je radilo OK , ali na Win.7 su mi se pojavili neki problemi pa sam na particiju od Win.7 vratio sa Acronis Image (Backup Systema) napravljen kad je sve bilo u redu ,povratak je bio OK ali sam izgubio loader od Win.10 pa sam morao sa Easy boot CD popraviti problem i to je sređeno i nakon toga mogao sam bootati oba sistema ali nedugo poslije mi se na Win.7 svako toliko počeo rušiti Windows explorer , pregledao sam HDD sa Disk Check iz Windowsa i ne pronalazi nikakvu grešku.

Sa CD-a iz DOS -a pokrenem Acronis Disk Director Suite pokušavajući riješiti problem ako ne onda formatirati samo tu particiju na kojoj je WIN.7 ali program mi uopće ne prepoznaje HDD ,i onda odlučim nanovo instalirati orig. Win.7 i gle čuda disk je tada bio vidljiv i formatiram ga cijelog i nanovo instaliram Win.7 sve prođe OK.
Nakon nove instalacije isprobam sa nekoliko alata za ispravnost HDD i
evo opisa.
Instaliram Hard Disk Sentinel koji prijavljuje BAD SECTORE i 20 % oštećenja i još 58 dana života diska ali sa tim proramom nemogu popraviti ništa jer je trial verzija, pa onda sa Seagate www. skinem njihov program SEAGATE - SeaTools for Windows on ništa ne može riješiti čak iz DOS-a ne vidi disk ,instaliram EaseUS Partition Master ne pronalazi nikakvu grešku na cijelom disku pa onda instaliram WD Data Lifeguard Diagnostic pregleda cijeli disk sve OK i kod njega nema greške .

Na kraju saznam za Full HDD Regenerator koji mi iz Windowsa pronađe 3 BAD SECTORA ali iz Windowsa on ništa ne može popraviti nego spržim DOS verziju na CD i pokrenem ga da radi on prepoznaje disk i označim mu opciju ZERO REGENERATE znači briše sve sa diska i odmah mi je naznačio da će pregled trajati 52 sata a HDD je 500 GB , do sada radi neprekidno već 40 sati i cca.78 % još 12 sati rada do kraja i trenutno stanje pokazuje ovo :

0 bad sectors found i 1 delays detected.

Toliko sam isprobao alata za kontrolu diska jedan pokazuje ovako a drugi onako .
__________________
Mlajo
mlajo is offline  
Old 07.02.2017., 21:05   #2
Ja sam nedavno imao problem sa novim HDD-om koji je imao sve zdrave sektore, ali je opet bio neispravan. Jedan dan bi ga windowsi prepoznali, drugi ne bi, brzina čitanja je bila nenormalno spora (pisalo mi je da mu treba oko 500 sati za pregled diska), test softverom firme bi jednom bio dobar ali drugi puta ne bi. Napokon je trečeg dana proradio pa sam čak bio i instalirao igru od 100GB na njega da ga opet sutra dan windowsi ne bi prepoznali. Uglavnom, poslao sam servisu i rekli su da je disk neispravan. Ti tvoji simptomi liče na moje.

Moje mišljnje je da je disk gotov. Spašavaj što možeš s nekim recovery alatom i stavi novi disk , ili šalji u servis da ti oni pregledaju.
haggar is offline  
Old 10.02.2017., 01:18   #3
Dupla
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.