Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 09:47   #1
Prijedlog matične ploče

Zdravo!

Imam jedno malo starije računalo koje je do sada imalo matičnu Asrock M3A770DE. S maticnom od pocetka imam problema, onda je nakon muke jedna ta kihnula, dobio drugu u zamjenu, ova je taman izdržala garanciju, i kihnula i ta. Ne da mi se to više, pa bih uzeo nešto stabilnije, samo što ne znam što.

Na racunalu od drugih vaznih komponenti su Phenom II procesor, staro veliko crno Aurora 3D Gigabyte kućište (2007), i grafulja Radeon HD6750 1 GB GDDR5, i DDR3 RAMi.

Postoje četiri stvari koje su mi važne. Nulta je da nova nije Asrock i da ne košta ispod 500 kn. Prva je da na nju ide procesor Phenom II najjači koji je tada bio izašao, odnosno da ima podršku za Radeonku, te da ima podršku za DDR3. Druga je da se u nju može ukopčati 5.1. A treća je, kada već kupujem, da ima kvalitetniju podršku za zvuk, jer latencija i nekvaliteta koja je u ovoj matičnoj bila me šokirala. Ne znam kako je uspjela imati ocjenu 4 na tržištu.

Bio bih zahvalan. Naime, mogao bih je i sam potražiti ali nisam baš siguran kako prepoznati matične koje nose starije proceve i komponente.

S pozdravima,
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 10:17   #2
Ima oko mjesec dana da sam kupio Gigabyte 990x gaming SLI solidna za OC i podrzava dsosta toga bila je oko 700kn ali naravno ima i boljih ali su skuplje. Ova maticna je novija malo ali podrzava podosta procesora ugl sve sta imas ce podrzavati
Evo pa citaj
http://www.gigabyte.com/Motherboard/...10#support-cpu
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:12   #3
Hvala ti, uzet ću si to kao orijentir.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:18   #4
Dobro razmisli koliko stvarno zelis potrositi jer npr u tu plocu stane najbolje fx 8370. Ja osobno nisam zelio ni vise potrosit a i nebi mi imalo smisla potrosit neznam 1300kn na bolju plocu koja bi mi zapravo za istu stvar sluzila a fx 9xxx seriju nebi nikad stavljao. Ove jeftnije su bile losije kvalitete losije hladenje itd. Jedina razlika sta je meni vazno
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:33   #5
Mene su matične s cijenom oko 700 kn dobro služile u životu; sve ispod 500-600 mi je stvaralo probleme.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:26   #6
e pa onda znas o cemu pricam sritno javi sto si uzeo
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:08   #7
Razmisli i o nekom aftermarket cooleru (npr. LC-CC-95 ili LC-CC-120) ako ga već nemaš jer ovaj box puše topli zrak ravno po VRM-ovima pa to nije baš sretno riješenje za ploču.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:53   #8
Ako ce oc normalno da ce kupit i cooler. Arctic Freezer 7pro imam i dobro hladi zasad dok ne uzmem 212x. O kakvom "box-u" uopce pricas
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:21   #9
Box cooler - onaj koji se dobije skupa s procesorom, u kutiji jel
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:15   #10
Pa tako reci "stock cooler" to je zadnje sranje plus nakon pola godine godinu se cuje ko da kamenje melje. Ja sam mislija da govoris za neku kutiju na samoj maticnoj xD ops.
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:48   #11
Može ona gigabytica. Uglavnom minimum

https://www.nabava.net/search.php?q=...e+GA-970A-DS3P

Maximum

https://www.nabava.net/search.php?q=...ING%2FAURA

Onda jednog dana prodaš phenoma (sada bi se moglo možda 300kn dobiti), pa za 850kn ubaciš fx 8300, te po želji baciš i OC. Jače gpu jednog dana itd.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.