Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 03:04   #1
Intel i7 7th gen. vs AMD Ryzen 7

Ja ovaj tjedan krenuo u sklapanje nove konfiguracije jer sam bio sretan što je novim i7-cama malo pala cijena, kad ono Ryzen došao...

Imao sam u planu uzeti i7 7700 koji košta 2600 kuna ili 7700k (2900), a sad se tu nameće Ryzen 7 1700 (3000kn na ekupi) koji mi se čini jako jako dobar.

Do sada sam uvijek bio fan Intela. Nikad nisam imao problema. Najviše ih volim jer na nekom osrednjem hladnjaku vrte na solidnim temperaturama, pouzdani su itd...

Najviše me kod AMD-a muči ta temperatura.

Znam da je još definitivno prerano za ikakve preporuke i to, pa dok ne dođu još neki benchmarkovi i dok procesori ne stignu i u ostale dućane. Ali eto, kad bude da ovdje možemo malo raspraviti za mene, a i za ostale korisnike koji možda uskoro misle kupovati nove djelove.
jale46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:19   #2
U Linksu se pojavio za 2850kn (Ryzen R7 1700)... temperature gotovo sigurno neće biti problem. Dostupnost za cca. tjedan dana.

Namjena je samo gaming?
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:38   #3
Ryzen 7 1700 sa TDP-em od 65W za OSAM (8) jezgara je daleko učinkovitiji od Inelovog 7700K koji troši 91W za ČETIRI (4) jezgre.

Ne znam što je AMD napravio da ovo postigne, možda je to na račun nižih klokova i što su napokon napravili procesore koji koriste minimalnu voltažu potrebnu (prijašnji su i trebali više i tvornički su bili postavljeni na višu nego što je trebalo)


Inače, za neke gaming benchmarke tu je velika šansa da će i7 7700K biti malo bolji u dobrom dijelu benchmarka zbog većeg kloka, dakle ipak bolji single-thread, no Ryzen 7 1700 je za te pare behemot od procesora i uber futureproof, te uz solidnu matičnu overclock neće biti bolan zbog niske potrošnje.

No pričekajmo benchmarke na širokom izboru igara, BF1 itd. bi mogli pokazati što Ryzen može (a i7 ne)
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:12   #4
Realno, R7 će trošiti više struje od i7 7700K

https://www.youtube.com/watch?v=7yxS...youtu.be&t=43s

Ova dva sa XFR (vjerojatno ne i taj R7 1700) će možda trošiti i više nego broadwell-e u nezavisnim testiranjima (imaju i veće clockove nego u gornjoj prezentaciji i XFR). TDP je više zona marketinga

Uglavnom u prosjeku bi sigurno i7 7700K bio brži u gamingu (naravno uz gtx 1080, titan pascal, i nadolazeću gtx 1080Ti), no ovaj R7 ti je sigurno više futureproof. Ipak je to duplo više jezgri/threadova, kompetitivnih jezgri (za razliku od modula u FX-ovim)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:59   #5
U Linksu trenutno ova tri Ryzena R7 su previse skupa. Da li ce R5 biti dostupan 2.3.?
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 01:05   #6
Neće. Nažalost Q2, znači od 4 - 6 mjeseca...
Inače nisu preskupi za ono što se čini da nude, no morat ćemo pričekati recenzije
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 02:03   #7
Na netu pise da bi 1800X i 1700 trebali kostati $499 i $329 respektivno, sto je oko 3500 i 2300 kn. Trenutno cijena za iste procesore stoji 4415 i 2869.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 02:04   #8
To je cijena za ameriku i to bez poreza.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 02:14   #9
Ah, eto ja se ponadao.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:07   #10
ma još su i OK naše cijene, najviše najebu zemlje tipa Portugal i drugi random jadnici kojima drmnu i porez i cijene 20% više
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:17   #11
Ma cijene procesora su kod nas odlične. Ovaj od 2850kn je doslovce MSRP + PDV
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:48   #12
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ma cijene procesora su kod nas odlične. Ovaj od 2850kn je doslovce MSRP + PDV
zato cu ja cekat da se malo cijene unormale, pa uzet za jedno3-4 mjeseca
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:45   #13
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Uglavnom u prosjeku bi sigurno i7 7700K bio brži u gamingu (naravno uz gtx 1080, titan pascal, i nadolazeću gtx 1080Ti), no ovaj R7 ti je sigurno više futureproof. Ipak je to duplo više jezgri/threadova, kompetitivnih jezgri (za razliku od modula u FX-ovim)
Što bi mi onda preporučili, s time da meni komp ne služi primarno za gaming iako volim odigrati tu i tamo neki noviji naslov. Uz ovo sam mislio uzeti još GTX 1060 6GB.

Uglavnom, uz gaming potreban mi je za video edit (Sony Vegas), ponekad malo Photoshopa i tako...Svašta nešto koristim, pa sad nisam pametan..
jale46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:48   #14
Ma ako će biti editiranja extra jezgre bi ti dobro došle (mada ne znam kako vegas trenutno skalira), no svakako najprije pričekati recenzije 2.3. Ionako ga ne možeš imati prije toga datuma
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:55   #15
Iskreno mislim da ću si krajem godine ipak piknut i7 proc. Ryzen mi se čini jako obećavajuć, al i dalje je za mrvicu bolji za gaming iako je jeftiniji znatno nego intel.

Sad vidjet ćemo kroz par mjeseci kako će se odvijat benchmarkovi
Hardstyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:23   #16
Tako je, pricekaj jos malo pa tek onda odluči.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 00:03   #17
https://www.youtube.com/watch?v=cYjbVXkoC50&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=9wJQEHNYE7M&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=OXbOC_OyvG4
DarkoDemien is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 04:07   #18
Znaci kao sto su svi i mislili, odlican za multi-core aplikacije, ne tako dobar za gaming.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:38   #19


Baš je spor u gamingu
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.