Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2017., 19:52   #1
Nostalgicne {polu}depre

Bas sam primjetio da me i inace kroz kasno ljeto i kroz jesen, kada se dani osjetno skracuju, dogadja to da sam jos nostalgicniji, a povremeno i depresivniji nego kroz druga vremena.

U cemu je kvaka?
Hvata li vas ponekad u dane s vecom kolicinom odmora i pasivnosti taj osjecaj prevelikih nostalgija?
Osjecate li se onda starijima nego sto jeste, utjece li to na pripremu za dane u kojima zaista znate da cete biti i aktivniji i biti pozitivniji?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 26.08.2017., 20:19   #2
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Bas sam primjetio da me i inace kroz kasno ljeto i kroz jesen, kada se dani osjetno skracuju, dogadja to da sam jos nostalgicniji, a povremeno i depresivniji nego kroz druga vremena.

U cemu je kvaka?
Hvata li vas ponekad u dane s vecom kolicinom odmora i pasivnosti taj osjecaj prevelikih nostalgija?
Osjecate li se onda starijima nego sto jeste, utjece li to na pripremu za dane u kojima zaista znate da cete biti i aktivniji i biti pozitivniji?
Dobro da je netko postavio tu temu . Vrlo često mi se dešava ali ne samo u tom periodu koji si naveo, nego i ostalim periodima i sitnim trenucima. Ono kada ispijaš neki alkohol u bircu pa počne pjesma koja podsjeti na ljubav od prije jednog desetljeća pa se sam sebi slatko nasmiješ kako si to nekada ozbiljno doživljavao . Ima dosta situacija. Ponekad je dovoljan i miris koji te podsjeti na nešto što se desilo nekoć pa daje neki magični ugodan osjećaj čak i ako nije bio sasvim lijep osjećaj tada.
Mihail Suslov is offline  
Old 26.08.2017., 20:21   #3
E sad, vidim da kažeš (polu)depra..pa možda i je tako nešto ali na neki način i uživam u tome. Neka vrsta mazohizma možda hahah
Mihail Suslov is offline  
Old 26.08.2017., 20:31   #4
Ja u tom vise ne mogu uzivat jer sam se naravno zasitio, cinjenica je da mi je pasalo, al mi vise ne pase jer vidim da se udaljujem od realnosti.

Precesto je osjecaj velike usamljenosti, dosade i spore prolaznosti vremena
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 26.08.2017., 20:35   #5
A mislim da je tu u radu spas. Ako si zaposlen nemaš vremena prepuštat se tome, ako pak nisi počneš raditi na tome da budeš. A onda se u trenucima odmora na kraju dana uz koju žesticu i muzikicu malo prepustit. Tada bi možda pasalo već
Mihail Suslov is offline  
Old 26.08.2017., 21:00   #6
Zaposlen jesam, vikendi jesu slobodni, al tu znaju stvari naopako krenut jer veliku tjednu aktivnost zamjeni previse odmora vikendom a time i pasivnost
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 27.08.2017., 07:08   #7
Sezonske depre česte, a pogotovo na izmjeni godišnjih doba. Dan se skraćuje, manje je svjetla, svjetlo utječe na proizvodnju serotonina, a kako mu je razina potaknuta svjetlom nešto niža dolazi do osjećaja depresivnosti.
Orlandia is offline  
Old 27.08.2017., 09:52   #8
Pa da, tim vise sto kao da se javlja potreba da see nesto mora nadoknadjivati, i onda dolazi do nagomilanih briga
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 27.08.2017., 14:33   #9
povremena blaga nostalgija u kojoj čak i guštam - da, depra nikako, osobito ne u korelaciji s dolaskom jeseni i zime. ako išta, tek dolaskom hladnijeg vremena oživim. ljeti doslovno crkavam jer su vrućine u Slavoniji neizdržive, nerijetko se osjećam kao da sam na zadnjim rezervama s energijom i neispavan sam, pa zbog toga nema ni tih sezonskih depri koje spominjete. za nekog su kraći, tmurni i hladni dani depresivni, za mene pak znače kraj ljetnih muka i pozdravljam ih. toliko guštam u maglovitim i kišnim danima da se to ne može opisati, a tada sam i najproduktivniji. u takvom stanju me negativne misli jednostavno zaobilaze.
seskal is offline  
Old 27.08.2017., 22:27   #10
Ma, meni se cini da je najteze u tome to sto ko da u misaonim procesima dodje do velikog zastoja i kolapsa iz kojeg se teze izvuci jer je previse guzve u mislima
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 28.08.2017., 22:00   #11
Ili npr imam obicaj prije posla nekak vizualizirat pozitivnije misli i vizije, ali s prvim minutama posla {zbog skakljivog okruzenja} motivacija ipak pocne padati.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 30.08.2017., 22:01   #12
Mene danas prilicno copilo, zbog starih uspomena pocele su suze teci na ulici
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 31.08.2017., 08:19   #13
Jos i dodatne nocne polumore i nevjerojatni intezizet emocija koje su poprilcno jake
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 31.08.2017., 12:29   #14
Maystore, za čime si to točno nostalgičan?Ja se mogu u tebi djelomično prepoznati, mislim ja kao mladji i danas mos već pomalo kao srednjovječni muškarac mogu reći da ne osjećam nikakvu nostalgiju za mojom mladošću. Osjećam neki žal što mladost nije bila drugačija, ali nikako ne bih htio povratak u mladost. Maystore, vrtiš se u krug i to nikako nije dobro, treba ti velika promjena...

Reci mi pišeš li možda blog?
Nosonja_ is offline  
Old 31.08.2017., 18:16   #15
Pisao sam neki blog, al je inspiracija pala, nostalgija za boljim i opustenijim drustvenim zivotom.

Da, jest, cini mi se da je vrcenje u krug vrlo prisutno
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 01.09.2017., 13:00   #16
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pisao sam neki blog, al je inspiracija pala, nostalgija za boljim i opustenijim drustvenim zivotom.

Da, jest, cini mi se da je vrcenje u krug vrlo prisutno
ti ne osjećaš nostalgiju iz prostog razloga jer je nostalgija sjetno sjećanje na neko razdoblje u životu, dok ti osjećaš čežnju i želju za drugačijim životom.

Iz tvojih postova isčitavam hipersenzibilnost, smanji doživljaj, uhvati se nekih svakodnevnih stvari ili čega li već.

U svezi vrćenja u krug, svi tvoji postovi su vrćenje u krug, usamljenost, hipersenzibilnost, želja za promjenom, neizvjesnost, i baš nikako ne napreduješ!! Još se baviš direktnom prodajom? Jedna od promjena bi bila da se toga ostaviš, onda bi mogao vježbat, čitat i ponovno pisati blog jer imaš neki čudni ali ipak zanimljivi stil pisanja...
Nosonja_ is offline  
Old 02.09.2017., 10:12   #17
A strahovi su najvece kocnice jer vidim da se precesto dese te zakaslnjele reakcije, povreemena ljutnja na sebe i samim time je teze nac pravu motivaciju
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 05.09.2017., 09:09   #18
Osjecam veliku nemoc zbog izuzetnih padova energije {mijesaju se sebeljutnje, tuge i neshvacenosti}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 05.09.2017., 12:30   #19
Maystore imaš PM(private message).
Vordas is offline  
Old 05.09.2017., 22:21   #20
Hvala frende



A joj ja sve teze nalazim smisao u zivotu....vrlo mi je tesko sto je toliko ljudi se naljutilo ma mene
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.