Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 21:13   #81
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
O mandatu ne odlučuje gospodin Bajs , već gospodin Friščić , ako je stavio mandat u mirovanje ! Ovo što radi Bajs je šteta za HSS !
Dvije stvari o HSS-u:

1) Godišnje su iz državnog proračuna selu davali 4 milijarde kuna, a selo je propadalo jednakim intenzitetom kao i bez toga. Nije novost da Hrvatska nikada nije imala poljoprivrednu strategiju, ali da je lova koju je Sanader u ime HSS-a sjedala na pravo mjesto, danas bi bilo drukčije. Zašto nije bilo tako, zato što u HSS-u nije bilo i neće biti kadra da se to ostvari.

2) Friščiću je istekao vremenski rok u kojemu može aktivirati mandat, tako da je sad mandat u rukama Bajsa. Dakle, mandat je TEK SAD u rukama Bajsa, i Bajs TEK SAD može vratiti mandat stranci. Međutim, politički amater Branko Kockica mandat je zatražio od Bajsa još gotovo prije pola godine, kada ga Bajs, sve da je i htio, nije mogao vratiti. Odnosno, mogao ga je vratiti samo Friščiću. Dakle, saborski mandat je bio i ostao na čovjeka, a ne na stranku, a taj čovjek u ovom slučaju je bio Friščić.

To što Bajs sada glumi uvrijeđenu mladu mnogo manje šteti stranci od Hrgove ideje da izbaci Bajsa, jer HSS-ovci, pogotovo nakon parlamentarnih izbora, svi zajedno stanu pod maslačak, pa se tako jedva i mogu podijeliti.

Sve u svemu, stranka koja bi se izravno zalagala za uništenje hrvatskog sela napalm bombama vjerojatno bi učinila više za to isto selo od HSS-a.

Što i kako dalje?

Fino, ukinit će se za jedno šest godina i ove silne općine i komunalna poduzeća, pa će i oni zadnji HSS-ovci postati HDZ-ovci, SDP-ovci ili HNS-ovci.

Jel šteta HSS-a? Nije. Imali su svoju šansu, propustili su je.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 21:20   #82
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
U HSS su bitni obični , mali ljudi i stranačka infrastruktura ( ogranci ) , bitni su i neki novi ljudi umjesto Grivičića , Kolara ( kojeg ste spomenuli ) , Kuterovca !
Ako se donese odluka o sakupljanju potpisa za referendum , onda će moći sakupiti puno potpisa ! Prijedlog za osnivanje Odbora za sakupljanje 10 % potpisa birača , jučer sam sa prilozima nekih zakona , poslao gospodinu Miji Latin , predsjedniku Hrvatskog seljačkog saveza , koji je prvi progovorio o lošem Nacrtu zakona o poljoprivrednom zemljištu ! U utorak ima tiskovnu konferenciju ! Što će reći i mediji prenijeti ? Poslao sam i jednoj gospođi iz HSS koja me zvala ! Ako se bude išlo sakupljti potpise onda ću sa njom dogovoriti za organizaciju na Brosdsko - posavskoj županiji !osobno ću odvojiti preko 10 dana za taj posao !
pa nije problem hrvatskog sela samo loš nacrt zakona o poljoprivrednom zemljištu gospon đuro. nemrete se samo na to fokusirati, molim vas.

a o kolaru nemrem više. ko je napisal nekaj o poštenju pokojnoga jape pankretića joj, sve kužim blesača. dobro je.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 22:27   #83
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
pa nije problem hrvatskog sela samo loš nacrt zakona o poljoprivrednom zemljištu gospon đuro. nemrete se samo na to fokusirati, molim vas.
teta - elza , selo treba gledati kao mjesto življenja ljudi sa različitim izvorom prihoda za život !U 119 sela nitko ne živi !

Vi i dio nas možemo govoriti o poljoprivredi i rješenjima koja se moraju donijeti !
1. sve zakone za privatnu zemlju imamo iz Beograda !
2. Beč nam je napravio cirkus sa gruntovnicama i katastrom
3. U RH , donijeli su Zakon o privatizaciji predmet koje su i kombinati , Zakon o potporama , Zakon o poljoprivrednom zemljištu koji je napisan u korist nekih ,a na štetu obiteljskih gospodarstava , hrvatsko tržište otvorili su za uvoz poljoprivrednih proizvoda

- Sada je u izradi nacrt Zakona o poljoprivredno zemljištu koji nije u interesu obiteljskim gospodarstvima ! Ako smo zadovoljni možemo šutjeti ! Ako nismo , moramo to rasčistiti putem referenduma !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 22:59   #84
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Dvije stvari o HSS-u:

1) Godišnje su iz državnog proračuna selu davali 4 milijarde kuna, a selo je propadalo jednakim intenzitetom kao i bez toga. Nije novost da Hrvatska nikada nije imala poljoprivrednu strategiju, ali da je lova koju je Sanader u ime HSS-a sjedala na pravo mjesto, danas bi bilo drukčije. Zašto nije bilo tako, zato što u HSS-u nije bilo i neće biti kadra da se to ostvari.
Vi kažete ; Nije novost da Hrvatska nikada nije imala poljoprivrednu strategiju !
teti - elzi sam iznio strategiju ; Beča , Beograda i Zagreba
Iz Zagreba sam dobio odgovor iz Ureda Predsjednika od 27. 09. 95. koji je dostavljen ministru Gažiju , Poštovani gospodine ministre , Gospodinu Predsjedniku Republike Hrvatske svojom predstavkom obratio se gospodin Đuro Japarić ! Gospodin Japarić kritizira sadašnji model poljoprivredne proizvodnje u RH , te predlaže svoj !

Hrvaticama i Hrvatima sam od 1995 rekao da moramo ukinuti Beogradske zakone za privatnu zemlju ! 2001. predsjedniku Mesiću sam rekao da Zakon o poljoprivrednom zemljištu neće funkcionirati , kojeg je predložio ministar Pankretić ( iz HSS ) ! 2012. Hrvaticama i Hrvatima kažem da imamo mogućnost da neke stvari riješimo putem referenduma !

Ja sigurno ne bih pisao predsjedniku Hrvatske i HDZ dr. Tuđmanu , da ne znam
što se mora !
ministar Gaži kao kandidat za prijevremene izbore 95. ; novinar -što čeka novi Sabor u području poljoprivrede ? Gaži ; Stoga su bitni Zakon o nasljeđivanju itd . To je dio rješenja kojeg sam napisao dr. Tuđmanu ! Gaži je dalje rekao ono što sam napisao ! Poslije izbora on nije bio ministar !

1998 ODGOVORE NA PROBLEME AGRARA NE DAMO PREPISIVAČIMA
naslov u novinama
Na temelju izjave Zlatka Tomčića , koji je postao poslije 2000 predsjednik Sabora ! Na prosvjedu pred Saborom , dio nas bili smo propušteni iza kordona policije ! Tada sam Tomčića pitao kako sada tumači naslov i što će napraviti ?

Kakav je doprinos HSS u Račanovoj Vladi i Vladi HDZ , ja to znam kao i članovi HSS !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:17   #85
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Kakav je doprinos HSS u Račanovoj Vladi i Vladi HDZ , ja to znam kao i članovi HSS !
Dakle, sve skupa 30 ljudi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:36   #86
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Dakle, sve skupa 30 ljudi.
Ja znam ljude koji su bili u Saboru i Vladi jer sam sa njih dosta razgovarao , sa zastupnicom Petir bio u gostima kod jedne udruge ! Isto tako znam i dosta ljudi na lokalnoj razini jer sam kao predstavnik udruge sa mnogim razgovarao !

U priči o HSS bitno je njih nekoliko koji su promašenim zakonima napravili veliku štetu poljoprivredi ! To su ljudi na selu shvatili i zato je na zadnjim izborima HSS loše prošao ! Pod HSS mislim na kandidate za Sabor ! Ako žele oporavak moraju
ići sa drugom pričom prema selu , ali i drugom pričom prema gradskom stanovništvu !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 01:44   #87
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Da ne bi bilo budala treba zabraniti sve stranke osim HDZ i SDP ! Tada bi državljani Hrvatske vidjeli u koju nas svjetlu budućnost vode !
Ne znam dal je ovo sarkazan sa tvoje strane (tako mi se čini), ali bio to on ili ne ne slažem se sa napisanim.
Jednostavno je tragično to što je prvenstveno HDZ učinio sa navedenim strankama, prvo su uklonili HSP gdje su i pobili neke dužnosnike i postavili svoje marionete, zatim su uklonili HSLS uz pomoć Budiše i na kraju uništili HSS. Da je Josip Pankretić kojimn sluičajem živ, tvrdim da bi se odrekao svog sina Božidara.


Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ti sateliti će sklopiti koaliciju sa HDZ-om, pa ćemo morati gledati te parazite u Saboru, ne daj Bože u Vladi.
Predizborne koalicije treba ukinuti i od Hrvatske napraviti jedinstvenu izbornu jedinicu sa izbornim pragom od 5%.
Ja jedino što želim od ove vlasti kada je politička scena u pitanju je to da se promjeni zakon o političkim strankama i da nestanu sve kvazi pravaške, seljačke i liberalne stranke. Pravaške pogotovo, jer ovo danas je silovanje pravaške ideologije, a nešto slično vrijedi i za seljačke jer i njih ima nekoliko komada, 5 ih ima najmanje. Sprdačina.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 05:59   #88
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Ne znam dal je ovo sarkazan sa tvoje strane (tako mi se čini), ali bio to on ili ne ne slažem se sa napisanim.
Jednostavno je tragično to što je prvenstveno HDZ učinio sa navedenim strankama, prvo su uklonili HSP gdje su i pobili neke dužnosnike i postavili svoje marionete, zatim su uklonili HSLS uz pomoć Budiše i na kraju uništili HSS. Da je Josip Pankretić kojimn sluičajem živ, tvrdim da bi se odrekao svog sina Božidara.




Ja jedino što želim od ove vlasti kada je politička scena u pitanju je to da se promjeni zakon o političkim strankama i da nestanu sve kvazi pravaške, seljačke i liberalne stranke. Pravaške pogotovo, jer ovo danas je silovanje pravaške ideologije, a nešto slično vrijedi i za seljačke jer i njih ima nekoliko komada, 5 ih ima najmanje. Sprdačina.
1. sarkazam je prvo ! HDZ i SDP neće napraviti veliku koaliciju izuzev ako bi bili ugroženi da jedna od njih ne budu u vladajućoj poziciji ! Te dvije partije su u koaliciji kada je u pitanju izmjene Ustava ! Realnost je koalicija sa malim strankama uz HDZ i SDP jer ja za sada ne vidim treći blok !

2. ne treba mijenjati Zakon o političkim strankama , već Zakon o izboru zastupnika ! Novim Zakonom treba ići na direktan izbor zastupnika i ograničiti da na izborima može sudjelovati 8 lista koje sakupe najviše potpisa građana za kandidaturu !
3. treba promijeniti članak Ustava koji kaže da Sabor može imati najviše 100 a najmanje 160 zastupnika !

4. ako imate vremena prokomentirajte strategiji poljoprivrede Beča , Beograda i hrvatskih političara u Zagrebu i mogućnost da to referendumom pokušamo promijeniti !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:17   #89
Moje mišljenje je da HSS nije ništa drugo doli politički transvestit koji ni sam ne zna što je, kamo bi i koji su mu ciljevi. I to nije samo tako na državnoj sceni, nego sam se imao prilike uvjeriti u to i na lokalnoj razini. Naime, dolazim iz Općine Lekenik (ako vam je poznato, onda je to zbog SOS dječjeg sela ili zbog toga što je načelnik HSS-ovac nedavno napravio prometnu nesreću sa službenim automobilom mrtav pijan) i u našoj Općini je stvar takva da su prvo bili s HDZ-om na vlasti, pa s SDP-om, a zatim ponovno s HDZ-om 2 mandata. Sad sve izgleda kao da će opet koalirati s SDP-om jer im HDZ nije više dobar. Sve se više govori o dolasku Uskoka zbog nekih neriješenih računa u Općini, a oni bi još dizali višemilijunske kredite da naprave nešto prije lokalnih izbora. Eto kakva je to stranka. A gospođa Petir je, uz svo dužno poštovanje, lažljivica i prevarantica, ako zbog ničeg drugog, onda zbog toga što je hrvatskim građanima rekla prije 2 godine da će, u slučaju da izgubi mandat, početi s ekološkom proizvodnjom hrane. A gdje je sad? Radi u nekom odjelu za Crkvu. Velike ti povezanosti!
Starz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:48   #90
Stranka koja je druga u Hrvatskoj po broju lokalnih čelnika i vijećnika ne bi trebalo samo tako eliminirati. To što su neki ljudi iz vrha HSSa zastranili po pitanju rada za obične ljude i građane ove zemlje (znači ne samo seljake nego sve one koji pošteno zarađuju za svoj život) stranka je osjetila na parlamentarnim izborima i platila cijenu i to zasluženu. Ali otpisivati jednu stranku a zbog čega, što bi onda trebali ugasiti HDZ i SDP jer njihovi dužnosnici i članovi su napravili 100* više sranja i na vlasti su ovoj zemlji više od 20 godina i doveli su nas gdje...
Ili bilo tko smatra da je HSS ili neka manja stranka bila u mogućnosti provoditi vlastite programe na razini države, taj onda nema blagog pojma o politici. Kako se ne piše loše u medijima o laburistima i Lesaru koji su uzgred rečeno takvi demagozi da ih se ne bi posramili čak i neki koji su povijesno poznati po tome. Što oni rade i što su napravili za Hrvatsku osim što prodaju demamagogiju po saboru a nisu u stanju preuzeti ni 0,01% odgovornosti. Isto tako i HDSSB, tkz. desno krilo HDZ-a koje im je u prošlom sazivu sabora držalo kvorum i glasalo po potrebi. Zašto oni nisu prepoznati od istih tih medija koje blate manje stranke po nalozima onih "od gore". Možda zato što u Slavoniji (čitaj Osijek) vladaju na isti način na koji je HDZ pod Ivom Sanaderom vladao Hrvatskom i drže pod kontrolom lokalne medije te su na sve položaje zaposlili stranačke poslušnike, a uzgred rečeno za to isto optužuju kukuriku vladu..doći će vrijeme da se ti prodavači magle napokon razotkriju i da se da prilika poštenim ljudima ma u kojoj stranci bili. Najveći doseg koji su napravili za slavoniju je to što su uspjeli pronaći šokačke reklje i šešire te sa našim novcem platiti svirače da ih prate po neasfaltiranim putevima i selima bez kanalizacije i vode..
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 18:03   #91
Meni se superiška na stranicama HSS-a pročitati da je predsjednik županijske organizacije u BBŽ ministar turizma Damir Bajs.

http://www.hss.hr/component/content/...sko-bilogorska

__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 21:34   #92
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
Stranka koja je druga u Hrvatskoj po broju lokalnih čelnika i vijećnika ne bi trebalo samo tako eliminirati. To što su neki ljudi iz vrha HSSa zastranili po pitanju rada za obične ljude i građane ove zemlje (znači ne samo seljake nego sve one koji pošteno zarađuju za svoj život) stranka je osjetila na parlamentarnim izborima i platila cijenu i to zasluženu. Ali otpisivati jednu stranku a zbog čega, što bi onda trebali ugasiti HDZ i SDP jer njihovi dužnosnici i članovi su napravili 100* više sranja i na vlasti su ovoj zemlji više od 20 godina i doveli su nas gdje...
Ili bilo tko smatra da je HSS ili neka manja stranka bila u mogućnosti provoditi vlastite programe na razini države, taj onda nema blagog pojma o politici. Kako se ne piše loše u medijima o laburistima i Lesaru koji su uzgred rečeno takvi demagozi da ih se ne bi posramili čak i neki koji su povijesno poznati po tome. Što oni rade i što su napravili za Hrvatsku osim što prodaju demamagogiju po saboru a nisu u stanju preuzeti ni 0,01% odgovornosti. Isto tako i HDSSB, tkz. desno krilo HDZ-a koje im je u prošlom sazivu sabora držalo kvorum i glasalo po potrebi. Zašto oni nisu prepoznati od istih tih medija koje blate manje stranke po nalozima onih "od gore". Možda zato što u Slavoniji (čitaj Osijek) vladaju na isti način na koji je HDZ pod Ivom Sanaderom vladao Hrvatskom i drže pod kontrolom lokalne medije te su na sve položaje zaposlili stranačke poslušnike, a uzgred rečeno za to isto optužuju kukuriku vladu..doći će vrijeme da se ti prodavači magle napokon razotkriju i da se da prilika poštenim ljudima ma u kojoj stranci bili. Najveći doseg koji su napravili za slavoniju je to što su uspjeli pronaći šokačke reklje i šešire te sa našim novcem platiti svirače da ih prate po neasfaltiranim putevima i selima bez kanalizacije i vode..
šmrc šmrc... kako dirljiv post napisan najvjerojatnije od nekog lokalnog čelnika HSS-a... ali i na toj razini ćete ubrzo postati prošlost. besramnici i oportunistički licemjeri. sramota ste za braću Radić i njihovu ideologiju.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 21:55   #93
Ja se za HSS ne bojim. HDZ je sam vidio da sam ne može pobijediti zato će oko sebe okupiti koaliciju sa barem jednom pravaškom strankom i naravno HSS-om. HDZ bez HSS-a ne može pobijediti, jer ipak oni sa dobivenih 70.000 glasova (3%) mogu odlučiti izbore.
Dakle očekujem da će HSS na slijedećim izborima doći do svojih 5-6 mandata.

Žalim, što HSS je izgubio svoj identitet i potencijal, se pored nekakvog "eurofilno-demokršćanskog" HDZ-a pozicionirati kao tradiocionalistička konzervativna stranka. Zaista ne želim vjerovati da desnica ne formirati istinsku konzervativnu alternativu HDZ-u. HSP je imao šansu 2007., ali se nije uspio srediti nakon odlazka Rožića i Tadića.

Zadnje uređivanje DJTcro : 02.07.2012. at 22:03.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 23:08   #94
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja se za HSS ne bojim. HDZ je sam vidio da sam ne može pobijediti zato će oko sebe okupiti koaliciju sa barem jednom pravaškom strankom i naravno HSS-om. HDZ bez HSS-a ne može pobijediti, jer ipak oni sa dobivenih 70.000 glasova (3%) mogu odlučiti izbore.
Dakle očekujem da će HSS na slijedećim izborima doći do svojih 5-6 mandata.

Žalim, što HSS je izgubio svoj identitet i potencijal, se pored nekakvog "eurofilno-demokršćanskog" HDZ-a pozicionirati kao tradiocionalistička konzervativna stranka. Zaista ne želim vjerovati da desnica ne formirati istinsku konzervativnu alternativu HDZ-u. HSP je imao šansu 2007., ali se nije uspio srediti nakon odlazka Rožića i Tadića.
HSP nije sređen otkako je 1993 HDZ postavio svog trojanskog konja Đapića na mjesto predsjednika HSP-a. A što se tiče Rožića i Tadića oni su jedne od vodećih političkih kurvi na političkoj sceni. Rožić pogotovo. Pa upravo je Rožić danas u HSS-u i vidjeli smo kako je prošao na njihovoj listi sad na izborima.
Prema tome o čemu pričamo? HSP i HSS su sateliti HDZ-a. Po potrebi i SDP-a.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 23:50   #95
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
HSP nije sređen otkako je 1993 HDZ postavio svog trojanskog konja Đapića na mjesto predsjednika HSP-a. A što se tiče Rožića i Tadića oni su jedne od vodećih političkih kurvi na političkoj sceni. Rožić pogotovo. Pa upravo je Rožić danas u HSS-u i vidjeli smo kako je prošao na njihovoj listi sad na izborima.
Prema tome o čemu pričamo? HSP i HSS su sateliti HDZ-a. Po potrebi i SDP-a.
Dobra ti je logika znači čim manja stranka uđe u koaliciju sa većeom odmah je satelit, za to da je HSS imao neprimjerene poteze u prošlom mandatu nesporim ali isto tako čak i bolje je HDZ podržavao HDSSB pa nisu sateliti..najbolje da ne postoji, ni jedna stranka osim dvije ustvari potpuno ideološki iste dosta su nam sdp i hdz. Što je IDS ili HNS isto SDPovi sateliti što su laburisti? Evo sa zanimanjem čekam odgovore.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 01:14   #96
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
Dobra ti je logika znači čim manja stranka uđe u koaliciju sa većeom odmah je satelit, za to da je HSS imao neprimjerene poteze u prošlom mandatu nesporim ali isto tako čak i bolje je HDZ podržavao HDSSB pa nisu sateliti..najbolje da ne postoji, ni jedna stranka osim dvije ustvari potpuno ideološki iste dosta su nam sdp i hdz. Što je IDS ili HNS isto SDPovi sateliti što su laburisti? Evo sa zanimanjem čekam odgovore.
IDS i HNS kakvi god da jesu drže se barem toga da nikada ne idu sa HDZ-om, dok HSP a pogotovo tvoj kurvanjski HSS ide i sa jednima i sa drugima, a to je velika razlika.
I u svakom slučaju bolje da su na sceni samo dvije političke stranke jer tako barem znamo na čemu smo, nego kurve kao što je prvenstveno tvoj HSS, pa HSP i HSLS s kojima se nikad ne zna. Fuj.
Shvati, ti i tvoja stranka ste prošlost. Da braća Radić uskrsnu vama spasa ne bi bilo.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 16:31   #97
I
Quote:
DS i HNS kakvi god da jesu drže se barem toga da nikada ne idu sa HDZ-om, dok HSP a pogotovo tvoj kurvanjski HSS ide i sa jednima i sa drugima, a to je velika razlika.
I u svakom slučaju bolje da su na sceni samo dvije političke stranke jer tako barem znamo na čemu smo, nego kurve kao što je prvenstveno tvoj HSS, pa HSP i HSLS s kojima se nikad ne zna. Fuj.
Shvati, ti i tvoja stranka ste prošlost. Da braća Radić uskrsnu vama spasa ne bi bilo.
Majka te očigledno nije naučila lijepom odgoju ili si dijete jugooficira pa je normalno u tvom vokabularu prostačko izražavanje i vrijeđanje ljudi koji Ti nisu učinili apsolutno ništa nažao. Ja se ne sramim toga da simpatiziram HSS, ali oni koji su nanijeli bilo kakvo zlo ili se okoristili prvi sam da odgovaraju pa bilo u kojoj stranci bili. Zato ne dopuštam da pričaš u globalu. Niti je svaki član HDZ-a kriminalac i lopov ako su oni gore krali niti su svi HNS-ovci krivi zbog čačičeve vožnje sa smrtnim ishodom.
Uz to HSP nije išao sa SDPom na državnoj razini pa ne vidim zašto su i oni svrstani u ovu kategoriju? I ne brini se Ti za braću Radić nego bolje uzmi kakav teološki priručnik da shvatiš što je uskrsnuće.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 17:15   #98
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
I

Majka te očigledno nije naučila lijepom odgoju ili si dijete jugooficira pa je normalno u tvom vokabularu prostačko izražavanje i vrijeđanje ljudi koji Ti nisu učinili apsolutno ništa nažao. Ja se ne sramim toga da simpatiziram HSS, ali oni koji su nanijeli bilo kakvo zlo ili se okoristili prvi sam da odgovaraju pa bilo u kojoj stranci bili. Zato ne dopuštam da pričaš u globalu. Niti je svaki član HDZ-a kriminalac i lopov ako su oni gore krali niti su svi HNS-ovci krivi zbog čačičeve vožnje sa smrtnim ishodom.
Uz to HSP nije išao sa SDPom na državnoj razini pa ne vidim zašto su i oni svrstani u ovu kategoriju? I ne brini se Ti za braću Radić nego bolje uzmi kakav teološki priručnik da shvatiš što je uskrsnuće.
Sad se držiš one stare partijske: pojedinci griješe ali Partija (HSS/HDZ/HNS) ne
O HSP-u ne piši jer pojma nemaš, da, nisu išli na državnoj razini ali su za vrijeme Račana od 2000. podržavali sve ono što je SDP tražio, počevši od izmjene ustava pa nadalje, i to samo zato jer se spor oko prava na zastupanje HSP-a nalazio na sudu i jer je Đapić činio sve da ne ostane bez stranke, što mu je SDP i omogućio i potvrdio rješenje HDZ-a iz devedesetih da je Đapić legitimni i legalni predsjednik HSP-a, što naravno da nije, ali to nije tema.
Ne treba meni teološki priručnik nego tebi trebaju knjige Branke Boban i Tihomira Cipeka da naučiš nešto o braći Radić. Možda i naučiš koliko su bili kritični prema politici RKC-a.
Moj rječnik je blag kakav bi trebao biti. Mislim da je najbolje da završim priču sa gubitnicima koji simpatiziraju propali HSS i da ne obraćam kao i drugi pozornost na vas jer ste vi prošlost, a u prošlost ste otišli kao smeće od stranke i politička kurvetina prve klase.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 17:49   #99
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
Sad se držiš one stare partijske: pojedinci griješe ali Partija (HSS/HDZ/HNS) ne
O HSP-u ne piši jer pojma nemaš, da, nisu išli na državnoj razini ....

Ne treba meni teološki priručnik nego tebi trebaju knjige Branke Boban i Tihomira Cipeka da naučiš nešto o braći Radić. Možda i naučiš koliko su bili kritični prema politici RKC-a.
Moj rječnik je blag kakav bi trebao biti. Mislim da je najbolje da završim priču sa gubitnicima koji simpatiziraju propali HSS i da ne obraćam kao i drugi pozornost na vas jer ste vi prošlost, a u prošlost ste otišli kao smeće od stranke i politička kurvetina prve klase.
Evo u prvoj rečenici si se demantirao..tako da o HSPu neću više.
O pa znamo mi da HSS ni crkva a bogami ni komunisti nisu volili (što češ udružila se crvena i popovska bratija..vidiš da su i oni radili zajedno na nećemu) ali eto preživili su i tvoje pa će vjerojatno i ovo, naravno uz promjenu politike jer ono što su radili Friščić, Pankretić (koji je Jaci virio iz guzice) i krug oko njih nije bilo dobro. Eto vidiš zato mi se i sviđa ova nova politika HSSa rađe sa nikime nego na takav način. Pa ćemo vidjeti tko je u pravu. Brzo će lokalni pa parlamentarni izbori.
Moram Ti još reći da biti seljak i seljačina nije isto, eto ja sam ono prvo a Ti procijeni sam gdje si.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 19:15   #100
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja se za HSS ne bojim. HDZ je sam vidio da sam ne može pobijediti zato će oko sebe okupiti koaliciju sa barem jednom pravaškom strankom i naravno HSS-om. HDZ bez HSS-a ne može pobijediti, jer ipak oni sa dobivenih 70.000 glasova (3%) mogu odlučiti izbore.
Dakle očekujem da će HSS na slijedećim izborima doći do svojih 5-6 mandata.

Žalim, što HSS je izgubio svoj identitet i potencijal, se pored nekakvog "eurofilno-demokršćanskog" HDZ-a pozicionirati kao tradiocionalistička konzervativna stranka. Zaista ne želim vjerovati da desnica ne formirati istinsku konzervativnu alternativu HDZ-u. HSP je imao šansu 2007., ali se nije uspio srediti nakon odlazka Rožića i Tadića.
Imao sam priliku razgovarati sa Tomčićem i većinom zastupnika HSS ! Problem je HSS što su u Vladi SDP za vrijeme Račana i HDZ , napravili iznimno veliku štetu u poljoprivredi ! To su ljudi u selu shvatili ! Drugi je problem HSS što se oni ne obraćaju gradskom stanovništvu ! Retorika ; Vjera u Boga i seljačka sloga , više ne prolaze ni u selima !

Sa drugačijom pričom i u koaliciji mogu bolje proći i imati 5- 6 zastupnika koje prognozirate !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.