Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2012., 14:43   #1
Pokolj muslimanskog Rohinga naroda u Mjanmaru (Burmi)

Duznost je da se ne zaboravi jos jedan genocid pocinjen nad muslimanima,nevjerovatno da ovo gotovo niko i ne spominje,nisam vidio ijednu temu vezano za ovo,kao da je nebitno da li se muslimani ubijaju ili ne...

Nekoliko desetina hiljada ubijenih iz vatrenog oružja, brutalno prebijenih do smrti, spaljenih i zaklanih Rohinga (eng. Rohingya), više desetina hiljada spaljenih kuća, preko 100 000 beskućnika, na hiljade zlostavljanih i silovanih Rohinga muslimanki – bilans su divljačkih zvjerskih pohoda „miroljubivih“ budista iz Rahine zajednice, izvještavaju medijski servisi Rohinga muslimana.


Veliki broj muslimana koji su uspjeli pobjeći od noža svojih komšija budista suočava se sa glađu i žeđu, jer su namirnice potrošene, a Rahina mušrici ne dozvoljavaju prodaju namirnica muslimanima, pored toga što ummet i UN ne preduzimaju nikakve praktične korake.

Mnogobrojni apeli za pomoć upućeni svjetskoj zajednici od strane Rohinga udruženja – sramno su ignorisani, ne samo od UN-a i „čuvara ljudskih prava“ sa Zapada, već i od muslimanske svjetske zajednice! Ummet kao da ne čuje vapaje silovane Rohinga djevojčice od 13 godina. Zapravo na stotine i hiljade silovanih i zlostavljanih muslimanki starosti od 13 do 65 godina!

Dok rasističke i terorističke zvjerske horde budista vrše iživljavanja nad tijelima muslimanki,svijet suti i nijemo posmatra jos jedan genocid,pored genocida u Siriji,kao sto su sutili i prilikom genocida u Bosni.Sto vise pobijenih muslimana to bolje po vladare novog svjetskog poretka koji su vlasnici tog UN-a...Jos jedan potez kojim se svijet treba ponositi.Bravo!


Upozorenje Moderatora: Linkana stranica sadrži fotografije uznemirujućeg sadržaja!
http://sandzakpress.net/u-burmi-mian...t-cuti-18-foto

.

Zadnje uređivanje PowerLock : 08.09.2012. at 15:38. Reason: Dodano upozorenje
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 15:31   #2
Hm, da, zanimljivo...

Bilo je nešto na BBC-iju prije otprilike 6 tjedana, osim toga potpuno neprimjećeno

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-18921960

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-18949781
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 19:44   #3
Molio bi da moderator vrati prijasnji naslov teme.Bezobrazno je to sto radite,ako jedan cijeli narod ubijate i protjerate samo jer nisu kao vi to je onda genocid.Vratite naslov temi kakav zasluzuje!
Cuj progon.Sto ne napisaste "masovna ubistva"???
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.09.2012., 19:58   #4
Suglasan sam, pače inzistiram na vraćanju izvornog naziva teme, samo bi napomenuo kako bi umjesto naziva Burma trebalo stajati Mjanmar. Naime, ta država se službeno naziva Mjanmar, u dokumentima UN-a stoji taj naziv, a i Hrvatska ih službeno naziva tim imenom.

Inače, ovo mi nije nepoznanica budući da osim zapadnjačkih čitam i druge izvore, pa sam već od srpnja ostao zaprepašten razinom zvjerstva i tretiranja ljudskih bića na način na koji se ne tretiraju niti šugavi psi.

Osobno sam posjetio Mjanmar prije nešto više od dvije godine i uživao sam svaki trenutak tamo, no nisam niti sanjao da bi se taj stvarno dobri i uljuđeni narod mogao pokrenuti na takav način da krene u doslovno istrijebljenje jednog čitavog naroda koji na tlu te zemlje boravi već generacijama.

Hajde, razumio bi zlu krv među susjedima odnosno ljudima koji se nalaze u koliziji, no otvoreno huškanje od strane budističkih redovnika doslovno zaprepašćuje... Usput, Rohinge su toliko malen i siromašan narod da se čovjek jednostavno zapita, a što su to toliko skrivili?

Pored zapanjenosti koju sam doživio poradi huškanja od strane budističkih redovnika, još više zapanjuje potpuna šutnja nobelovke i "borca za mir", Aung San Su Kyi koja je odnedavno zastupnica u mjanmarskom parlamentu. Nažalost, ali izgleda da su se sve strukture unutar Mjanmara doslovno urotile s ciljem vjerske homogenizacije zemlje.

U konačnici, najstrašnije je što se po tom pitanju ne javljaju zapadnjaci, dežurni dušebrižnici, a u suštini najveći licemjeri. Nešto se sitno javlja UN, no sve je to na tako bijednoj razini, baš kao da netko negdje radi deratizaciju, a ne da vrši stravične zločine nad ljudskim bićima.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 21:44   #5
Obje sugestije vezano uz moderiranje su djelomično prihvaćene. Zahvaljujem se obojici, ali vas i također pozivam da u buduće slične probleme koje možebitno budete imali izrazite u privatnoj poruci moderatoru ili na podforumu Poruke, Žalbe, Komentari.

Osobito podsjećam sve Forumaše da se suzdrže od izražavanja ljutnje i grupnih/kolektivnih uvreda u postovima jer to povlači sa sobom i sankcije predviđene pravilima diskutiranja.

Zahvaljujem,

PL
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 22:01   #6
Ne znam kome smeta naziv genocid,ako se masovno ubija cijeli jedan narod,zene,djeca,starci,muskarci...to je genocid,ali nema veze,imamo mi bosanci iskustva sa negiranjem genocida od strane srba pa nek oprosti narod u Mijanmaru,nisu jedini

Mene boli jedna druga stvar.Nakon sto muslimani navodno srusise tornjeve u NewYorku Amerika odmah krenu u rat protiv Afganista i podrza je cijeli svijet.A sada dok se muslimani ubijaju suti,pravi se mutava.Zasto sute!?Zasto pustaju da se desava ono u Siriji,nekakva zasjedanja prave ne mrdaju prstom,isto kao sto ni u Bosni nisu mrdali prstom dok stotine hiljada nije ppobijeno.Zasto se zrtva jednog naroda gleda zatvorenih ociju a zrtva drugog cak uvelicano

Boli me ovo sto vidim a nista ne mogu uraditi,cak ni humanitarne organizacije se nisu organizovale,sram te bilo svijete i svi vi koji sutite. U klipu se nalaze zastrasujuce slike i klipovi GENOCIDA koji se sprovodi nad muslimanima Mijanmara (naravno zastrasujuce normalnim ljudima,nekima je drago)

http://www.youtube.com/watch?v=kSl-H...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=3QzHVjet7g0
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 22:37   #7
nekaj sam čital o ovome na bbc news,u biti to nije sektaški sukob,koliko rasni i klasni. Burmanci su bijelji i bogatiji,a muslimani su crnji i siromašniji...
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 22:52   #8
Bez namjere da ikoga vrijeđam, ali moram pitati zašto bi građane Hrvatske trebao boliti kurac za probleme nekakve muslimanske etničke manjine na drugom kraju svijeta?

Zaboli me neka stvar za nekakve Rohinge za koje nikad nisam ni čuo. Ne zanimaju me niti sukobi pripadnika dvije meni strane vjere, kulture i rase u nekakvoj beznačajnoj zemlji kao što je Burma s druge strane kugle zemaljske.

I ponajprije bi autor teme, po slici očigledno bosanski musliman, trebao shvatiti da muslimani baš nemaju neko moralno pravo kukati o "genocidu" nad njima jer već stoljećima, a i u ovom trenutku pripadnici islamske vjere provode nasilje, teror pa i genocid nad brojnim pripadnicima drugih vjera, osobito moje kršćanske, u mnogim zemljama gdje su većina. Uostalom ima ovdje tema o svakodnevnom nasilju nad kršćanima koje se uglavnom odvija u većinskim muslimanskim zemljama.

Tek kada muslimani promijene svoj način tretiranja neislamskih manjina mogu eventualno računati (uz faktor zaborava) na neko suosjećanje. A ako autor teme želi biti humanist, neka se pozabavi jednim drugim genocidom koji su pripadnici, ne samo njegove vjere, nego i njegovog naroda, počinili nad katoličkim Hrvatima naprimjer u Zenici, Bugojnu, Kaknju ili Konjicu i brojnim drugim gradovima i selima u BiH odakle su Hrvati praktično nestali.
Stup društva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 23:19   #9
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
nekaj sam čital o ovome na bbc news,u biti to nije sektaški sukob,koliko rasni i klasni. Burmanci su bijelji i bogatiji,a muslimani su crnji i siromašniji...
Nije to bas "sukob".Sukob je kad se medjusobno bore dvije strane,u ovom slucaju su budisti jednostavno upali medju muslimane i poceli ih klati,paliti im kuce i protjerivati iako taj narod tu zivi odavno...sve me to podsjeca na stradanja mog naroda i razocaran sam reakcijom svijeta kao i clanova ovog foruma,niko da osudi sve ovo i pokaze solidarnost,kao sta nas boli briga...SRAMOTA
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 23:20   #10
Quote:
Stup društva kaže: Pogledaj post
Bez namjere da ikoga vrijeđam, ali moram pitati zašto bi građane Hrvatske trebao boliti kurac za probleme nekakve muslimanske etničke manjine na drugom kraju svijeta?

Zaboli me neka stvar za nekakve Rohinge za koje nikad nisam ni čuo. Ne zanimaju me niti sukobi pripadnika dvije meni strane vjere, kulture i rase u nekakvoj beznačajnoj zemlji kao što je Burma s druge strane kugle zemaljske.

I ponajprije bi autor teme, po slici očigledno bosanski musliman, trebao shvatiti da muslimani baš nemaju neko moralno pravo kukati o "genocidu" nad njima jer već stoljećima, a i u ovom trenutku pripadnici islamske vjere provode nasilje, teror pa i genocid nad brojnim pripadnicima drugih vjera, osobito moje kršćanske, u mnogim zemljama gdje su većina. Uostalom ima ovdje tema o svakodnevnom nasilju nad kršćanima koje se uglavnom odvija u većinskim muslimanskim zemljama.

Tek kada muslimani promijene svoj način tretiranja neislamskih manjina mogu eventualno računati (uz faktor zaborava) na neko suosjećanje. A ako autor teme želi biti humanist, neka se pozabavi jednim drugim genocidom koji su pripadnici, ne samo njegove vjere, nego i njegovog naroda, počinili nad katoličkim Hrvatima naprimjer u Zenici, Bugojnu, Kaknju ili Konjicu i brojnim drugim gradovima i selima u BiH odakle su Hrvati praktično nestali.
Prije svega, lijepo bi bilo kada bi uljudio svoj način izražavanja i prestao koristiti vulgarizme...

Ljude u Hrvatskoj itekako treba biti briga za svaku nepravdu prema bilo kome jer smo takvoj istoj bili izloženi u ne tako davnoj prošlosti i svi dobro znamo što znači ignorancija od strane onih koji mogu nešto učiniti... U redu, neka nas i nije briga, ali zašto bi se onda mi morali brinuti za neke bijelce u Južnoafričkoj Republici? Pa na drugoj su strani svijeta... Zašto se brinemo za sjevernokorejski i iranski nuklearni program? S nama nemaju ništa, ne prijete nam, nisu nam nikada naudili...

Mi se čak brinemo kako je narodu u Venecueli jer tamo imaju kao, ludog Chaveza, a opet su udaljeni koliko i Rohinge... Dakle, smanjimo licemjerje, a ako te nije briga, pa što se onda javljaš na temi?

P. S. Nego, kada samo o "nestajanjima" sa ovih prostora... A gdje su nestali muslimani sa izgrađenim džamijama iz sjevernodalmatinskog zaleđa, istočne Like, dobrog dijela Slavonije? Nema ih... Tko ih je otjerao?
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 23:22   #11
Quote:
Stup društva kaže: Pogledaj post
Bez namjere da ikoga vrijeđam, ali moram pitati zašto bi građane Hrvatske trebao boliti kurac za probleme nekakve muslimanske etničke manjine na drugom kraju svijeta?

Zaboli me neka stvar za nekakve Rohinge za koje nikad nisam ni čuo. Ne zanimaju me niti sukobi pripadnika dvije meni strane vjere, kulture i rase u nekakvoj beznačajnoj zemlji kao što je Burma s druge strane kugle zemaljske.

I ponajprije bi autor teme, po slici očigledno bosanski musliman, trebao shvatiti da muslimani baš nemaju neko moralno pravo kukati o "genocidu" nad njima jer već stoljećima, a i u ovom trenutku pripadnici islamske vjere provode nasilje, teror pa i genocid nad brojnim pripadnicima drugih vjera, osobito moje kršćanske, u mnogim zemljama gdje su većina. Uostalom ima ovdje tema o svakodnevnom nasilju nad kršćanima koje se uglavnom odvija u većinskim muslimanskim zemljama.

Tek kada muslimani promijene svoj način tretiranja neislamskih manjina mogu eventualno računati (uz faktor zaborava) na neko suosjećanje. A ako autor teme želi biti humanist, neka se pozabavi jednim drugim genocidom koji su pripadnici, ne samo njegove vjere, nego i njegovog naroda, počinili nad katoličkim Hrvatima naprimjer u Zenici, Bugojnu, Kaknju ili Konjicu i brojnim drugim gradovima i selima u BiH odakle su Hrvati praktično nestali.
Tvoje rijeci slobodno mogu izjednaciti sa fasizmom i jednim nezdravim razmisljanjem.Muslimani ne cine genocid nigdje i nikad ga nisu cinili.Nauci historiju.Hvala!Pricas o stradanjuj hrvata u bosni,gle paradoksa,hrvati koji su toliko pokolja napravili u bosni da im se ne zna ni broj po tebi su sad najvece zrtve.Ne mozes biti i zrtva i dzelat u isto vrijeme!
NobleWarrior is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.09.2012., 00:11   #12
Burma je kroz cijelu povijest niz genocida, ugnjetavanja i nedemokracije, još jedna zaostavština Britanaca, kao i u Africi, storili su višenacionalne države bez prave demorkacije, i to je završilo kako svi znamo-nizom pokolja i ratova
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 01:06   #13
e

Sto se tice ostalog tu se slazem dok ameri i sile mira kolju po arapskom svijetu svi sute.A s druge strane kad arap/musliman ubije onda se sokira cijeli svijet na cnn:Islam terror,bbc:islam terror,muslim kill.Uglavnom kazu onaj ciko bio lud davno e sto su onda ovi danas koji na ocigled kolju.Ali to je tako onaj tko je jaci taj i gazi tko moze amerima nitko apsulutno su vladari ovog svijeta po terorizmu i svemu.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 01:20   #14
Nije dobro kada US intervenira, nije dobro kada ne intervenira. Sto ces, s Ameromrscima nikada na zelenu granu. A autora teme pitam sto trazis sucut, kada istu ti i tvoja bratlija ne dajete drugima?
__________________
I Love Cali in the summertime

Capitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 02:25   #15
Istina jest da je taj narod diskriminiran

Al zamisli da je omjer drugačiji, da su budisti manjina.
Bilo bi daleko gore.
ex antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 02:43   #16
Quote:
ex antilles kaže: Pogledaj post
Al zamisli da je omjer drugačiji, da su budisti manjina.
Bilo bi daleko gore.
Budista bi ostalo isto onoliko koliko ih je ostalo u Afganistanu.

Počelo bi kao što je počelo o Burmi:

What sparked the violence in June?

The rape and murder of a young Buddhist woman in Rakhine in May set off a chain of deadly religious clashes.

Zanijeli se muslimani i feštali na budistici. Zaboravili su tko i kako vlada u Myanmaru već desteljaćima.
Gaze bez milosti svoje, pa kako neće i muslimane.

Zadnje uređivanje cave troll : 09.09.2012. at 02:48.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 03:43   #17
e

Prijatelju podrzavam te samo u jednom a to je da americka propaganda je ucinila vise stete nego same bombe.Jer su na taj nacin napravile da jedna religija bude nazvana teroristickom sto u prijevodu znaci svi muslimani teroristi.Samo pametan covjek vidi sto sami ti koji uvode demokraciju rade kolju na sve strane a onda kad taliban uzvrati drhte ruke,svijet place a sto ocekivati drugo.
Jos vise mi se gadi kad moram svakog 11.9 gledat filmove i ponos a sada bivsi amerike gdje u filmu prikazuju kako clanovi zadnje trenutke razgovaraju sa svojim dok u narucju drzi bebu to je ono da debela nacija vidi kako taliban unistava jednu obitelj,dok s druge strane amerima,nato i cia zakaze raketa pa ubiju 10 civila od toga primjer 3 djece.A da nepricamo o sustavnom unistavanju palestine,ubijanju i klanju od izabranih o tome se suti samo bude mali clanak tek toliko da nebude kako palestinci ubijaju zidove.Ali sve ce to doci na svoje samo se bojim da ce to biti velikih razmjera kad tad za 5-10-20 godina sto duze krvavije ce biti
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 06:32   #18
Quote:
NobleWarrior kaže: Pogledaj post
Nije to bas "sukob".Sukob je kad se medjusobno bore dvije strane,u ovom slucaju su budisti jednostavno upali medju muslimane i poceli ih klati,paliti im kuce i protjerivati iako taj narod tu zivi odavno...sve me to podsjeca na stradanja mog naroda i razocaran sam reakcijom svijeta kao i clanova ovog foruma,niko da osudi sve ovo i pokaze solidarnost,kao sta nas boli briga...SRAMOTA
Mozda bi forumasi malo vise virovali u tvoju dobronamjernost kad bi na isti nacin reagira na recimo progon krscana u toj istoj Burmi koji traje vec desetljecima...

No naravno tvoji su horizonti ograniceni zlim krscanskim zapadom s jedne te predivnom umom s druge strane.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 07:29   #19
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Zanijeli se muslimani i feštali na budistici. Zaboravili su tko i kako vlada u Myanmaru već desteljaćima.
Gaze bez milosti svoje, pa kako neće i muslimane.
Što nikako ne znači da se to ne treba osuditi. Ne može jedno silovanje biti opravdanje za masovni progon i ubijanje, tim više jer je cijeli suvremeni svijet itekako prosvjedovao kada su "gazili svoje".

S druge strane reakcija se itekako može razumjeti nakon uništenja budističkih spomenika pod zaštitom UNESCO-a u Afganistanu za vrijeme talibanske vlasti.

Ako se ovo naziva "genocidom" i ono je svakao bio "kulturocid" - takve stvari ostaju duboko upamćene u svijesti onih koji su takve spomenike doživljavali svetim mjestima vlastite duhovnosti i nakon takvog uništavanja gotovo je uvijek samo pitanje vremena kada će doći do osvete, pa i na najbrutalnije načine.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 11:08   #20
velite da i muslimani na ovo šute??

pa naravno, kad nije riječ o palestincima
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.