Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 20:03   #1
Niz tegoba : glavobolja, mučnina, vrtoglavica, žuta boja kože....

ne znam na kojoj temi da postavim pitanje, pa sam iksopao ovu sličnog naslova..

dakle u zadnjih nekoliko dana me na trenutke tipa dva puta dnevno po sat vremena ili duže uhvati glavobolja, mučnina, vrti mi se, uši mi se ful zagriju i pocrvene, a svi kažu da sam užasno žut.. zna netko što bi moglo biti?
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 20:35   #2
Idi kod doktora. Ovo bi moglo biti nešto sa gušteračom ili jetrom, kod njih zna biti žutica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:22   #3
Dr.House bi te pitao, zašto nisi pio profilaksu za malariju...
Sad zaozbiljno, čim prije svojoj doktorici/doktoru opće prakse na temeljnu obradu (lab.,Rtg,UZV, te nakon toga po potrebi ciljano specijalisti ovisno o nalazima pretraga)... Ako imaš i povišenu temp. i/ili tresavicu pri tom, nemoj čekati, već odi na hitnu...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:49   #4
stvar je u tome što sam student, a studentski doktor ne radi tokom vikenda..
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:58   #5
Jel i sada imaš takve simptome? Idi na hitnu. Ljudi idu za svakakve gluposti na hitnu i ne dobiju nogu u dupe iako zaslužuju, sumnjam da bi tebe sa ovakvim simptomima otpilili.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 22:08   #6
Ponavljam,ako uz opisane tegobe imaš i vrućicu i/ili tresavicu, može biti sasvim ozbiljno.Pa ako još iza opisanog "napada" imaš i tamniju mokraću... Pa, ako si stvarno bio u endemskom malaričnom području... Premda, ima još puno previše stanja koje bi bila u igri, nećemo sad coprat. Nema smisla filozofirati, nije baš neko doba za ići na hitnu, no, kao što leeloo27 kaže, ide narod i za neusporedivo veće bedastoće u hitnu 5kom naveče. Daj Bože, da te nakon temeljite obrade spraše kući i kažu, kako ti je to od stresa na faksu ,hrane iz menze i ekscesivne konzumacije lošeg alkohola otišla jetra k vragu uz pokoji žučni kamen + još par pogrdnih komentara po ekipi s forumahaer
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:39   #7
Što je s njim?

Di ste malariju izvukli?
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 21:55   #8
valjda je dobro kad na profilu piše da je bio danas online.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 22:38   #9
ej ekipa, hvala još jednom na odgovorima
bio sam dns kod doktorice opće prakse i provjerila me i rekla da nema ništa što bi izazvalo veću brigu i ako još jednom požutim da odem u kliniku za infektologiju (zaboravio sam napomenut da sam vjerovatno imao vučicu tokom vikenda, kažem vjerovatno jer nemam u zg toplomjer, ali sam u glavi ful gorio, dok mi se u tijelu činilo čas toplo-čas hladno)
meni je dns dosta bolje, iako npr. dok sam igrao neku igru na mobu počelo mi se malo vrtit i glava boljeti..
ali za dva tjedna sam doma i sigurno idem vadit krv i provjerit detaljnije

veliko hvala još jednom

Zadnje uređivanje Špigeta : 03.12.2012. at 22:46.
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 23:07   #10
Vrućica ipak? Ako te uhvati opisivani napad, nemoj oklijevati, hitno.hr Cameo/EkoTaxi na zaraznu (dobro je, što te uputila k njima), lab.dg. bi bilo mudro raditi tijekom napada, a i olakšava dijagnozu ako te liječnici pregledaju baš tijekom napada, tamo je ekipa u pravilu izvrsna, pa će te konačno netko i obraditi, bar minimum minimuma,a na indikaciju i vrlo opsežno... Ponesi im i stare nalaze, to uvijek pomaže. Neke lijekove konzumiraš redovito,povremeno?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 23:23   #11
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Vrućica ipak? Ako te uhvati opisivani napad, nemoj oklijevati, hitno.hr Cameo/EkoTaxi na zaraznu (dobro je, što te uputila k njima), lab.dg. bi bilo mudro raditi tijekom napada, a i olakšava dijagnozu ako te liječnici pregledaju baš tijekom napada, tamo je ekipa u pravilu izvrsna, pa će te konačno netko i obraditi, bar minimum minimuma,a na indikaciju i vrlo opsežno... Ponesi im i stare nalaze, to uvijek pomaže. Neke lijekove konzumiraš redovito,povremeno?
povremeno uzmem caffetin kad me glava zaboli..
hm, guaranu sam u zadnje vrijeme uzimao, jednu dnevno.. ali ako me dobro sjećanje služi, ovi simptomi su počeli prije konzumiranja g.
mislim kad su bili žešći ispiti, uzeo bih i po dvije, pa nikad niš nije bilo..
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 23:45   #12
Ja bih ipak tražio doktoricu opće prakse uputnicu za redovni pregled na zaraznoj, a u slučaju ponovnog napada hitno.hr tamo neovisno o uputnici u bilo koje doba dana... Premda, ponavljam, ima jaaako puno mogućih uzroka opisivanog stanja... Nećemo coprati
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.