Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 00:41   #1
Akutna limfoblastična leukemija Ph+

Pozdrav,
zovem se Monica, mom tati su dijagnosticirali ALL Ph+ ( akutna limfoblastna leukemija Philadelphia pozitivna) prije mjesec dana, trenutno se lijeci u Ljubljani. Koliko sam citala ova vrsta leukemije je jako opasna i rijetka među odraslim osobama, njegova citogenska analiza pokazuje prisutnsot tranzlokacije kromozoma t(9;22) i trisomije kromozoma 21. ova tranzlokacija vodi do tvorbe kromozome Philadelphia gdje je kod tate prisutna u dvije kopije.
Htjela bi se još više informirati o tome i djeliti svoje iskustvo i naravno citati vase.
Sve je pocelo sa obicnom povisenom tjelesnom temperaturom koja je trajala nekih 7-8 dana, poceo je gubit apetit, smrsavit i postao blijed i osjecao se umorno. (to je trajalao otrpilike 20-ak dana gdje je izgubio sigurni 10kg) nikakva bol nije bila u pitanju! Išli smo vdit krv i krvna slika je bila katastrofalna i odmah hospitaliziran u Izolu pa od tamo odveden u Ljubljanu. odmah je poceo kemoterapiju i hvala bogu dobro ju je podnosio iako je imao nekih nuspojava. Hospitaliziran je 29.30.2012. i pustili su ga na tjedan dana doma 4.12.2012. . Danas smo ga opet odvezli u Ljubljanu gdje je ponovo hospitaliziran i ja i moja teta smo bile na testiranju kompatibilnosti koštane srži, a rezultati ce biti za desetak dana.
Da li je ko od vas vec upoznat s time? sa procesima koje slijede? kakvo je vase iskustvo? Zahvaljujem se i lijep pozdrav svima
mo85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.