Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 17:45   #61
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Opet ne shvatas sta sam rekaoHAjde ok,misli kako zelis
očito je da si nejasan.
nisu meni Ribe na vrhu 3.k nego tebi.....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:51   #62
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
očito je da si nejasan.
nisu meni Ribe na vrhu 3.k nego tebi.....
I ako su meni Ribe na vrhu 3 to obavezno mora da znaci da sam "nejasniji" od tebe
Imam ja Me60 Ur pa me je mozda nekada malo teze shvatiti
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:29   #63
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
I ako su meni Ribe na vrhu 3 to obavezno mora da znaci da sam "nejasniji" od tebe
Imam ja Me60 Ur pa me je mozda nekada malo teze shvatiti
imam i ja ME120UR, al taj nam aspekt ne otežava već olakšava komunikaciju. Čuj, jasniji je Jarac od RIbe kad treba nešto argumentirano objasnit.
Ti i ja možemo doći u neslaganja radi naših vladara 3k komunikacije. Kod mene je to Saturn u Djevici, a kod tebe Neptun u Strijelcu koji su u kvadratu. Dobro je što su dispozitori moj ME i tvoj JU u sekstilu pa nam je u konačnici zabavno
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:18   #64
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
imam i ja ME120UR, al taj nam aspekt ne otežava već olakšava komunikaciju. Čuj, jasniji je Jarac od RIbe kad treba nešto argumentirano objasnit.
Ti i ja možemo doći u neslaganja radi naših vladara 3k komunikacije. Kod mene je to Saturn u Djevici, a kod tebe Neptun u Strijelcu koji su u kvadratu. Dobro je što su dispozitori moj ME i tvoj JU u sekstilu pa nam je u konačnici zabavno
Pa dobro,imamo i koliko se sjecam egzaktni kvadrat dva "jaka" MArsa(tvoj u sjedistu,moj egzaltiran u prirodnom polju) pa sva sreca da je ipak dispozicija mog Marsa otisla u Lava sto opet "vadi" stvar.U svakom slucaju nije nam nikada dosadno
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:39   #65
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pa dobro,imamo i koliko se sjecam egzaktni kvadrat dva "jaka" MArsa(tvoj u sjedistu,moj egzaltiran u prirodnom polju) pa sva sreca da je ipak dispozicija mog Marsa otisla u Lava sto opet "vadi" stvar.U svakom slucaju nije nam nikada dosadno
ajme ne, MA ti jest egzaltiran, al je Saturn u Lavu u izgonu (kvadriraš mi MO), dok je moj MA tamo di jest....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:42   #66
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ajme ne, MA ti jest egzaltiran, al je Saturn u Lavu u izgonu (kvadriraš mi MO), dok je moj MA tamo di jest....
Kakve veze ima to sto je u izgonu sa tim sto su LAv i Ovan u trigonskom odnosu.HAjde nemoj vise.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:00   #67
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
da, točno. 4.k su preci, a s Plutonom tamo oni imaju Plutonske osobine i/ili su prolazili kroz Plutonska iskustva....
Ja imam plutona u 4.kući u vagi i to u opoziciji na merkur i mjesec u 10.kući u ovnu ali uopće ne mogu skužiti što on tu predstavlja..odrađujem neđto od predaka?
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:14   #68
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Ja imam plutona u 4.kući u vagi i to u opoziciji na merkur i mjesec u 10.kući u ovnu ali uopće ne mogu skužiti što on tu predstavlja..odrađujem neđto od predaka?
za plutona u 4. kući, da li su ti djeda i baka bili živi kada si se rodila i s mamine i očeve strane?
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:08   #69
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
za plutona u 4. kući, da li su ti djeda i baka bili živi kada si se rodila i s mamine i očeve strane?
Svi su bili živi kada sam se rodila i to dugo evo baka s mamine strane je umrla tek prošle godine a ja već ima koju godinu preko 30..zašto to pitanje, šta je simbolika da nisu trebali biti?
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:13   #70
I moj brat ima Plutona u 4., i svi su bili živi. Jedni su još uvijek, a ovi drugi su umrli kad je imao 10-ak godina.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:15   #71
Quote:
mike1623 kaže: Pogledaj post
Svi su bili živi kada sam se rodila i to dugo evo baka s mamine strane je umrla tek prošle godine a ja već ima koju godinu preko 30..zašto to pitanje, šta je simbolika da nisu trebali biti?
znači i otac ti je živ... nekima kako sam vidjela, kojima je pluton u 4. kući rano su im umrli roditelji, da li si se ti teško rodila ili prilikom rođenja bila u životnoj opasnosti
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:20   #72
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
znači i otac ti je živ... nekima kako sam vidjela, kojima je pluton u 4. kući rano su im umrli roditelji, da li si se ti teško rodila ili prilikom rođenja bila u životnoj opasnosti
Je da živi su mi i mama i tata...ali o tome bi se još dalo raspravljati, moj je otac bio živ i je ali slabo sam od njega osjetila ljubav, zaštitu podršku kao da ga i nije bilo tako ja doživljavam oca..on je tu ali....ja sam se rodila jako brzo i lagano baš suprotno mama me rodila u 2.truda i skoro je zakasnila u bolnicu jedva je stigla, ali zato sam ja svoju djecu rodila izuzetno teško i krepala sam skoro i ja i ta djeca...
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:14   #73
neznam baš da pluton označava moćnost, meni je u 4. polju, znači to bi mi bio otac, ili majka, otac mi sigurno nije bio moćan iako je imao veliku energiju za radom i zaradom, ali je bio i pošten, ali bi za svaku sitnicu plakao,...a pluton (duše) govori o genetsko nasljeđu, ko zna s čime se moj dedica bavio, a govore da je bio strašno arogantan i ohol i bio je dovitljivi trgovac-mešetar, kada smo postali najveći zemljoposjednici, ko zna na koji je način to kupovao, nikad nisam sigurna u poštenje plutona i moć koju on pribavlja...zato sam se ja rodila kao strijelac da ispravljam njegovu karmu
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 00:08   #74
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
neznam baš da pluton označava moćnost, meni je u 4. polju, znači to bi mi bio otac, ili majka, otac mi sigurno nije bio moćan iako je imao veliku energiju za radom i zaradom, ali je bio i pošten, ali bi za svaku sitnicu plakao,...a pluton (duše) govori o genetsko nasljeđu, ko zna s čime se moj dedica bavio, a govore da je bio strašno arogantan i ohol i bio je dovitljivi trgovac-mešetar, kada smo postali najveći zemljoposjednici, ko zna na koji je način to kupovao, nikad nisam sigurna u poštenje plutona i moć koju on pribavlja...zato sam se ja rodila kao strijelac da ispravljam njegovu karmu
prvo, na pogrešnoj si temi, jer za astrosimboliku u natalnoj karti postoji posebna tema. Drugo, u kakvom ti je stanju Pluton (dostojanstvo, aspekti, dispozitor) je opet nešto o čemu ovisi 'moćnost' tvog roditelja. Treće, ne bi loše da proučiš osnove o derivacijama kuća....jer se bojim da si neke stvari pobrkala....Strijelac je znak znanja i obrazovanja, pa si se vjerojatno rodila da život (SO) posvetiš učenju (Sag), tj proširiš (Sag) horizonte....

Nego, evo ti jedan Pluton u 4.k, u sjedištu....Grgur XIII
Moćna porodica...

Zadnje uređivanje Saradonija : 18.04.2013. at 00:17.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 07:36   #75
Nadam se da ne griješim s odabirom ovog topica za svoje pitanje.

Uglavnom, evo zadnjih dana kroz snove mi se pojavljuju neki isječci djetinjstva na koje sam skroz zaboravila ili ih potisnula , najčešće neke dječje i svakodnevne stvari.

Zanima me koja je astrološka simbolika tih kratkih reminiscencija koje se meni pojavljuju zadnjih dva tjedna.

Jesu li odgovorni neki posebni tranziti i što je uopće potrebno u natalnoj karti da bi osobu u sadašnjosti, ukoliko se na dnevnoj bazi ne osvrće na prošlost, "natjeralo" barem na nesvjesnoj razini da se prisjeti prošlosti?
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 08:40   #76
Quote:
Raven 99 kaže: Pogledaj post
Nadam se da ne griješim s odabirom ovog topica za svoje pitanje.

Uglavnom, evo zadnjih dana kroz snove mi se pojavljuju neki isječci djetinjstva na koje sam skroz zaboravila ili ih potisnula , najčešće neke dječje i svakodnevne stvari.

Zanima me koja je astrološka simbolika tih kratkih reminiscencija koje se meni pojavljuju zadnjih dva tjedna.

Jesu li odgovorni neki posebni tranziti i što je uopće potrebno u natalnoj karti da bi osobu u sadašnjosti, ukoliko se na dnevnoj bazi ne osvrće na prošlost, "natjeralo" barem na nesvjesnoj razini da se prisjeti prošlosti?
saturn je prošlost. mjesec sjećanje. snovi neptun i 12. kuća. jesi skužila kakvu kombinaciju kod sebe?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 10:09   #77
nisam si nešto dobro ni sa sobom ni sa svijetom oko sebe, bez obzira, ili možda baš zato, kaj mi je danas ročkas.
Uglavnom išla sam si napraviti chart of the moment u sinastriji sa samom sobom, i gle čuda, i So i Mo radi pun kufer kvadrata
Eto, samo sam htjela podijeliti svoju spoznaju dokle bi ide astrologija. Ili griješim?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 12:58   #78
Quote:
Raven 99 kaže: Pogledaj post
Nadam se da ne griješim s odabirom ovog topica za svoje pitanje.

Uglavnom, evo zadnjih dana kroz snove mi se pojavljuju neki isječci djetinjstva na koje sam skroz zaboravila ili ih potisnula , najčešće neke dječje i svakodnevne stvari.

Zanima me koja je astrološka simbolika tih kratkih reminiscencija koje se meni pojavljuju zadnjih dva tjedna.

Jesu li odgovorni neki posebni tranziti i što je uopće potrebno u natalnoj karti da bi osobu u sadašnjosti, ukoliko se na dnevnoj bazi ne osvrće na prošlost, "natjeralo" barem na nesvjesnoj razini da se prisjeti prošlosti?
Uvijek kada imamo sjećanje na djetinjstvo kroz snove onda mora biti uključena veza serije 4. (djetinjstvo, najranije doba iz života) i serije 12. (snovi, nesvjesno). U ovom slučaju radi se o tranzitu Plutona točkom IC-a gdje se nalazi Neptun čime radi i trigon na natalni Mjesec. Pluton je sposoban duboko prodrijeti u psihu osobe kada je u vezi s serijom 12. kao što je to i u ovom slučaju i kroz snove dovesti osobu u kontakt s svim potisnutim sadržajima.



P.S. Eto još jedan primjer zašto psihijatri da bi mogli "duboko prodrijeti" u psihu pored Neptuna moraju imati istaknutog Plutona.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:50   #79
Quote:
Raven 99 kaže: Pogledaj post
Nadam se da ne griješim s odabirom ovog topica za svoje pitanje.

Uglavnom, evo zadnjih dana kroz snove mi se pojavljuju neki isječci djetinjstva na koje sam skroz zaboravila ili ih potisnula , najčešće neke dječje i svakodnevne stvari.

Zanima me koja je astrološka simbolika tih kratkih reminiscencija koje se meni pojavljuju zadnjih dva tjedna.

Jesu li odgovorni neki posebni tranziti i što je uopće potrebno u natalnoj karti da bi osobu u sadašnjosti, ukoliko se na dnevnoj bazi ne osvrće na prošlost, "natjeralo" barem na nesvjesnoj razini da se prisjeti prošlosti?
u zadnjih 10-tak dana imaš zanimljivu formaciju koje je napravio tranzitni Jupiter:
- veliki zračni trigon sa MA0JU i SA, zatim
- trJupiter 90 Sunce u 12.k

Zračni trigon je povoljan i kako zahvaća Saturna koji vlada 4k te UR0NE, odnosi se dakle na prošlost (Cap,4k) i tvoje emotivno stanje koje pod ovim ne bi trebalo biti loše, dapače, radi se o periodu emotivne stabilnosti, eventualno porodični odnosi i njihov uticaj.
Tranzitni Jupiter kvadrira Sunce (svijest) u 12k (snovi). Jupiter iz 9k ima potrebu da uči i da sazna stvari, u ovom slučaju o sebi samoj. Ono što te vraća u prošlost je natalno SO150SA (trenutno pod JU tranz.), a ukazuje na stvaralašto i kreativan rad (5k) koje su možda u ovom momentu stali (SA u 5k). Djeca su u biti kreativno nesputana i otvorena (u svakodnevici), pa san ukazuje na potrebu da osvijestiš (SO) taj dio sebe. Sunce kao vl11k traži da se izrazi u sklopu neke organizacije/grupe, tj da pripada nekoj sredini s kojom ćeš imati zajedničke ideje i ciljeve.
Inače ti Jupiter vlada 3k što bi označilo period 6g - 14g. (ne znam ako su snovi vezani za to razdoblje?).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 13:23   #80
Muke s vatrom

Kao dijete sam s igrala s susjedom pored zapaljenog smeća, u nekakvom naguravanju mi se zapalila trenerka, i dan danas imam ožiljak dug oko 20cm, širok oko 10 cm točno na pola puta između lista i koljena s unutarnje strane desne noge. Onda sam se kao tinejdžerica spržila na auspuh motora na istom mjestu, pola preko tog starog ožiljka plus 5cm zdrave kože. Često mi se dogodilo da nehajno se spržim cigaretom, ono ne obadam ju u ruci, ili da me netko sprži u gužvi vanka. Jednom mi je ispao žar dok sam vozila, nisam ni skontala dok mi nije počeo pružiti bedre, panično sam pogledala dolje i počela rukom gurati žar a kako sam skrećala negdje išla ono 20 na sat nisam obadala i zaljepila sam jedan far u stup.

Predpostavljam da moj Mars u osmoj kući izvodi karefeke, budući da je u jarcu(noge) saturn ga usporava pa umjesto da mi se dogodi konkretno sranje mi se događaju tako malo po malo. I negdje sam pročitala da Pluton na četvrtom stupnju škorpiona "upozorava" na ozljede noge vatrom. Vaše mišljenje?
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.