Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2003., 17:33   #21
Svi se trebaju brinuti sami za sebe jer svijet je takav.Postoji drevna izreka "Put u Pakao je poplocen sa dobrim namjerama"
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 23:12   #22
Quote:
Burzum kaže:
Svi se trebaju brinuti sami za sebe jer svijet je takav.Postoji drevna izreka "Put u Pakao je poplocen sa dobrim namjerama"

Burzume, ostani ti radje pljuvati "smeće od black metala" na Glazbi
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 08:14   #23
No da, zaboravih nadodati, jesi li ti GothicA svjesna da ako ga promjeniš on više neće željeti biti sa tobom? Jer ako on ojača karakter neće mu više trebati neka karakterna osoba da ga vodi, ili, sa druge strane ako on postane karakterna osoba neće ti se više sviđati jer si ti podsvjesno tražila slabo karakterne osobe?

A? A? A?

Eto...izigravam malo kvazi psihologa.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 11:24   #24
Oel vavini od zodacame ilasa ilasa gahe Belial
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 14:30   #25
Quote:
Baphomet kaže:
No da, zaboravih nadodati, jesi li ti GothicA svjesna da ako ga promjeniš on više neće željeti biti sa tobom? Jer ako on ojača karakter neće mu više trebati neka karakterna osoba da ga vodi, ili, sa druge strane ako on postane karakterna osoba neće ti se više sviđati jer si ti podsvjesno tražila slabo karakterne osobe?

A? A? A?

Eto...izigravam malo kvazi psihologa.

Definitivno pametno razimišljanje, Baphomet. Da, moguće je da do toga dođe. Ali ja želim njemu pomoći da ima čvrsto tlo pod nogama, ne mislim ga mijenjati. Samo mu želim ukazati na pravi put, da se pravilno postavi. E sad, ako će to rezultirati prekidom..onda jebeš ga. Ne vjerujem da hoće, jer ipak, i on pokušava meni pomoći u nekim stvarima- da budem tolerantnija, da dobim vjeru u ljude. Pomalo osjećam kako napredujem.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 16:09   #26
Re: Re: Re: Re: Potrebno je pranje mozga

Quote:
GothicA kaže:
Upravo tako. Ja mu to dala do znanja, al on je stravično nesigurna osoba i misli da su svi ljudi anđeli poslani od Boga
A, kako bi bilo da probaš ovo. Malo prošpijuniraj te ljude kojima on podilazi i pokušaj na neki indirektan način saznati što oni misle o njemu, pa ako sam u pravu upaliće mu se lampica u glavi i skontat će da neki anđeli čuvaju govna ispod krila da bi te mogli gađat kad im okreneš leđa.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 16:10   #27
Re: Re: Re: Re: Re: Potrebno je pranje mozga

Quote:
Kex Doomlich kaže:
A, kako bi bilo da probaš ovo. Malo prošpijuniraj te ljude kojima on podilazi i pokušaj na neki indirektan način saznati što oni misle o njemu, pa ako sam u pravu da je njihovo mišljenje negativno upaliće mu se lampica u glavi i skontat će da neki anđeli čuvaju govna ispod krila da bi te mogli gađat kad im okreneš leđa.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 15:11   #28
Re: Re: Re: Re: Re: Potrebno je pranje mozga

Quote:
Kex Doomlich kaže:
A, kako bi bilo da probaš ovo. Malo prošpijuniraj te ljude kojima on podilazi i pokušaj na neki indirektan način saznati što oni misle o njemu, pa ako sam u pravu upaliće mu se lampica u glavi i skontat će da neki anđeli čuvaju govna ispod krila da bi te mogli gađat kad im okreneš leđa.

On to zna, zna da većina anđela drže kugle govna za gađanje pod krilima , al oni su za njega opet anđeli
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 15:31   #29
tu nema pomoci

Sam to mora skuziti.....
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 16:12   #30
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Potrebno je pranje mozga

Quote:
GothicA kaže:
On to zna, zna da većina anđela drže kugle govna za gađanje pod krilima , al oni su za njega opet anđeli
Uh, šta da ti kažem? Lik očito voli govna On je psihološki mazohist.

Njegov problem nije površnog karaktera. Nije to samo spika "meni su ljudi super i ne želim ih zajebat dok oni mene mogu." On mora pročačkat po svojoj prošlosti i vidjet što ga je učinilo takvim kakav je. Možda starci Ali to nije sve Moje je pitanje: jel on ima kakav cilj u životu? Jer ako nema, uzalud ti sva volja i trud. A kad ga nađe, ni trnje ni kamenje te nemre spriječit
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 23:18   #31
Ako se dobro sjecam ti ides u srednju? Nekako je tipicno za cure u tim godinama da zele "spasavat svijet". Vole uvatit bedaru, narkomana itd pa ga "izvlacit". Al prije su same uvucene. Jos nisam nikad vidio da je takav pristup pomogao nekom slabog karaktera. Kad je neko mekan i pun samosazaljenja i kuknjave neces mu pomoc tako da se igras razumjevanja i podrske. Jer ga to samo utvrdjuje u ovisnosti i samosazaljenju koji, kao i svi obrasci ponasanja, postanu navika. Vece mu je korist od npr vojske, rada na gradjevini i sto ti ja znam cega sto ga vremenom ocvrsne. Isto tako je veca korist od "zajebantskog" drustva koje ce ga dovest do toga da prestane stvari (sebe) uzimat ozbiljno. Na covjeka jako utice drustvo. Ako zeli bit takav i takav treba se druzit s takvim drustvom. A covjek obicno privuce one koji su na njegovoj valnoj duzini i koji podrzavaju njegovo stanje.
Kako bilo zivot i okolnosti kroz neko (obicno duze) razdoblje mjenjaju covjeka al iluzorno je i naivno zamisljat da ces ti nesto promjenit samo tako. Al tko zna. Mozda radis bas pravu stvar? S druge strane mozda ga tako samo cinis ovisnim o sebi i time opet zatvorenim u tom krugu slabosti.
Ma daj mu da slusa hevyjanu, da igra nogomet i nabrije se na borilacke vjestine. Sve ce ga proc
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 23:39   #32
Jos jedan dodatak s osvrtom na srednjoskolske godine
Nije kod svakog isto i karakter se ne "zacementira u isto vrijeme". Medjutim stavio bih neku stabilnost kod ljuddi tek oko 25-30. A u godinama posobno negdje do dvadesete ljudi se jos dosta "traze" i njihovo ponasanje, cak i bedovi, dosta ovise o okolini. Tj eksperimentiraju s nacinima koji ce privuc paznju okoline. Tako da opet nisam siguran kolka je korist od tvog pristupa jer je cinjenica da je on tvoju paznju pivukao svojim bedovima, sto (makar ne mora bit svjesno) znaci da taj sistem sljaka i da ga se treba drzat. Ponasanje ljudi u tim razdobljima previranja ima dosta glume i svjesnog ili nesvjesnog oponasanja i ispipavanja terena i stavova koji ce se najvise dopast okolini a ne koji ce bit u skladu sa vlastitim sklonostima i psihickom konstitucijom. Uglavnom se preracunava kolko ce sto i kako utjecat i djelovat na drustvo. I onda kad coek ne moze privuc uspjesima pokusava bedovima, pokusava bit poseban tako da bude deprimiran. Pokusava privuc paznju kukanjem jednako kao sto neko drugi pokusava foliranjem. Bit ce da je onaj Pavlov bia u pravu i da nismo bas tolko razliciti od pasa, sve je dresura. Ako uspije razvit dovoljno energicnosti u sebi i onda se okolina tako postavi prema njemu da prihvaca inicijativnost a odbija kuknjavu promjenit ce se. Nikakve psiho-emotivna ceprkanja mislim da nece imat koristi.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 00:38   #33
nije sve dresura

A da ode kod kojeg dobrog psihologa?
psihoterapeuta?

(nisam rekla psihijatra)


Inače, suprotno mišljenju psihokolege ravane, ja mislim da se tu ima nešto emotivno za izvući van, i svakaoj osobi se prilazi na način koji njoj odgovara, nema generaliziranja.
 
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 10:24   #34
Quote:
Solaris kaže:
Inače, suprotno mišljenju psihokolege ravane, ja mislim da se tu ima nešto emotivno za izvući van, i svakaoj osobi se prilazi na način koji njoj odgovara, nema generaliziranja.
Zene
Uvijek moraju sve uljizit. To sto vama pase emotivno prenemaganje i volite pravit dramu da bi se osjecale potrebnima...
A ja ti kazem njemu treba snaga a ne prekenjavanje i s tim zenskastim ultraemotivizirajucim pristupom nece se po k..a napravit.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 14:59   #35
Wink

Pa napokon da i ovaj ravana konačno nešto pametno kaže, u posljednje vrijeme.
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.