Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2016., 23:31   #121
Tko u malo gleda malo i daje
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 23:32   #122
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali što je sa lukavstvom naših bližnjih ?
Ovisi ko ti je bližnji.

Recimo, imaš tovar para, skontaš da te familija lukavstvom pokušava *trndr, zato ti lukavstva si svog svu imovinu prepišeš Crkvi. Vidiš, ne bi bio grijeh.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 08:59   #123
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovisi ko ti je bližnji.

Recimo, imaš tovar para, skontaš da te familija lukavstvom pokušava *trndr, zato ti lukavstva si svog svu imovinu prepišeš Crkvi. Vidiš, ne bi bio grijeh.
Moj se susjed amerikanac, stari momak od 73 godine parniči sa sestrom.
Sestra hoće da dobije kuću svojih roditelja, barem dio. Ali ovaj neda.
I traži on od mene savjet. A ja mu kažem: reći ćeš sestri i s njom potpisati da kuću ostavljaš njezinim unucima nakon smrti. A do tada je on koristi u cijelosti.
Ali čovjek se nije s tim složio. On misli svoje bogatstvo ostaviti Crkvi.
Pitanje kojoj to Crkvi, jer se on svaku nedjelju prićeščuje u našoj katoličkoj crkvi. A u isto vrijeme je član Teozofskog društva i vjeruje u reinkarnaciju
Valjda misli s time otkupiti grijehe ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:09   #124
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moj se susjed amerikanac, stari momak od 73 godine parniči sa sestrom.
Sestra hoće da dobije kuću svojih roditelja, barem dio. Ali ovaj neda.
I traži on od mene savjet. A ja mu kažem: reći ćeš sestri i s njom potpisati da kuću ostavljaš njezinim unucima nakon smrti. A do tada je on koristi u cijelosti.
Ali čovjek se nije s tim složio. On misli svoje bogatstvo ostaviti Crkvi.
Pitanje kojoj to Crkvi, jer se on svaku nedjelju prićeščuje u našoj katoličkoj crkvi. A u isto vrijeme je član Teozofskog društva i vjeruje u reinkarnaciju
Valjda misli s time otkupiti grijehe ??
A onda umjesto između sebe i sestre nek raspodijeli između dvije crkve, i to prije sudske odluke i prije neg u čitavu priču naleti treća crkva.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:36   #125
Quote:
Jacob. kaže: Pogledaj post
Ovdje mislim da se raspravlja o onim stvarima koje su (po osjećaju) blizu granice. Pa si mogu potvrditi ili opovrgnuti te svoje intuitivne osjećaje jer, bar mislim, katolička crkva bi trebala biti prilično precizna po tom pitanju.

Mene konkretno zanima što je sa povremenim (umjerenim) klađenjem/kockanjem?

Je li to grijeh i koliki?

predlažem moderatorima da prebace zadnjih (od [141 do 145]) par postova iz teme Veze (cura i dečko) u katoličanstvu ovdje
Gotov si ako si se ikada kladio.....bog sve vidi.......bolje bježi
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 02:46   #126
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
On misli svoje bogatstvo ostaviti Crkvi.
Valjda misli s time otkupiti grijehe ??
Tako se (pored ostalog) Crkva stoljećima silno obogaćivala.

Stariji ljudi, osamljeni (razočarani u ljude i sebe ponajviše) i pred strahom od mogućnosti da poradi grijeha budu strmoglavljeni u Isusov pakao, lijepo odluče se osigurati kod Isusovo_Božjih predstavnika na Zemlji, koji nemaju ama baš ništa protiv, i tako im ostave svoje nekretnine i pokretnine. Siguran ulog, dobra Paskalova oklada. Nekretnine za vječni kapital.
Ako ih njeguju crkvene sluškinje - časne sestre, tim je veća šansa da se Crkva dokopa njihove imovine.

Raj zajamčen! Njihove nekretnine u rukama svetaca.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A onda umjesto između sebe i sestre nek raspodijeli između dvije crkve, i to prije sudske odluke i prije neg u čitavu priču naleti treća crkva.
Diverzifikacija portfelja. Jaja u razne košare, za svaki slučaj da pravi Bog nije ovaj nego onaj.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:03   #127
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
... On misli svoje bogatstvo ostaviti Crkvi.
Pitanje kojoj to Crkvi, jer se on svaku nedjelju prićeščuje u našoj katoličkoj crkvi. A u isto vrijeme je član Teozofskog društva i vjeruje u reinkarnaciju
Valjda misli s time otkupiti grijehe ??
siroti,
zaboravlja odvojenost institucije crkve (ona prašta)
i svevišnjega (ne prašta).

u slijedećem životu biti će biljka,
a crkva zahvaljujući i njemu - još veća korporacija
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:29   #128
Ništa od kompenzacije

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
I tako smo danas na obostrano zadovoljstvo pronašli riješenje spora. Čovjek će meni platiti na tipičan hrvatski način: u naturi , tj. kompenzacijom. Dakle imati ću mukte večere, kavu , pivo , sokove i sladoled - do visine 1200 kuna.
U ime Oca i Sina i Duha svetoga !
Amen !
NEMA NIŠTA OD KOMPENZACIJE !!
Radi se o ovom slučaju od prije: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...9&postcount=53
Ovih dana sam razmijenio sa svojim bivšim podstanarom par SMSova !
To je onaj koji mi je ostao dužan 1200 kuna za struju i ne žele platiti.
Rekao je da će platiti u naturi (ruča, večera, kava , vino.........) u svome restoranu.
Naime, ovih dana treba na otok ići moja kćer s obitelji i u planu je da će u par ručkova naplatiti taj dug.
Ali onda sam dobio tipičan hrvatski odgovor: ja tebi nisam ništa dužan !
Dakle, on i dalje smatra da ja zaslužujem "sankcije" jer mu nisam ništa govorio o prodaji kuće Iako sam mu rekao da ću se strogo držati ugovora.
A tamo piše da je otkazni rok 6 mjeseci. A dok traje njemu sezona, ja mu neću otkazati ugovor, nego tek nakon sezone. I to pod uvjetom da sredim vlasničke knjige na sudu. Tako da se on nema čega bojati.
Dakle , nema mi druge nego ići u parnićenje.
Doduše, pala mi ne na um i jedna druga ideja koje se ovaj boji ko vrag tamjana. A to je da napišem "kršćanski javni oglas" na nekoliko mjesta.
KRŠĆANSKI JAVNI OGLAS je obavijest koja se daje svećeniku i selu gdje je opisan slučaj , a svećenik i selo je tu da procijeni ta li sam ja griješnik ili moj bivši podstanar.
Ovo će njemu teže pasti negoli tužba jer čovjek želi na sve načine sačuvati dobar rejting svoga restorana. Ovako bi cijelo selo znalo da je on dužan i ne želi platiti. A to bi mu se moglo odraziti loše na poslovanje jer tamo dolaze mnogi mještani piti kavu.
Da li je grijeh davati ovakav javni oglas !!??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:43   #129
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U ime Oca i Sina i Duha svetoga !
Amen !

cut
e moj Krena,ti zapeo na grijehu,ali...
jest da si u pravu,ali osvetoljubivost je također grijeh..
tih 1200 Kn će se na kraju pretvorit u tisuće za parničenje,a što se oglasa tiče,nije ni taj kršćanski..
ali nisam znala da postoji stup sramote zvan KRŠĆANSKI JAVNI OGLAS...
koji bi već po svojoj nekršćanskoj namjeni trebao biti nazvan: Lucifersko katolički javni oglas...
Reci da se šališ..
zar stvarno katolička inkvizicija osvanula u novom ruhu?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:37   #130
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
e moj Krena,ti zapeo na grijehu,ali...
jest da si u pravu,ali osvetoljubivost je također grijeh..
tih 1200 Kn će se na kraju pretvorit u tisuće za parničenje,a što se oglasa tiče,nije ni taj kršćanski..
ali nisam znala da postoji stup sramote zvan KRŠĆANSKI JAVNI OGLAS...
koji bi već po svojoj nekršćanskoj namjeni trebao biti nazvan: Lucifersko katolički javni oglas...
Reci da se šališ..
zar stvarno katolička inkvizicija osvanula u novom ruhu?
Nisam znao da je osvetoljubivost tražiti preko suda svoje novce
Ako ja dobijem spor , podstanar će platiti 1200 kuna plus 5000 kuna sudskih troškova.

Prije mjesec dana je meni Handžeković bio jako usvetoljubiv: naplatio mi je ovrhom za 3 rate tv iz 2003. !! I to za 160 kuna mi je naplatio 1200 kuna !!

Ja mislim da je ovaj dolje opisan bio zaslužio da ga se skrati za glavu. Doduše, on je bio nepismen pa nije znao napisati javni oglas. On je umjesto javnog oglasa - javno vikao. I na kraju je ostao bez glasa

17. ″“Herod doista bijaše dao uhititi Ivana i svezati ga u tamnici zbog Herodijade, žene brata svoga Filipa, kojom se bio oženio.
18. Budući da je Ivan govorio Herodu: »Ne smiješ imati žene brata svojega!«,
19. Herodijada ga mrzila i htjela ga ubiti, ali nije mogla
20. jer se Herod bojao Ivana; znao je da je on čovjek pravedan i svet pa ga je štitio. I kad god bi ga slušao, uvelike bi se zbunio, a rado ga je slušao.


https://www.jw.org/hr/izdanja/knjige...skoj-proslavi/

On je bio javno osudio to što se kralj Herod Antipa razveo od svoje prve žene i oženio Herodijadom, suprugom svog polubrata Filipa. Prema Mojsijevom Zakonu, za koji je Herod tvrdio da ga se drži, to je bila preljubnička i nezakonita veza. Zato je Herod Ivana, možda na nagovor Herodijade, bacio u zatvor.

p.s.

Inače je jedan moj oglas , ali polu-javan (čitalo ga je samo nekolicina ljudi) već u funkciji.
Naime, između moje kuće i susjede ima uski prolaz širine 1 metar. Po zemljišnim knjigama taj prolaz pripada mojoj kući. A moja je susjeda na svojem dijelu napravila kućicu za hidrofor /1.5 x 1.5 i visine 1.5 metara , ali je vrata stavila u taj slijepi prolaz između naših kuća. A ja sam svoju klimu stavio na visinu 1.7 m , ali uz njezina vrata kućice od hidrofora. I ona se poslije nekoliko mjeseci počela buniti jer da lupa glavom u moju klimu kada ulazi u kućicu za hidrofor. A ja joj kažem da se ionako mora sagnuti jer je kućica niža od klime. I ja tražio da mi majstor digne klimu za pola metra . Bio majstor i rekao : plati mi 500 kuna.
I ja odustao, ali gospođa nije odustala nego se i dalje buni. A ja napisao kršćansku objavu i dao joj njoj i kupcu moje kuće. Kada je ova shvatila da nije u pravu, sada više ne govori niti sa mnom , niti sa kupcem.

Zadnje uređivanje krena : 06.08.2017. at 15:04.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:29   #131
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

osvetoljubivost je također grijeh
ne također nego generalni grijeh

zbog osvetoljubivosti padaju ljudske glave, ubija se na sve planetarne strane
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 20:08   #132
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ne također nego generalni grijeh

zbog osvetoljubivosti padaju ljudske glave, ubija se na sve planetarne strane
.. osvetoljubivost kanaliziraju proračunati,pa dok se osvetoljubivi međusobno tamane ovi drugi broje zaradu..


https://www.youtube.com/watch?v=bIOymozaiPg
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 20:13   #133
Nije tu riječ o osvetoljubivosti već traženju pravde na legalan način.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 21:44   #134
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
.. osvetoljubivost kanaliziraju proračunati,pa dok se osvetoljubivi međusobno tamane ovi drugi broje zaradu..


https://www.youtube.com/watch?v=bIOymozaiPg
Ne zapravo jer, za osvetoljubivost je dovoljno tek mrvu ljubomore/zavisti.

Koliko se puta posvjedočilo ovdje na pdf, padoše ljubomorni anđeli, ne izdržaše, sjutra kad se vrate opet će po starom...
Iskompelsirani su i svoje komplekse misle liječiti preko nas drugih, a mi kao mi, stalno isti, stabilni, padnemo samo kad si pad sami poželimo. Nema čovjeka koji bi nama samo tako rekao evo danas padaš jer počuj me odlučila sam još jučer (!)

Ne, nije moja odluka da katoličanstvo padne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:59   #135
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ne također nego generalni grijeh

zbog osvetoljubivosti padaju ljudske glave, ubija se na sve planetarne strane
Osvetoljubivost bi u mome slučaju bila da ja uzmem sobom tubu pur-pjene, sakrijem je ispod majice te otiđem u wc ovog restorana. I onda napunim pur-pjenom školjku , odvode na pisoarima i lavandinima za pranje ruku


Ali meni to ne pada na pamet , nego želim da čovjek plati ono što je pozobao
(potrošio je struju koji mu je drugi platio)

Stvar je vrlo zanimljiva na psihološkom nivou. Ljudi će napraviti sve da racionaliziraju da su oni u pravu, a drugi u krivu. I da taj drugi mora snositi posljedice za svoju krivost. Na žalost to je vidljivo na banalnim stvarima, kao i na velikim političkim stvarima. Moj je podstanar sebe uvjerio da je on u pravu i da nije dužan platiti potrošenu struju. A Adolf Hitler je bio uvjeren da su židovi niža rasa koja iskorištava njemački narod pa ih treba uništiti kao što netko uništava leglo poskoka u svojoj kući.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 23:28   #136
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Osvetoljubivost bi u mome slučaju bila da ja uzmem sobom tubu pur-pjene, sakrijem je ispod majice te otiđem u wc ovog restorana. I onda napunim pur-pjenom školjku , odvode na pisoarima i lavandinima za pranje ruku


Ali meni to ne pada na pamet , nego želim da čovjek plati ono što je pozobao
(potrošio je struju koji mu je drugi platio)

Stvar je vrlo zanimljiva na psihološkom nivou. Ljudi će napraviti sve da racionaliziraju da su oni u pravu, a drugi u krivu. I da taj drugi mora snositi posljedice za svoju krivost. Na žalost to je vidljivo na banalnim stvarima, kao i na velikim političkim stvarima. Moj je podstanar sebe uvjerio da je on u pravu i da nije dužan platiti potrošenu struju. A Adolf Hitler je bio uvjeren da su židovi niža rasa koja iskorištava njemački narod pa ih treba uništiti kao što netko uništava leglo poskoka u svojoj kući.
To sad više nije do scenariste već do režisera. Mmoguće i do producenta jerbo pa ko bi financirao ovakve muvi fikcije. ()

Znaš što je psihom najinteresantnije? Psihoze. Ali hoće li si pomoći preko njih, šta misliš?

Kak ide ono 'da nisam vjernik bio bih psihijatar'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 00:00   #137
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
To sad više nije do scenariste već do režisera. Mmoguće i do producenta jerbo pa ko bi financirao ovakve muvi fikcije. ()

Znaš što je psihom najinteresantnije? Psihoze. Ali hoće li si pomoći preko njih, šta misliš?

Kak ide ono 'da nisam vjernik bio bih psihijatar'.
Psihoze ne spadaju u grijeh. Luđak može u napadu ludila pobiti cijelu obitelj i završiti na psihijatriji, a ne u zatvoru. Jer on nije uračunljiv. Da je slučajno policija ubila ovakvog luđaka on bi odmah išao u raj. Ili eventualno u čističište, ovisno o tome koliko se Sveti Petar razumije u psihoze
Jer samo Bog može procijeniti da li je taj ipak bio 3-4 % uračunljiv.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:30   #138
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Psihoze ne spadaju u grijeh. Luđak može u napadu ludila pobiti cijelu obitelj i završiti na psihijatriji, a ne u zatvoru. Jer on nije uračunljiv. Da je slučajno policija ubila ovakvog luđaka on bi odmah išao u raj. Ili eventualno u čističište, ovisno o tome koliko se Sveti Petar razumije u psihoze
Jer samo Bog može procijeniti da li je taj ipak bio 3-4 % uračunljiv.
Teške škole, uzmeš u obzir da oni i najobičnijeg zlicu nazovu luđakom, ali nije lud jer samo je zao. Vidi svjetske statistike, jedni od naj zločinaca posjeduju kvocjent inteligencije da im pozavide i znanstvenici. Doista, takav vrh pameti enog zločinca zbilja ne stavlja u red luđaka.


A grijeh u katoličanstvu, je što? Primjerice, popovi zahtijevaju da ih se naziva 'ocima', ea ak to nećeš onda si po njima zgriješio dušu?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:27   #139
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Teške škole, uzmeš u obzir da oni i najobičnijeg zlicu nazovu luđakom, ali nije lud jer samo je zao. Vidi svjetske statistike, jedni od naj zločinaca posjeduju kvocjent inteligencije da im pozavide i znanstvenici. Doista, takav vrh pameti enog zločinca zbilja ne stavlja u red luđaka.


A grijeh u katoličanstvu, je što? Primjerice, popovi zahtijevaju da ih se naziva 'ocima', ea ak to nećeš onda si po njima zgriješio dušu?
Ja svećenika nisam nikad zvao "oče" nego "velečasni".

Ali mene zanima da li je grijeh KRŠĆANSKA CRNA MAGIJA !

Kako ko izgleda u praksi ?? Ovako stoji na vratima jedne trgovine :

Šesta zapovjed Božja je "Ne ukradi" !
Onaj koji bude opljačkako moju trgovinu
biti će proklet u ime Oca
biti će proklet u ime Sina
i biti će proklet u ime Duha svetoga
Ne samo on, nego i njegova djeca sve do sedmog koljena !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:45   #140
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ovako stoji na vratima jedne trgovine :

Šesta zapovjed Božja je "Ne ukradi" !
Onaj koji bude opljačkako moju trgovinu
biti će proklet u ime Oca
biti će proklet u ime Sina
i biti će proklet u ime Duha svetoga
Ne samo on, nego i njegova djeca sve do sedmog koljena !
Ne mogu vjerovat! Jel' to istina ili si izmislio?
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.