Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 12:57   #41
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
a čuj, bolji riblji restoran ćeš uvijek i platit
ja sam se iznenadila da Korčula u Teslinoj nije tako užasno skupa
i onaj riblji Baltazar na Novoj vesi


ovo je za Zagreb



(ima u teslinoj i onaj fora Tri ribice)
Hvala!
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:04   #42
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Škartarim na hrani, zdravstvu i stanovanju i švercam se javnim prijevozom. Knjige kupujem samo one za 10 kn.
Ne škrtarim na odjeći, kozmetici i modnim dodacima. Posebno sam slaba na torbice i spremna sam dati i po par tisuća za jednu ako mi se svidi. Za sad kuna, ali možda jednom eura hihi. Volim i jesti vani i ne volim pečenjare i zalogajnice, ali kad kupujem za doma pazim da je sve povoljno i čekam iza 9 kad kreću popusti. Na more idem samo kod poznatih jer sam škrta platiti, a njima ionako nikad ne smetam. Iskreno, uvijek se pokušam dogovoriti kod nekoga za nedjeljni ručak. Malo po malo i skupi se, a svi misle škrta.
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
a baš... od svih upisa jedino perićka pari škrta .
ja mislim da je ovo od perićke zajebancija nadam se da je ..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:05   #43
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Volim klopati kao u restoranu, ali da ih obilazim bankrotirala bih Zna li tko neki dobar riblji restoran, a da te ne oderu? Isplati li se uopće na kontinentu ići po ribljim restoranima, kakva je kvaliteta ribe? Mislim isključivo na morsku ribu, riječna mi nije po mom guštu.
Ribu ne jedem kad sam u Zagrebu nego samo na moru i to u provjerenim restoranima/konobama. Po mjestima gdje uz ribu na meniju imaju pizze, pašte, roštilj i slično, ribu ne naručujem nikad pa ni tad.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:08   #44
irma, i ja mislim da je zajebancija
perićka je temu shvatila ozbiljno
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:09   #45
Povremen je taksi u usporedbi s autom (kojeg nemam) toliko jeftin da ga zovem kad mi treba bez puno filozofije.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:12   #46
baš zato što nemaš auto
ja imam, veliki je trošak, a kad je nevoziv, onda radije javni prijevoz nego taksi

taksi samo za pijane noći
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:25   #47
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ribu ne jedem kad sam u Zagrebu nego samo na moru i to u provjerenim restoranima/konobama. Po mjestima gdje uz ribu na meniju imaju pizze, pašte, roštilj i slično, ribu ne naručujem nikad pa ni tad.
I meni je ovo boldano malo sumnjivo

Zadnje uređivanje Bam Bee : 08.09.2017. at 13:44.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:26   #48
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
irma, i ja mislim da je zajebancija
perićka je temu shvatila ozbiljno
znači misliš da je ozbiljna ?
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:38   #49
Na svemu, kad razmislim.
U smislu da uvijek trazim best buy.
Prejeftinog me strah, a skupo mi uopce ne imponira niti ista prestavlja.
Postoje neke stvari koje su mi potrebnije i bitnije i u njih sam ulozila vise, npr depilacije (redovito idem kozmeticarki, i imam sve moguce kucne sprave).
S druge strane na frizera malo trosim jer nosim dugu kosu koja samo treba kracenje. Izrast farbam sama.

Ne idem autom svugdje, zapravo ga koristim vrlo malo.
Po gradu uglavnom bic ili bus ili pjesice.

Hrana - pazim sto kupujem, ali imam cake. Piletina je jeftinija na placu, kao i jaja, zobene u Lidlu, povrce lovim sezonske akcije... hranu definitivno ne kupujem stihijski i gdje stignem. Ne vidim potrebu. Pogotovo mi je bilo zao davati za npr slatkise neke visoke cifre. Secer ko secer, bolje se onda opskrbiti u Lidlu ako ti je do slatkog.

Lani sam si prvi put kupila skuplje cizme za vise godina, tako da sad imam samo nekoliko pari jesensko zimskih cipela i to mi je dosta. I sminku sam svela na jednu torbicu. Jos da rijesim kaput i torbu i to je to.

S godinama i drukcije putujem. Prije mi je bilo svejedno gdje sam a sada ipak zelim nekakav komfor na putu. Ali to ne znaci da se dadem oderati Na zadnjem putu u Budimpesti smo si rentali komforan stan u centru ali smo istovremeno odlucili kuhati doma jer je plac bio iza ugla i namirnice fine i super povoljne. Mislim steta kuhinjice kad ju vec imamo jel.

Ukratko, kad stedim ne gledam da se odreknem svega vec vise gledam sta mi je vaznije. Tipa vazniji mi je komforan smjestaj na putu nego da jedem vani svaki dan.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:38   #50
ma neee irma, zajebava se
ali odgovara u duhu teme - škrtosti


poše, zašto mene ljudi ne razumiju


bam bee
evo menija http://www.restoran-korcula.hr/?page_id=440

nema pizze
ali ima finih stvari....
joj, prodala bi se za rožatu
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:44   #51
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
S jedne strane ću kupiti hranu na akciji u dućanu, a s druge potrošiti na večere vani. Svakom njegovo.
A nije mi to kontradiktorno, pogotovo za stvari koje redovito kupujes.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:46   #52
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
A nije mi to kontradiktorno, pogotovo za stvari koje redovito kupujes.
Nije ni meni.
Doduse ne jedem vani bas ali kuzim za ustede za kucnu kupovinu.
Pogotovo ako imas poseban rezim ishrane ili dosta kuhas sam.. brzo skuzis gdje su najpovoljniji artikli.
Ja doslovce kupujem stalno 50 istih namirnica na kojima nam se bazira menu. Ne vidin zasto onda tu ne stedjeti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:54   #53
al hrana je općenito kod nas preskupa
za naše plaće jel


ja nemrem izać iz dućana ispod 100 kuna, a ne kupujem pizdarije tipa keksi,čipsevi i slično
jutros bila na placu, kupila voće i povrće za par dana, sir i vrhnje od kumica, piletinu za ručak i za juhu, oslića za današnji ručak, krumpir, blitvu
kruh, mlijeko, šunku


ode 300 kuna.
jebote.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:55   #54
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
bam bee
evo menija http://www.restoran-korcula.hr/?page_id=440

nema pizze
ali ima finih stvari....
joj, prodala bi se za rožatu
Hvala

Vidim da pripremaš oslića, gdje si ga kupila?
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:59   #55
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
al hrana je općenito kod nas preskupa
za naše plaće jel


ja nemrem izać iz dućana ispod 100 kuna, a ne kupujem pizdarije tipa keksi,čipsevi i slično
jutros bila na placu, kupila voće i povrće za par dana, sir i vrhnje od kumica, piletinu za ručak i za juhu, oslića za današnji ručak, krumpir, blitvu
kruh, mlijeko, šunku


ode 300 kuna.
jebote.
Pa bas to.

Jos recimo ne kuzim zene koje se puno bave kuhanjem i pecenjem kolaca.
Pa jbt ja kad jednom godisnje idem raditi tortu npr cheesecake, ode mi 150 kuna na sastojke
Za taj jedan kolac jbt.

Pa to je 150 jaja.
15 kutija posnog sira
4kg piletine s placa itd....

Uvijek se pitam kako pekacice financiraju sve te kulinarske avanture
Mora da je tu veliki input domaceg sa sela i slicno jer inace ne znam kak drukcije..
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:03   #56
pa da, ja kad radim večeru i desert za društvo, potrošim više nego da sam ih odvela van

ono, samo mascarpone za tiramisu dođe 30 kuna, gdje su ostali sastojci... a to je kao brz i jednostavan kolač

ne znam, meni nekad jeftinije jesti vani
odem na varivo za 25 kuna i bok


bam bee, ribu uzimam u ribarnici kod sebe na placu
inače ju rijetko pripremam
više volim školjke, škampe, hobotnicu
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:14   #57
Problem s ovakvim temama je što većina ljudi ima pogrešnu definiciju škrtosti.
Tj., škrtošću se smatra ako ne dosežeš nekakav, društveno nametnut, standard konzumerizma.
Recimo, ako imaš plaću od 15000 kn, ali nemaš auto jer možeš lako i bez njega, kupuješ zalihu deterdženta i WC papira kad dođu na sniženje i nemaš dovoljno brendirane odjeće.
A to je zapravo samo efikasno trošenje.

Ili ako izbjegneš potrošiti novac jer možeš solidno improvizirati rješenje, zatupljeno konzumerističko društvo će to smatrati škrtošću jer default je kupovanje proizvoda modernog dizajna, a sve ostalo je inferiorno i škrtarenje.
Dok bi u razumnija vremena to bio znak inteligencije i snalažljivosti.

Škrtost bi zapravo trebala biti iracionalna averzija prema trošenju novca, koja ima tu posljedicu da na kraju bude skuplja. Bilo financijski ili po pitanju međuljudskih odnosa.
Uvijek ću radije kupiti cipele od 2000 kn koje traju 15 godina, nego cipele od 300 kn koje traju godinu dana.
Drugi primjer škrtosti bi bio neosiguravanje kuće ili drugog troška koji ne možeš lako podnijeti.
Ali naravno, u Hrvatskoj se škrtošću smatra ako ne trošiš na stvari koje se mogu pokazati, ali nikoga ne smatraju škrtim jer nije osigurao kuću od požara i poplave...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:32   #58
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa bas to.

Jos recimo ne kuzim zene koje se puno bave kuhanjem i pecenjem kolaca.
Pa jbt ja kad jednom godisnje idem raditi tortu npr cheesecake, ode mi 150 kuna na sastojke
Za taj jedan kolac jbt.

Pa to je 150 jaja.
15 kutija posnog sira
4kg piletine s placa itd....

Uvijek se pitam kako pekacice financiraju sve te kulinarske avanture
Mora da je tu veliki input domaceg sa sela i slicno jer inace ne znam kak drukcije..
Evogac... primjer za škrtost. "Škrtarim" na sastojcima za kolače, jer ih ne pečem, jer ih ne volim Jednom sam tako doživjela da mi se ograniči količina pojedenih kolača, jer u zamjenu nisam ispekla i donijela svoje, a zatim i da mi se krene spuštati zbog toga što ih ne pečem. Možeš misliti kako sam nakon toga s veseljem dolazila toj osobi u goste.

Sad kad vidim koliko to sve košta, zapravo mi je jasnije. Osoba mi je htjela dati do znanja da sam premalo cijenila trud i potrošene sastojke stavljajući njezine kolače sebi u gubec
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:36   #59
Trebala si uzet cijelu tacnu i sasut u usta gledajuc' je u oci.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:38   #60
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jos recimo ne kuzim zene koje se puno bave kuhanjem i pecenjem kolaca.
Pa jbt ja kad jednom godisnje idem raditi tortu npr cheesecake, ode mi 150 kuna na sastojke
Za taj jedan kolac jbt.
Ja na to gledam kao na nacin provodjenja vremena i trosenja na cijeli proces.
Sve to skupa je jedna cjelina koja mi je gust.
U konacnici, mene osobno, kosta manje nego sat nekog organiziranog treninga ili slobodne aktivnosti.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.