Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2004., 22:50   #61
Ti su mi obredi stvarno luđački... Nije ni meni jasno tko bi to napravio.
Ali postoji jedna sekta božice Kali u Indiji (mislim) i oni rade sve ono što drugi ne smiju. Npr. imaju spolne odnose s kim god žele, piju, puše, drogiraju se, jedu sve i svašta (uključujući i mrtve ljude). Ponekad za vrijeme ispraćaja pokojnika (oni ih pale), tijelo ne izgori do kraja pa ovi iz sekte moraju pojesti tijelo. Tim činom pokojnikova duša može nastaviti svoj daljni out.
I to postoji....
I ti ljudi tamo imaju status svetaca.
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Old 26.11.2004., 22:55   #62
Quote:
tisina kaže:
I koji bi to kreten napravio?
Koji bi se uclanio u taj pokret?
Dali je neko probao ovaj nacin da bi postao jedan od njih?
Ne znam ko jos ovo podrzava zamalo da podem zbogom. [/B]
U potpunosti se slazem s tobom, ovo sto si opisala bi izveo samo poremeceni psihopat i uopce ne vidim koja je svrha takvih rituala ? No informacija je korisna, trebamo se informirati o svemu, da bismo bez iluzija vidjeli svijet oko sebe i sve moguce anomalije u njemu.

Ja osobno postujem ljude koji proucavaju razne tehnike i vjestine, pa i magiju, sa ciljem da se usavrse i postanu bolji, zdraviji ljudi, no neke sotonisticke perverzije nemaju veze sa takvom vrstom pozitivne magije i zapravo samo sluze za izivljavanje frustriranih tipova. Smijesno mi je kad se neki sotonisti rugaju '' new agerima '', kao da su oni sami jako pametni i mudri, a zapravo su samo netolerantni i ograniceni.

Svatko ima pravo prakticirati duhovnost kakvu zeli, pod uvjetom da ne ugrozava druge ljude i da ne manipulira sa njima.
zebra is offline  
Old 26.11.2004., 23:01   #63
Magija je drugo koja s edjeli na crnu i bjelu ima veze sa sotonom ali i drugim pod vrstama i vjerovanjima...


Crna magija se upotrebljava i koristi se da bi nekoga povrijedila,ucinila lose protiv njegove volje.


Bjela magija pomaze ljudima od djelovanja negativnih sila zla,tj.demona,crne magije.
 
Old 26.11.2004., 23:04   #64
Quote:
tisina kaže:

Da bi postao jedan od clanova moras uci u grupu nagao zavezanih ociju i mora sispiti tekucinu od mesa MRTVOG DJETETA kojeg trebas sam nabaviti .Moras djete izvaditi iz groba i kuhati sa sokom sve dok se meso ne odvoji od kostiju i pretvori u jenu masu.Onda ocistis priptremljenu smjesu i sipas u jednu bocu,onda slijedi molitva .Novi clan ljubi zadnjicu figure davola i upusta s eu spolni odnos sa prvom zenskom koja sretene njegov pogled .Ritual se nastavlja gozbom prisutnih.


I koji bi to kreten napravio?

Koji bi se uclanio u taj pokret?

Dali je neko probao ovaj nacin da bi postao jedan od njih?

Ne znam ko jos ovo podrzava zamalo da podem zbogom.
Koliko sam do sad uspjela pročitati laVeya, to su čiste gluposti i nemaju veze sa sotonizmom (bar njegovim). Mislim da za takvo nešto čovjek treba biti duboko psihički bolestan.

Quote:
Gaudrath kaže:
Kažem da je neko prepisivao stvari na alt.fan.dragons
Dobro da nisu počeli davati uputstva kako manikirati svoje pandže... Lair? Hyumans don't have lairs!
O čem ti pričaš? US te opio?
Ozbiljno, uopće ne razumijem što želiš reći. da je LaVey prepisao ta pravila odnekud? Što je alt fan dragons i kakve veze ima s temom?
Actually, zaboravi.....ionako se opet nećemo razumjeti

Quote:
zebra kaže:
A koja je razlika izmedju sotonista i '' new-age-wiccana '' ? Pa i sotonisti su sve sto znaju naucili od '' new agera '', nisu sigurno ucili direkt od stovatelja rimskog Lucifera, niti od Kelta, nego eventualno od Crowleya, koji je zivio od 1875. do 1947., dakle bio je cisti predstavnik '' novog doba ''.

Nisam iskusan po tom pitanju, no cini mi se da postoje razne vrste i podvrste sotonizma, pa ako moze, da nas netko malo informira o tome ?
Razlika je ogromna. kao prvo new age, wicca, witta, paganizam nisu nikakve vrste sotonizma, i uopće nemaju nikakve veze s njim. U tim religijama Sotona ne postoji. Sotona je izmišljalj katoličke crkve.
Sotonisti sigurno nisu ništa učili od new agea, nego od sotonista/crnih magova/iskvarenih katoličkih svećenika, koji su postojali puno prije nego se termin new age pojavio. New age je jedan svjetli, cvjetni, fluffy pokret, zapravo ima svega u njemu i teško ga je pravilno definirati. Reiki, razne meditacije, preporađanja, duhovnost na 101 način, ljubav, svjetlost, stare tehnike, i sve ono duhovno i samorazvijajuće za što ljudi imaju potrebu a RKC im to ne daje.
Wicca, paganizam je religija koja ima svoja 'pravila', godišnje cikluse, rituale, filozofiju, dosta je matrijarhalna, ženska. Vuče segmente porjekla odavno, iz mitologija. Kao što već rekoh, nema ni najmanje veze sa sotonizmom, niti Sotona u toj religiji postoji. Više o tome možeš pročitati na Vještice online, ovog foruma.

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=8927

Nažalost, prva izdanja u kojima je bilo najviše informacija ne mogu otvoriti, ali ako te zanima pitaj Vješca, on to sigurno ima sačuvano

Quote:
Arwen Evenstar kaže:
Ti su mi obredi stvarno luđački... Nije ni meni jasno tko bi to napravio.
Ali postoji jedna sekta božice Kali u Indiji (mislim) i oni rade sve ono što drugi ne smiju. Npr. imaju spolne odnose s kim god žele, piju, puše, drogiraju se, jedu sve i svašta (uključujući i mrtve ljude). Ponekad za vrijeme ispraćaja pokojnika (oni ih pale), tijelo ne izgori do kraja pa ovi iz sekte moraju pojesti tijelo. Tim činom pokojnikova duša može nastaviti svoj daljni out.
I to postoji....
I ti ljudi tamo imaju status svetaca.
Aghora, left hand path?
Imaju status, ali ne status svetaca.
Inače u Aghori piše da je to put ljubavi... i prepoznavanja božanskog u svemu.

Zadnje uređivanje Oleander : 26.11.2004. at 23:39.
 
Old 26.11.2004., 23:24   #65
Ukratko, da ne odgovaram svakom, za veliku većinu polaznika tih "rituala" glavni je cilj nešto pojebati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 26.11.2004., 23:27   #66
Quote:
Banirani Osvetnik kaže:
Zli Čarobnjak Čudomix vlada selom tako što pomoću zle magije opsjeda Vrhovnixa, te ga tjera da se pokorava njegovim naredbama. Okrutni sotonist Asterix i njegov pomoćnik Obelix u selu pomažu da se prekrije paravan. Jedino Tamburix otvoreno govori protiv njih, ali njemu sotonisti uvijek začepe usta. Cezar pokušava spasiti selo od zla, ali naivni seljani vjeruju Čudomixovoj propagandi...
Dečko....fali ti znanja da bi se mogao uspješno igrati.

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=63120
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 26.11.2004., 23:35   #67
Quote:
tisina kaže:
Magija je drugo koja s edjeli na crnu i bjelu ima veze sa sotonom ali i drugim pod vrstama i vjerovanjima...

Crna magija se upotrebljava i koristi se da bi nekoga povrijedila,ucinila lose protiv njegove volje.

Bjela magija pomaze ljudima od djelovanja negativnih sila zla,tj.demona,crne magije.
Gluposti.

Očito ti je znanje minilmalno a samim time je poljuljana vjerodojstojnost tvoje izjave o proživljenom "sotonizmu" jer ovakva podjela nije svojstvena sotonistima već zadrtim kršćanima.

To ti je kao da dijeliš struju na onu koja daje snagu žarulji i onu koja pokreće bojler.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 26.11.2004., 23:47   #68
:2up: :2up:
 
Old 26.11.2004., 23:55   #69
Djevojčice draga....primjećujem da je taj "sotonizam" još u tebi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 26.11.2004., 23:58   #70
Baphomet,

Imaš li kakav link na kome bismo se mogli malo bolje informisati o sotonizmu? Moram priznati da i sama jedva da znam nešto o tome.
 
Old 27.11.2004., 00:00   #71
Ne treba ti to sranje od zivota da znas
 
Old 27.11.2004., 00:01   #72
Ovi mi izgledaju vjerodostojni :

http://www.xeper.org/pub/xp_main.htm
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 27.11.2004., 00:02   #73
Quote:
tisina kaže:
Ne treba ti to sranje od zivota da znas
Njušim kršćanina.....morat ću po gas masku.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 27.11.2004., 00:03   #74
Bas se pitam u kod koga je zastupljen satanizam?
 
Old 27.11.2004., 00:06   #75
Greska u velikim rijecima
 
Old 27.11.2004., 00:12   #76
Quote:
tisina kaže:
Ne treba ti to sranje od zivota da znas
O svemu se treba informisati.

Ne brini se za mene - nisam sklona pristupanju bilo kakvim grupama, organizacijama ili crkvama. (Već "njušim" da će mi Baphomet napisati: fluuuuuuuffyyyyyyyyy.... )
 
Old 27.11.2004., 00:18   #77
Quote:
Enchantress kaže:
(Već "njušim" da će mi Baphomet napisati: fluuuuuuuffyyyyyyyyy.... )
To moraš zaslužiti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 27.11.2004., 00:25   #78
Pa ono ajde da ispostujem Baphometa
 
Old 27.11.2004., 00:45   #79
Quote:
Oleander kaže:
[B]Razlika je ogromna. kao prvo new age, wicca, witta, paganizam nisu nikakve vrste sotonizma, i uopće nemaju nikakve veze s njim. U tim religijama Sotona ne postoji. Sotona je izmišljalj katoličke crkve.
Da, to znam i sam. Medjutim, stovanje djavola nije puno starije od wicca pokreta, a koji mnogi '' pametni '' sotonisti nazivaju '' fluffy '' - cemu ta arogancija sotonista prema paganima, wiccama, pa na kraju i '' new agerima '' - pa to je ista vrsta paranoje, kao i ona, koju podpiruje katolicka crkva prema istima !

Zar se strasni sotonisti boje vjestica, budista, reikista i svih mogucih '' novodobnih '' cudesa ? Sve je to oblik pop kulture, primjerene vremenu u kojem zivimo, za nas u Hrvatskoj mozda malo i sokantno, jer smo ipak bivsa komunisticka zemlja i dok je to na zapadu sve skupa vec isfurano jos ranih sedamdesetih godina proslog stoljeca, kod nas tek sad snaznije prodire na scenu i naravno - ljudi su zbunjeni.

Hvala i tebi na korisnim informacijama.

Quote:
Sotonisti sigurno nisu ništa učili od new agea, nego od sotonista/crnih magova/iskvarenih katoličkih svećenika, koji su postojali puno prije nego se termin new age pojavio.
Kako koji sotonisti, kako koji. Evo ovi na spomenutom forumu, koji niposto nisu '' fluffy '', imaju cak KELTSKI i INDIJANSKI horoskop, jos im samo reiki fali.

Onda dodju ujutro decki na forum, pa kazu: '' Ja sam kesten, ja sam majcina dusica, ja sam ljesnjak '', sto je cak i simpaticno kad se mali decki veselo igraju. Bolje da se tako igraju, nego da kolju crne macke i rade slicne bedastoce.

Quote:
New age je jedan svjetli, cvjetni, fluffy pokret, zapravo ima svega u njemu i teško ga je pravilno definirati. Reiki, razne meditacije, preporađanja, duhovnost na 101 način, ljubav, svjetlost, stare tehnike, i sve ono duhovno i samorazvijajuće za što ljudi imaju potrebu a RKC im to ne daje.
I ti koristis termin '' fluffy ''. Evo jednog pitanja: da li je vama ok. da smatrate sladunjavim ljude, koji vole prirodu i zivotinje, kao neki novodobni samani i pagani, a sa druge strane posve nam je normalno gledati klanje svake veceri u dnevniku ?

Quote:
Wicca, paganizam je religija koja ima svoja 'pravila', godišnje cikluse, rituale, filozofiju, dosta je matrijarhalna, ženska. Vuče segmente porjekla odavno, iz mitologija. Kao što već rekoh, nema ni najmanje veze sa sotonizmom, niti Sotona u toj religiji postoji. Više o tome možeš pročitati na Vještice online, ovog foruma.
Nesto znam i o tome, no vise je u pitanju tradicionalno, narodno vjesticarstvo, koristenje ljekovitog bilja za lijecenje i znanje tzv. mudrih zena i muskaraca, koji su ostali vjerni starim, poganskim kultevima i koje je crkva proganjala kroz povijest. U toj vrsti magije, sto je povezana sa prirodom i njenim ciklusima vidim samo pozitivne stvari, izmedju ostalog i ekolosku osvijestenost, koja nam svima danas treba.

U sotonizmu ne vidim nikakvu socijalnu osvijestenost i nista korisno za ovu planetu, samo puno jalovog preseravanja, neka se ne uvrijede neki ozbiljniji '' sotonisti '' na ovom forumu, ne mislim na njih.
zebra is offline  
Old 27.11.2004., 00:48   #80
Quote:
Oleander kaže:


O čem ti pričaš? US te opio?
Ozbiljno, uopće ne razumijem što želiš reći. da je LaVey prepisao ta pravila odnekud? Što je alt fan dragons i kakve veze ima s temom?
Actually, zaboravi.....ionako se opet nećemo razumjeti
Bleh. Nisam ti ja kriv što si zbunjola. Pričam o tome da svaki mali kekec koji bi htio da može ispucavat munje iz guzice počne pričat na taj ooooh-kako-misteriozan način, govorit o ljudima kao da su životinje (Jer Ja Sam Poseban, Ljepši I Najposebniji I Bolje Mirišim I Jesam Li Rekao Da Sam Poseban? - princip na djelu), i naravno, ne žive u kući ili stanu koji su svakodnevni i dosadni, već imaju lair. Pazi... lair.



Budući da je Lavey (sto posto mu je pravo ime bilo Rupert Smudge il nešto takvo) pisao prije pojave interneta, mislim da se radi tek o pukom dijeljenju istih principa tipa "ja-sam-mali-pooozeeer-tra-la-la!".
S tim da na alt.fan.dragons, okupljalištu svih zmajeva i onih koji to žele postati (In 10 easy steps!) barem imaju zabavnije ideje. How do hyumans taste? Like chicken. What to do if a hyuman annoys you? Smack him around with your tail. I takve spike.

Imam par poznanika na faksu koji se furaju na to, crne svijeće, piju krv (ili bulshitiraju), uglavnom slušam njihove štorije i ovlaš se smiješim kao i uvijek kad sam u društvu Lagano Nekoherentnih.
A svoj pentagram-prsten sam prestao nosit jer mi je već do ovdje došlo svima objašnjavat kako nisam sotonjara i bla bla bla. Moram si nabavit jedan zmajevski. To je cool. A ja sam cool. Jesam li rekao da sam poseban?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.