Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 09:19   #2241
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nisam, to je samo zajebancija. Forum je (meni) relaksacija, a ne nešto smrtno ozbiljno.

That being said, ne bi ti škodila kratka poduka iz filozofije. Pa i sama uvijek inzistiraš na onom 'praktičnom'. Ergo, nisi filozofski orijentirana.
Uf, što mi kaže dežurni "filozof".

Quote:
Baš ništa. Lijepo je kad shvatiš da si na istoj ravnini kao i tvoji ideološki protivnici - i jedne i druge vodi već neka ideologija, samo drugačijeg 'okusa'.
I što s time?

Quote:
A ne da si umišljaš da si fundamentalno drugačija od njih, jer 'oni su takvi i takvi'. Svi smo isti - vodi nas srcu draga ideologija, već nekakva. A može li se uopće iz perspektive jedne ideologije uopće suditi o ostalim ideologijama? Kad smo uvijek obojani vlastitim ideološkim postulatima. E, to je jeben problem.
Ne, momak. Krivo razumiješ i tumačiš. Ja sebi ništa tu ne umišljam. Ali, oni koji si tu debelo umišljaju na ovoj temi, ste samo ti i društvo pro-lajfera.

Quote:
Jer imam prljavu maštu kao i ti.
Ne znam za tvoju, ali moja uopće nije "prljava".

Quote:
Ne znam, imam neki opak dojam da principi vrijede do neke točke... a preko te točke - kvragu s njima.
Pa, ovisi to, o koječemu.

Quote:
Hoćeš reći, deklarativno sam za 'ravnopravnost' - ali 'zapravo' sam muški šovinist?
Eto, vidiš kako se znaš točno opisati. Svaka čast.

Quote:
Interesantna teorija. A reci - jesam li svjesno muški šovinist, ili jadan ni sam ne shvaćam koliko sam šovinistički nastrojen? To bih volio saznati.
Pa, sad, točnu mjeru ne bih znala, bez preciznijeg mjerenja. Ali, jasno si pokazao svoju "razvijenu svijest" o tome.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:09   #2242
Molim da isključite omalovažavanje sugovornika( analiziranje osobnosti istih),odvlačenja teme u vantematske širine!
Northwind i Apemant,večinu svojih međusobnih"uvjeravanja" mogli ste privatnim porukama ili na chatu!
Mod
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.