Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2016., 20:26   #1581
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ti misliš da je to samo par puta godišnje, (btw, 6 tuluma u jednom ljetu nije malo), ali vjerojatno je puno češće, s tendencijom da bude i više, pa kad je lijepo vrijeme ste vi vani, ali tada su i gore otvoreni prozori, i oni vas moraju slušati htjeli ili ne. ti to izgleda ne primjećuješ, ali garantiram ti da im ide na živce i vaša priča i smijeh i dim od roštilja.
Al to se događa sa ili bez nadstrešnice, kaj ne
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:30   #1582
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ne smeta joj nadstrešnica, smeta joj nešto drugo što radiš ti ili tvoji ukućani (a kladim se da znaš što je to), ali oko nadstrešnice, zbog tih neriješenih i neodređenih papira, te može efikasno zajebavati.
opet.

nadstrešnica je sporedna, sredstvo u borbi. osim ako je doista solidna, pa omogućuje da ljudi dole sjede na terasi i zabavljaju se čak i kad pada kiša
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:47   #1583
Daj sliku

Sent from my ONEPLUS 3
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:17   #1584
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a čuj, tidusy, to je isti vrag kao i sa svakom grupicom koja si ispija pivu pred lokalnim dućanom ili sjedi na terasi pod nečijim prozorima. ljudi koji se zabavljaju ne razmišljaju o tome smetaju li nekom tko se u tom trenutku NE zabavlja ali je silom prilika u neposrednoj blizini, a radije bi spavao ili gledao tv ili čitao ili radio nešto u miru i tišini svog vlastitog doma.

ti misliš da je to samo par puta godišnje, (btw, 6 tuluma u jednom ljetu nije malo), ali vjerojatno je puno češće, s tendencijom da bude i više, pa kad je lijepo vrijeme ste vi vani, ali tada su i gore otvoreni prozori, i oni vas moraju slušati htjeli ili ne. ti to izgleda ne primjećuješ, ali garantiram ti da im ide na živce i vaša priča i smijeh i dim od roštilja. jel vam nisu to već prigovarali? zašto se praviš tako nevješta? ostalim susjedima ne smetate jer nisu tako blizu, ovi iznad tebe pizde, pa drugi uživaju u tuđoj drami, to je uvijek zanimljivo. pogotovo ako imaju bilo kakvu bagažu otprije s tom ženskom, sad se naslađuju.
Ma nemamo mi tulume, mi smo par u srednjim godinama koji vani popiju kavu. A kod rostilja se bunila samo ona, ostali nikad nisu jer ne pretjerujemo. A kad i imamo drustvo, stvarno pricamo normalno i ne mislim da ikoga ometamo. Oni svi imaju balkone pa i ja njih slusam dok pricaju, nikad mi ne padne napamet reci gle, cujem vas kroz svoj prozor i smetate mi. Ok, kuzim da dim smeta, to je legitiman prigovor, ali jednom mjesecno po ljeti/proljecu mislim da nije pretjerano. Ako jest, prestat cu rostiljati i problem rijesen.

Nadstresnica joj smeta iz nekog razloga iako je stvarno najljepsa u cijelom kvartu, tamne grede, sindra, ma sve profesionalno odradjeno, nimalo nakaradno. Ne znam, stvarno ne mogu dokuciti zasto joj smeta. Nismo bucni susjedi, pod njom susimo robu i pijemo kavu tu i tamo, nas rzgovor se puuuno manje cuje sad nego prije nadstresnice. A ne znam, nadam se da nece stvarati probleme jer ce onda svi morati rusiti svoje nadstresnice. Jedan je cak cijelu vinovu lozi po nadstresnici stavio, drugi izgradio cijeli komin i nikad nikakvih problema.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:46   #1585
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Ma nemamo mi tulume, mi smo par u srednjim godinama koji vani popiju kavu. A kod rostilja se bunila samo ona, ostali nikad nisu jer ne pretjerujemo. A kad i imamo drustvo, stvarno pricamo normalno i ne mislim da ikoga ometamo. Oni svi imaju balkone pa i ja njih slusam dok pricaju, nikad mi ne padne napamet reci gle, cujem vas kroz svoj prozor i smetate mi. Ok, kuzim da dim smeta, to je legitiman prigovor, ali jednom mjesecno po ljeti/proljecu mislim da nije pretjerano. Ako jest, prestat cu rostiljati i problem rijesen.

Nadstresnica joj smeta iz nekog razloga iako je stvarno najljepsa u cijelom kvartu, tamne grede, sindra, ma sve profesionalno odradjeno, nimalo nakaradno. Ne znam, stvarno ne mogu dokuciti zasto joj smeta. Nismo bucni susjedi, pod njom susimo robu i pijemo kavu tu i tamo, nas rzgovor se puuuno manje cuje sad nego prije nadstresnice. A ne znam, nadam se da nece stvarati probleme jer ce onda svi morati rusiti svoje nadstresnice. Jedan je cak cijelu vinovu lozi po nadstresnici stavio, drugi izgradio cijeli komin i nikad nikakvih problema.
Na drugoj temi si znala kaj im smeta

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=128
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:44   #1586
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Na drugoj temi si znala kaj im smeta

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=128
Ma znam da im smeta dim, ta žena mi se dvaput žalila da joj ulazi dim u stan, ali mislim da stvarno pretjeruje. Djed koji je tu živio prije (njen muž možda ili ne znam) mi je zvao policiju zbog "otvorene vatre" i oni su mi rekli da ugasim vatru, iako po zakonu to nisu smjeli jer je to roštilj pobogu, a i smijem roštiljati u dvorištu. Ostali susjedi uvijek samo komentiraju "blago vama, da je i nama tako", nekad im i odnesem mesa ako ostane. Kažem, 5-6 puta godišnje imamo taj roštilj, odmaknem ga skroz uz rub živice, a ne pod prozore ljudima, ali ne mogu kontrolirati smjer vjetra. Mislim da sat vremena roštilja 5-6 puta godišnje nije neki bauk, susjedi rade i gore stvari pa se nitko ne žali, ja prva ne jer smo u zgradi i neke se stvari trebaju tolerirati.

Uglavnom, roštilj je posebna stvar za koju razumijem da se netko buni. Ali za nadstrešnicu stvarno ne kužim. Onda bih se i ja trebala žaliti jer su susjedi ispred zgrade betonirali zelenu površinu (koja isto valjda nekome pripada) i tamo parkiraju aute, bez da je mene itko išta pitao. Eto, javim ako se susjeda odluči na nekakve korake, iako mislim da zbog nesređenih kvadratura teško išta može.

Btw, nadstrešnica je tek nedavno izgrađena, prije cca dva tjedna, nismo ju koristili ni za što osim za sušenje robe i ispijanje kave. Dakle, nikakvo druženje nije bilo ispod nje. Njoj smeta, ali nije mi odgovorila zašto kad sam ju pitala. Kad ju opet sretnem, ispitat ću vrlo izravno zašto joj smeta.

Zadnje uređivanje tidusy : 03.10.2016. at 22:56.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 00:01   #1587
a zinuo bih od čuda da najednom netko kaže, ajme imate pravo susedi, baš nije u redu to što radim, evo prestat ću sad kad znam da vam smetam

bitno da ti za sebe kažeš da nisi sused iz pakla. a kad ti ljudi, pazi - na forumu, anonimni, sa strane - kažu što radiš krivo, ma nema teorije da čuješ i shvatiš.

kupili ste stančić u zgradi, uređujete ga od proljeća, onak pošteno, do cigle. mijenja se stolarija. ukratko, buke ne fali. ali ajde, to se može istrpiti, adaptacije ipak u nekom trenutku moraju biti gotove. no nakon toga imate "roštilj 5 ili 6 puta, samo kad nešto trebate proslaviti" - to nije tulum, kažeš, znači, samo vas dvoje ste tamo, nema alkohola, nema glasnog razgovora satima, glazbe...

Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Imam dva susjeda koji mi zovu policiju svaki put i deru se da im dim smeta. Policija kad dodje, kaze mi da moram ugasiti rostilj. ... ?
dvama susjedima (ne samo toj jednoj starijoj gospođi) smeta dim, ali ne bi im trebao smetati jer ga nema puno. i onda od tog minijaturnog roštilja, za vas dvoje miran sredovječan par, ostatke pečenog mesa dijelite po zgradi, ali naravno ne tim ljudima koji su se bunili

i sad kad ti ja odgovorim na tvoje pet puta ponovljeno pitanje ZAŠTO im smeta nadstrešnica, ne, ti to ne razumiješ. a jbga, śta reći.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 00:13   #1588
Ljeti je zabranjeno loženje vatre na otvorenom, ali ako imaš kamin i dozvolu tj. oko kamina nema raslinja i imaš dostupnu vodu (pritom ne mislim na vodu u stanu, već špinu i crijevo pored kamina), ne bi ti policija smjela zabraniti roštiljanje. Vjerojatno nemaš, znači da to trebaš sredit i mirna si. Znam iz prakse jer susjed ljeti često roštilja što ljuti sve ostale susjede zato što ne mogu ostavit robu da se suši na balkonu (da ih na poslu ne pitaju gdje su to bili roštiljat), mi imamo sušilicu pa nam to ne smeta, a prozori su u pravilu zatvoreni zbog klime.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 00:55   #1589
Ma rekoh, što se tiče roštilja, ako je to stvarno problem, neću više roštiljati i problem riješen, razumijem da taj (iako mali) dim ljudima smeta, iako i s druge strane mislim da ne pretjerujem, halo - 5-6 puta godišnje imati roštilj, pa to je ništa. Kad susjeda kuha neke paprike, pa onda zelje i sl., pa cijela zgrada zna smrdjeti po nekoliko dana, i kaj sad, neću joj doći reći - dajte prestanite kuhati

Ova žena je rekla da joj smeta nadstrešnica, ništa drugo, ali ne mogu skužiti zašto. Sumnjam da je zbog druženja jer mi i ne pozivamo ekipu k nama, tj.taj vrt je bio potpuno neiskorišten u ovih 5 godina što smo u tom stanu. Sad smo preuredili stan i zadnji je bio taj vrt/dvorište gdje smo stavili nadstrešnicu za sušenje robe i to je to.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:00   #1590
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post

Ova žena je rekla da joj smeta nadstrešnica, ništa drugo, ali ne mogu skužiti zašto. Sumnjam da je zbog druženja jer mi i ne pozivamo ekipu k nama, tj.taj vrt je bio potpuno neiskorišten u ovih 5 godina što smo u tom stanu... .
lolz. ljudi su vam više nego jednom morali zvati policiju. zbog istog razloga. šta ti imaš od ovog poricanja očiglednog?

nemoj mi reći da vam nisu jasno rekli da im smeta to što radite. je li to polučilo efekt? nije. ponovo ste radili isto, i ponovo. nakon nekog vremena svakome dopizdi trpjeti. onda se čovjek bori kako zna i umije. ako ti može naškoditi gnjaveći te oko nadstrešnice, samo ti vraća milo za drago.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:02   #1591
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a zinuo bih od čuda da najednom netko kaže, ajme imate pravo susedi, baš nije u redu to što radim, evo prestat ću sad kad znam da vam smetam

bitno da ti za sebe kažeš da nisi sused iz pakla. a kad ti ljudi, pazi - na forumu, anonimni, sa strane - kažu što radiš krivo, ma nema teorije da čuješ i shvatiš.

kupili ste stančić u zgradi, uređujete ga od proljeća, onak pošteno, do cigle. mijenja se stolarija. ukratko, buke ne fali. ali ajde, to se može istrpiti, adaptacije ipak u nekom trenutku moraju biti gotove. no nakon toga imate "roštilj 5 ili 6 puta, samo kad nešto trebate proslaviti" - to nije tulum, kažeš, znači, samo vas dvoje ste tamo, nema alkohola, nema glasnog razgovora satima, glazbe...



dvama susjedima (ne samo toj jednoj starijoj gospođi) smeta dim, ali ne bi im trebao smetati jer ga nema puno. i onda od tog minijaturnog roštilja, za vas dvoje miran sredovječan par, ostatke pečenog mesa dijelite po zgradi, ali naravno ne tim ljudima koji su se bunili

i sad kad ti ja odgovorim na tvoje pet puta ponovljeno pitanje ZAŠTO im smeta nadstrešnica, ne, ti to ne razumiješ. a jbga, śta reći.
Ja ne znam znaš li čitati s razumijevanjem, ali taj drugi susjed je iz istog tog stana, zato mislim da je njezin muž koji je možda u međuvremenu umro jer sada viđam samo nju. Znaš što znači imati tulum? Kad imaš hrpu ljudi koji su glasni, čuje se glazba i briga ih za ostale. Mi to nemamo. Mi napravimo roštilj koji je gotov u roku sat vremena, pojedemo to, popričamo i to je to. Nema dreke, nema galame - zato mislim da nikome ne smetamo i nitko se nikad nije bunio na ikakvu buku kad smo u vrtu. Više ja njih čujem sve kada piju i razgovaraju na balkonima. Ok, za dim sam rekla da kužim i da je to legitiman prigovor, rekoh to nekoliko puta. Zato se pitam znaš li čitati, bez uvrede
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:12   #1592
bez uvrede tebi, ali prilično sam siguran da je realnost malo drugačija nego što je ti ovdje opisuješ, plus što je i u tvojim očima i ušima zapravo drugačija nego što je realnost kakvu je vidi tvoja susjeda.

gle. postavila si toliko puta isto pitanje, ZAŠTO? da sam ti pokušao pojasniti kako ljudi reagiraju. ako ti to baš nikako ne možeš razumjeti, ok. možda si ti u stvari kćer nekadašnje ljubavnice njenog pokojnog supruga pa te mrzi. ko zna.

a da probam za ozbiljno. starija žena živi ravno iznad tebe, a ti nemaš pojma je li joj umro muž ili ne. kako bi bilo da pokušaš naći mrvicu suosjećanja i razriješiš to pitanje ZAŠTO na ljudski način, osobnim kontaktom.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:14   #1593
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
lolz. ljudi su vam više nego jednom morali zvati policiju. zbog istog razloga. šta ti imaš od ovog poricanja očiglednog?
Ne, ne, uvijek i samo zbog roštilja, nikad zbog buke. Dvaput je policija došla, prvi put rekla da ugasimo, drugi put su došli na uvid i utvrdili da nema povrede nikakvih zakona jer je tad roštilj već bio ugašen, mi smo vani jeli i pričali, to je to. Ali rekli su nam da ih zovu često zbog roštilja pa da pripazimo s roštiljanjem. Kasnije nisu dolazili više, ali susjed mi je uvijek prijetio pa sam rekla da ću ja njega prijaviti za maltretiranje. Poslije ga više nisam vidjela. Sad iz istog stana prijeti ta susjeda, sad zbog nadstrešnice. Kao što sam već napisala drugdje, ti susjedi su zvali policiju kada je drugi susjed pilio drva, mislim, wtf.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:29   #1594
Dajte ljudi pa o čem vi pričate, na Folki svi roštiljaju u tim vrtovima, ak se ne varam jedan ima i cjeli kamin pa cijela ulica bude u dimu Kaj su svi neke plačipicice pa im smeta to malo dima, daj me nemoj.

A nadstrešnica - da, tu si trebala 100 postotnu suglasnost ak se ne varam, predstavnik ti je za k...ako ti je reko da ne trebaš potpise, itekako trebaš. Moj savjet ti je odi se lijepo ulizivat susjedi da ti ne stvara probleme iako znam da ljudi imaju nadstrešnice u donjim stanovima baš zbog ptičurina koje zaseru sve a i da ih ovi s gornjih katova ne gledaju dok uživaju u blagodatima vrta. Susjeda je možd ljubomorna, ne znam kaj bi ju smetala nadstrešnica.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 22:02   #1595
Ne smeta njoj nadstresnica, njoj smeta rostiljanje. S obzirom da je vise puta probala s policijom i prijetnjama i to nije dalo ucinka, ona sada hoce napakostiti vama na neki nacin i eto joj idealne prilike - nadstresnica.
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 01:08   #1596
Sto se rostiljanja tice problem rijesis za 690kn u bauhausu, kopija LotusGrilla, njihova marka. Danas isprobano na balkonu, nula dima.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:41   #1597
Uznemiravanje, kućni red i susjedi

U stanu iznad naseg, je buka doslovno po cijeli dan, skakanje djece(prije da su divljaci)udaranje, trcanje, stvari se vuku... doslovno je tako svaki dan, pocinje u 6 ujutro i traje do kasni u noc.



Sto ciniti, molim vas za pomoc?
Isplati li se raditi neka izolacija?
josip122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:49   #1598
Quote:
josip122 kaže: Pogledaj post
U stanu iznad naseg, je buka doslovno po cijeli dan, skakanje djece(prije da su divljaci)udaranje, trcanje, stvari se vuku... doslovno je tako svaki dan, pocinje u 6 ujutro i traje do kasni u noc.

Sto ciniti, molim vas za pomoc?
Isplati li se raditi neka izolacija?
Probaj pričati s susjedom, objasniti mu da život u zajednici nosi neke obveze. Nije to plač djeteta da ga teško može kontrolirati (ako bebi izlaze zubi i sl.). Mi smo svojoj objasnili da će doći zločesta teta koja živi stan ispod i odvesti je ako bude lupala.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 20:49   #1599
Quote:
pinj kaže: Pogledaj post
A što napraviti kad je u susjednoj kući invalid, koji je biljka nažalost u glavi.
Ali odrasli čovjek po godinama i glasu.
Pušta stravične neartikulirane zvukove kao u horor filmu ili zološkom vrtu.

Čuje se jedno 3 kuće dalje, to treba doživit da se povjeruje.

Delikatna situcija, i žao mi je roditelja, ali zar drugi ljudi nemaju pravo na život u miru?

Kome se obratiti da te odmah ne popljuju da si đubre od čovjeka?
a što bi oni po tebi, mogli učiniti? al zbilja? čovjek je bolestan. dati mu ljekove? znam da je koma ali ništa oni tu ne mogu.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 23:34   #1600
U stanu iznad mojeg živi stariji čovjek, pijandura i agresivac. Već dugo vremena ga trpimo, ma što je najbolje trpi ga nekoliko stanara no nitko ne poduzima ništa zbog njegove reputacije i straha. Ta osoba je okrenula dan za noć, tako da je po danu više-manje mir ali zato navečer iza 22 h kreće zabava. Lupanje, struganje, deranje, razni neobjašnjivi zvukovi itd. Navodno je svojevremeno bio majstor, pa je sad odlučio svoje vještine prakticirat po tuđim glavama u komad noći. A s vremenom postaje sve gore.
Vidim po prethodnim odgovorima da se tu baš nešto i ne može osim pozvati policiju da ga upozori i nakon toga opet ništa. U prijevodu jeb'te se i durajte. I šta na kraju, zvat policiju ili ne?
Shebica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.