Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2013., 00:22   #61
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
A cuj, da je dobar, nije
A i B mogu oploditi JS. S tim da treba uzeti u obzir da ih je 60% morfoloski neispravno (pataloski oblici).
Molim da me isprave strucniji, ja o tome znam osnovno.

Ako se ne varam, forumasica lajki je imala slican scenarij kao ti. Dr. Lucinger joj je rekao da ako je vec uspjela ostat trudna da nije problem u spermicima. Na kraju mislim da je kod nje bio problem stitnjaca. Jesi ti kontrolirala hormone stitnjace?
Jesam, ja sam kompletnu obradu napravila, tsh mi je bio malo veći ali unutar ref.vrijednosti pa sam išla na ultrazvuk kod dobre doktorice, štitnjača je u super stanju.

eh...
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 00:34   #62
Oligo inace znaci smanjen broj, astheno je losa pokretljivost a tera losa morfologija.
Te 3 kratice mogu varirati - prve dvije cesce u odnosu na trecu.

Naruci dragog na urolosko androlosku obradu pa se mozda i otkrije neki problem koji se moze tretirati.
Proguglaj i malo opcije vitamina te stvari koje utjecu - zivotne navike i sl.

Spermio varira u svakom slucaju.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:15   #63
Molim vas ako mi netko može odgovoriti na pitanja i reći nešto o ovom nalazu (link na pitanje na drugoj temi):
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...0&postcount=68
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 08:51   #64
Da vas najprije lijepo pozdravim...
I naravno imam pitanje i molim savjete...
26.06. je mm radio spermio i nalaz je bio normozoospermia uz izrazitu agregaciju i aglutinaciju. U pol. Podobnik.
Prekjucer smo dosli na red u Petrovoj i nalaz je oligoasthenoteratozoospermia.. (ak sam dobro napisala) nema ni agregacije ni aglutinacije...
Kako je moguce da se u tako kratkom vremenu nalaz toliko pogorsao.
On je bio bolestan kurio preko 40 i pio antibiotike..uz to je i dijabeticar...
Moj ginekolog kaze da vjeruje vise nalazu uz Petrovu i da to nije vise za aih vec ivf...
Sto mi mozemo napraviti?
Sad sam sva zbunjena. Ne znam odakle poceti.
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 11:25   #65
Žao mi je zbog spermia. Da, takav nalaz je za ivf na žalost

Inače i ja nekim nalazima ne vjerujem previše. Mi smo jedan nalaz radili kod jednog privatnika, ispalo je sve divno, nešto prije obrade lošije, nakon obrade skoro pa normalan nalaz.
A sva tri nalaza napravljena drugdje nam uvijek bila oligoasthenospermia. Tako da

Temeperatura (pogotovo tako visoka) i antibiotici mogu utjecati na spermio, kad je to bilo?

Znam da je šok, ali zbog ovih svih okolnosti pričekajte još 3 mjeseca pa ponovite spermio. Ili opet u Petrovoj, ili recimo u ZG ja preporučam Betaplus od privatnika. Nemojte prije 3 mj jer toliko treba spermijima da se u potpunosti obnove.
Možeš mu davati neke vitamine, sjemenke, pripravke, ali nama ništa nije pomoglo. Nekima pomogne, nekima ne, nekima i bez ičeg dođe poboljšanje, to je sve jako individualno

I mislim da je u međuvremenu napravite plan što i kako planirate dalje - jeste li spremni za ivf, kada, ili ćete još pokušavati prirodno...razna pitanja dođu u glavu i treba sve smireno isplanirati

Mi smo recimo odmah nakon prvog lošeg spermia rekli: ok imamo ljeto, na jesen ponavljamo spermio, ako je isti, odmah idemo na konzultacije. Meni ivf nije bio problem, jer sam znala koliko želim tu bebu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 12:42   #66
Ja isto vise vjerujem nalazu iz petrove i to zato jer se drzi WHO normi i smjernica i rade potpuni nalaz.
To nekad ne rade ni neki od bolnickih centara a kamoli svi privatnici.
Za Podobnika uistinu ne znam kako radi ali vjerovala bi nalazu petrove.

Od privatnika mozete jos u Beta Plus, Lucingeru.

Spermio varira - tek nekoliko nalaza u razmaku od 3 mj. daje pravu sliku stanja. Dijelom se da popraviti promjenom zivotnih navika, vitaminima i sl. iako nekad ni to znacajno ne pomogne.
Mi smo imali siroku paletu raznih nalaza ali morfologija nam je npr. uvijek bila losa i to je u pravilu tesko popravljivo a kolicina i brzina zbilja ovise.

Mozda je i to sto ti je muz bio bolestan imalo utjecaja jer to jesu stvari koje nacelno utjecu -no tesko je reci i najbolje ponoviti nalaz kroz cca 3 mj.

I glavu gore - nije ivf bauk. Smirite glave i krenite za pocetak mpo ginu na konzultacije.
To ce biti smjernica za dalje.
Opcije su vam ici privat ili ici u neku od bolnica - prosurfaj malo koji doktori gdje i kako rade.
I unapred da kazem - konzultacije nisu obaveza da bas tamo morate ista napraviti a kamoli u postupak - cisto u slucaju da ti neki doktor ne sjedne jer i to je bitna stvar.

Ajde, glavu gore i malo po malo iskoristiti ljeto za skupljanje info a onda na jesen hrabro u pobjede.
Kad prođe pocetni sok sve se lakse gura
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 08:31   #67
Cure...hvala na odgovorima.

Bolest ga je uhvatila taman par dana nakon prvog spermio... al zar je moguce da toliko jako pogorsa nalaz?
Zvucat ce glupo...al kad smo dobili "normalan" nalaz nekako nisam vjerovala...
Kad smo ponovili drugi... na dan kad smo trebali podici nalaz... samo sam u sebi ponavljala oligoasthenoterato.... i takav smo nalaz i dobili...
Na prvom je imao 49 % brzo pokretnih, a sada samo 2 %.
Nepokretnih je imao 17%. Sada je to 82%...

Jel mozemo odmah kroz mjesec dana (kad ja obavim propuhivanje) kod mpo ginekologa, ili moramo cekat jos jedan spermiogram?

Meni mpo nije bauk.. ako je to ono potrebno sto mi treba za bebu tada ce to biti. Nekako.. u sebi... vec se duze vremena pripremam na to.
Sada jesam pomalo uzdrmana, al o.k.
Mm je potpuno drugaciji..
Smiren, racionalan i optimistican... i to mi je super...

Cure...puno hvala na odgovorima.
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 10:49   #68
Samo se vi narucite mpovcu.
Iako da se ne iznenadis - onii uglavnom zaobilaze muski spermio ivfom. Drugim rijecima vecina njih nece se baviti pokusajima da poprave spermio.
Mozes odvesti muza na androlosko urolosku obradu - to bi zapravo prvo trebalo. Da se vidi da li postoji ko konkretan uzrok losem nalazu, moze biti neka bakterija i sl.
Na Vuk Vrhovcu se moze obaviti androlog jedino mislim da se ceka malo duze.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 11:04   #69
MM je bio kod urologa samo da se vidi da li ima varikokelu. Nije imao, nije bilo bakterija tako da smo tu stali s njegovim "liječenjem"

Samo mi je mpo dr rekla da neka prije postupaka i u svom tom razdoblju pije antioksidanse (pio je Bioastin) da malo pomognu, iako nama ne mogu skroz popraviti spermiogram

Mi smo isto kod mpo išli samo s jednim spermiogramom. No kako se sve to odužilo (kao što često bude ) imamo ih sad 3-4, i svi su OA.
Iako, ako ćeš ići na čisti ivf/icsi, zapravo te možda mpo dr neće ni slati na hsg (tj.propuhivanje), jer je kod ivf-a to nepotrebno (embriji idu direkt u maternicu, ne trebaju biti prohodni jajnici). To se radi obvezno prije ciljanih ili prije inseminacije

Znam kako je, ja sam isto 2-3 dana plakala kad sam vidjela nalaz, mužu nije bilo svejedno. Ali brzo smo se sabrali i krenuli dalje
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 11:45   #70
Cure jos jednom puno hvala...
Strah me da ce se sve oduziti ili da cemo ispucat sve pokusaje preko hzzo-a, a da bebe nece biti...
Za privatnika bi sada imali mozda za dva-tri pokusaja tako da nebi odmah kod njih..
Za mpo-ovca mi treba od gina uputnica ili dr opce prakse?
Kupit cemo i daj Bioastin... odmoc valjda ne moze...
Ono sto mene zapravo najvise muci je pitanje zar je stvarno moguce da se u tako kratkom vremenu toliko pogorsa nalaz?
I da li je moguce da je netko zabrljo s nalazom? I cim sa ja donjela od Podobnika nalaz moj mi je ginekolog rekao da ce on radije pricekat ovaj iz Petrove...
Oprostite kaj gnjavim.
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 11:52   #71
Ne znam da li bolest par dana prije može tako pogoršati. Možda je općenito bio lošiji, ali tipa 25% pokretnih, zbog bolesti postalo 2%. Zapravo mislim da nema pravila

Spermio varira. Znam curu koja je išla na postupka, jednom imali 1% pokretnih, za par ciklusa bio normalan nalaz. Što utječe, mislim da se još ne zna točno

Svo to razmišljanje ti je normalno, mislim da smo sve to prošle. Za sve se hvataš. Ali budući da imate tako veliku razliku nalaza, definitivno ponovite za 3mj

A opet, tko zna kojom je metodom rađen spermio kod Podobnika. Jako mi čudno da je bila tamo ta aglutinacija, nikad nisam čula da je netko imao s time problema Zapravo nakon svega što znam, nekako mi je Podobnik zadnji kojem bih išla uz bilo što vezano uz mpo

Za mpo ti treba uputnica od ginekologa.
A što se tiče broja postupaka, sve je to lutrija na žalost. Nekima uspije od prve, nekima od pete, nekima od petnaeste Na žalost nema garancije.
Evo recimo nama uspio 4.transfer, godina dana od prvog postupka. Sve smo išli privatno jer ja nisam imala živaca za bolnice (a mogli smo si to priuštiti)
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 12:17   #72
Mi smo imali nalaze za uloviti se za glavu pa onda pred jedan postupak gotovo normo - ono to jako varira.
Iako kazem ja se oslanjam na petrovu jer ipak su referentni centar i znam da rade po smjernicama who-a.

I slazem se za Podobnika - roditi tamo odmah al mpo zasad jos uvijek ne
Iako ne znam koliko se sam spermio moze fulati, mislim da biolog ipak nije toliko fulao.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 10:13   #73
E da... morfologija nam je sa 58 % pala na 2%...
Lena_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:11   #74
Spermiji se proizvode samo na određenoj temperaturi i to je neki raspon od 1-2°C. Meni su jaja konstantno vrela, a spermiogram loš.
Tako da sam odlučio sasjeći problem na način da više ne nosim gaće, pogotovo kod kuće. Neki preporučuju tuširanje jaja hladnom vodom par puta dnevno, što bi u konačnici trebalo stvoriti dovoljan vremenski raspon da se jaja aktiviraju i proizvedu nešto konkretno.

Naravno, trebalo bi se držati toga svaki dan minimalno 3 mjeseca.
Uz to pijem Fertilup već drugi mjesec. Na spermiograme više neidem, bio sam na 2 u rasponu 6 mjeseci, u jedno je bila morfologija odlična, u drugom katastrofa od nekih 1% i hrpa leukocita u spermi. U međuvremenu sam imao gripu.

Tako da su općenito fizičko zdravlje i temperatura jaja vjerojatno najvažniji parametri za postići normozoospermiju. Ako poklekneš gripi ode spgram u šturac za slijedeća tri mjeseca.

Od fertilupa sam primjetio povećanje mišićne mase i dlakavost, povećanje volumena sperme barem za 40%... Možda potiče dobru sintezu testotsterona.

Zadnje uređivanje Dajjal : 13.08.2013. at 14:34.
Dajjal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 13:33   #75
Cure molim pomoć, evo nalaza i dijagnoza oligozoospermia i asthenozoospermia
volumen.2.50
koncentracija 1.60M/mL 4.01M/uzorak
brzo progresivni 3.6%
srednje progresivni 12.7%
pokretni u mjestu 27.27%
nepokretni 56.36%

Može li doći do prirodne trudnoće po vašem mišljenju il da idemo odmah kod MPO doktora?? Kod ginića sam tek za 7 dana, a nestrpljiva do bola..
P.s. MM i ja oboje preko 30

Zadnje uređivanje perlica55 : 18.09.2013. at 13:44.
perlica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 14:14   #76
Ja bih ti odmah savjetovala mpo doktora. Naime, imate jako malo spermija sve skupa, a od tih malo, jako su malo i pokretni

Mislim, čudo se uvijek može dogoditi, nikad se ne zna. Ali ako kažeš da ste oboje preko 30, ako biste htjeli što prije, onda pravac doktoru...

Držte se
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 14:35   #77
Hvala puno na odgovoru!!
Čekam pregled kod ginića, pa budemo napravili sve daljnje pretrage...
Al ne odustajemo ni od prirodnog pokušaja!!
perlica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 14:44   #78
Pa od toga nikada ne treba odustati Mislim, i spermiogram se mijenja. Možete ga probati ponoviti za barem 3 mj (toliko treba spermićima da se do kraja razviju). Mislim da i doktori daju finalnu dijagnozu muškarcu tek kad nekoliko spermiograma pokaže istu stvar
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:50   #79
Quote:
megizg kaže: Pogledaj post
Bok svima, ja sam nova....
mi imamo:
- morfologiju 2% !!!!
-vitalnost 47
- A+B=33%
-dijagnoza= TERATOZOSPERMIJA
MM je radio spermiogram samo jednom! Baš me hvata panika. Ne pazimo se godinu dana, i ništa! Ginekolog me je poslao VADITI HORMONE!!!

Nalaz MM je grozno loš. Baš se bojim!

Što vi mislite?
....imamo opet loš spermiogram - asthenozoospermia (slabo pokretni) ...
....moji nalazi hormona su ok, jedan jajovod nemam, drugi je prohodan, jajnici ok....

...promjenili smo bolnicu, iz VV u Petrovu kod prof. Š. - u 2 mj. smo naručeni za IVF/ISCI ( vjerojatniji je ISCI zbog lošeg spermiograma)

....ima li tko sličnu situaciju kao mi, a s više iskustva da podjeli samnom/sa nama svima?
megizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 11:01   #80
Cure i ja bih trebala pomoć oko nalaza!
Količina 3,5ml
ph 8,5
broj spermija 37 mil u ml
broj spermija u ejakulatu 129,5 mil, 43% vitalnih, 37% pokretnih, 6% progresivno pokretnih

Patološki oblici
glave 39%
vrata 14%
repa 0%
crna bucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.