Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2006., 10:27   #61
Quote:
wannabenot kaže:

"nabavite spermu savršenog muškarca i imajte savršeno dijete.
jer vi to zaslužujete"

To se valjda događa u istospolnim zajednicama, prvenstveno lezbijskim, gdje žene mogu odlučiti potražiti što kvalitetniji genski materijal za realizaciju svog potomstva.
Pa meni to nije ništa posebno neobično. U životinjskom svijetu to je pravilo. Ženka traži najjačeg i najdominantnijeg mužjaka kako bi svojim potomcima omogućila veće šanse za preživljavanje. Dominantni mužjaci pak sređuju slabije kako bi omogućili daljnje prenošenje svojih gena. Zakon prirode. I mi spadamo u prirodu, imamo iste nagone.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:33   #62
Quote:
arna kaže:
To se valjda događa u istospolnim zajednicama, prvenstveno lezbijskim, gdje žene mogu odlučiti potražiti što kvalitetniji genski materijal za realizaciju svog potomstva.
Pa meni to nije ništa posebno neobično. U životinjskom svijetu to je pravilo. Ženka traži najjačeg i najdominantnijeg mužjaka kako bi svojim potomcima omogućila veće šanse za preživljavanje. Dominantni mužjaci pak sređuju slabije kako bi omogućili daljnje prenošenje svojih gena. Zakon prirode. I mi spadamo u prirodu, imamo iste nagone.
ajme, ja mislim da se ljudi ipak razlikuju od životinja po tome što na drugi način biraju svog životnog partnera i oca svoje djece.
što se homoparova tiče ako ionako ne mogu imat zajedničku djecu zar ne bi bilo pametnije da jednostavno usvoje dijete kojem obitelj treba nego da bude plod iz epruvete?
đast maj hambl opinjn
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:48   #63
Quote:
wannabenot kaže:
ajme, ja mislim da se ljudi ipak radzlikuju od životinja po tome što na drugi način biraju svog životnog partnera i oca svoje djece.
što se homoparova tiče ako ionako ne mogu imat zajedničku djecu zar ne bi bilo pametnije da jednostavno usvoje dijete kojem obitelj treba nego da bude plod iz epruvete?
đast maj hambl opinjn

Ne znam kako je drugdje, ali kod nas je postupak usvajanja dosta kompliciran. Barem tako kažu. Znam samo jedne ljude koji su usvajali djecu, ali nikada nismo govorili o toj temi.
Teško je o tome raspravljati, radi se o živim bićima, ali zato ljudi imaju pravo izbora i odlučuju kako im najbolje odgovara.
Znam samo da ja ne bih usvajala dijete. Doduše, tako mislim jer imam svoje. Tko zna kako bih razmišljala da su okolnosti bile drugačije.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:51   #64
Quote:
arna kaže:
Znam samo da ja ne bih usvajala dijete. Doduše, tako mislim jer imam svoje. Tko zna kako bih razmišljala da su okolnosti bile drugačije.
ja bi. bez beda. u nedostatku adekvatnog životnog partnera rado ću usvojiti jedno umjesto da prođem proces rađanja da bi imala svoje dijete s nekim za koga me boli kurac
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:48   #65
Quote:
wannabenot kaže:
ja bi. bez beda. u nedostatku adekvatnog životnog partnera rado ću usvojiti jedno umjesto da prođem proces rađanja da bi imala svoje dijete s nekim za koga me boli kurac
pa da, kakve epruvete, ljudi je itak previše, mogla bi sad do sutra kenjat o tome, ali teški egoizam je to
bonnie2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 12:22   #66
Quote:
bonnie2006 kaže:
pa da, kakve epruvete, ljudi je itak previše, mogla bi sad do sutra kenjat o tome, ali teški egoizam je to
upravo tako. jedino opravdanje za još ljudi na ovoj planeti je ljubav između njihovih kreatora koja onda urodi plodom. ako ljubav postoji a ne daje ploda zašto ne učiniti sretnim neko dijete koje već u startu u tome nije imalo sreće? jebo epruvete i kvalitetne potomke
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:44   #67
Quote:
Moderne žene ne trebaju muškarce.

Zapravo trebaju, samo zbog čina oplodnje. Može i donacijom genetskom materijala.


Jedna pjevačica svjetskog glasa traži muškarca. Ona ima sve zdravlje, novac, slavu.
Sada želi postati majka. No, na tržistu ima malo rasnih mužjaka
koje bi zadovoljilo njene prohtjeve.

A što sad ljubav ima s tim???

Osuđujete li ovakve postupke???
" Ništa im ne dugujem " - rekla bi ljubav na ovu otvorenu temu.
 
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 13:03   #68
Quote:
bonnie2006 kaže:
pa da, kakve epruvete, ljudi je itak previše, mogla bi sad do sutra kenjat o tome, ali teški egoizam je to

a u egoizmu je loše to što...(popuni sam/a)
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:25   #69
Quote:
Sandra October kaže:
Sve više je bitan onaj JA...žene u brakove ulaze sve starije, znači izgrađenih stavova i karaktera, ponešto i hirova kojih se ne žele odreći....što je tu tako loše?
Čini se da svatko za sebe definira 'što je u nečemu loše' - tako da ti je pitanje izlišno. Ako tebi to nije loše, onda ti nije loše - onda ti ne bi trebala ni nečija potvrda da to nije loše. Jer, čak i da se netko složi, to je opet njegov/njen vlastiti stav o tome, a ne nekakva univerzalna istina. Dakle, ako ti je stalo do potvrde nekog drugog pojedinca, time u nekoj mjeri obezvrjeđuješ upravo taj JA za kojeg kažeš da je sve više bitan.

Ako si zaista nezavisan, onda ti ne treba tuđe odobravanje. Ako tvrdiš da si nezavisan, a ipak žudiš za odobravanjem, onda si na ego tripu. Postavlja se pitanje što ljudi zaista žele. Današnji trend isticanja svog JA, sebičnosti, egoizma i tobožnje nezavisnosti, čini mi se da u konačnici vodi totalnom solipsizmu, gdje će svatko za sebe formirati svoj osobni svemir u nekakvoj virtualnoj stvarnosti, svemir koji će se i doslovno okretati oko njega.

Tj. to bi tako bilo kad bi JA doista bio tako bitan. No, budući da se tu uglavnom radi o ego tripu i raznim glumatanjima, pokušajima da se bude nešto drugo a ne ono što zaista jesi, i to upravo zbog tih drugih ljudi koji tobože nisu bitni u usporedbi s vlastitim JA, situacija ipak nije baš tako loša. Ljudi su još uvijek više jadna, mala, krhka bićenca, nego moćni, sebični, samodostatni i samosvjesni polubogovi kakvi bi htjeli biti ili kakvima sebe zamišljaju u snovima o vlastitoj budućnosti.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 14:57   #70
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Moderne žene ne trebaju muškarce.Zapravo trebaju, samo zbog čina oplodnje. Može i donacijom genetskom materijala.Jedna pjevačica svjetskog glasa traži muškarca. Ona ima sve zdravlje, novac, slavu. Sada želi postati majka. No, na tržistu ima malo rasnih mužjaka koje bi zadovoljilo njene prohtjeve.Osuđujete li ovakve postupke???
A mozda je lezba. A mozda potencijalni oko nje imaju slabe corke pa nis od djeteta. Mozda je to u trendu... mozda zeli blizance...
Ne znam bas dal moderne zene mogu bez muskarca. Ako i probaju biti bez ..opet im je cilj sresti ...hmmm...muskarca. Doduse idealnog Stepfordskog supruga.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 01:02   #71
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Moderne žene ne trebaju muškarce.

Zapravo trebaju, samo zbog čina oplodnje. Može i donacijom genetskom materijala.


Jedna pjevačica svjetskog glasa traži muškarca. Ona ima sve zdravlje, novac, slavu.
Sada želi postati majka. No, na tržistu ima malo rasnih mužjaka
koje bi zadovoljilo njene prohtjeve.

A što sad ljubav ima s tim???

Osuđujete li ovakve postupke???


Ne zašto žena ne bi imala muškarca za zabavu. Pa to je universal!
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:25   #72
Quote:
alberta einstein kaže: Pogledaj post
svasta.. nasmijah se.......stvarno a gdje je tu ljubav?
To se onda naziva: "serijalna monogamija"

Uvijek zivis monogamno i volis onoga s kim zivis.
Kad prekines s jednim/jednom zivis monogamno s nekim drugim/drugom.

Neki francuski naucnik je dokazao, da se "ljubav" gubi nakon 3-4 godine (vrijeme koje je potrebno za primarno odrastanje djeteta). To sto ljudi nakon toga tvrde da se vole je samo stvar navike ili strah od "biti sam/napusten/ismijan u drustvu" i nema blage veze s ljubavlju.
Nakon 3-4 godine je svaka jedinka sposobna za novu ljubav i novo dijete.
Mehanizmi evolucije, sta ces!!!
Tu mi je Jared Diamond interesantan sa svojim teorijama.

Apropos "Lebensabschnittsgefährte/In":
Interesantno kako u njemackom slozis novu rijec, nicht wahr.
Sastavis imenice i glagole jednu iza druge i voila
__________________
I dok san se skita, bena jedna luda,
Lipe cure pokupili, mangupi bez truda!
LogicalStandBy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 16:29   #73
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
muskarci su prvo jako slatki. zivot bi bez njih bio bas dosadan.
...osobito bez onih,koji ženama izbijaju zubiće,lome koščice i čine sve ostale slične zahvate....
bez njih se stvarno nemože!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 16:47   #74
Nema to veze ni s muskarcima ni zenama - to je osobna stvar svakog pojedinca.

A da ce toga sve vise biti u budnucnosti - oce
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:35   #75
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
...osobito bez onih,koji ženama izbijaju zubiće,lome koščice i čine sve ostale slične zahvate....
bez njih se stvarno nemože!
Pa čuj, takve treba izbjegavati, a ne kad ženska misli da će baš ona uspjeti od njega načiniti micu-macu. Poslije se čak ne sjeti ni pitati gdje je fulala!
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 20:06   #76
Nema vise tih pravih podjela,
balans se narusio,
sad zena je cak u mnogo poslova kvalitetnija
svojim "zenskim" odlikama
od muskarca.
Zene se ne dokazuju.
Agresivnost,snaga je izgubila znacaj.
Ne treba muskarac da bi stitio zenu.
Sad jedinka ispunjava sve uvijete
da bi se brinula o sebi tj. vodila zivot.
Tako da i ljubav vise nije potrebna.
__________________
More krade plavu boju
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 20:51   #77
Quote:
Doloromos kaže: Pogledaj post
Nema vise tih pravih podjela,
balans se narusio,
sad zena je cak u mnogo poslova kvalitetnija
ne bih baš upotrijebio tako snažnu riječ...
možda je bolje reći - drugačija.
a žene to u svakom slučaju jesu. po svom pristupu poslu i sličnim stvarima.
ne nužno kvalitetnije.
dapače, u mnogim zanimanjima bi se moglo reć da su upravo suprotno. ali nećemo cjepidlačit.

Quote:
Doloromos kaže: Pogledaj post
Zene se ne dokazuju.
akhem, akhem...
da bar.

Quote:
Doloromos kaže: Pogledaj post
Agresivnost,snaga je izgubila znacaj.
Ne treba muskarac da bi stitio zenu.
ne bih se složio s ovim.
žene i dalje vole bit zaštićene. to što su muški danas malo slabunjavi jer ih više odgajaju mamice neg tatice (kao Talijani), to je druga stvar.
i to što im zaštita ne treba (sam ju jako vole) je također druga stvar.

Quote:
Doloromos kaže: Pogledaj post
Sad jedinka ispunjava sve uvijete
da bi se brinula o sebi tj. vodila zivot.
da bi se brinula sama o sebi, naravno, ali da bi bila sretna, ne baš.
za to joj treba netko (ne nužno muškarac, ne nužno ljubavnik)

svakom treba netko (ne nužno muškarac, ne nužno ljubavnik )
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 11:49   #78
[QUOTE=Krvni


da bi se brinula sama o sebi, naravno, ali da bi bila sretna, ne baš.
za to joj treba netko (ne nužno muškarac, ne nužno ljubavnik)

svakom treba netko (ne nužno muškarac, ne nužno ljubavnik [/QUOTE]

a što im onda po tvom mišljenju treba?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 11:58   #79
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
a što im onda po tvom mišljenju treba?
ne znam. svatko sam sebi određuje i nalazi što mu treba. nema univerzalnih pravila i rješenja.

ona Silvija neka što je gurnila glavu u pećnicu kaže da svakoj ženi treba fašist.
odnosno da ga obožava.

ili tako nekako.

__________________
Saće bit bamba ramba.

Zadnje uređivanje Krvnik : 20.01.2007. at 12:42.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 12:01   #80
"Zene se ne dokazuju."

akhem, akhem...
da bar.


Kao prvo ne volim stavljat ljude u podjelu ; musko,zensko da to znaci
kako su muski pametniji od zena ili obrnuto,ali neke stvari su ocite.
Svi cemo se bunit izjavama (cinjenicama) dok nije u korist naseg roda,
makar sad sta je egzaktno sta je cinjenica...necemo filozofirat ; )
Dobro zaboravio sam na zensku zavist pa ogovaraju jedna drugu iza
leda,....ali to je normalno u zenskom drustvu.
Dokazuju se,ali ne da koriste dominaciju.

Sta nije razvoj tehnologije i novi nacin zivota utijecao na rad muskaraca.
Ne treba vise sila,vise treba komunikativnost,neke rutinske poslove,pedantne,
slaganje papira,uplatnica

Zasto zene mogu sjedit po pet sati na kavama??...i tako u nedogled!
Njima treba zastitnik,ali kakva je to zastita? Da je samo pokraj nje ili?

Za ljubav trebaju neki uvijeti da se ispuni,ne desava se ona kao neko cudo.
sve ima uzroke.

"I kakav bi taj zastitinik trebao izgledat u zenskim ocima ; )"
__________________
More krade plavu boju
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.