Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 11:25   #2021
Mybabyborn je na prethodnoj stranici stavila ona 2 popisa i stvarno su dobri, ne treba vuci torbu za sljedeca tri dana u radjanou, nego tamo samo ono osvnovno, a kasnije vam u sobu donesu torbu sa ostalim stvarima.

Za one koji jos nisu bili u Petrovoj, nema bas puno mjesta ni za presvuci se ni za drzati te stvari u predradjaoni, pa sto osnovnije - to bolje.
anamorci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:30   #2022
kako oni znaju čija je koja torba ?

mislim, dal moram ko ono za avion napisati ime prezime i adresu?
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:55   #2023
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
kako oni znaju čija je koja torba ?

mislim, dal moram ko ono za avion napisati ime prezime i adresu?
Mene je muž dovezao u Petrovu i ostavio je "veliku" torbu u autu, i kad su me nakon poroda prebacili u sobu, onda mi ju je donio iz auta. Bilo je već navečer, zamolila sam sestru da ga pusti do sobe samo da mi ostavi torbu.
anamorci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:03   #2024
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
kako oni znaju čija je koja torba ?

mislim, dal moram ko ono za avion napisati ime prezime i adresu?
Ja sam imala napisano, al mislim da ti to sestre jedna drugoj prenesu. Kad sam bila na intenzivnoj nakon carskog, došla jedna sestra i veli ovoj našoj ovo su stvari od xy i za par sati ta xy dođe u sobu (znači stvari ju već čekaju).
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 11:58   #2025
ne znam-i meni i drugim curama koje su došle poslije mene (a bila sam tamo 8 dana) su dovozili torbe zajedno,stave ih negdje dolje na kolica i dopeljaju zajedno s vama...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:03   #2026
Curke, kako je u Petrovoj u rodilištu? Kada dođeš i kada se legneš na onaj stol za rađanje, jel se smiješ ustajati, okretati na bok, ići na wc i sl. ili moraš stalno ležati na leđima (ili u koji god te već oni položaj postave)? Kako to funkcionira?
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:50   #2027
Quote:
nikmi kaže: Pogledaj post
Curke, kako je u Petrovoj u rodilištu? Kada dođeš i kada se legneš na onaj stol za rađanje, jel se smiješ ustajati, okretati na bok, ići na wc i sl. ili moraš stalno ležati na leđima (ili u koji god te već oni položaj postave)? Kako to funkcionira?
ja sam bila spojena na ctg i kad sam tek došla malo sam šetkala kod kreveta (mogla sam svega 3 koraka napraviti jer je bila kratka žica) ali kad sam legla nisu mi više dali da ustanem (htjela sam na wc) bez obzira što sam imala skoro nikakve trudove,sestra je pitala doktoricu i ova je rekla ne .okrećeš se i namještaš kako hoćeš-jedino su mene forsali zadnja 3 sata kad je mali zapeo da ležim na desnom boku kako bi se dijete pomaklo (ne pitaj me za detalje,bila sam u bunilu i taj dio mi je u magli)
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:54   #2028
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
ja sam bila spojena na ctg i kad sam tek došla malo sam šetkala kod kreveta (mogla sam svega 3 koraka napraviti jer je bila kratka žica) ali kad sam legla nisu mi više dali da ustanem (htjela sam na wc) bez obzira što sam imala skoro nikakve trudove,sestra je pitala doktoricu i ova je rekla ne )
i kaj si trpila onda? ili?
bella24zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:01   #2029
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
i kaj si trpila onda? ili?
ne trpiš, nego ti donesu patku
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:03   #2030
da donesu ti onu glupu patku...totalna katastrofa...prvo sam probala na ležećki pa nisam mogla pa sam zamolila sestru da mi pomogne da se posjednem i tak mi je uspjelo...a pod epiduralnom nisam uopće mogla piškiti (nit sam osjetila da mi je pun mjehur) pa su mi morali staviti kateter
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:04   #2031
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ne trpiš, nego ti donesu patku
umjesto da te puste na wc
bella24zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:04   #2032
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
da donesu ti onu glupu patku...totalna katastrofa...prvo sam probala na ležećki pa nisam mogla pa sam zamolila sestru da mi pomogne da se posjednem i tak mi je uspjelo...a pod epiduralnom nisam uopće mogla piškiti (nit sam osjetila da mi je pun mjehur) pa su mi morali staviti kateter
a s epiduralnom si rodila? bilo sve ok? poslije?
bella24zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:09   #2033
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
a s epiduralnom si rodila? bilo sve ok? poslije?
sve super,nikakvih posljedica i da mi je porod tekao kako treba izgon bi pet puta manje osjetila nego ovako (svakom bi je preporučila ,3 sata blaženstva)...no moj sin je odlučio da mu se nejde van i zapeo u porođajnom kanalu tako da sam se mučila još 3 sata nakon prestanka djelovanja epiduralne sa dripom na najjače i trudovima za izludit .tješim se da će sljedeće samo izletit van kad me ovaj toliko namučio .
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:16   #2034
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
umjesto da te puste na wc
petrova je stara skola.ne puste te na wc da im se ne srusis tam.
ako imas epiduralnu dobijes kateter, ako nemas,dobijes patku.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:18   #2035
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
sve super,nikakvih posljedica i da mi je porod tekao kako treba izgon bi pet puta manje osjetila nego ovako (svakom bi je preporučila ,3 sata blaženstva)...no moj sin je odlučio da mu se nejde van i zapeo u porođajnom kanalu tako da sam se mučila još 3 sata nakon prestanka djelovanja epiduralne sa dripom na najjače i trudovima za izludit .tješim se da će sljedeće samo izletit van kad me ovaj toliko namučio .
ista stvar, samo je moj bio jos malo tvrdoglaviji pa je ostao tam negdje gore punih 12 sati i na kraju su me furali na carski
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:18   #2036
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
sve super,nikakvih posljedica i da mi je porod tekao kako treba izgon bi pet puta manje osjetila nego ovako (svakom bi je preporučila ,3 sata blaženstva)...no moj sin je odlučio da mu se nejde van i zapeo u porođajnom kanalu tako da sam se mučila još 3 sata nakon prestanka djelovanja epiduralne sa dripom na najjače i trudovima za izludit .tješim se da će sljedeće samo izletit van kad me ovaj toliko namučio .
i ja je uzimam sigurno ak budu svi uvjeti kaj trebaju... a joooj a to kad je zapeo ti više nisu smjeli dat epi?
bella24zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:26   #2037
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
ista stvar, samo je moj bio jos malo tvrdoglaviji pa je ostao tam negdje gore punih 12 sati i na kraju su me furali na carski
issssssss...svaka ti čast ja sam bila u rađaoni 18 sati,ali su mi jedino ta 3 sata bila prestrašna,takve bolove si nisam mogla ni zamisliti...

Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
i ja je uzimam sigurno ak budu svi uvjeti kaj trebaju... a joooj a to kad je zapeo ti više nisu smjeli dat epi?
nisu smjeli jer sam dobila 2 doze i bila skroz otvorena 10 cm...daju ti epi kad si 4,5 prstiju otvorena (ja došla u pola 11 navečer 2 prsta otvorena,u 10 ujutro 4 prsta otvorena i dobila epi i drip...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:29   #2038
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
issssssss...svaka ti čast ja sam bila u rađaoni 18 sati,ali su mi jedino ta 3 sata bila prestrašna,takve bolove si nisam mogla ni zamisliti...



nisu smjeli jer sam dobila 2 doze i bila skroz otvorena 10 cm...daju ti epi kad si 4,5 prstiju otvorena (ja došla u pola 11 navečer 2 prsta otvorena,u 10 ujutro 4 prsta otvorena i dobila epi i drip...
a to prek noći dok je nisi imala ti je bilo izdrzljivo?
sorry ak sam dosadna al ja cu sad skoro
bella24zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:31   #2039
ja sam isto u Petrovoj rodila 1 put ...i sad ću...


došla u ponoć, rodila slijedeći dan hitnim carskim u 17h...stav čelom i Ema zapela...

bez epi , sa dripom...nikud se nisam mogla micat...spasio me muž

pola toga se ne sjećam....znam da su mi stavili kateter i ctg je cijelo vrijeme bio prikopčan pa se nisam mogla micat...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:36   #2040
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
a to prek noći dok je nisi imala ti je bilo izdrzljivo?
sorry ak sam dosadna al ja cu sad skoro
ma kaj bi bila dosadna ,i mene je sve zanimalo,to je normalno...
puko mi je vodenjak i po noći su mi trudovi bili neredoviti-malo na svakih 5 min pa onda sat vremena ništa-i da,bili su podnošljivi...ali me to nespavanje dotuklo i bila sam skroz iscrpljena...ujutro poslije vizite je krenula akcija-pregled,dogovor sa dr i anesteziologom,epi,drip,mučenje i rodila u 4 popodne svog malog prdonju
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.