Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2009., 15:57   #221
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a ta žena sigurno nije na vezu upala jer nije niti hrvatski pričala.
kakve veze ima sto niej pricala hrvatsi BTW: prema njoj ce se pogotovo dobro odnosit jer ako nema osiguranje tj. ako sve placa ima vjeruj mi mnogo drugaciji tretman od nas ostalih smrtnika ma koliko god netko tvrdi da nema.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:59   #222
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa da. ali ti isto generaliziraš i opet pričaš kao da samo žene s vezom i tom posebom uputnicom dobivaju ok tretman a da sve ostale po defaultu dobivaju nogu u guzicu.

nije istina.

žena je rađala možda dvije sobe dalje od mene i vidjela sam svojim očima da se dostojanstveno prema njoj odnose jer sam sve čula i šta pričaju i šta njoj govore..i na kraju kad su je izvukli na onaj hodnik vidjela sam kako je doktorica dobra prema njoj.

a ta žena sigurno nije na vezu upala jer nije niti hrvatski pričala.
Draga ma ne riskira mi se da li će biti ovako ili onako..pogotovo mi se ne riskira sa životom djeteta.
jebem ti eure za koji kurac sam ih štedjela ako ih na ovakvu stvar neću potrošiti..
Draga kada izgubiš bebu postaneš svjesna da porod i trudnoća uopće ne mora dobro završiti.. i da ako si trudan uopće ne mora ništa biti i značiti za kasnije..

E tog kada postaneš sbvjestan tada te oblije znoj, pa strah i tada si u stanju napraviti sve
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:01   #223
Lara, iskreno se nadam da ćeš nakon ovako loših očekivanja biti ugodno iznenađena.... samo malo promijeni stav u pozitivniji... radi sebe i bebe...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:01   #224
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
čuj Wed, sranja se događaju svugdje, samo je u Petrovoj najveći broj poroda pa i najviše sranja... nedavno u Vinogradskoj ženi nisu nakon carskog do kraja zašili što je otkriveno 9 mj nakon poroda. na to su joj samo rekli da se nadaju da više neće rađati...
e pa to sam vec nekoliko puta ponovila da se svasta desava po svim bolnicama i niti jedna nije zlatna jer mnoge stvari se bacaju pod tepihe, ali je najgore to sto se neki bjesne, zivcane tu i vrijedjaju jer ne zele cut drugu stranu medalje...pa i ja sam cula mnogo groznih stvari za SD pa sam tamo rodila i rodit cu opet i prema meni je jedna doktorica ponasala kao da sam govno dok ju nije nazvo moj doktor pa mi je s prostenje i pizdu lizala da se iskupi (to mi je jos gore jer ne volim ulizivanje)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:03   #225
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Draga ma ne riskira mi se da li će biti ovako ili onako..pogotovo mi se ne riskira sa životom djeteta.
jebem ti eure za koji kurac sam ih štedjela ako ih na ovakvu stvar neću potrošiti..
Draga kada izgubiš bebu postaneš svjesna da porod i trudnoća uopće ne mora dobro završiti.. i da ako si trudan uopće ne mora ništa biti i značiti za kasnije..

E tog kada postaneš sbvjestan tada te oblije znoj, pa strah i tada si u stanju napraviti sve
ovo si jako lijepo napisala
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:04   #226
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Lara, iskreno se nadam da ćeš nakon ovako loših očekivanja biti ugodno iznenađena.... samo malo promijeni stav u pozitivniji... radi sebe i bebe...
ajd nadam se i ja...

Jer Zajčeva mi je bila to je prestrašno..... a Petrova kažem ti zadnji put sam ležala na babinjačama
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:04   #227
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pa to jer si mi rekla da sam marioneta Podobnika, pišeš za Petrovu sve prekrasno a Đelmiš ti je kućni prijatelj.
Pa onda budi fer i napiši nije tako onima na crvenoj uputnici ali ako imaš vezu ili platiš sve se može.
Ali nemoj apriori govoriti da je tamo generalno super jer NIJE. I nisu sestre uopće super ako nemaš vezu niti te tko šljivi ako nemaš vezu ili platiš

Ja ležala tamo i vidjela
ja ni kune nisam dala ni jedom doktoru u bolnici niti ću to ikad napravit jer je to najkorumpiranija struka na kugli zemaljskoj, on je predobar doktor da ovakve gadarije pišeš o njemu, lovu ne uzima i to ti neće uspjet ak ga misliš na tu foru dobit na porod, brijem da bi te odbio tako elegantno., on nije kućni prijatej, ne družimo se s njim u slobodno vrijeme ako te zanima, on je čovjek pod broj jedan pa onda doktor i to vrlo cjenjeni. i čitaj podrobno moje postove, kad sam išla u petrovu prije operacije nisam ni znala za njega, na odjelu poslije operacije ga nisam ni vidla pa su se svi prema svim ženama na odjelu ponašali ljudski i humano. znam osobno puno žena koje su tamo rađale i nikad nisam čula ovolko gadarija ko ovdje na forumu, a ti si prva u redu. koji je tvoj problem, da maskota si Podobnika jer svaki drugi post se odnosi na njega, tam buš vjerojatno i rađala i koji k... uopće onda sereš po Petrovoj, zato kaj te neko ne mazi i pazi tamo, pa vjeruj nije ni mene niti sam to očekivala i bilo mi je ok,
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:06   #228
i ja sam svašta slušala o Petrovoj... horore pa sam ostala ugodno iznenađena.
na babinjačama su mi i cice masirali kad bi zamolila i pomogli oko dojenja... samo jedna sestra je bila bezobrazna.
a kupaona je katastrofa. ali bože moj... bila sam i u apartmanima s takvom kupaonom i masno ih plaćala....
3 dana se izdrži!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:09   #229
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovo si jako lijepo napisala
iz iskustva..
na svom primjeru sam vidjela da biti trudan ne znači i roditi živo i zdravo... ma ne znači u biti ništa (a može zznačiti) i da ti u biti ovisiš o tankoj niti Božije milosti i čovjeka koji se zove doktor i žene koja se zove babica... pa si onda shvatiš da na volju Božiju ne možeš utjecati ali na čovjeka (doktora) i babicu - možeš...pa onda kažem ideš linijom manjeg otpora

ja sam u Zajčevoj rađala sama... nisam znala tiskati, disati, ništa
Nitko nije bio samnom..dok nisam počela vrištati i rekla : 'pa i kravu dođe poroditi veterinar, pa da li će itko mene?'

Ona mi je rekla to morate odraditi sami... isto kao kada kažeš djetetu od 6 godina napiši domaću zadaću (a ono ne zna pisati).

tada je moj zagor dao babici 600 USD i tada je počelo kao na filmovima, tiskaj, udahni, jače tiskaj, tiskaj na guzu i rodila u 20 minuta.

Uvjek se sjetim..šta da nije imao tih 600 USD? Ništa rodila sam u petak, ovako bi rodila u ponedeljak (a drip bi imala dva dana u sebi)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:11   #230
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
ja ni kune nisam dala ni jedom doktoru u bolnici niti ću to ikad napravit jer je to najkorumpiranija struka na kugli zemaljskoj, on je predobar doktor da ovakve gadarije pišeš o njemu, lovu ne uzima i to ti neće uspjet ak ga misliš na tu foru dobit na porod, brijem da bi te odbio tako elegantno., on nije kućni prijatej, ne družimo se s njim u slobodno vrijeme ako te zanima, on je čovjek pod broj jedan pa onda doktor i to vrlo cjenjeni. i čitaj podrobno moje postove, kad sam išla u petrovu prije operacije nisam ni znala za njega, na odjelu poslije operacije ga nisam ni vidla pa su se svi prema svim ženama na odjelu ponašali ljudski i humano. znam osobno puno žena koje su tamo rađale i nikad nisam čula ovolko gadarija ko ovdje na forumu, a ti si prva u redu. koji je tvoj problem, da maskota si Podobnika jer svaki drugi post se odnosi na njega, tam buš vjerojatno i rađala i koji k... uopće onda sereš po Petrovoj, zato kaj te neko ne mazi i pazi tamo, pa vjeruj nije ni mene niti sam to očekivala i bilo mi je ok,
Gadarije ja o njemu ne pišem ..pišem samo da se legalno doktoru i ilegalno može platiti da ti bude na porodu. To se radi i to žene rade. Ništa nije to nemoralno i čudno.

tako da ne shvaćam, oko čega se ti živciraš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:22   #231
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Gadarije ja o njemu ne pišem ..pišem samo da se legalno doktoru i ilegalno može platiti da ti bude na porodu. To se radi i to žene rade. Ništa nije to nemoralno i čudno.

tako da ne shvaćam, oko čega se ti živciraš
tvoje reakcije su mi i više nego čudne, još sam ti prij cca 3 mjeseca poslala poruku da ne znam kod kog da vodim trudnoću, Đelmiša il Kosa, e pa da smo si tak ja i on dobri onda uopće ne bi imala tu dilemu. i opet te pitam zakaj ti on ne vodi trudnoću, baš zato jer je specijaliziran za tvoju dijagnozu kolko sam shvatila
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:27   #232
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
tvoje reakcije su mi i više nego čudne, još sam ti prij cca 3 mjeseca poslala poruku da ne znam kod kog da vodim trudnoću, Đelmiša il Kosa, e pa da smo si tak ja i on dobri onda uopće ne bi imala tu dilemu. i opet te pitam zakaj ti on ne vodi trudnoću, baš zato jer je specijaliziran za tvoju dijagnozu kolko sam shvatila
ma je... ali kažem ti ima nešto što me odbija od te Petrove.. možda stalni skandali po novinama..

ne znam..daleko su još porodi, tek sam prošla pola trudnoće, imamo ja i lara još odraditi pola toga zajedno

majke mi ne razmišljam o porodu još....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:45   #233
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma je... ali kažem ti ima nešto što me odbija od te Petrove.. možda stalni skandali po novinama..

ne znam..daleko su još porodi, tek sam prošla pola trudnoće, imamo ja i lara još odraditi pola toga zajedno

majke mi ne razmišljam o porodu još....
pa nemoj čitat o tome, zato ja govorim da mi je bitno osoblje koje će me porađat a ne fucking soba sa 15 žena, boli me dupe za to
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 17:26   #234
Pa stvar i je u osoblju a ne toliko u sobi.Ma mislim da je fora u tome zašto su iskustva toliko različita da se oni super odnose prema kompliciranijim slučajevima i raznim patologijama a babinjače (što se vidi i po njihovom odjelu koji je valjda najgori u cijeloj bolnici) su dno dna.
I još uvijek mislim da ne rade sve kako bi trebali (zbog žurbe il čega nemam pojma...)jer recimo dođe vizita- pita kako ste-ja kažem super i to je to...Ma dobro, nije to toliko ni bitno al ona faza 4 poroda (intenzivno promatranje ) mi ne ide iz glave-jer na hodniku smo nas dve rodilje ostale doslovno same dok nas čistačica nije otpeljala u sobu.A gdi je humanost kad te nitko ne pita u tom vremenu jel hoćeš vode...Dobro, kad smo došli gore na odjel tamo su sestre stvarno ok (ali ove za bebe su cirkus-jednu su čak zvale Gestapo ).
Ma gle mirna, jednostavno prihvati da ima raznih iskustava i da ne pišu to žene bezveze...A možda i bolje da čitaš loše stvari-možda ćeš očekivat sve najgore pa se uspiješ ugodno iznenadit kad dođeš tamo...Al isto mi još uvijek nije jasno zašto se u taj odjel babinjača ne ulaže baš ništa???
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:19   #235
čuj mene su u toj fazi promatranja pogledali 2-3 puta... a normalno da ti ne daju vodu jer kao ni na porodu ne znaju da li će se što zakomplicirati i da ćeš morati na operaciju.
što se tiče odjela babinjača, opet naglašavam, je sve staro, fali posteljine, ali u 4 dana što sam ja tamo bila od svih doktora i sestara za rodilje i sestara za bebe naišla sam na jednu bezobraznu. pomagali su oko dojenja.jednu večer sam išla sestri da me promasira i nauči masirati, bila je ljubazna. večer poslije kad su mi počele kvrge opet sam zamolila sestru , drugu i pokazala mi je ljubazno...
sve će potvrditi i forumašica Pia Lolla.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:57   #236
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Draga ma ne riskira mi se da li će biti ovako ili onako..pogotovo mi se ne riskira sa životom djeteta.
jebem ti eure za koji kurac sam ih štedjela ako ih na ovakvu stvar neću potrošiti..
Draga kada izgubiš bebu postaneš svjesna da porod i trudnoća uopće ne mora dobro završiti.. i da ako si trudan uopće ne mora ništa biti i značiti za kasnije..

E tog kada postaneš sbvjestan tada te oblije znoj, pa strah i tada si u stanju napraviti sve
ajme...pa barem meni ne trebaš pričati o zabrinutosti.
ja bih voljela da živim kao većina mojih vršnjakinja. da budem blesava i bezbrižna..da me onako barem boli kurac za sve i da sam barem 100% sigurna da mi se ništa loše neće dogoditi.

e pa nisam.
sve najgore što se događa ja ću uvijek reć da bi se meni prvoj moglo dogoditi.
nikad neću reći "to se drugima događa..."

ali to, lara, stvarno nije tema o kojoj sad pričamo.

a mislim da euri ne igraju veliku ulogu o tome hoće li netko ostati živ ili ne...

istina je da ćeš dobiti bolji tretman i da će te više nadgledati...
ali ... što vrijedi čovjeku u zadnjem stadiju tumora 5 milijardi eura... kome da ih da? čemu ? zašto?

hoću reći da u nekim stvarima niti doktori ne mogu intervenirati pa makar im ti platio.
a isto tako... neće te ostaviti u bolnici sigurno da umreš samo zato jer im nisi dala 5 000 eura.

al eto...ti kažeš da si rađala na merkuru svoje mrtvo dijete.
da si rađala u petrovoj sigurno bi ti bilo lakše jer nekako imam jak osjećaj da se na merkuru to i ne dešava često... pa ih vjerojatno boli kurac. a u petrovoj te siguro ne bi ostavili samu i pustili da sama rađaš... ma to sam 100% sigurna.
*mislim-pitanje je koliko ti može biti lakše kad te takva stvar snađe. vjerujem da je katastrofalno...ali isto tako ti nisu potrebni dodati udarci u tom trenu koje si dobila eto na merkuru a koje nebi sigurno dobila u petrovoj.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:57   #237
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
sve će potvrditi i forumašica Pia Lolla.
Cvijetić slobodno pitaj piu da li je imala solidno poznanstvo u Petrovoj,pa je iz istog razloga imala i drukčiji tretman,a na pp mogu ti i ja odgovoriti.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:06   #238
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Cvijetić slobodno pitaj piu da li je imala solidno poznanstvo u Petrovoj,pa je iz istog razloga imala i drukčiji tretman,a na pp mogu ti i ja odgovoriti.
pa to je o čemu ja raspravljala sa Monikom... i o čem ja cijelo vriejme govorim..očito me jedino ova spužva Bob shvaća..

Nije isto doći sa crvenom uputnicom i roditi i na poznanstvo ili preporuku ili ako tio je taj još pvt vodio trudnoću..

Da ga jebeš ali nije isto ma ni ujednoj struci i situaciji a kamo li kod poroda..

ma lola je išla privatno kod Ivaniševićke pa joj je rekla čuj ako ne moraš ne idi u petrovu, mi smo referentni centar.. kod nas su i stažisti uobraženi.

Pa ne bi joj to džabe rekla da ne drži vodu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:11   #239
Ja mislim na piu lollu.
Da,kužimo se glede nekih stvari.
Valjda sam i sama Podobnikova marioneta.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:12   #240
Mene moja mama nagovara da rodim u Petrovoj jer tamo ima vezu ( kumu, sestru na carskom rezu itd) al ne pristajem ni pod razno. Ježim se od te bolnice zadnjih 4 god.Frendica tamo rodila u 31.tjednu malu od 1600 kg. Poslali je kući nakon par dana ,a ona 4 puta dnevno dolazila donosit mlijeko da joj nahrane dijete u inkubatoru. Nisam nikad vidjela BEZOBRAZNIJE SESTRE OD TIH,A IŠLA SAM SVAKI DAN S NJOM JER SAM JU VOZILA JER NIJE MOGLA SAMA JER RODILA NA CARSKI.
I slova sam pobrkALA KAD SE TOGA SJETIM
Ja bez obzira na vezu i vezice tamo, ne idem u tu tvornicu. Moj konačni izbor je dr.Košec u Vinogradskoj kojoj idem po preporuci svog privatnog ginekologa.
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.