Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 18:58   #41
Ne mazi reza, koji eufemizam za neobaveznu kosarku koju igra kk zagreb. Dragulj koji se ne brusi. Dragulj koji u tom klubu ne moze napredovat do euroligaske razine. Dragulj koji sluzi iskljucivo za trgovinu na kraju ove sezone.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 03:35   #42
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Jasno mi je sto znaci spomenuti termin, bas kao sto sam svjestan da je svijet profesionalnog sporta okrutan. Ali u ovom konkretnom slucaju smatram da se ta okrutnost mora i moze kanalizirati ili amortizirati pravilnim radom s mladim igracima. Je li normalno da vec godinama gubimo ne igrace - nego kompletne selekcije u prelasku s juniorskom u seniorski program?
Najbolji juniori Europe su postali prosjecni ili ispodprosjecni igraci... cak i za NLB prilike. Sesar, Zemljic, pa cuda od talenata (kako im je struka tepala) Moric, Gligora, Ugrinoski... nisu bili dovoljna opomena?
S tim da sada ni u mladjim kategorijama nismo neka sila.

Sto je naucio sada 19-godisnji Kruslin sjedeci prosle sezone na klupi? Ako je minutaza koju je skupio u NLB sezoni prosle godine mjerilo njegove kvalitete (41'30'' - jedva malo jace od jedne odigrane tekme... bez produzetka) - mali je totalni antitalent ili nista ne uci od suigraca.
Godinu stariji Zubcic, i godinu mladji od Tomica, u 8 kola regionalne lige ima (tek) 10-tak poklonjenih minuta (koje je odlicno iskoristio protiv Vojvodine - u trash-time-u) - bas me zanima koliko ce ih skupiti do kraja sezone... i gdje ce onda zavrsiti.

Stevanovic i Djordjevic su igrali svoju tekmu republicke lige istog dana ujutro kada su se u onim povijesnim dvobojima u smiraju exYU susretali sa Splitom. Mulaomerovic je igrao republicku ligu i prvoligaske meceve za Ditu.

Sada stvarno ne bi imalo smisla da talentirani kosarkasi igraju u drugoj/trecoj ligi kada ni druga nije ni poluprofesionalna, ali "klinci" moraju igrati.



U potpunosti se slazemo... ali bilo je i kontra misljenja...



I ovdje se uglavnom slazemo... ni ja ne ocekujem da ce biti medju 10 najboljih kosarkasa u Europi, bilo bi fenomenalno da bude i medju 10 najboljih europskih centara, ali vec sada pokazuje da je daleko daleko idaleko znad prosjeka. Istina je da mu klub ne mazi reza, ali momak je prvi igrac jedne enelbe momcadi, a Vujosevic je nakon tekme u Trnskome rekao da je Tomic kosarkaski dragulj... nije ni to malo - ni u kom slucaju...
Eto vidiš, znači uglanvom se slažemo

Ja i Tomiću i Zubčići želim sve najbolje, ali mislim da je na njima samima da se izbore za svoju poziciju. Ne bi imao ništa protiv da mi dokažu da nisam u pravu i da iz njih izrastu vanserijski igrači. Nekako ne vjerujem da će se dogoditi, ali ostavljam slobodan prostor da me iznenade, naravno, ugudno
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 09:16   #43
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Ne mazi reza, koji eufemizam za neobaveznu kosarku koju igra kk zagreb. Dragulj koji se ne brusi. Dragulj koji u tom klubu ne moze napredovat do euroligaske razine. Dragulj koji sluzi iskljucivo za trgovinu na kraju ove sezone.
Dvije tekme je Zagreb izgubio ostavsi kratak za poen od EL momcadi, osim toga, ako ih pratis - znas i da su imali problema s rosterom zbog ozljeda, viroza i kojecega... A klupa im je tanka... i samim tim ne valja ni Tomic?

Ako se bude razvijao poput Marka Tomasa - ja sretan i zadovoljan.

I ostaje nam nadati se da ga ne budu prodavali po kilogramu.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 18:48   #44
stovani druze direktore. uz gomilu igrackih kvaliteta, mislim da je tomic choker. jos nije imao ni veliku priliku pokazati, ali imao je naznake

decko se na dan tekme s rusima "razbolio" tak da su mu se i kolege sprdali da prka i kus mogu ozbiljno strgani igraju euroligu, a on s 37.4 je pobjegao iz dvorane pred utakmicu fibakupa, da nikako ne moze (imao je "crijevnu virozu" vise od tjedan dana i to bas u kljucnim tekmama za ostanak spikera na klupi. makar se samo cekalo da pavlicevic opet spusi da ga se makne, ali zanimljivo nas je ante svih 7 dana kakao tekuce...)

kk zagreb je jedna bolesna tema. upravni odbor im je jaci od cibone i zadra, dobili su hrvatski kup i mislio sam da ce napravit korak naprijed. no oni su kune opet negdje oprali, doveli 2-3 alibi igraca da odigraju 15-20 minuta i svi sretni. prodat ce tomica, opet ce kapnut neki milijuncek. buco simon ce zavrsit u nekom novosibirsku, pa mogu opet dofurat mladjeg garmu da stoji u kutu i sajba trice.
bude mi zao kaj cedevita 5 mjeseci u sezoni hakla na treningu pa uvijek izvisi za NLB, jer su x puta ozbiljniji od drustva iz trnskog.
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 21:23   #45
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Ne mazi reza, koji eufemizam za neobaveznu kosarku koju igra kk zagreb. Dragulj koji se ne brusi. Dragulj koji u tom klubu ne moze napredovat do euroligaske razine. Dragulj koji sluzi iskljucivo za trgovinu na kraju ove sezone.
Apsolutno. Tomić ima samo jedan cilj, a to je - dobro trgovati na kraju ove sezone. Da bi to napravio mora napumpati statistiku, pa makar i po cijenu da klub pati.
Ovo isto vrijedi i za Vladovića.
A ja pitam - što znači tako dobra statistika ako ti klub nikoga ne može dobit? Pravi je igrač samo onaj koji suigrače i momčad učini boljima.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:29   #46
Quote:
stoneisland kaže: Pogledaj post
stovani druze direktore. uz gomilu igrackih kvaliteta, mislim da je tomic choker. jos nije imao ni veliku priliku pokazati, ali imao je naznake

decko se na dan tekme s rusima "razbolio" tak da su mu se i kolege sprdali da prka i kus mogu ozbiljno strgani igraju euroligu, a on s 37.4 je pobjegao iz dvorane pred utakmicu fibakupa, da nikako ne moze (imao je "crijevnu virozu" vise od tjedan dana i to bas u kljucnim tekmama za ostanak spikera na klupi. makar se samo cekalo da pavlicevic opet spusi da ga se makne, ali zanimljivo nas je ante svih 7 dana kakao tekuce...)
Alo direttore!
Daj mi samo reci - je l' on to eskivirao Ruse jer ih se bojao (zasto ih se bojao?) ili je sapunjao dasku Pavlicevicu?
Odnosno, je li on choker ili 3,14zda ili mu je Denis Bajramovic dao kakvu pinku?

I ako je namjerno izostao u ogledu s Rujama je l' mozda podsvjesno shvatio da je on samo Zagrebovo breme i time je zapravo dopustio afirmaciju svog onog neslucenog potencijala kojeg Zagreb ima... u Rahimicu, Zoricu, Drezgi, Morovicu...
Odnosno je li on choker ili ljudina (daje prilku ostalima) ili mu je Pavlicevic dao kakvu pinku (da ekipa napokon pocne igrati)?

S mog aspekta - Mravci imaju tek jedan rezultatski kiks ove sezone - nisu dobili Vosu doma, ubiljezili su ne bas ugodne poraze u Domzalama i u Zadru, ali bodovno - mislim da im nedostaje tek jedan bod cime bi ujedno na tablici bili poravnati sa slovenski euroligasem.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 21:51   #47
Koji penis je onom Tomasu, pa covjek je najavljen kao veliko pojacanje, a niti puca, niti pokusava, za 15 minuta dva kosa, sa linije slobodnih.

Ajd razumijem ozljeda, oporavlja se jos uvijek, ali daj ono... opet ce ga posuditi ako ovako nastavi, moze on tako do 30. godine, na posudbe.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 16:40   #48
Quote:
r.kO kaže: Pogledaj post
12.4 do kraja....
80-80
još 7 sekundi do isteka Ciboninog napada...ajmo
fullaju
Produžeci
Svaka cast Cibosima na jos jednoj pobjedi, skor 4/5 je impresivan
pera_djetlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:20   #49
Ko još nezna priču s bodovima za Euroligu, ima u ovom članku opisano.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:29   #50
http://sportskenovosti.hr/index.php?...clanak_id=7108
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:23   #51
logično.
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 15:30   #52
zna li tko za kakav strani forum o europskoj košarci?
Shurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:29   #53
Sutra startaju dodatni kvalifikacijski turniri za plasman na EP košarkašica.

Naše su u grupi A sa Belgijom i Italijom. U grupi B su Bugarska, Ukrajina i Njemačka. Pobjednici grupa idu na EP.

Talijankama se navodno vraćaju neke igračice koje u glavnoj rundi nisu igrale. Najava na fiba.com.

Raspored:
04.01.2009 vs BEL 18:00 (doma, Šibenik)
10.01.2009 vs ITA (vani, Venezia)
13.01.2009 vs BEL 20:00 (doma, Liege)
19.01.2009 vs ITA 19:00 (vani, Crikvenica)

Italija je u prvoj rundi imala omjer 4-4. Dalje su išle Turska i Poljska sa 7-1.
Belgija je imala omjer 2-4. Dalje su prošle Grčka 5-1 i Srbija 3-3.
Mi smo imali omjer 2-6 iza Francuske 7-1, Slovačke i Mađarske 5-3.

Malo je falilo da ne igramo play-out tako da je ovo nemoguća misija. Na zadnjem EP-u je Italija doma bila 9., Belgija 7., Hrvatska 13.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 17:25   #54
na radio trogir san danas čuo informaciju da se zadar zanima za bizacu pa je lako moguće da bizacu vidimo u zadrovon dresu
 
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 17:28   #55
Bizaca je životinja, jedno vrijeme je igral u Varaždinu pa znam. Čini mi se da je najbolji strijelac prve lige, ne? Trpa svakome preko 25 koševa.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 21:49   #56
pitanje za košarkaške stručnjake ...

što znači onaj polukrug u reketu nekih 1-2m ispred obruča ?

da li to označava područje u kojem nema suđenja ofenzivnog faula (čini mi se da sam čuo/pročitao nešto u vezi toga, ali nisam baš siguran) ili nešto drugo ili ni nema neku primjenu ?
gahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 23:12   #57
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Sutra startaju dodatni kvalifikacijski turniri za plasman na EP košarkašica.

Naše su u grupi A sa Belgijom i Italijom.

Raspored:
04.01.2009 vs BEL 18:00 (doma, Šibenik)
Sjajan početak naših.

Quote:
Lagana pobjeda Hrvatica

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija u dvoboju je prvoga kola skupine B dodatnih kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo u Šibeniku svladala Belgiju sa 103:81 (34:15, 17:22, 23:19, 29:25).

Najefikasnije u našoj reprezentaciji bile su Ana Lelas s 23 i Anđa Jelavić s 19 koševa, a kod Belgijanki je Leemans postigla 29 poena.

Uz Hrvatsku i Belgiju u skupini B nalazi se još reprezentacija Italije, a samo će pobjednik skupine izboriti nastup na EP-u.

Sljedeći dvoboj Hrvatska će igrati 10. siječnja protiv Italije u Veneciji.
Izvještaj - fiba.com
Statsi - fiba.com
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 23:21   #58
Bravo za naše cure. Jesu Talijanke jače od naših cura?
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 23:26   #59
Pročitaj moj post na prethodnoj stranici. Nisu ništa posebno ali su u prošlom krugu imale dosta bolji omjer. Nadam se da je situacija sada nešto bolja u našem stožeru. Za 3 dana Talijanke igraju u Belgiji nakon čega bi se mnogo toga trebalo otkriti.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 00:25   #60
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Pročitaj moj post na prethodnoj stranici. Nisu ništa posebno ali su u prošlom krugu imale dosta bolji omjer. Nadam se da je situacija sada nešto bolja u našem stožeru. Za 3 dana Talijanke igraju u Belgiji nakon čega bi se mnogo toga trebalo otkriti.
Naše su imale omjer 2-6,bile 4 u kvalifikacijskoj skupini i još mogu doć do europskog prvenstva. Zanimljiv sustav kvalifikacija.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.