Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2008., 21:19   #1
Akutni i prolazni psihotični poremećaj

Tražim pomoć u vezi te bolesti i odgovarajuču terapiju.
Trenutno pijem Nozinan tablete od 25 mg sam strašno slaba i nemočna.
Nemam snage niti volje za ništa.
Hvala
nikola_001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 21:30   #2
Mislim da na forumu nećeš naći pravu smjernicu što i kako što se tiče F23 dijagnoza. Ako misliš da ti terapija nije dobra pokušaj se savjetovati s specijalistom koji te liječi. Vjerujem da sigurno zna što i kako...možda prilagoditi dozu lijeka, promjeniti lijek, razgovor....pruži mu šansu.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 18:53   #3
vjerujem da pokretaču topica nije potreban detaljan, suhoparni opis nečega s čim se i tako bori. procjenjujem da je poželjnije razmjeniti iskustva vezano uz terapiju, tijek bolesti i slično.
Stoga editiram post, bez ikakve druge namjere.

Zadnje uređivanje trebor : 05.08.2008. at 22:43.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:26   #4
Quote:
nikola_001 kaže: Pogledaj post
Tražim pomoć u vezi te bolesti i odgovarajuču terapiju.
Trenutno pijem Nozinan tablete od 25 mg sam strašno slaba i nemočna.
Nemam snage niti volje za ništa.
Hvala
Kakve još probleme imaš, osim što nemaš volje/snage?
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:03   #5
i ja imam istu bolest, jeli mogu pušit travi i pit alkohol uz to ? (f 23,9)
king_kong is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:12   #6
Ne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:16   #7
a pit alkohol ?
king_kong is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:17   #8
možeš ti što hoćeš.
no kad si sjebeš sa f23 na f41 ili nešto gore, onda češ se pitat di ti je pamet bila.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 21:41   #9
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
možeš ti što hoćeš.
no kad si sjebeš sa f23 na f41 ili nešto gore, onda češ se pitat di ti je pamet bila.

Ok, ovo ne razumijem, da li mi možeš objasniti sa f23 na f41 ili nešto gore, ako je problem ovdje,je l može na p.m.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 21:51   #10
Quote:
nikola_001 kaže: Pogledaj post
Tražim pomoć u vezi te bolesti i odgovarajuču terapiju.
Trenutno pijem Nozinan tablete od 25 mg sam strašno slaba i nemočna.
Nemam snage niti volje za ništa.
Hvala
treba i vremena.
nemoj to zaboraviti. tablete će pomoći tog trena, ali za pravi oporavak treba vremena,
pa si dozvoli da budeš slaba i bezvoljna, daj si neke male i lako ostvarive ciljeve, npr, prošetati svaki dan 5 minuta.
pokušaj imati u vidu da ti se ovo ne dešava bez razloga, nešto si prošla i sad se oporavljaš.
pomalo.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:13   #11
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ok, ovo ne razumijem, da li mi možeš objasniti sa f23 na f41 ili nešto gore, ako je problem ovdje,je l može na p.m.
stvar je u tome da kako god "malen" neki problem u početku bio, ako se ne riješi na vrijeme gotovo sigurno će prerasti u nešto više.
jebiga, obična tuga može prerasti u depresiju, ako si osoba dopusti da ju sasvim preuzme, a jedan psihički poremećaj se uvjek može "zamjeniti" težim ako se stanje ne prati i ne pokušava popraviti..

f41 ilitiga anksioznost je toliko raširena danas, da ju gotovo svi imaju.. a osoba koja ima bilo kakav poremećaj ima još "bolje" predispozicije da ju "pokupi"!

gle, ako se ti nećeš brinuti oko svog zdravlja, neće nitko drugi. ako ovdje pitaš dali možeš piti i napušavati se, gotovo sam sasvim sigurna, da bi naše mišljenje prihvatio samo u slučaju da ti kažemo DA.

ako ti se pije, pij; ako ti se puši, puši, ali onda se pripremi na moguće gadne posljedice.

dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:22   #12
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
stvar je u tome da kako god "malen" neki problem u početku bio, ako se ne riješi na vrijeme gotovo sigurno će prerasti u nešto više.
jebiga, obična tuga može prerasti u depresiju, ako si osoba dopusti da ju sasvim preuzme, a jedan psihički poremećaj se uvjek može "zamjeniti" težim ako se stanje ne prati i ne pokušava popraviti..

f41 ilitiga anksioznost je toliko raširena danas, da ju gotovo svi imaju.. a osoba koja ima bilo kakav poremećaj ima još "bolje" predispozicije da ju "pokupi"!

gle, ako se ti nećeš brinuti oko svog zdravlja, neće nitko drugi. ako ovdje pitaš dali možeš piti i napušavati se, gotovo sam sasvim sigurna, da bi naše mišljenje prihvatio samo u slučaju da ti kažemo DA.

ako ti se pije, pij; ako ti se puši, puši, ali onda se pripremi na moguće gadne posljedice.

Ok puno hvala
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:54   #13
uzimam normabel od 5mg navecer i moditen od 2,5 navecer zasto nemijen mjesati alkohol uz to ? i st je sa travon ?
king_kong is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:03   #14
Quote:
king_kong kaže: Pogledaj post
uzimam normabel od 5mg navecer i moditen od 2,5 navecer zasto nemijen mjesati alkohol uz to ? i st je sa travon ?
Zbog ovakvih bisera nema mjesta u bolnicama kojima zbilja treba krevet i pomoć.Ništa uz to ne ide alkohol a manje droga.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:38   #15
@azaleja
da, nazalost si u pravu.. kad bi se svi koji su se sami zeznuli makli iz sustava, mozda bi napokon dosli na red oni koji lijecenje shvacaju ozbiljno!
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 20:31   #16
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
@azaleja
da, nazalost si u pravu.. kad bi se svi koji su se sami zeznuli makli iz sustava, mozda bi napokon dosli na red oni koji lijecenje shvacaju ozbiljno!

Nažalost jesam u pravu sam jer sam vidjela iz vlastitog iskustva. Da se nikome ne bi zamjerila, naime oni koji žele izliječiti svoju ovisnost o alkoholu i drozi,nemam ništa protiv, ali oni koji to ne žele-ne znam, ali uz F23'.9+alkohol+trava-nažalost zbilja nema ni kreveta ni pomoći u bilo kojoj bolnici.
Naime dawn999 jako dobro shvaćam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 17:24   #17
Quote:
nikola_001 kaže: Pogledaj post
Tražim pomoć u vezi te bolesti i odgovarajuču terapiju.
Trenutno pijem Nozinan tablete od 25 mg sam strašno slaba i nemočna.
Nemam snage niti volje za ništa.
Hvala
ej i ja imam tu dijagnozu ....naime pila sam zyprexu i normabel , ali su se pojavile nuspojave pa mi je doktor promijenio tabletu na Solian 100 mg i normabel od 5 mg...... ako si slaba moguće da ti ne paše lijek, zavisi kolko dugo ga koristiš...ja sam od zyprexa samo spavala u bolnici , trebalo mi je dosta odmora od svega.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 17:30   #18
Quote:
king_kong kaže: Pogledaj post
uzimam normabel od 5mg navecer i moditen od 2,5 navecer zasto nemijen mjesati alkohol uz to ? i st je sa travon ?
ne smiješ miješat alkohol i tablete..tu i tam popit jednu čašu vina na dan možeš, ali da se opijaš - ne smiješ. kaj se tiče trave - ti imaš povišen dopamin u mozgu i zato moraš koristit tablete, isto tako se događa sa konzumiranjem trave- povečava ti se dopamin u mozgu kad pušiš travu , pa zato ne smiješ koristit travu jer ćeš završiti na psihijatriji od šumanutih ideja ili nečeg drugog... a i moguće je da ako si prije koristio travu da su ti to posijedice!!!!!
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 14:09   #19
f23.1 a posle f23.9

Quote:
nikola_001 kaže: Pogledaj post
Tražim pomoć u vezi te bolesti i odgovarajuču terapiju.
Trenutno pijem Nozinan tablete od 25 mg sam strašno slaba i nemočna.
Nemam snage niti volje za ništa.
Hvala
F23 su reaktivne psihoze ili kratkotrajne.Ja zivim u inostranstvo i prepisano mi je cisordinol(neuroleptika) za prvu i drugu diajgnozu.Druga je tezija i povecana mi je doza sa 6mg do 14mg.Po potrebi sam imao nozinon 5 do 25 mg za sredjivanje spavanja(ali ponekad su mi nisu pomogli uopste).Ta se diagnoza razvila u posttraumatiskstres a kasnije bipolaran F31.9.Ne mora da znaci da kod tebe se to u buducnosti razviti ali je to teska bolest.Trebala si ostati na zyprezi jer bi preskakala medicinu za spavanje.Srecno i nadam se da ce prestati time kao kod drugima da poslije godinu dva mediciniranjem si potpuno zdrava jer to se pojavljuje posle neugodnim dogadjajima i traume(tezak i mucan zivot).a mi smo toga imali na pretek devedesetih godina.
sanyboy09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 14:47   #20
Quote:
king_kong kaže: Pogledaj post
i ja imam istu bolest, jeli mogu pušit travi i pit alkohol uz to ? (f 23,9)
Jedan od mogucih uzorka da dobijes tu bolest je i trava sa alkoholom.Nadam se da se salis jer se to pokazuje i u obliku slika kao sto i trans obliku.Poznata je kao histericna psihoza a uz bolest se treba ponekad raditi i ziviti u porodici kao ravnopravan clan.Niko te ne zali niti postedjuje zbog bolesti a kriteriji za malu penziju su veliki.Treba vise nego bolest za to jer ja sam ga imao u dvadeset cetiri godine a pensionisan sam pre cetiri godine.
sanyboy09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.