Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2007., 20:29   #501
Deportacija! Za najveće kriminalce napravit umjetni otok u Tanguziji i nek se tam međusobno feštaju!
__________________
FANTASY ENGINES - - the neverending - -!
Matej.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:53   #502
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Ne postoje (prirodno) zli ljudi - društvo stvara kriminalce.
Smrtnu kaznu može zaslužiti i dobar čovjek!
I on je uglavnom toga svjestan i presudi si sam.
Ubojica koji smatra da treba živjeti...prizor koji govori sam za sebe...
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:57   #503
Eto prije desetak dana UN prihvatio rezoluciju.

Ujedinjeni Narodi protiv smrtne kazne

Ujedinjene Nacije su se jasnom većinom izjasnile za ukidanje smrtne kazne, širom svijeta. Za ovu odluku glasalo je 99 zemalja. Protiv je bilo 55 a 33 zemlje su bile uzdržane. Ukidanje smrtne kazne, koja se prakticira u 66 zemalja svijeta, biće jedan od dugoročnih ciljeva svjetske organizacije.

Protiv rezolucije su bile SAD u društvu država na vrhu ljestvice po kršenju ljudskih prava (Kina, Iran, Sirija, Sjeverna Koreja, ...)

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 21:52   #504
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Smrtnu kaznu može zaslužiti i dobar čovjek!
I on je uglavnom toga svjestan i presudi si sam.
Ubojica koji smatra da treba živjeti...prizor koji govori sam za sebe...
Slažem se...
__________________
FANTASY ENGINES - - the neverending - -!
Matej.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:33   #505
Quote:
BIVŠI PSIHIJATAR OSUĐEN NA SMRT Ubio 13 osoba http://dalje.com/hr-svijet/bivsi-psi...3-osoba/480911
Quote:
Psihijatar Radovan Karadžić http://www.psihijatrija-ubija.info/b...-zlocinac.html
Zločinci poput ovih zaslužuju jedino smrtnu kaznu nema opravdanja za njihove masovne zločine koje su počinili nad drugim ljudima
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2019., 17:52   #506
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ja sam u principu protiv smrtne kazne....ALI... ne znam kako bih se osjecala da neki serijski ubojica prvo muci pa onda sadisticki ubije nekog od mojih najmilijih. Da nemam nikakve dvojbe da je to napravio doticni covjek, imam osjecaj da bih ga ja sama zadavila.
Mislim da je lako prodavat liberalnost dok se nesto ne dogodi tebi ili tvojima, a onda... Tko zna kako bi svaki od nas reagirao.
teža kazna je doživotni zatvor
__________________
more svud oko nas
porporela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2019., 19:10   #507
Mislim da je to prvenstveno pitanje pragmatizma. Teške zločine uglavnom čine socio- i psihopati (i razni drugi poremećaji ličnosti) ili psihotici.

U oba slučaja praktički neizlječivo i trajno opasno za društvo, i nikakve terapije niti kazne na njih nemaju gotovo nikakvog uticaja. Dugotrajni zatvor je samo sakupljanje i skladištenje takvog šljama, što i opet plaća društvo.

Mišljenja sam dakle da ih trajno treba neuztralizirati tj. da, 100% sam za smrtnu kaznu.

@slavko -UN je apsolutno najbeskorisnija parazitsko-birokratska tvorevina pod kapom nebeskom, i služi prvenstveno američkim i korporacijskim interesima. Kako stvari stoje -neće još dugo, mašala.
Patsy Stone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.