Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 20:15   #281
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
AKo se vodimo astroloskom teorijom,onda jeste dobro,posto je Ma u Sco u sjedistu,ali je pitanje zapravio da li je teorija uvijek u skladu i sa praksom

Ima vise teorija,pa po nekima MArs "prikazuje" neciju "muskost"(pa i izgled,on je vladar prirodnog Ascedenta,jer je Ovan 1 znak u horoskopu) u ranijim danima,za vrijeme 1 mladosti,pa je kasnije valjda vaznije Sunce,nakon toga Jupiter i Saturn,dok po drugima MArs citavog zivota oslikava tu "musku " stranu licnosti kod pojedinca,pa cak i kod zena,jer i one imaju "muskarca " u sebi.(vise iili manje)

SA zenama je ista stvar,samo tamo ne kontam dali je u pitanju citav zivot Venera,ili kasnije zenstvenost pa i ljepotu prikazuju kroz polozaj Mjeseca.
u pravu si. praksa pokazuje i drugo lice.
po jungu bi vjerojatno rekli da je mars animus a venera anima. tako ih ja barem promatram, i kod muškaraca i kod žena.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 20:42   #282
Talking

Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
u pravu si. praksa pokazuje i drugo lice.
po jungu bi vjerojatno rekli da je mars animus a venera anima. tako ih ja barem promatram, i kod muškaraca i kod žena.
Da,po jungu bi tako bilo mars-animus, venera-anima (mozda i mjesec je anima?).
I muskarac i zena trebaju raditi na tome da su anima i animus u skladnom odnosu. I astrologija tu moze pomoci da se vide u kojem su, ali i meditacija na tu temu.

Moj mars iako je u sjedistu - skorpionu...i zaista ga volim, a bome i takve muskarce,(prodorne i karizmaticne), radi mi kvadrat na veneru u ribama.
Tako da nisu bas u skladu.iako su im znaci kompatibilni.

E sada da povozemo sa temom ljepote, ne znam kako bi se to odrazilo na moju ljepotu ili bilo ciju drugu.
Mars kod zene,jel
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:21   #283
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
u pravu si. praksa pokazuje i drugo lice.
po jungu bi vjerojatno rekli da je mars animus a venera anima. tako ih ja barem promatram, i kod muškaraca i kod žena.
DA,pa jos kazu da se "slike" nasih partnera(ta suprotna druga strana,nas samih),javljaju i u nasim snovima,ali ko je meni kriv kada sa Ne na Acu nikada nista ne sanjam,ili zaboravim sta sam sanjao
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 23:10   #284
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
DA,pa jos kazu da se "slike" nasih partnera(ta suprotna druga strana,nas samih),javljaju i u nasim snovima,ali ko je meni kriv kada sa Ne na Acu nikada nista ne sanjam,ili zaboravim sta sam sanjao
Hahahaha

Da, steta da se ne sjecas.pocni pisati svaki put kada se sjetis i najmanjeg detalja.trebalo bi ti se poboljsati pamcenje snova na taj nacin.

Snovi mogu biti bogat izvor informacija u kakvom su odnosu nasa anima i animus.
Moji su se do sada "svadjali", a sada mi se u snovima pocinju pojavljivati u skladnijem odnosu.valjda se taj dio napokon integrira
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:45   #285
Koja je kombinacija znaka i podznaka ""najdjetinjastija"" u smislu da stvarno znaju raditi s malom djecom i namagnetizirati ih?

To bi valjda trebao biti rak s podznakom u raku. Al ono... recite vi koji bolje znate.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 19:41   #286
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Koja je kombinacija znaka i podznaka ""najdjetinjastija"" u smislu da stvarno znaju raditi s malom djecom i namagnetizirati ih?

To bi valjda trebao biti rak s podznakom u raku. Al ono... recite vi koji bolje znate.
To će prije biti merkurovac, tip Blizanca. Djetinjast, razigran...ako si to mislio? Rak je više njegovateljski, brižni tip.
Ili možda Lav. Ali Rak nije zabavan...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:34   #287
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
To će prije biti merkurovac, tip Blizanca. Djetinjast, razigran...ako si to mislio? Rak je više njegovateljski, brižni tip.
Ili možda Lav. Ali Rak nije zabavan...
Tko kaže da Rak nije zabavan

Istina. Evo, nije da se hvalim, ALI klinci me obožavaju
Ja nijh isto, ali oni mene više Rak, ASC Djevica

Kada pričam s njima, nekako, a ne da se toliko spuštam na njihov nivo nego ih uvažavam. Tako je to bilo otkako sam svjesnija sebe kao starije. A i mene isto relaksira. Baš bih voljela raditi s klincima nešto

Inače vjerujem da bih, ako se ikada dogodi, bila jako dobra pomajka


Iako mi je ta riječ ružna
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 18:06   #288
Pa nisi ti zabavna zbog Raka i Djevice. To nisu takvi znakovi. Ta tvoja otvorenost, optimizam, radost i veselje, dolazi od Jupitera na asc.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 09:17   #289
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
...
Haha, tipično ti


Ne, to sam više u šali rekla Mislila sam na taj Merkurovski tip. A to je osim Blizanca i Djevica A za Jupitera znam i hvalanebesima na tome
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 11:36   #290
Uf, ne znam baš..meni su merkurovski tip Djevice i Blizanca nebo i zemlja. Iskreno, ne mogu zamisliti Djevicu kao zabavnu tetu u vrtiću To bi bilo: djeco, idemo se sad igrati tete čistačice, a tko bude najbolji, za nagradu dobiva paket sapuna
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 12:00   #291
Skeptici

Ma ja se tješim da to nije samo do jedne stvari
Ako išta znači imati MC u Blizancima onda valjda i nije sve tako crno

Ne, baš bih voljela raditi s djecom Bilo što. Pa makar i teta u vrtiću
Kreativni nered, bojanje temperama, šetanje djece dok se drže za onaj štrik itd.


Štoviše, ove godine sam proširila listu fakulteta pa sam stavila i predškolski odgoj
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 12:16   #292
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Skeptici
Pusti i meni je ona Asc, ali mi ipak nismo Djevice. To znam po tome što sunčeve Djevice otjeram, ili same odu Njihova energija je nervozni oblik Merkura, dok je Blizanački onaj veseli, a u isto vrijeme smireni. Recimo, s frendom Blizancom mogu biti po cijeli dan, a nakon što sam prijateljski prošla nekoliko Djevica, od njih kidam ulijevo Znam ravno jednu da je normalna i to je muški.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 12:45   #293
Šteta što nema teme o fobijama.
Ako se ne varam, fobije su vezane za 12. polje, ali ima li još pokazatelja, ili kriterija koji bi trebali biti ispunjeni, kao npr. veza s 8. poljem, što sam negdje našla?
Evo slučaj straha od lutaka: Venera (lutka) u 12. polju, a vladar je 8. Bi li to bilo to?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 20:28   #294
ja se bojim duboke vode, mjesec u 12. polju
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 10:03   #295
Čula sam jutros neku pesmu/himnu humanitarne manifestacije, pronađoh je na netu i neprestano je slušam. "intelektualno" mi se pesma ne bi dopala, ima elemente crnogorskog melosa ali jako reagujem na nju, jako mi se sviđa, praktično me baci u trans. Glas mi se mnogo sviđa, kao i cela pesma, svaki ton.

Neki stihovi:
tamo gde su svi moji sni davno rođeni
primi me u zagrljaj, o, jedino, rođeno
slušam glasove svoje istine, dole vrati se

https://www.youtube.com/watch?v=nQNOS8Sh90o

Ovo je čist So0Ne u XII u Jarcu, on peva Neptunu. Izguglam autora, na fejsu mu slika sa ribama
Nisam sigurna da muziku slušamo Venerom. Primetila sam da kod svih pesama koje mi se sviđaju, da tekstopisac i pevač imaju dobru sinastriju sa mnom (Mo, Ve, ali i So/Ne).

Ako je muzika pranačelo kosmosa, onda bi bilo logično da muziku slušamo celim bićem (celom natalnom), a ne samo Venerom

Hoću reći, mislim da nam se ne sviđa neka muzika zato što je "kvalitetna" (iako svi imamo potrebu opravdavati svoje izbore pozivajući se na kvalitet), već zato što je na našoj vibraciji
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 11:37   #296
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Čula sam jutros neku pesmu/himnu humanitarne manifestacije, pronađoh je na netu i neprestano je slušam. "intelektualno" mi se pesma ne bi dopala, ima elemente crnogorskog melosa ali jako reagujem na nju, jako mi se sviđa, praktično me baci u trans. Glas mi se mnogo sviđa, kao i cela pesma, svaki ton.

Hoću reći, mislim da nam se ne sviđa neka muzika zato što je "kvalitetna" (iako svi imamo potrebu opravdavati svoje izbore pozivajući se na kvalitet), već zato što je na našoj vibraciji
Kod mene je padanje u trans (Neptun) ionako vezano za ljubavne odnose (Ne, vl. 7. polja) i da, primijetila sam to da ako neki muškarac napiše pjesmu koja me "baca u trans", da smo jako dobro sinastrijski naštimani.
Ovaj me primjer šokirao: moj Mo trigon njegovo So, njegov Mo trigon moje So, moje So sekstil njegov Ne...sve su to aplikacije, dalje nisam ni gledala. Dovoljno mi je i ovo.
Znači, slažem se s teorijom, s tim da osjetim odmah tu "vezu", inače ne bih ni gledala njegovu kartu...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 19:49   #297
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
primijetila sam to da ako neki muškarac napiše pjesmu koja me "baca u trans", da smo jako dobro sinastrijski naštimani.
Da, to. Samo što meni ne radi to samo za muškarce, već i za žene. Po pravilu mi se sviđaju ženski glasovi ako ona i ja imamo dobru sinastriju . Venera čak i ne mora biti ti upletena, mada dosta puta jeste.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 09:36   #298
Hej Ne znam gdje da pitam ovo, ali "simbolika" mi se čini prikladnom pa, evo:

Snovi!

Znači kako astrološki objasniti nedosanjane snove Snove koji su osobi stvarni i značajni, no pomiješani s nečime tipa da brat zakucava kikiriki u zid TOTALNO van konteksta. I onda se sanjač ponovno vrati na "the" san No kada se probudi, ne može ispričati san nekim redoslijedom nego u crticama. Zašto bi to bilo tako? Ja se naprosto divim osobama koje mogu zapisati cijeli san u nekom kontinuitetu na temi o snovima. Meni je to SF

I često prije spavanja poželim sanjati nešto što mogu povezati u priču, ALI ništa od toga Hvaaala!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:58   #299
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Hej Ne znam gdje da pitam ovo, ali "simbolika" mi se čini prikladnom pa, evo:

Snovi!

Znači kako astrološki objasniti nedosanjane snove Snove koji su osobi stvarni i značajni, no pomiješani s nečime tipa da brat zakucava kikiriki u zid TOTALNO van konteksta. I onda se sanjač ponovno vrati na "the" san No kada se probudi, ne može ispričati san nekim redoslijedom nego u crticama. Zašto bi to bilo tako? Ja se naprosto divim osobama koje mogu zapisati cijeli san u nekom kontinuitetu na temi o snovima. Meni je to SF

I često prije spavanja poželim sanjati nešto što mogu povezati u priču, ALI ništa od toga Hvaaala!
Snovi su jedan vrlo zanimljiv medij koji u svom izražavanju ne prati zakone logike i racionalnog uma. Oni nemaju previše veze s zdravim razumom i onim kako razumski poimamo svijet oko sebe, već prate neki svoj redoslijed koji funkcionira na simboličkoj razini. No sam simbol iako ima svoje arhetipsko i univerzalno značenje ne označava uvijek isto u snovima različitih ljudi. Sve ovisi o kontekstu i ukupnosti sna...striček Jung je jednom kada je pisao o tome kako tumačiti snove rekao: "Učite što je moguće više o simbolima, a onda, kada analizirate neki san sve to zaboravite."



Sanjajući mi uranjamo u jedan posve drugačiji i neobičan svijet u kojem nema granica vremena ni prostora...koordinate i granice kojih se tako snažno držimo u ovom fizičkom svijetu tamo uopće ne postoje. Snovi dolaze iz nesvjesnog uma, tj. na nesvjesnoj razini snovi kompenziraju svjesne slike i dojmove omogućujući sanjaču da neki događaj/pojam/osobu/odnos obuhvati u cjelini.

Snovi dakle objedinjuju čitav emocionalno intelektualni ustroj i slažu ga u slike i simbole pri čemu neku temu istaknu u prvi plan. Obično je to tema koja tišti osobu jer naši snovi su u prvom redu ogledalo našeg psihičkog sklada. Snovi jasno pokazuju različite aspekte naše nutrašnje dinamike, a snovi i ritam sna zato uvijek imaju "potpis vlasnika". I zato nam je jako zgodno imati uvid u natalnu kartu jer se onda uvidom u karakter i osobnost vide ti zakoni koje slijede snovi osobe. Snovi jako često kompenziraju, tj. snovi "dolaze jer moraju" (služe nam da bi uz pomoć njih održali mentalnu i emocionalnu ravnotežu).

Što se astrologije tiče naš ritam spavanja/sna je simbolički određen Mjesecom dok su snovi opisani Neptunom i čitavom serijom 12. (psiha, nesvjesni um). Ljudi koji puno sanjaju često imaju istaknuto 12. polje, a ljudi koji sanjaju uvrnute snove ili se često "predaju"/bude često imaju vezu serije 12. s Uranom ili vezu Mjesec/Uran. U tvojoj karti se to vidi iz aspekta Mjesec (ritam sna) 90º Neptun (nedosanjano, nema kraja)/ Uran (ulet nečega "šokovitog", nečeg "van konteksta").
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 07:30   #300
fish, hvala Ovo mi je do sada možda čak i najdraže pojašnjenje

Ovo za buđenje zbilja i jest tako! Nemiran način spavanja, buđenje iz čista mira. I veeeeoma često mi se događa to da se ujutro probudim (ili usred noći ) pa ostanem pod dojmom sna i samo gledam u prazno Kao da me ostavi u nekom stanju.. ne znam, trenutno mi ne pada na pamet prikladnija riječ, ali u stanju bunila

Baš to, osjećam se šokirano i taj osjećaj je prisutan cijeli dan. Jako. ILI, ako sam pak sanjala nešto lijepo i dobro tada se osjećam sretno i dobre volje. No ne baš sretno kao kada, npr. trčiš i stigneš na bus nego na način kao da imam, što bi se reklo "vjetar u leđa"
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.