Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2014., 18:19   #601
Znači, dan prije smo bili u igraonici, puzao je okolo pa Haby landu, nekoliko puta sam ga pozvala, svaki put je stao, okrenuo se i pogledao me. 24 sata nakon cijepljenja sve je bilo isto, ali kad sam ga zvala po imenu nije reagirao. Kao da govorim u vjetar, odnosno kao da je zaboravio kako se zove. No, to je bila jedina nuspojava, trajala je nekih 6 mjeseci. Da ponovo imam dijete ne bih ga cijepila u razdoblju između 8. mjeseca i 2 i pol godine.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 05.03.2014. at 18:24.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 18:14   #602
Možda sam na krivoj temi, pa molim da me prebace ali ovo je bilo najsličnije kaj sam našao.

Dakle, ja sam uredno procijepljen kao dijete i sve, ali sam izgubio karticu cijepljenja tu a treba mi sada. Jel se možda kome još to dogodilo i gdje se mogu javiti da mi ju opet daju? Gdje su ti podaci da sam ja procijepljen? Kod moje doktorice nema ništa, školska medicina kaže da ni ona nema podatke.

Ako netko zna bio bih jako zahvalan.
toto tamuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 10:35   #603
Koliko dugo su vam bebači imali visoku temperaturu nakon cijepljenja Pentaximom (3. doza) ili Prevenarom? Mi smo malu od 8. mjeseci cijepili u jednom danu sa oba cjepiva i sad nam već treći dan kuri 38.5 tako da skidamo sa lupocet čepićima. Sutra idemo našoj pedijatrici ali me zanimaju tuđa iskustva. Hvala
__________________
Bez potpisa
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 23:43   #604
Da malo podignem temu. Imamo curicu od skoro 3g. Jos nam nije cijepljena jer je imala dva puta konvulzije. Pedijatrica nece da obavi cijepljenje jer zeli potvrdu od neurop. jer nezeli bit kriva ako bude nezeljenih reakcija. Od prijatelja brat pa njegov sin je dobio autizam nakon cijepljena. I sad muku muce sa tim. Jel netko zna jel bolje sto kasnije cijepit?
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 13:17   #605
Cjepivo ne uzrokuje autizam, to su gluposti.

Jesi se posavjetovala s neuropedijatrom oko odgode cijepljenja? Moja curica je nedonošće rođeno u 26. tjednu trudnoće s 930 g, visoko neurorizično dijete, imala je krvarenje na mozgu 3. stupnja. Po preporuci njene neuropedijatrice odgođeno joj je cijepljenje.

S druge strane, dr. Sabol (cijenjeni neurolog) rekao nam je na pregledu da nema apsolutno nikakvog razloga da odgađamo cijepljenje i da se moja curica može cijepiti prema kalendaru (išli smo kod njega na jedan pregled, drugo mišljenje). Smatra da općenito neurorizična djeca ne trebaju odgodu cijepljenja. Ali, kako ona inače redovito ide na preglede kod svoje neuropedijatrice, koja je preporučila da zbog visoke neurorizičnosti ipak odgodimo cijepljenje, mi smo odlučili ipak odgoditi. Nakon što joj je EEG nalaz bio uredan, započeli smo s redovnim cijepljenjem.

(napominjem također da je ona 2 obvezna cjepiva u rodilištu dobila isto kao i druga djeca)

Dakle, ona je primila sva cjepiva koja je trebala (sad ima 3,5 g) i nije imala reakciju niti na jedno (osim male temperature, ali to nije ništa strašno).
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 13:25   #606
Lijepo piše u naslovu ove teme da se prvo pročita prvi post. Nećemo ovdje o autizmu i cjepivu i sličnim stvarima, imate Alternativu za to.

Zbog toga su obrisani postovi i molim da se to ne komentira ovdje i da ne idemo u off.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 13:36   #607
Naslov teme reakcije na cijepivo a pises necemo o cijepivu. Ocemo o autima? Al zanemari. Bilo bi mi drago da izbrises ova 2,3 moja posta. Nezelim sudjelovat.
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 13:50   #608
Nisam rekla da se ne smije pisati o cijepljenju i reakcijama već da nećemo ovdje potezati teze da cjepivo uzrokuje autizam, za to imate temu na Alternativi pa tamo raspravljajte.

Ne moraš pisati ako nećeš, nitko te ne tjera. Bilo bi lijepo da se pročitaju pravila prije nego se počne pisati negdje pogotovo kad je to naglašeno u naslovu. Ne znam šta se ljutiš, nisam te kartonirala iako si trebala dobiti kartone za ovo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 13:53   #609
Prijavit cu te policiji jer nisam ženskog roda. Da si pogledala profil vidila bi.
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 14:00   #610
Vidi stvarno. Moje isprike, nije bilo namjerno. Najčešće mame pišu ovdje pa sam mislila da si mama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 15:03   #611
Pa dobro, ako vaša pedijatrica ne želi cijepiti bez mišljenja neuropedijatra, zašto vas ne pošalje na pregled kod neuropedijatra? Nemam iskustva s konvulzijama pa ne znam odgađa li se u tom slučaju cijepljenje.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 15:26   #612
Odgođeno je nama, "legalno". Imamo pregled u 3m u neurop.
android-Split is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 16:16   #613
Starijeg su cjepili tek sa 2 godine zakasnjenja, najmanji ima trenutno odgodu bas zbog atipicnih konvulzija. I nece se smjeti cijepiti neko vrijeme sigurno.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 07:05   #614
Evo i nas. Cijepljenja 13.01. (Priorix) sa nepunih 14mj (18.11). Pitala sam pedicu da li treba pripaziti na neke nuspojave. Zajedno sa sestrom je tvrdila da nece biti nikakve reakcije jer je to "procisceno" cjepivo.. Khm khm.

Jucer navecer dijete spava, idem joj pelenu promjenit jer je probilo, malo mokro bilo, kad ono, pocela se tresuckat i grcit lagano kao da groznicu ima, ona topla, rukice hladne. Mjerim temp, samo 37. Zgrijali je, smirili, zaspe... No cinila mi se toplija i reko vrag mi neda mira, izmjerim ponovo, 38.8! Dala odma cepic, malo vode, malo sike i nakon nekog vremena zaspala. Temp se spustila i evo sad dok pisem, ok je, nema temp. Vidjet cemo jos tokom dana...

Bas me prepalo... Unatoc tome sto su mi rekli da nece biti niceg, ocekivala sam mogucu reakciju, jer rijetko koje dijete prodje bez ikakvih nuspojava, ugl. bude bar temperatura. Malo im je to bezveze, bilo bi bolje da nas pripreme i daju neke upute, a ne da si sami mislimo oce/nece i sta ce bit.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 08:16   #615
Mislim da oko tih reakcija sve ovisi od pedojatra do pedijatra. Primjerice ja svoje dijete nisam cijepila ono kad idu prvi put sa dva mjeseca u zagrebu i tamo gdje sam je cijepila praksa je da čim dijete primi cjepivo odmah daju i sirup protiv temperature.
Evo mojs je zadnji put cijepljena u 9 mj ino što se prima sa 2god ne znam je li to ono 5u1 treća doza i do sada nikada ali baš nikada nije imala,reakciju čak niti nije bilo crveno na mjestu uboda a sada zadnji put joj se mjesto uboda poprilično zacrvenilo i malo oteklo.
Kada sam pitala pedicu rekla je da to crvenilo i oteknuće znaju biti nuspojava u čak 40 posto slučajeva kao i temperatura tak da iskreno mislim da pedijatri na to uopće ne upozoravaju.
Od frendice mali bi nakon svakog cijepljenja zakurio na 40 eto a nekima ništa. Mislim da ovisi od djeteta do djeteta
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 10:30   #616
i moj je jednom ili dva puta imao temp. nakon cijepljenja. dosta mama je pisalo kak su im klinci znali dobiti temp. plus pospanost. jedan čepić bi trebao sve riješiti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:22   #617
Moj nije imao apsolutno nikakve nuspojave na niti jedno cjepivo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 09:59   #618
Mi isto nismo imali reakcije na cjepivo. Rodjen je mjesec i pol ranije, cijepljen je po redovnom kalendaru (iako smo cjepivo sa godinom i pol primili nesto kasnije jer je bio bolestan).
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 19:59   #619
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Mi isto nismo imali reakcije na cjepivo. Rodjen je mjesec i pol ranije, cijepljen je po redovnom kalendaru (iako smo cjepivo sa godinom i pol primili nesto kasnije jer je bio bolestan).
I moj isto tako je ranije roden i isto cijepljen po kalendaru bez ikakve odgode.neurorizican,krvarenje 2.stupnja,vjezbaci
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 08:40   #620
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
.neurorizican,krvarenje 2.stupnja,vjezbaci
Kod mog ista stvar.
Zato sam i mislila da ce se cijepiti po korigiranoj dobi. Al eto nije.
I sve je proslo dobro
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.