Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2004., 10:45   #1
Hrkanje

Dragi moji!
Nisam dugo tipkala na forumu (i inače puno više čitam nego pišem), al sad mi pomagajte sa savjetom in my time of need. U čemu je problem? NJEGOVO HRKANJE. Problem zvuči skroz benigno, simpatično, smiješno. I bio je. Prvu zajedničku noć. Drugu. Treću. Četvrtu sam već tražila nož po kuhinji da mu prerežem grkljan. Ne mogu spavati. Svaki put kad odemo zajedno spavati (a lijepo je ići zajedno spavati, da malo... čavrljamo u krevetu) ja u panici pokušavam prva zaspati, ali to je nemoguće. Saznala sam da nisam prvakinja u brzini kojom tonem u san. On je. Kleta sudbo! Sad smo kod prijatelja na ljetovanju. Srećom, imaju kauč u dnevnom boravku na koji mogu pobjeći slomljena pokušajima da spavam uz njegovo hrkanje. Ja njega probudim kad hrče. Njemu je žao. Okrene se na bok "na kojem nikad nije hrkao". Moš mislit. Nakon sljedeće tri sekunde uspije opet zaspati prije mene. smiješno mi je dok tipkam, ali ovo mi se trenutno čini najveći problem u povijesti čovječanstva. Kako dvoje ljudi mogu živjeti skupa ako jedno od njih- HRČE? Već sam uvjerena da nikad neću živjet s nekim. Zato jer bi taj mogao hrkati. Već sam uvjerena da oni ljudi iz Crne kronike u novinama kolju supružnike iz jedinog jednog razloga. Kako zaustaviti hrkanje? Ignorirati ga? Ako stavim neke čepiće u uši, kako da čujem budilicu?
Ajd.
padme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 10:51   #2
Re: Hrkanje

Quote:
padme kaže:
Dragi moji!
Nisam dugo tipkala na forumu (i inače puno više čitam nego pišem), al sad mi pomagajte sa savjetom in my time of need. U čemu je problem? NJEGOVO HRKANJE. Problem zvuči skroz benigno, simpatično, smiješno. I bio je. Prvu zajedničku noć. Drugu. Treću. Četvrtu sam već tražila nož po kuhinji da mu prerežem grkljan. Ne mogu spavati. Svaki put kad odemo zajedno spavati (a lijepo je ići zajedno spavati, da malo... čavrljamo u krevetu) ja u panici pokušavam prva zaspati, ali to je nemoguće. Saznala sam da nisam prvakinja u brzini kojom tonem u san. On je. Kleta sudbo! Sad smo kod prijatelja na ljetovanju. Srećom, imaju kauč u dnevnom boravku na koji mogu pobjeći slomljena pokušajima da spavam uz njegovo hrkanje. Ja njega probudim kad hrče. Njemu je žao. Okrene se na bok "na kojem nikad nije hrkao". Moš mislit. Nakon sljedeće tri sekunde uspije opet zaspati prije mene. smiješno mi je dok tipkam, ali ovo mi se trenutno čini najveći problem u povijesti čovječanstva. Kako dvoje ljudi mogu živjeti skupa ako jedno od njih- HRČE? Već sam uvjerena da nikad neću živjet s nekim. Zato jer bi taj mogao hrkati. Već sam uvjerena da oni ljudi iz Crne kronike u novinama kolju supružnike iz jedinog jednog razloga. Kako zaustaviti hrkanje? Ignorirati ga? Ako stavim neke čepiće u uši, kako da čujem budilicu?
Ajd.
Stavi čepiće ili slušalice na uši, a klasičnu budilicu nadomjesti mobitel alarmom namještenim na vibru kojeg prije spavanja stavi pod jastuk
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 11:03   #3
u Italiji imaš taj neki lijek, zove se Breathe right...
Voljela bih ti reći da će ti ludo pomoći, ali nisam baš sigurna...
Stvarno te razumijem, ako je nešto užasno to je hrkanje...
Moj bivši je imao te truba - faze koje su bile očajne... S promjenom položaja samo bi promjenio tip trube, ali nije prestajao hrkati..
Užas...

Mislim da je još uvijek naučinkovitiji pravi zahvat... mislim da ima ta jedna tehnika s laserom... nisam baš informirana, jerbo sam prekinula vezu pa mi više nije trebalo...

Zato sada hoću NEPUŠAČA, jer mi je zlo od odvratnog zadaha kojeg imaju pušači...
I NEHRKAČA, da mogu uz njega normalno spavati...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 11:14   #4
Nema pomoći osim odvojenog spavanja što i ne mora biti loša solucija ako se ima mogućnosti, dakako...
Joe Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 11:37   #5
1. Lagano jastukom pokriti dišne puteve!

2. Zviždati dok on hrče!

3. Začepiti mu nos!

ali toga se zapravo nemos rijesit, ovako to samo odgadjas na neko kratko vrijeme.

nema ti druge nego da počneš piti tablete za spavanje.
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 11:49   #6
Prvo otvori topic na Zdravlju, tamo imaju dezurne za ovakve probleme Mislim da problem neces rijestiti boreci se protiv simptoma, vec samo protiv uzroka, a to je:
1. Pretilnost
2. Alkohol
3. Neke bolest

Prema tome, kratkorocno mozes samo svojeg muzijaka dobro upregnuti u kojekakve strojeve u teretani, zabraniti mu casicu prije spavanja, ili pokloniti mu za Bozic/rockas CAP (proguglaj o tome, sprava spram koje godina dana teretane izgleda skroz prihvatljivo )
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 11:56   #7
kupi onaj muhomlat pa svako malo kresni

kod mog bivseg nije bila ni pretilost ni alkohol a ni neka fizicka bolest
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 11:58   #8
nema druge do da mu uzvratis istom mjerom
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:00   #9
Quote:
Secundo kaže:
Prvo otvori topic na Zdravlju, tamo imaju dezurne za ovakve probleme Mislim da problem neces rijestiti boreci se protiv simptoma, vec samo protiv uzroka, a to je:
1. Pretilnost
2. Alkohol
3. Neke bolest


Krivo!!!!
Moj nema ni 1. ni 2. ni 3. a 15 godina me vec "ubija" sa hrkanjem!

LIJEKA NEMA! Vjeruj mi!

BTW imas topic na MK-u!
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:07   #10
Quote:
T@nja kaže:
Krivo!!!!
Moj nema ni 1. ni 2. ni 3. a 15 godina me vec "ubija" sa hrkanjem!

LIJEKA NEMA! Vjeruj mi!

BTW imas topic na MK-u!
imas dobre zivce ili kako uspish spavat?

Moj bi bio nepodnosljiv kad je bio bolestan, gripa ili nesto sa sinusima
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:11   #11
..

ja sam negdje nacuo da ljudi koji prekomjerno hrču imaju problema sa srcem ili je pak doslo do začepljenja dušnih puteva...ali siguran nisam u to!
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:33   #12
Kegi, hrkanje moze prouzrokovati ozbiljne probleme.

Za ostale: Ultima ratio
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:50   #13
Moji roditelji su prije ohoho godina odlučili bitku riješiti tako da se tata odselio iz zajedničke spavaće u drugu spavaću, jer mama hrče da se zidovi tresu. Mislila sam da to i nije tako strašno dok prije par godina nisam bila sa njom na jednom putovanju gdje smo noć trebale provesti u istoj sobi: ljudi moji to je potres, to je rezanje bukovine najgrubljom i najbučnijom pilom....u sred noći htjela sam otići u hotel, uh shvatila sam tatu tada.

Moj partner na žalost u fazama kad je prehlađen također proizvodi te užasne zvukove, doduše po decibelima se ne može mjeriti sa mojom mamom (koju smo brat i ja dok smo bili djeca čak jednom i snimili da joj pustimo taj užas koji proizvodi).

Problem rješavam tako da stavim čepiće za uši, i pokrijem se jastukom po glavi (naučila tako zaspati - ostavim mali prolaz za zrak). Čepići negdje u sred noći sami ispadnu iz uha, kad čvrsto zaspim i ne čujem te mile zvuke, a ujutro budilica ima tako stravičan zvuk da bi je čula i iz druge sobe.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 14:49   #14
Odvojeno spavanje, jer nista drugo ne pomaze a i glupo je medicinski tretirati nesto takvo. Nalakse je cini mi se odvojeno spavanje ako ima uslova, pa jedno noc posle razgovora odes ti u drugu sobu, drugi put on i tako...
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 14:53   #15
kupi hrkomlat
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 14:59   #16
a sto protiv govora..tj. u mom slučaju pjevanja u snu? pjevam thompsona za ne falit!
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 15:30   #17
Quote:
kegi kaže:
a sto protiv govora..tj. u mom slučaju pjevanja u snu? pjevam thompsona za ne falit!
thompson kazes?
tvojoj ni dosta ni da u drugi stan seli nocu
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 15:35   #18
imash par solucija - mozhe ici doktoru i on mu mozhe dati male trakice koje se stavljaju na nos da se sprijechi hrkanje, mozesh ga buditi stalno, postoji i operacija kojom se to rjeshava (to sam cula - ne znam koliko je istina)

moj muzh hrche - ali samo na ledjima i onda ga ili probudim ili odguram na stranu - malo se buni ali se ujutro ionako niceg ne sjeca
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 15:38   #19
Quote:
moj muzh hrche - ali samo na ledjima i onda ga ili probudim ili odguram na stranu - malo se buni ali se ujutro ionako niceg ne sjeca

dobra
moze se tako svasta iskamacit, kad se ne sjeca
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 15:57   #20
Quote:
377chiara kaže:
dobra
moze se tako svasta iskamacit, kad se ne sjeca
ma on je komedija zhiva

u neko doba se budi i viche - zakasnit cemo - ajde brzhe, brzhe vec kasnimo (3 ujutro)

ja pitam: dragi gdje kasnimo

a on me onako ljutito pogleda i veli: Pa na koncert!!



naravno ujutro se nicega ne sjeca
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.