Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2011., 19:22   #61
Prijatelji mojih roditelja nisu mogli 15 godina imati djecu. Pokušali su i prošli sve: od MPO-a, vanmaterničkih trudnoća do razmišljanja o usvajanju. Nakon što je sve poslala u materinu i odustala od svega jer je rekla da želi uživati u životu, u njezinoj 40-oj ostala je trudna i rodila predivnog dečkića.
Čuda su moguća, samo treba vjerovati u njih.
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 19:42   #62
snupi, da si odustala, vjerojatno bi smo ovu temu citali na ŽuD - u ili nekom drugom podforumu..

vec i cinjenica da si je postavila bas ovdje na trudnice govori dovoljno
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:58   #63
Meni je super sto zena u prvom postu lijepo napise da joj je pun Q ljudi koji govore da se samo treba opustiti, a svejedno se javljaju ovi koji imaju svakakve kume/prijateljicine prijateljice/susjede od polusestricne koje su zatrudnjele prirodno nakon desetljeca truda jer su uplatile 10 dana u Jelsi i otisle na pedikuru.

Jos samo fali da se javi ona koja je zatrudnila jer se muz izvikao na nju.

Snoopyca, uzmi pauzu ako ti treba i vrati se kad budes spremna ali s cistim stanjem u glavi i spremnoscu za nove pretrage i razgovor s MPO doktorom.
Ja zelim da ti uspije sto prije i prirodno, ali uvijek (i za sve) treba imati plan B u slucaju da plan A zakaze. Sretno.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:19   #64
Torma

Slazem se sa svakim slovom.

Ja sam valjda dva puta napisala slican post pa odustala od istog.
Ono od opustite se i cekajte da se desi cudo imam tikove. Ono hodam 5 godina na tom svom putu i majke ti nikako da se spotaknem vise u to cudo a sve frendice od frendice, prije i rodjakinje od nekoga se svako malo spoticu na cudesa a meni bi to trebala jelte biti duhovna hrana, utjeha i nada dok i ja cekam da se spotaknem

Svako prodje losu fazu. Ono sto ja ne zelim jest probuditi se jedno jutro sa xy godina i pitati se da li sam napravila bas sve sto sam mogla prije nego sam odustala i preslozila zivot u drugom smjeru. Cekanje da se desi cudo i opustanje svakako nisu najvisi nivo moje borbe iako povremeno ideja izgleda primamljivo
Kvalitetno se zivjeti moze sa svim odlukama ako su one donesene ciste i razumne glave.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:22   #65
curke moje, ja čekam da se još javi forumašica koja je nakon 4 godine ostala trudna kad je muž počeo piti obiĆne vitamine jer "ako razmišljaš pozitivno, događat će ti se pozitivne stvari"
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:26   #66
Ma jongi to je to - sad znam gdje smo se zeznuli u koracima!
Muz mi ocito nije dovoljno pozitivan unatoc tome sto pije saku vitamina dnevno. Idem mu reci da je to ocito razlog i da nam vise ne treba mpo i dovoljno je samo da smo pozitivni
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:27   #67
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Ma jongi to je to - sad znam gdje smo se zeznuli u koracima!
Muz mi ocito nije dovoljno pozitivan unatoc tome sto pije saku vitamina dnevno. Idem mu reci da je to ocito razlog i da nam vise ne treba mpo i dovoljno je samo da smo pozitivni
..nije se TM dovoljno izvikao na tebe pa da od straha trudna ostaneš....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:43   #68
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Meni je super sto zena u prvom postu lijepo napise da joj je pun Q ljudi koji govore da se samo treba opustiti, a svejedno se javljaju ovi koji imaju svakakve kume/prijateljicine prijateljice/susjede od polusestricne koje su zatrudnjele prirodno nakon desetljeca truda jer su uplatile 10 dana u Jelsi i otisle na pedikuru.
da, i ja sam otisla na pedikuru.
meni se ipak cini da je to stvar odluke i psihicke pripreme.
dogovora s vlastitim tijelom
a nekad i dragi bog pomogne.
upoznala sam jednu curu koja je uspjela zatrudniti iz treceg pokusaja umjetne oplodnje, zadnjeg kojeg je placao HZZO, i rodila je blizance. tako, uglavnom se to sretno zavrsi.

Maknut dio koji je u najmanju ruku uvredljiv!
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .

Zadnje uređivanje PalmaSutra : 10.06.2011. at 07:03. Reason: Maknut dio koji je u najmanju ruku uvredljiv!
Natch is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.06.2011., 23:05   #69
moram li rejti da sam mjesec kad sam zatrudnila s dramom queen imala stres citav ciklus..pocetak, ovulacija pa i nakon O
CITAV ciklus i to je bilo ful dramaticno.. mora da mi je to diglo prolaktin u drugom dijelu ciklusa pa je moja pobjednica ostala u busi
podivljam na ovo 'opustanje'
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:10   #70
...slažem se sa Zoro..i ja sam imala stres za stresom..ostala trudna (AIH)...sad što sam imala spontani ,prije točno mjesec dana,to je neka druga priča...i idem dalje...idući ciklus već...opet...nema odustajanja....jer cilj nam je svima samo jedan a zna se koji je...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:29   #71
Ja se divim tartarugi,dragog je odmah čim su počeli raditi na bebi poslala na spermio,nalaz nije bio dobar,odmah su se počeli pripremat za mpo A ne čekat godinama i nadat se čudu
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:35   #72
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
snupi, da si odustala, vjerojatno bi smo ovu temu citali na ŽuD - u ili nekom drugom podforumu..

vec i cinjenica da si je postavila bas ovdje na trudnice govori dovoljno

istina
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:37   #73
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Meni je super sto zena u prvom postu lijepo napise da joj je pun Q ljudi koji govore da se samo treba opustiti, a svejedno se javljaju ovi koji imaju svakakve kume/prijateljicine prijateljice/susjede od polusestricne koje su zatrudnjele prirodno nakon desetljeca truda jer su uplatile 10 dana u Jelsi i otisle na pedikuru.

Jos samo fali da se javi ona koja je zatrudnila jer se muz izvikao na nju.

Snoopyca, uzmi pauzu ako ti treba i vrati se kad budes spremna ali s cistim stanjem u glavi i spremnoscu za nove pretrage i razgovor s MPO doktorom.
Ja zelim da ti uspije sto prije i prirodno, ali uvijek (i za sve) treba imati plan B u slucaju da plan A zakaze. Sretno.
Hvala

To i želim, krenula sam na neku polu dijetu, sama sa sobom skovala neke seksi planove za muža, i jedva čekam biti ponovno mlada a ne opsjednuta sa pozitivnim, negativnim trakicama, temperaturom, i pizdama materinama... fuj sve to
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:40   #74
E da i tek sam danas skužila da su mi se ciklusi vratili na 31 dan i to od 2 mjeseca ove godine, a tako kratki su mi bili prije pilula a to je bilo 2001 godine i tak sam si happy, i trenutno volim ovu mengu, jer je tak lijepo došla- i boli me k... za sve od danas- jučer, nije bitno

a ako bum ikad javljala za plus javit ću ga kad prođe 3 mj da se ne zacopram
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:58   #75
Quote:
Gospođa kaže: Pogledaj post
ja ni nakon 27. mjeseci pokušavanja ne pomišljam na odustajanje. mi ne možemo ostati T prirodnim putem, MPO u mojoj državi ne ide preko zdravstvenog, novca za postupak nemamo ali svaki mjesec kad dobijem, kažem sebi: " ja ću biti mama, kad tad!" nasmijem se i opet iznova. došli smo do tog stadija... plakanje i živciranje, odustajanje ne pomaže. vjerovanje kako ćeš jednog dana na svojim grudima držati jednog popišanca ili popišanku nek bude ono što će te tjerati dalje! držim ti fige i mislim na tebe!
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 06:57   #76
cijelo vrijeme sama sebi zabranjujem da ovdje napišem išta ali jače je od mene.. želim samo reći svima koji pišu čudnovate priče o trudnoćama povodom opuštanja, molim vas, ali MOLIM vas nemojte to govoriti ljudima koji pokušavaju zatrudnjeti. to ne pomaže, to baca u očaj.

ljudi koji žele bebu jako teško mogu postati toliko ravnodušni prema toj želji. osim želje prejak je i osjećaj manje vrijednosti jer ne možeš nešto što je toliko prirodno, normalno i ljudski.

moožda priča o opuštanju i ima neke (doduše vrlo male) logike ako je medicinski baš sve u redu, ali u svakom slučaju treba napraviti pretrage, treba razgovarati sa nekoliko doktora specijalista i saznati gdje je problem.
recimo u mom slučaju, kako točno mislite da će godišnji odmor i pedikura otvoriti potpuno uništen jajovod ili povratiti kroz život izgubljene jajne stanice zbog kojih sam sa 29 godina pred menopauzom? i recimo, meni savjetovati da se opustim i samo čekam jer kad ja odustanem čudo će doći samo od sebe je suludo jer vrlo uskoro može doći do toga da potrošim i ostatak te bijedne zalihe js. ne, opuštanje ne pomaže. treba djelovati i učiniti sve što mogu, pa ako i ne uspije, nema veze, barem neću jednog dana sebi predbaciti da sam gubila vrijeme. jednog dana kada bude kasno.

i samo da napomenem, da, ja vjerujem u Boga i vjerujem u čuda i znam da se događaju, ali čekajući i ne radeći ništa mislim da samo odmažemo čudu da dođe do nas.

sretno svim suborkama i cure, uzmite si vremena, ohladite glave, smislite plan i samo naprijed, čuda nas čekaju samo im treba malo pomoći da nađu put do nas! vas sve!
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 08:18   #77
Snupica... ja ne znam da li se ti mene sjećaš...bile smo jedno vrijeme skupa na WZ ako se ne varam

prvo da potpišem Tormu od riječi do riječi... vidjela sam ti temu od početka ali kada su krenule priče po milijunti put kako je netko od nekoga zatrudnio nakon 15, 10 ili x godina.. došlo mi zlo pa sam odustala

ljudi moji, da li vi uopće shvaćate što znači npr. 15 godina pokušavanja iz mjeseca u mjesec?? ne znam kako to može biti ikome utješno... priča moga muža i mene je počela prije 3 i pol godine pa se meni čini kao vječnost... čista vječnost, a nismo prošli niti pola što su neki parovi prošli

Snoopy ja vjerujem da ti je dosta... ja sam si to rekla x puta... bilo je dana koji su bili nepodnošljivi... kada se nije moglo disati i kada sam htjela iskočiti iz vlastite kože van od nemoći

uzmi vremena koliko ti treba, tko zna..možda bude već sljedeći mjesec lakše, možda nakon par... nevažno, vjerujem da ćeš nekako progurati dalje... teško je baš komplet dignuti ruke...pogotovo u našim godinama

a što se tiče opuštanja... ako ti pomaže..ja se nikada u ove 3 i pol godine nisam opustila od kada smo krenuli sa željom da imamo dijete...a prošli smo pokušavanje u vlastitoj radinosti nekih 2 godine, alternativu, 2 aih i jedan dobitni ivf... sve mjesece sam se nadala...i ganjala ovulacije... možda me je manje s vremenom to sve boljelo..ali nada da je možda baš ovaj mjesec uspjelo je stalno bilo tu...tako da te priče o opuštanju koje su mi apsolutno kidale živce nisu nikada palile na meni

draga, vjerujem da ćeš biti ok... ako trebaš bilo što, javi se na pp...ima ovdje jako jako puno cura koje te razumiju...tako da ne boj se... nisi sama
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 08:27   #78
ja i mm radili smo neuspješno na bebaču pune dvije godine. neću ni spominjati kakve smo sve metode po bapskim pričama počeli primjenjivati samo ne bi li uspjelo. svi su govorili samo se opustite, desit će se kad ćete najmanje očekivati. kak da se opustim kad radimo na bebi ko na nekom znanstvenom projektu??? uglavnom tek kad smo prošli cijelu proceduru za potpomognutu oplodnju ja sam se konačno opustila. koncentrirala sam se na prvi dan slijedeće menge kako bi se naručila na ispitivanje prohodnosti jajovoda, a onda i na aih. i menge nema i nema... nakon tjedan dana kašnjenja menge ja napravila test, ne znam zašto, ali jesam. i ono plus veći nego sam ikad mogla sanjati... ja brzo da provjerim betu i sve pokazuje da sam zaista trudna. nazvala sam odjel za potpomognutu oplodnju gdje mi je dr. od srca čestitao i rekao da se ovo ne događa često, ali su mu to najdraži trenuci... i zaista, tek kad smo se u potpunosti opustili i koncentrirali na potpomognutu oplodnju ja sam ostala prirodno trudna... e sad, opustiti se nije lako i ne može se jer ti netko kaže, ali ja sam živi primjer da je to istina.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 08:34   #79
rossi..po meni je to čista sreća, tvoja i slične priče...
ne opuštanje, sreća...
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 08:48   #80
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
rossi..po meni je to čista sreća, tvoja i slične priče...
ne opuštanje, sreća...
to je definitivno sreća pogotovo jer su nalazi kod mene pokazali povišen prolaktin i izrazito zabačenu maternicu koja sama po sebi ne bi bila problem da mm nema manji broj progresivno pokretnih spermija... i nekako iz zaista čiste sreće, ali mislim i činjenice da smo se koncentrirali na nešto drugo osim bebe, ja sam ostala trudna.
hoću samo reći da su neki ostvarili trudnoću kad su to najmanje očekivali...
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.