Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2003., 12:54   #61
Re: Pesici jedinica za poznavanje kršćanstva!

[QUOTE]Super Hrvoje kaže:
[B]Pesice, po tvom tumačenju Biblije i važnosti starog Zavjeta u njoj, očigledno je da tvoje proučavanje kršćanstva nije doprijelo mnogo dalje od dječjeg katekizma- bojalice!
S takvom razinom znanja nije ni čudo što lupaš svašta!

Kršćanstvo se temelji na Isusovim učenjima, odnosno Novom Zavjetu, dok je Stari Zavjet sveta knjiga židovske vjere- judaizma!
Judaizam, koji proistječe iz židovske Biblije se u mnogim ključnim stvarima razlikuje od kršćanstva.

Recimo, Židovi uopće ne vjeruju u postojanje Raja i Pakla, niti vjeruju da duša uopće nadživljava smrt tijela.
Po tome je vidljivo da se kršćanska Biblija ne može promatrati kao jedna jedinstvena knjiga, jer su učenja SZ i NZ u suštini različita.

Odluka da se Isusovim učenjima (evanđelja, poslije NZ) doda židovska Biblija donesena je tek na crkvenom saboru u Niceji, 326.godine.Razloge ove odluke točno ne znam, ali možda leži u činjenici da su prvi kršćani, pripadnici Jeruzalemske crkve, bili upravo Židovi, koji su imali obvezu prihvaćati židovsku svetu knjigu.
__________________________________________________ __

Hi Hrvoje!
Malo se je Pesica popravila! Naucila je ipak nesto, pa je onda moramo malo pohvaliti, kako nebi opet pala u letargiju neznanja i laznih interpretacija!
Inace sve ostalo podpisujem!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 13:08   #62
Re: Da li je Islam Antikristova religija ?

Quote:
Aganor kaže:

Sto je onda Islam po vasem misljenju?
Antikristova Religija?
Sto je tzv. prorok Mohamed?
ANTIKRIST?
Sto mislite o ovome?
Islam je krivotvorena vjera i hereza, jer ne vjeruju u Jedinorodnog Sina Božjeg, a svaki koji niječe Sina, niječe i Oca, i svaki takav je Antikrist.
__________________
veliki inkvizitor
veliki inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 13:47   #63
Hrvoje, ne davi.
Da je izvornom krscanstvu temelj samo NZ, jasno mi je, no objasni to onima koji se nazivaju krscanima, a ne vide to tako.
U posljednjih 2000 godina se dogodilo svega i svacega s "krscanske" strane i pozivali su se na Boga, Isusa i krscanstvo.
"Nisam dosao donijeti mir, dosao sam donijeti mac!" kaze Isus. Interpretiraj to doslovno i eto ti opravdanja za pokolj u ime Isusa.
Uzalud cu npr. ja tvrditi da to nije TAKO misljeno...

Nisam ja ta koja je sve iskrivila. Zovem neke ljude krscanima jer se oni tako nazivaju, no ako cemo shvacati doslovno - krscani nisu.
No posto su vecina i tvrde da jesu, onda krscanka nisam ja.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 14:20   #64
Re: Re: Da li je Islam Antikristova religija ?

Quote:
veliki inkvizitor kaže:
Islam je krivotvorena vjera i hereza, jer ne vjeruju u Jedinorodnog Sina Božjeg, :
ispravka:
muslimani vjeruju da je Isus bio sta je sam rekao da je bio
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 14:38   #65
[QUOTE]Gospon Pes kaže:
"Nisam dosao donijeti mir, dosao sam donijeti mac!" kaze Isus.

__________________________________________________ __


Ti si opet na stramputici. Niti ovu recenicu se ne moze interpretirati u tvome smislu, iz jednostavnog razloga, jer nije poziv na zlo. Da li ti je ovo jasno!? On ovom recenicom zeli implicirati podjelu medju ljudima, tj. na one koji ce njegov nauk primiti i slijediti i na one koji ce se protiv njega boriti. Ima puno takvih izraza u NZ-; gdje Isus izricito tvrdi, da ce poradi njega biti rastavljen muz i zena, majka i sin, brat i sestra itd...etc........
To pak nije poziv na ubijanje ili zlo. Dapace, upozorenje, da se to ne cini.
U protivnom, ako citas Qur'an, onda ces biti pozvana na ubijanje nevjernika.
Opet si zakazala, jer ne shvacas poruke! Nisu svi sposobni tumaciti NZ! Ti u svakom slucaju, ne!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 14:40   #66
Re: Re: Re: Da li je Islam Antikristova religija ?

[QUOTE]Rima kaže:
[B]ispravka:
muslimani vjeruju da je Isus bio sta je sam rekao da je bio
__________________________________________________ __

Da li je ova izjava dokaz, da Muslici vjeruju u Isusa kao Boga! Jer on je za sebe to tvrdio, govoreci u tzv. "JA" recenicama!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 14:41   #67
Re: Re: Da li je Islam Antikristova religija ?

[QUOTE]veliki inkvizitor kaže:
[B]Islam je krivotvorena vjera i hereza, jer ne vjeruju u Jedinorodnog Sina Božjeg, a svaki koji niječe Sina, niječe i Oca, i svaki takav je Antikrist.
__________________________________________________ __

Ovo je istina, koju zelim podrzati!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 14:43   #68
[QUOTE]Hiarcs kaže:
[B]Dobar primjer kako "sveta" knjiga širi nesnošljivost i netoleranciju prema drugima. A ima još puno sličnih primjera u Kuranu.


I onda neko kaže da je islam kao vjera OK, ali je samo problem u tome što ga neki muslimani nepravilno prakticiraju.

Ne! Glavni problem je u samom islamu, odnosno u njegovom temelju - Kuranu.

Jer striktno slijediti Kuran, znači postati taliban.
Nisu talibani sami izmislili neljudsko postupanje prema ženama i kojekakva kažnjavanja i ubijanja za najmanju sitnicu. Sve su to oni pročitali u Kuranu.
Kuran je stvorio talibane.
__________________________________________________ __

Iako se u drugim upisima ne slazemo, ovdje te u potpunosti podrzavam!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 14:44   #69
Quote:
Aganor kaže:
Opet si zakazala, jer ne shvacas poruke!
A da ti jos jednom moj post procitas? Pogotovo recenicu ispred smajlija?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 17:43   #70
[QUOTE]Gospon Pes kaže:
[B]A da ti jos jednom moj post procitas? Pogotovo recenicu ispred
__________________________________________________ __

Procitao sam, a nista se nije promjenilo. Ti ne lucis stvari kako valja, a interpretiras ih jos nevaljalije!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 22:27   #71
Aganore,
zasto sudis Pesici?
Koliko ona zna nije tvoje da svaki put govoris.
Ali posto ti zastupas stav da sve znas, reci mi gdje isus kaze: ja sam bog?
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 23:59   #72
Super Hrvoje:

Kršćanstvo se temelji na Isusovim učenjima, odnosno Novom Zavjetu, dok je Stari Zavjet sveta knjiga židovske vjere- judaizma!Judaizam, koji proistječe iz židovske Biblije se u mnogim ključnim stvarima razlikuje od kršćanstva.

Recimo, Židovi uopće ne vjeruju u postojanje Raja i Pakla, niti vjeruju da duša uopće nadživljava smrt tijela.
Po tome je vidljivo da se kršćanska Biblija ne može promatrati kao jedna jedinstvena knjiga, jer su učenja SZ i NZ u suštini različita.



Ti si tu malo fulao.

1. SZ NIJE sveta knjiga Judaizma. Masoretski tekst (sadrži 24 knjige) je jevrejski kanon.
Katolička crkva dodaje masoretskom tekstu dijelove iz LXX koji se ne nalaze u Mas. tekstu (npr. knjige o makabejcima, tobiju,juditu etc.--nazivajući ih deuterokanonskim knjigama)--i to sve skupa čini Stari Zavjet.Isto je i kod provoslavne crkve.
Ta su stajališta potvrđena --na Tridentskom saboru 1546.(katolička crkva), 1672 .na sinodu u Jeruzalemu (pravoslavna crkva).

Samo protestantska crkva u potpunosti preuzima Masoretski kanon--a sve ostale naziva apokrifima--izbacuje ih iz svog kanona.
Zato i postoje biblije sa različitim kanonom SZ.


2. Kršćanstvo je novi savez s Bogom kao nastavak duhovno izabranog naroda i kao takvo bazira se i temelji na prethodnom savezu--znači Masoretskom kanonu.
Ako se novi savez temelji na starom(uostalom i Isus to mnogo puta naglašava),onda bi promjena temelja vjerovanja bilo ,što?

Ukratko:
Ovo što ti pišeš nema veze s kršćanstvom.Po NZ Isus je prorokovani mesija,prorokovano je uskrsnuo,prorokovano je živio,prorokovano je umro.Ta proročanstva daju "legimitet"
Kad NZ ne bi po osnovama vjerovanja(to bi onda bio neki smušeni Bog--ili dva različita Boga) imao veze s SZ(znači bili odvojeni) tada sva proročanstva SZ-a se ne bi odnosila na Isusa--jednostavno,zar ne?

A tko bi onda bio Isus?

neki prorok nekog novog Boga.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 09:38   #73
[QUOTE]danaye kaže:

Ti si tu malo fulao.

1. SZ NIJE sveta knjiga Judaizma. Masoretski tekst (sadrži 24 knjige) je jevrejski kanon.
Katolička crkva dodaje masoretskom tekstu dijelove iz LXX koji se ne nalaze u Mas. tekstu (npr. knjige o makabejcima, tobiju,juditu etc.--nazivajući ih deuterokanonskim knjigama)--i to sve skupa čini Stari Zavjet.Isto je i kod provoslavne crkve.
Ta su stajališta potvrđena --na Tridentskom saboru 1546.(katolička crkva), 1672 .na sinodu u Jeruzalemu (pravoslavna crkva).

Samo protestantska crkva u potpunosti preuzima Masoretski kanon--a sve ostale naziva apokrifima--izbacuje ih iz svog kanona.
Zato i postoje biblije sa različitim kanonom SZ.
__________________________________________________ __


Ti pises vrlo fundirane postove, ali ovdje si Hrvaja krivo interpretirao.
Naime, ovo sto si napisao o SZ-sve je u redu.
Medjutim, Krscanima u stvari treba osim Dekaloga iz SZ-, samo i iskljucivo NZ-. Jer to je i Isus sam rekao. On je napomenuo, da je dosao ispuniti Mojsija i Proroke, ne dokinuti ih . I to je tako od Krscana i interpretirano.
Medjutim, za spas ljudi je dovoljan NZ.
Sve Mojsijeve zapovijedi i cijela Tora se nalazi sazeta u samo dvije zapovijedi, kako je i sam Isus Krist rekao:
1) Ljubi Boga i
2) bliznjaga svoga kao samoga sebe.
Onaj koji ovo provodi dosljedno, ne treba nikakvih drugih zapovijedi.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 16:39   #74
[QUOTE]Gospon Pes kaže:
[B]Aganore, to je u redu.
Ali pogledaj stvar obrnuto: ako netko ide kritizirati krscanstvo, koje citate ce iz Biblije izvuci? Sasvim sigurno ne one Isusove.
I uopce ga nece biti briga tko koji dio priznaje - Biblija je Biblija, u njoj to pise.
Cinjenica je da Hrvoje nikad ne posta neki pozitivan citat iz Kurana, a sasvim sigurno ih ima. Uvijek samo negativne i one po kojima rade talibani.
Ne treba ni njih zanemariti i svi znamo da ih ima, no da ti pravo kazem, polako mi je ponekad zlo od cistog pljuckanja po tudjoj vjeri jer je pojedinci koriste kao paravan za svoje mucke.
Ako se zeli nekome nesto dokazati, onda se to ne radi tako jer taj nacin budi samo prkos, nikada spoznaju.
I nije istina da su svi muslimani teroristi, bombasi i fanatici.
Sto je s dobrima? Odakle oni crpe svoj nacin zivljenja islama? Vjerojatno iz te iste knjige. Nije li to za njih ponizavajuce da ih se trpa u isti kos s ekstremnima, a kad netko kaze da on iznosi "istinu o islamu", onda ih automatski ukljucuje sve.
To nije istina o islamu, to je istina o krivom tumacenju islama.
I jednako tako krivo se moze tumaciti i krscanstvo ako netko zeli.
I tumacilo se dovoljno cesto i dovoljno dugo.
__________________________________________________ __


Usprkos, tvome vrlo konciznom i informativnom upisu, kod islama ne postoji krivo tumacenje. To je samo opsjenarenje njihovih misionara na forumu i u RZ. U Qur'anu stoji napisano prilicno puno zla, pa ja onda ne vidim mogucnosti, da se zlo moze tumaciti kao dobro, jer naime islamisticki teroristi su vrlo dobri poznavaoci Qur'ana i znaju sto mogu, a sto moraju raditi. Vjeruj mi! Nitko niti ne pokusava pisati nesto sto nebi bila istina!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:52   #75
Islam=NEZNABOŠTVO

Nakon svih silnih diskusija sa kolegama muslimanima preostaje mi da zaključim da su oni u biti neznabožci. Vjerovatno će ih im ova moja izjava zasmetati ali to je naprosto ono što su mi oni sami rekli tvrdeći da se mogu spasiti bez Krista, da Isus nije bio božanski Spasitelj, da nije umro na križu, da nije uskrsnuo, da je Biblija neistinita, da su apostoli bili u krivu, da je Pavle bio prevarant itd itd.

Sve ovo što oni pokušavaju je samo onaj iskonski pokušaj velikog varalice da sakrije od ljudi pravi put spasenja, činjenicu da je 'Bog toliko ljubio svijet da je dao i svog jedinorodnog sina da svaki koji ga vjeruje ne pogine nego da ima život vječni'. Sotona zna vrlo dobro da će propasti svi oni koji se ne uzdaju u Krista kao Spasitelja i zbog toga je njegova glavna laž opovrgnuti Kristovu misiju i Njegovu žrtve za palog čovjeka. Nažalost, preko lažnih religijskih sustava to mu na razne načine polazi za rukom.

Prvi koga je Lucifer prevario da odbaci Kristovu žrtvu je bio Kain. Kain se uopće nije smatrao grešnikom. Smatrao se dovoljno dobrim i da može nekim svojim zalaganjem zaslužiti spasenje. To je bila velika prevara. Bog nije mogao spasiti Kaina na takav način. Kain se nije uopće kajao za svoje grijehe. Kao takav Kristova žrtva mu nije ništa predstavljala. Smatrao je da Krist možda i neće doći, da je to beznačjno i da se on može spasiti i bez Njega. To je osnova svih neznabožačkih religija.

Biblijski izvještaj kaže da Bog nije primio Kainovu žrtvu i njegov izraz poštovanja i kajanja. Kain je bio gnjevan zbog toga na Boga, zloduh ga je u potpunosti obuzeo i zbog toga je želio opravdati svoj postupak svom mlađem bratu Abelu. Počeo je diskutirati s njim i na kraju kad nije uspio dobiti Abelovu podršku ubio je svog brata.

Da se čovjek može spasiti bez Krista, onda bi Isusova žrtva bila nepotrebna, a ona nije bila mala. To je bila najveće žrtva koja se mogla zamisliti. Otac je rizikovao da izgubi svog jedinorodnog Sina. Da je Isus u bilo čemu sagriješio ne bi više bio savršena Žrtva i morao bi umrijeti vječnom smrću kao i sam Đavo što će umrijeti. Nama ljudima je sve to još uvijek teško pojmiti. Veličinu te žrtve će spašeni razumijevati kroz sve vječnost na obnovljenoj zemlji.

Veličinu te žrtve je samo donekle razumio Abraham kad mu je bilo zapovjeđeno da prinese svog sina Izaka kao žrtvu. Bog je intervenirao i Izak nije bio žrtvovan, Abraham je žrtvovao ovna koji je bio zamjena, simbol za Pravu žrtvu-Krista. Abraham je tada shvatio kako i koliko će biti teško samom Bogu da žrtvuje svoje dijete. Sve to su razumjeli i starozavjetni Izraelci prinoseći svakodnevne žrtve.

Kada je Isus došao i umro na križu, sve to se ispunilo i više nije bilo potrebno da se obavljaju te ceremonije kao podsjetnik na ono što će doći. Međutim, Sotona nije mirovao pa je širio laži, kao tobože Isus i nije žrtvovan, kao je bio samo čovjek, što su mnogi povjerovali, pa i danas lažno vjeruju. Ništa novo pod suncem, sve dok traje velika borba laži će biti sve više i više, ali isto tako i istina o našem spasenju će se širiti.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 19:30   #76
Nikoga ne interesuje sta si ti zakljucio, i tebi niko nije kriv sto ne mozes da odgovoris i sto ne mozes da objasnis vjerovanje svoje i kontradiktornosti koje sam naveo u bibliji.

Neznabozac je onaj koji ne vjeruje u jednog boga kao sto si ti npr to, jer vjerujes da je covjek bog.

A muslimani nisu jer ne pripisuju Bogu covjeka kao boga jos jednog.

Nista vise ne preostaje vec da pozdravim moderatore ovog foruma i da ih zamolim da zakljucaju ovu temu, jer zaista je ovo ruzna slika NEtolerancije i pravde i sl, da se na ovom forumu nadje tema....vrijedjanja jedne ogromne nacije, odnosno vjere, naroda koji je rasprostranjen po cijelom svijetu.

( da je makar istina pa et )
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 19:56   #77
Re: Islam=NEZNABOŠTVO

Quote:
J-C kaže:


Kada je Isus došao i umro na križu........
Ostalo je još uvijek dovoljno prostora za sve religije svijeta
pa tako i za najmlađu od njih...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 21:30   #78
Re: Islam=NEZNABOŠTVO

Quote:
J-C kaže:


Da se čovjek može spasiti bez Krista, onda bi Isusova žrtva bila nepotrebna, a ona nije bila mala. To je bila najveće žrtva koja se mogla zamisliti. Otac je rizikovao da izgubi svog jedinorodnog Sina. Da je Isus u bilo čemu sagriješio ne bi više bio savršena Žrtva i morao bi umrijeti vječnom smrću kao i sam Đavo što će umrijeti. Nama ljudima je sve to još uvijek teško pojmiti. Veličinu te žrtve će spašeni razumijevati kroz sve vječnost na obnovljenoj zemlji.

Veličinu te žrtve je samo donekle razumio Abraham kad mu je bilo zapovjeđeno da prinese svog sina Izaka kao žrtvu. Bog je intervenirao i Izak nije bio žrtvovan, Abraham je žrtvovao ovna koji je bio zamjena, simbol za Pravu žrtvu-Krista. Abraham je tada shvatio kako i koliko će biti teško samom Bogu da žrtvuje svoje dijete. Sve to su razumjeli i starozavjetni Izraelci prinoseći svakodnevne žrtve.

Kada je Isus došao i umro na križu, sve to se ispunilo i više nije bilo potrebno da se obavljaju te ceremonije kao podsjetnik na ono što će doći. Međutim, Sotona nije mirovao pa je širio laži, kao tobože Isus i nije žrtvovan, kao je bio samo čovjek, što su mnogi povjerovali, pa i danas lažno vjeruju. Ništa novo pod suncem, sve dok traje velika borba laži će biti sve više i više, ali isto tako i istina o našem spasenju će se širiti.
prvo zelim reci da ja ovim postom ne zelim kritikovati tvoj nacin vjerovanja, al meni on nikako nije jasan, pa te molim da mi to pojasnis.. a ja cu usput reci sta ja, kao muslimanka, mislim o ovome gore napisanom..

nije mi jasno kako Bog moze da umre? nije mi jasno kako Svemoguci Bog moze biti uhvacen, razapet,... moj Bog ne moze umrijeti, nije se rodio nego je oduvijek i zauvjek.. jer on je Bog... On koji je sve stvorio i koji nam svakog dana daje iz svoje riznice, On koji nam svaki dan pokazuje koliko nas Voli na beskonacno mnogo nacina, On koji nas hrani, On koji nas grije, On u kome trazimo utociste,... takav Bog ne moze umrijeti..

Isus, neka je Bozija milost na njega i na njegove istinske sljedbenike, nije umro na krizu.. to se nekima samo pricinilo... ali i da jeste, to ne bi bio dokaz da je on Bog... uskrsnuce? sve sto se desava desava se sa Bozijim odredenjem... ja vjerujem da Krist nije uskrsnuo, ali i da jeste to mi ne bi bio dokaz da je on Bog.. pa i Ibrahim (Abraham) je prezivio vatru, pa to ne dokazuje da je on Bog, naprotiv.. on je samo sluga Boziji kome se Bog smilovao i vatru mu ucinio hladnom... ni Junuz (ne znam kako se ovaj poslanik zove u bibliji) nije Bog iako je izasao ziv iz utrobe ribe? ne, on je izasao zbog milosti Bozije kojoj kraja nema....

smominjao si ljubav Boziju... zar mislis da je samo ljubav poslati "vlastitog" sina ljudima? ljubav Bozija je mnogo vise, svaka nova zora je znak Ljubavi Onoga koji nas je stvorio, svaki osmjeh je dokaz Ljubavi, svako treptanje duse koje se sprema za molitvu je dokaz Ljubavi.. Ljubavi, koja kraja nema... ja ne mogu i necu da prihvatim da je Bozija ljubav prema ljudima bio Krist i nista vise... moja dusa i moj razum to ne prihvataju... nego se raduju svakom novom ezanu, tom nekom glasnom i svakodnevnom izjavom Ljubavi Boga ljudima... ( za one koji ne znaju sta ustvari ezan znaci, evo brzinskog prevoda: Allah je najveci, nema drugog boga osim Allaha, Muhammed je Allahov poslanik... Dodi na namaz! Dodi na spas! Allah je najveci, nema drugog boga osim Allaha; ako se radi o sahabskom ezanu onda tu jos imamo i dio koji kaze : Molitva je bolja od spavanja).. dakle Bog nam je rekao kako treba da zivimo, objasnio nam zasto je molitva dobra za nas i onda nas svaki dan popet puta dnevno opominje da stanemo na molitvu, jer nam je u tome spas.... pa sta je ovo nego Ljubav, i Milost... i tako, stoljecima.. i ako Bog da do sudnjeg dana....
meni smeta kad ljudi kontaju islam kao vjeru koja se zasniva na strahu... a to je vjera koja se vise nego na bilo sta drugo zasniva na ljubavi... ako postoje stvari kojih se zaista trebamo bojati to su samo nasa losa djela i nista vise... i da, musliman Boga neograniceno puno voli.. i sama molitva nije samo stvar kojom mi treba da zasluzimo raj, nego je namaz prije svega odgovor s ljubavlju na Boziju ljubav... npr, postojala su 10rica muslimana kojima je za zivota obecan raj (dzennet), medutim, oni su i poslije tog Bozijeg obecanja, molili i klanjali vise i rade nego prije.. jer to ta neka vrsta neposrednog pokazivanja koliko volis Boga... naravno, to nije jedini nacin da to pokazes, a o tome sam poodavno pisala... sve sto musliman uradi (tako bi trebalo, a ne ulazim u namjere drugih muslimana...) treba biti u Bozije ime i zbog Bozijeg zadovoljstva... i musliman (ne po kur'anu, nego po hadisima) treba za svaku kost u svom tijelu uciniti po jedno dobro djelo.. pomoci nekome, obradovati nekoga, smaknuti nesto sto smeta ostalim ljudima, nauciti nesto, provesti vrijeme sa dobrim ljudima, ..etc..etc.. i to su sve nacini da pokazemo koliko mi Boga volimo...
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 22:58   #79
Lijep post heureka
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 03:24   #80

U pravu je JC! Ja ne znam Boga (bogove) koje on poznaje. Tako ja njemu izgledam kao neznabožac a on meni kao mnogobožac.

Naše razmirice bi mogle trajati vječno, ali će konačnu riječ o svemu dati Bog, onda kada za to dodje vrijeme.
I siguran sam da će tada biti izgubljeni oni koji su Tvorcu pridodavali druga "božanstva", pored Njega - Jedinoga.
A Bog im tada ni zašto neće biti kriv, jer su oni svojom tvrdokornošću upropastili sami sebe.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.