Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2004., 07:34   #81
Neka Allah nagradi nasu sestru Heureku.
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 11:15   #82
Quote:
Naše razmirice bi mogle trajati vječno, ali će konačnu riječ o svemu dati Bog, onda kada za to dodje vrijeme. I siguran sam da će tada biti izgubljeni oni koji su Tvorcu pridodavali druga "božanstva", pored Njega - Jedinoga.

Sačuvaj nas Bože takvoga "Boga" i njegova diktatorskog jednoumlja i sujete.
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:24   #83
Quote:
Musliman_Allahov rob kaže:
Nikoga ne interesuje sta si ti zakljucio, i tebi niko nije kriv sto ne mozes da odgovoris i sto ne mozes da objasnis vjerovanje svoje i kontradiktornosti koje sam naveo u bibliji.
Ako tebe zaista interesira Biblija, onda si plati nekog duhovnog učitelja da ti objasni sve ono što ti nije jasno.Shvati da svi mi imamo svoje obaveze u životu pa tako nije moguće odgovriti na sva vaša zapitkivanja.

Quote:
Neznabozac je onaj koji ne vjeruje u jednog boga kao sto si ti npr to, jer vjerujes da je covjek bog.
Neznabožac je onaj koji ne poznaje Božji karakter, Zakon i plan spasenja. Onaj koji se uzda su spasenje nekim drugim načinom. Ja vjerujem da se Isus utjelovio kao čovjek, da je bio Bog u ljudskom tijelu.

Quote:
Nista vise ne preostaje vec da pozdravim moderatore ovog foruma i da ih zamolim da zakljucaju ovu temu, jer zaista je ovo ruzna slika NEtolerancije i pravde i sl, da se na ovom forumu nadje tema....vrijedjanja jedne ogromne nacije, odnosno vjere, naroda koji je rasprostranjen po cijelom svijetu.

( da je makar istina pa et )
Ma koju sam to ja naciju vrijeđao. Ti bi izgleda želio biti gazda u tuđoj kući. Ne budi drzak, sve što sam napisao je sve ono što sami vi tvrdite. Ako je za tebe uvreda istina, onda je to tvoj problem.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:43   #84
Re: Re: Islam=NEZNABOŠTVO

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ostalo je još uvijek dovoljno prostora za sve religije svijeta
pa tako i za najmlađu od njih...
Da, samo od njih i nema baš velike koristi. Barem ne po pitanju spasenja.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:49   #85
Quote:
Musliman_Allahov rob kaže:
Nikoga ne interesuje sta si ti zakljucio, i tebi niko nije kriv sto ne mozes da odgovoris i sto ne mozes da objasnis vjerovanje svoje i kontradiktornosti koje sam naveo u bibliji.

Neznabozac je onaj koji ne vjeruje u jednog boga kao sto si ti npr to, jer vjerujes da je covjek bog.

A muslimani nisu jer ne pripisuju Bogu covjeka kao boga jos jednog.

Nista vise ne preostaje vec da pozdravim moderatore ovog foruma i da ih zamolim da zakljucaju ovu temu, jer zaista je ovo ruzna slika NEtolerancije i pravde i sl, da se na ovom forumu nadje tema....vrijedjanja jedne ogromne nacije, odnosno vjere, naroda koji je rasprostranjen po cijelom svijetu.

( da je makar istina pa et )
Ti buncas u vrucini ludila.
Kakva su nacija muslimani?
A to da ste satanisti, stoji u tvom Kor'anu! Mozes procitati u satanistickim "versima".
A i Al-Ghazzali pise, da je Iblis, vas ucitelj u monoteizmu, a ako je on vas ucitelj, onda ste vi njegovi ucenici, tj. Satanisti.
Ovo su argumenti iz tvojih tzv. sv. knjiga, pa ih ne mozes ocijeniti kao uvredu ili klevetu.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:52   #86
'Alahov_rob' kaže:


Quote:
» Nista vise ne preostaje vec da pozdravim moderatore ovog foruma i da ih zamolim da zakljucaju ovu temu, jer zaista je ovo ruzna slika NEtolerancije i pravde i sl, da se na ovom forumu nadje tema....vrijedjanja jedne ogromne nacije, odnosno vjere, naroda koji je rasprostranjen po cijelom svijetu. «
Mnogi muslimani imaju vrlo pogrešnu i izvitoperenu sliku o ljubavi i toleranciji. Nije 'tolerancija' ćutati pred zlom ili mu se dodvoravati, već je tolerancija razumeti drugog čoveka na njegovom stupnju svesti, dakle ne proganjati ga za ono što veruje, makar ono bilo i očigledno pogrešno.

Pojedini Muhamedovi sledbenici zamišljavaju da su u Pakistanu ili Iranu, pa traže zatvaranje topika koji govore protiv Muhameda i njegovih laži i gnusoba. Ovo je ipak Evropa sa kakvim-takvim demokratsko-civilizacionim liberalnim tekovinama. U nazadnjačkom Pakistanu može da prodje da neko kaže nešto protiv Muhamedovih satanskih smicalica, pa da bude osudjen kao državni neprijatelj. Islam je mrtva religija i svi koji to mrtvilo brane pokazuju da su žigosani mrtvilom.

Ko ima bar malo osećaja za dobro, znaće koje reči drsko vredjaju ( i za to moderator treba opomenom da reaguje ili bar ukazom da se distancira od iznesenog, da kaže da to Administracija ne podržava), a nije drsko vredjanje kad neko argumentovano i ciljano kaže da je Muhamed pustinjski razbojnik, pedofil, koljač, instrument Laži, razvratnik i sitna izmanipulisana duša. Svi koji veruju u Muhamedove laži su pod duboku satansku hipnozu i indukciju vampirskih duša. Ceo Kuran je laž od prvo do poslednje slovo. Laž i samo laž. Gnus i samo gnus. Bogohuljenje i samo bogohuljenje. I takve idole treba rušiti.

Heureka kaže:


Quote:
» nije mi jasno kako Bog moze da umre? nije mi jasno kako Svemoguci Bog moze biti uhvacen, razapet,... moj Bog ne moze umrijeti, nije se rodio nego je oduvijek i zauvjek.. jer on je Bog... On koji je sve stvorio i koji nam svakog dana daje iz svoje riznice, On koji nam svaki dan pokazuje koliko nas Voli na beskonacno mnogo nacina, On koji nas hrani, On koji nas grije, On u kome trazimo utociste,... takav Bog ne moze umrijeti.. «
Vi muslimani to ne možete razumeti jer ste bezbožnici, jer ne verujete u dušu i Duha, jer vidite samo telo, meso, materiju. Čovek je trihotomijski sklop: telo plus duša plus Duh. Duh Koga je Isus Čovek zračio je Bog, i duša u njemu je utelovljeno duhovno telo Logosa, Suvladara Neba, Sina Božijeg i Boga. Duša je besmrtna (dok je večni Duh u njoj), pa to dalje kaže da pri smrti tela Isusa Hrista nije umrlo i njegovo duhovno telo koje je sišlo od Svetog Oca Nebeskog, koje je postalo fizičko telo. Dakle, kada se kaže da je Hrist Gospod umro, misli se da je umro kao čovek, ne kao duša i Duh.

Islam je primitivan, rudimentaran, prost, neotesan monoteizam. Bog je Jedan u Dvojstvu, Jedan u Trojedinstvu, u Četvorstvu, u Sedmerstvu, i Dvanaestostrukosti, u Beskonačju, i - opet On je Jedan, jer Duh je Punina, Sve u svemu.

Naš Bog kao Jedan u Dva sve stvara jedno prema drugom. Naš Bog kao Četvorstvo nosi četiri sveta Elementa: Vatru, Vodu, Zemlju i Vazduh. Naš Bog kao Sveti Sedam Svojim Zrakama gradi sve istinske lepote i divote. Islam se koprca u prizemnoj teologiji, bez mogućnosti da bar nasluti uzvišene božanske misterije.

Ne mogu da se načudim muslimanima: drže do toliko proste i naivne i lažne vere, i još se trude da tu laž šire...!
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:03   #87
Re: Re: Islam=NEZNABOŠTVO

Quote:
heureka kaže:
nije mi jasno kako Bog moze da umre? nije mi jasno kako Svemoguci Bog moze biti uhvacen, razapet,...
Ja se ne mogu načuditi neznanju vas muslimana. Dok nisam došao na forum nisam znao da ste vi toliko velike naznalice po pitanju nekih osnovinih istina. Puno toga tebi nije jasno a da bi ti ja to sve objasnio trebalo bi mi nekoliko dana. Ja sumnjam u iskrenost svih vas.Svi vi toliko pitate a sve je to tako jasno i jednostavno opisano u Bibliji da i najmanje dijete može razumjeti. Vera je stvar iskrenog srca, nema tu previše objašnjavanja i dokazivanja, iako je toga bilo i previše ovdje na forumu.

Kako ti nije jasno. Pa lijepo piše od početka Biblije da se Sin Božji trebao utjeloviti kao čovjek i umrijeti. Zašto ne bi mogao umrijeti? Samo je Otac besmrtan i ne može umrijeti.


Quote:
moj Bog ne moze umrijeti, nije se rodio nego je oduvijek i zauvjek.. jer on je Bog... On koji je sve stvorio i koji nam svakog dana daje iz svoje riznice, On koji nam svaki dan pokazuje koliko nas Voli na beskonacno mnogo nacina, On koji nas hrani, On koji nas grije, On u kome trazimo utociste,... takav Bog ne moze umrijeti..
Misliš valjda na Jahvu.

Quote:
Isus, neka je Bozija milost na njega i na njegove istinske sljedbenike, nije umro na krizu.. to se nekima samo pricinilo.
Onda bi značilo da je taj tvoj Bog o kome tako lijepo pišeš slagao ljudski rod i sve stanovnike svemira. Nego gdje je umro? Mislim, jesi li ti svjesna što ti pišeš? Ja prije mislim da se tebi i onima koji su te tako naučili pričinjava.

Quote:
ja vjerujem da Krist nije uskrsnuo,
Ti si krivovjerka. Ako Krist nije uskrsnuo onda bi to značilo da je sotona pobijedio, da smo svi mi bez nade, da se nitko od nas neće spasiti.

Quote:
smominjao si ljubav Boziju... zar mislis da je samo ljubav poslati "vlastitog" sina ljudima? ljubav Bozija je mnogo vise, svaka nova zora je znak Ljubavi Onoga koji nas je stvorio, svaki osmjeh je dokaz Ljubavi, svako treptanje duse koje se sprema za molitvu je dokaz Ljubavi.. Ljubavi, koja kraja nema... ja ne mogu i necu da prihvatim da je Bozija ljubav prema ljudima bio Krist i nista vise...
Kroz Krista je došlo sve to što ti pišeš.Da nije bilo Krista nebi bilo ničega. Čovjek bi bio uništen zbog svoga grijeha i ova zemlja bi bila crna rupa u svemiru. Ako ti to ne možeš da prihvatiš, ne moraš, nitko te ne sili.

Quote:
Muhammed je Allahov poslanik...
Ti slijdiš grešnog čovjeka a ne Boga.Shvati to i bit će nade za tebe.

Quote:
Molitva je bolja od spavanja).. dakle Bog nam je rekao kako treba da zivimo, objasnio nam zasto je molitva dobra za nas i onda nas svaki dan popet puta dnevno opominje da stanemo na molitvu, jer nam je u tome spas....
Molitva ne može nikoga spasiti, nego Onaj kome se molimo.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:12   #88
Quote:
Shady kaže:
Naše razmirice bi mogle trajati vječno, ali će konačnu riječ o svemu dati Bog, onda kada za to dodje vrijeme.
Možda je već došlo i prošlo.

Quote:
I siguran sam da će tada biti izgubljeni oni koji su Tvorcu pridodavali druga "božanstva", pored Njega - Jedinoga.
A Bog im tada ni zašto neće biti kriv, jer su oni svojom tvrdokornošću upropastili sami sebe. [/FONT]
Pazi da te tvoje riječi ne osude.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:15   #89
Quote:
Semargl kaže:
Sačuvaj nas Bože takvoga "Boga" i njegova diktatorskog jednoumlja i sujete.
Tako je govorio i Vrag dok je bio na nebu. Pa, ipak će na kraju pasti i pokloniti se tom Bogu i priznati da je Bog ipak pravedan i da nije bilo razloga za pobunu.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 20:27   #90
Quote:
Sacuvaj nas Bože takvoga "Boga" i njegova diktatorskog jednoumlja i sujete.
da li je u krscanstvu dozvoljeno reci da je Bog npr Mojsije, il mozda elvis prisli? Ako jeste, koliko onda vi bogova imate? ako nije, kakva je kazna za to? ako kazne nema, sta sprecava covjeka da po volji definise nove bogove?



Quote:
Ako tebe zaista interesira Biblija, onda si plati nekog duhovnog ucitelja da ti objasni sve ono što ti nije jasno.Shvati da svi mi imamo svoje obaveze u životu pa tako nije moguce odgovriti na sva vaša zapitkivanja.
naravno da nije moguce, zato sto je svaki odgovor toliko apsurdan da se poslije njega moze postaviti dosta pitanja, i onda tako mozete doci u kontradikciju sami sa sobom.. naravno da nije moguce..

Quote:
Islam je primitivan, rudimentaran, prost, neotesan monoteizam. Bog je Jedan u Dvojstvu, Jedan u Trojedinstvu, u Cetvorstvu, u Sedmerstvu, i Dvanaestostrukosti, u Beskonacju, i - opet On je Jedan, jer Duh je Punina, Sve u svemu.
islam je savrsen, a nadam se da ces nekad kad se oslobodis svih tih predrasuda to i sam zakljuciti.. islam je cjelokupna i sveobuhvatna Bozija objava... Bog je slao poslanike po redu... slao im objave, propise,.. a sa Muhamedom a.s. je sve to ujedinio, poslao nam savrsenu knjigu u kojoj nam je pored obaveza, duznosti i prava, pojasnio citavu historiju poslanika, ono sto je za njih najznacajnije i sta su ljudi poslije smrdi tih poslanika iskrivili... gle, musliman nije samo musliman.. musliman je krscanin (ako tako uslovno nazovemo sljedbenike Isusove), musliman je i jevrej (ako tako uslovno zovemo sljedbenike Mojsijeve)..etc..etc... ali musliman nije hindus ni pod razno..

Quote:
Naš Bog kao Jedan u Dva sve stvara jedno prema drugom. Naš Bog kao Cetvorstvo nosi cetiri sveta Elementa: Vatru, Vodu, Zemlju i Vazduh. Naš Bog kao Sveti Sedam Svojim Zrakama gradi sve istinske lepote i divote. Islam se koprca u prizemnoj teologiji, bez mogucnosti da bar nasluti uzvišene božanske misterije.
ok, fino, pa jel onda mozes reci i da je mojsije bog kao i isus?

naravno da je Bog sveobuhvatan, al to ti ne daje za pravo da kazes da je Bog zapravo covjek, i to covjek koji je umro...

Quote:
Ne mogu da se nacudim muslimanima: drže do toliko proste i naivne i lažne vere, i još se trude da tu laž šire...!
hvala Bogu sto sam muslimanka; meni moja tebi tvoja vjera..
ti eto npr vidis kako je moja vjera prosta i naivna, dakle razumijes je.. ja tvoju vjeru ne razumijem i pored iscitavanja biblije i uzasno puno razgovora sa ljudima kojima je eto vjera zanimanje.. koliko god da se trudim ne razumijem..

Quote:
Svi vi toliko pitate a sve je to tako jasno i jednostavno opisano u Bibliji da i najmanje dijete može razumjeti.
Kako ti nije jasno. Pa lijepo piše od početka Biblije da se Sin Božji trebao utjeloviti kao čovjek i umrijeti. Zašto ne bi mogao umrijeti? Samo je Otac besmrtan i ne može umrijeti.
tebi je to jasno? tebi je jasno da Bog ima sina? tebi je jasno da otac koji ne moze umrijeti moze imati sina koji moze umrijeti? tebi je jasno da bozji sin ima majku koja je covjek? a jesi se ikad.. ikad zapitao da mozda tu bibliju nisu ljudi poslije hristove smrti malo izmijenili.. sve bi bilo puuuno jasnije....




Quote:
Misliš valjda na Jahvu.
mislim na Boga, jednog i jedinog..

Quote:
Ti si krivovjerka. Ako Krist nije uskrsnuo onda bi to znacilo da je sotona pobijedio, da smo svi mi bez nade, da se nitko od nas nece spasiti.
sotona pobijedio? koga? Boga, svemocnog? ma daj... sotona i dan danas navodi ljude da zlo rade, da zlo misle, (da zlo pisu), da je tada nekad davno sotona pobjeden, mislis li da bi sad bilo ovoliko belaja po svijetu... princip je vrlo jasan, sotona zavodi ljude, a ljudi sa jakom vjerom i jakim karakterom se odupiru tim iskusenjima, oni koji se ne odupru ne vole Boga dovoljno, ali to ne znaci da Bog ne voli njih i da im nece oprostiti na sudnjem danu .. jer Bog prasta onome kome on hoce...

Quote:
Kroz Krista je došlo sve to što ti pišeš.Da nije bilo Krista nebi bilo nicega. Covjek bi bio uništen zbog svoga grijeha i ova zemlja bi bila crna rupa u svemiru. Ako ti to ne možeš da prihvatiš, ne moraš, nitko te ne sili.
dakle bilo bi svemira da nije bilo hrista imas li ti kakav dokaz za to sto tvrdis

mislim, jasno mi je da ti u ovo vjerujes, al mi nije jasno kako....
gle, hrist je morao doci na zemlju jer je to kader.. Bozije odredenje.. al na isti nacin je na zemlju morao doci i Muhamed, neka je Bozija milost na njega, njegovu porodicu i njegove drugove...

Quote:
Ti slijdiš grešnog covjeka a ne Boga.Shvati to i bit ce nade za tebe.
svi ljudi su gresni, cak je i Muhamed a.s. grijesio u stvarima koje nisu bile vezane za objavu, cak je i Isus a.s. grijesio sa stvarima koje nisu vezane za objavu...etc..etc... koga slijedim.. vjerujem u Boga, a kur'an, bozija knjiga i sunet, primjer poslanika Muhameda, mi u tome pomazu, hvala Bogu...




Quote:
Molitva ne može nikoga spasiti, nego Onaj kome se molimo.
konacno se u necemu slazemo... al ima jedna kvaka, ako nema molitne na koji se nacin molimo? molimo se kako? ne kazem da molitva mora biti namaz, al to je vrta molitve koja je naredena i obavezna, al sve dobro sto uradimo u ime Boga je molitva....




meni jedna stvar nije jasna, zasto se zbog pitanja o vjeri ljutite? pa zar ne mislite da je vasa vjera toliko lijepa da o njoj trebate pisati onima koji je ne poznaju? nije svako pitanje opovrgavanje... ali se svaki odgovor moze opovrgnuti....

ima jedna lijepa sura u kur'anu.. helem, njen prevod kaze ovako..(sad cu parafrazirati): O vi nevjernici (nemuslimani), ja ne obozavam ono sto vi obozavate, niti vi obozavate onoga Koga ja obozavam, niti sam ja obozavalac onoga koga vi obozavate, niti ste vi obozavaoci Onoga koga ja obozavam, vama vasa a meni moja vjera...
istinu je rekao uzviseni Bog.
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 21:11   #91
Bismillah

Ja nemam vremena da se "sprdam" oko ovoga na forumu, ja sam iznio jasne dokaze da biblija nije' bozija rijec, a vi uprotivnom dokazite da jeste ako mozete i ako imate istinu.

Samo onako sam preletio preko komentare ocima, i nisam ni citao ali sto sam zapazio da ima svakakvih gluposti....

Iblis, Gazali..... hehe svasta dragi Boze...... Nisi ti nikad haman ni vidjeo ocima Kur'an Casni a kamoli ga citao.
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 21:27   #92
Re: Re: Re: Islam=NEZNABOŠTVO

Quote:
J-C kaže:
Da, samo od njih i nema baš velike koristi. Barem ne po pitanju spasenja.

Možemo biti sigurni da se ni ti i svi ostali koji tako misle neće spasiti......pogotovo što će arogantno i isključivo vjerovati u ekskluzivitet takvog spasenja koje dolazi samo po sebi tuđom žrtvom, a zanemariti ljudsku dimenziju poštovanja drugih i različitih.

I sto tuđih žrtava i otkupitelja neće vam biti dovoljno da pomirite svoje srce mišlju...da postoje i drugi putevi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 22:11   #93
Quote:
heureka kaže:
da li je u krscanstvu dozvoljeno reci da je Bog npr Mojsije, il mozda elvis prisli? Ako jeste, koliko onda vi bogova imate? ako nije, kakva je kazna za to? ako kazne nema, sta sprecava covjeka da po volji definise nove bogove?
Lupetas gluposti jer argumenata nemas; ako ti zelis Mojsiju ili Elvis Presley-a nazivati bogom onda to ucini.
Ti Isusu gazis njegove rijeci gdje on jasno govori da su On i Otac jedno (citaj eto recimo u Ivanovom Evandjelju koje je napisao njegov ucenik Ivan apostol), te da nitko ne dolazi Ocu osim po Njemu; to su Isusove rijeci a ti ako zelis radje vjeruj jednom mnogostrukom ubici, pedofilu (devetogodisnja nezrela curica mu "zena"), pljackasu kao sto je to bio Muhamed.
Mozes jednostavno procitati Evandjelje i odluciti; hocu li Isusu vjerovati ili ne? Ili si i ti nevjerni Toma koji mora staviti prste u njegove rane da bi povjerovala. Blazeni oni koji ne vidjese a vjeruju. Svaki prorok koji opovrgava da je Isus Krist taj je Antikrist i nije od Boga. Pa tako i tvoj "prorok" pun zemaljske pohlepe i zedji za slavom velikog ratnika i ubice, pljackasa i mnogostrukog bludnika (dvaestak zena uz curicu od 9 godina, robinju seksualnu i i od posinka otetu zenu), tj. koji je grijesio naveliko i diskvalificirao se kao prorok.

Quote:
islam je savrsen, a nadam se da ces nekad kad se oslobodis svih tih predrasuda to i sam zakljuciti.. islam je cjelokupna i sveobuhvatna Bozija objava... Bog je slao poslanike po redu... slao im objave, propise,.. a sa Muhamedom a.s. je sve to ujedinio, poslao nam savrsenu knjigu u kojoj nam je pored obaveza, duznosti i prava, pojasnio citavu historiju poslanika, ono sto je za njih najznacajnije i sta su ljudi poslije smrdi tih poslanika iskrivili... gle, musliman nije samo musliman.. musliman je krscanin (ako tako uslovno nazovemo sljedbenike Isusove), musliman je i jevrej (ako tako uslovno zovemo sljedbenike Mojsijeve)..etc..etc... ali musliman nije hindus ni pod razno..
Islam je Antikristov mrak koji ljudima cak laze da u dzennetu, tj. raju nagradjuje sa Sodomom, tj. 72 djevice i mladicima mladim savrsenog tijela kao biseri koji ce sluziti, gdje ce blud izgleda biti glavni uzitak pred ocima Bozjim. Islam diskriminira zene i one nastaju predmet muzu koji si moze uzeti 4 zene da podmiri svoje strasti, dok zenina ljubav u srcu tu ostaje uskracena i osakacena. Muhamed je unazadio zenu jos nekoliko tisuca godina iako je (po tebi) "prorok" Isa rekao zenidbeni zakon, koji je isti i za musko i zensko; a to je da i jedno i drugo cine preljub, ako se ozene drugim (a kamoli cetvrtom) i da takvi nece bastiniti Kraljevstvo Nebesko.
Islam se vise brine za tjelesnu "ljubav", tj. blud muskarca i kako mu slagati jos koju vise u dzennetu kao obecanje ludom ravodanje a umjesto istinske ljubavi kakvu je Krist propagirao, pa i prema neprijatelju, islam propagira mac i dzihad protiv nevjernika i naroda knjige (osobito izrazeno u 9. suri)

Quote:
ok, fino, pa jel onda mozes reci i da je mojsije bog kao i isus?
Ko je to tvrdio da je Mojsije bog? (osim tebe)?



Quote:
hvala Bogu sto sam muslimanka; meni moja tebi tvoja vjera..
ti eto npr vidis kako je moja vjera prosta i naivna, dakle razumijes je.. ja tvoju vjeru ne razumijem i pored iscitavanja biblije i uzasno puno razgovora sa ljudima kojima je eto vjera zanimanje.. koliko god da se trudim ne razumijem..
Nije sve svima dato; nekima Isus "prorok", nekima Sin Bozji. A kako bi bilo da Isusu vjerujes sto je rekao ili je on za tebe obicni lazov?



Quote:
tebi je to jasno? tebi je jasno da Bog ima sina? tebi je jasno da otac koji ne moze umrijeti moze imati sina koji moze umrijeti? tebi je jasno da bozji sin ima majku koja je covjek? a jesi se ikad.. ikad zapitao da mozda tu bibliju nisu ljudi poslije hristove smrti malo izmijenili.. sve bi bilo puuuno jasnije....
Ti bi htjela Boga obuci u svoju cipelu spoznaje. Tebi nije jasno da je Bog ljubav - pa ako ljubi svoja stvorenja koja je stvorio na svoju sliku, zasto ne bih iz ljubavi poslao svoga Sina!?
Vidis, meni nije jasno da tamo nekakav bog naredjuje ubijanje nevjernika i laze da je npr. Uzejr Allahov Sin kod Zidova te da je Isus naime rekao; Uzmite mene i moju majku kao bogove uz Allaha (oboje stoji u kuranu). Vidis, ti padas na takve lazi (Uzejr i Merjem nisu bogovi uz Allaha), a ima toga slaganog jos na stotine napisano u Kuranu, kojeg ti smatras objavljenog od Nepogrijesivog; od Boga!!
To da je Biblija mjenjanja jedina je izreka bila Muhamedu sebe nekako legitimirati, ali samo onda i tamo nepismenim beduinima i zavadjenim plemenima koji to nisu mogli provjeriti jer nisu imali mogucnosti. Danas svak tko uzme te dvije knjige, procita i usporedi, moze jasno vidjeti, da je Kuran losi plagijat Biblije. Prekopirane Biblijske price junaka, dramatizirane i poluistinite, pa tako i npr. da je se Noin sin utopio, iako na drugom mjestu u Kuranu pise da se Noina obitelj spasila potopa. Kontradikcije odmah upadaju u oci. (Vidi topic; Kontradikcije u Kuranu). I niti jedna vjerska knjiga ne poziva toliko puta na ubojstva nemuslimana i toliko ugadja muskom bludu. Zato i imamo te zatucane islamiste po svijetu koji sire strah i trepet medju stanovnicima dar-al-harb-a (kuce rata, tj. zemalja koje nisu islamske), nadajuci se 72 hurije i pozivajuci se osobito na 9. suru.

Quote:
mislim, jasno mi je da ti u ovo vjerujes, al mi nije jasno kako....
gle, hrist je morao doci na zemlju jer je to kader.. Bozije odredenje.. al na isti nacin je na zemlju morao doci i Muhamed, neka je Bozija milost na njega, njegovu porodicu i njegove drugove...
Lazni proroci su najavljeni vec u Evandjelju a najlakse ih je prepoznati po njihovim djelima i da negiraju da je Isus Krist.


Quote:
svi ljudi su gresni, cak je i Muhamed a.s. grijesio u stvarima koje nisu bile vezane za objavu, cak je i Isus a.s. grijesio sa stvarima koje nisu vezane za objavu...etc..etc... koga slijedim.. vjerujem u Boga, a kur'an, bozija knjiga i sunet, primjer poslanika Muhameda, mi u tome pomazu, hvala Bogu...
Isus nije bio mnogostruki bludnik kao Muhamed, nije spavao sa devetogodisnjom curicom, nije pljackao, nije ubijao, nije zudio za zemaljskom slavom kao Muhamed jer Njegovo je Kraljevsto Nebesko a ne zemaljsko koje je sebi Muhamed macem ustanovio.


Quote:
konacno se u necemu slazemo... al ima jedna kvaka, ako nema molitne na koji se nacin molimo? molimo se kako? ne kazem da molitva mora biti namaz, al to je vrta molitve koja je naredena i obavezna, al sve dobro sto uradimo u ime Boga je molitva....
Molitva je razgovor sa Bogom. Svatko tko voli Boga imat ce vremena za molitvu; i post, i dobra djela, djela kreposti.

Heureka, jeli i Dzihad ono dobro sto se uradi u ime "boga", jesu li 4 zene bracna pravednost prema slabijem spolu i ti ih smatras o.k., jeli naredba "pa ih i udarite" muska hrabrost, pravednost i postovanje ala Kuran i Allah ako zena "ne slusa" (ne slusa po muskoj ocjeni!)?


Quote:
meni jedna stvar nije jasna, zasto se zbog pitanja o vjeri ljutite? pa zar ne mislite da je vasa vjera toliko lijepa da o njoj trebate pisati onima koji je ne poznaju? nije svako pitanje opovrgavanje... ali se svaki odgovor moze opovrgnuti....

ima jedna lijepa sura u kur'anu.. helem, njen prevod kaze ovako..(sad cu parafrazirati): O vi nevjernici (nemuslimani), ja ne obozavam ono sto vi obozavate, niti vi obozavate onoga Koga ja obozavam, niti sam ja obozavalac onoga koga vi obozavate, niti ste vi obozavaoci Onoga koga ja obozavam, vama vasa a meni moja vjera...
istinu je rekao uzviseni Bog.
Hvala Bogu sto ne vjerujem u jednog boga koji dvocifreni broj puta naredjuje ubijanje nemuslimana, koji naredjuje da se zena smije udarati ako ne slusa, koji vam nalaze da putujete toliki put da bi obisli jedan idolopoklonski crni kamen starih arapa, kojeg su stovali uz mnoge allahe prije Muhameda. Ali i Muhamed je tada shvatio da starim arapima ne moze oduzeti to idolopoklonstvo crnog kamena kojem su se klanjali, pa je to jednostavno ostavio da bi ih pridobio.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 22:47   #94
Muslimani zatvorili 'Krstaricu'


Muhamedovi sledbenici ne samo da se zdušno zalažu da se zatvore pojedine teme, kao što se ovde čini, teme nisu njima po volji, već vrše silan pritisak i na zatvaranje čitavih foruma. Tako su isposlovali da se na najačem srbijanskom Forumu, 'Krstarici', zatvori podforum 'Religija' - http://forum.krstarica.com/viewforum.php?f=33 Naravno da je gazda i administrator 'Krstarice' čovek od savesti i svesti, on nikada ne bi podlegao takvom pritisku, no radi se o beskičmenjaku i mekušcu kome je stalo samo da profitira u svetu i kome smeta svaki jači vetar. Ista takva dekadencija vlada i na IPG forumu. Vodeći ljudi 'Galaksije' se užasavaju svih tema koje imaju religijski prizvuk ...Verujem da će se većina aktera 'Krstarice' znati snaći i preći na banjalučki Blic forum ( http://forum.blic.net/viewforum.php?f=38 ) koji je koliko-toliko suveren, ili na vršački Pub forum http://pub4.ezboard.com/bbdalmokrajisnik koji ima tehničku manu da nije dovoljno sofisticiran.

Interesantno je zapaziti, da su na 'Krstarici' muslimani ponajprije prednjačili u neodmerenim vredjanjima učesnika, nemajući prave i ozbiljne argumente za razmatranja i debate.
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 22:53   #95
Quote:
da li je u krscanstvu dozvoljeno reci da je Bog npr Mojsije, il mozda elvis prisli? Ako jeste, koliko onda vi bogova imate? ako nije, kakva je kazna za to? ako kazne nema, sta sprecava covjeka da po volji definise nove bogove?
Ja nisam ni hrišćanin ni musliman, pa stoga smatram da je apsolutno suludo raspravljati o tačnosti/netačnosti ovog ili onog ljudskog poimanja boga. Sljedbenici većinske egzoterijske komponente abrahamskih kultova (mahom hrišćani raznih denominacija i muslimani) toliko energije troše namećući jedni drugima ovu ili onu doktrinu i predstavljajući boga kao ograničenog pobornika svojeg jednoumlja, da jednostavno ne stižu upoznati predivne i raznolike aspekte svoje ličnosti. Svi zajedno instistirate na formi (ovoj ili onoj teologiji), a teozofija (božanska mudrost i duh istine), ostaje vam nedostupna. Anthony de Mello je to usporedio sa grupom ljudi koji autobusom putuju predivnim krajolicima, a navukli su zavjese na prozore i neprestano se svađaju ko će sjediti na kojem sjedištu. Tako je to kad se skučena i površna shvatanja proiciraju na boga.

Svako vam dobro želim.
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 23:42   #96
Quote:
novamama kaže:

Heureka, jeli i Dzihad ono dobro sto se uradi u ime "boga", jesu li 4 zene bracna pravednost prema slabijem spolu i ti ih smatras o.k., jeli naredba "pa ih i udarite" muska hrabrost, pravednost i postovanje ala Kuran i Allah ako zena "ne slusa" (ne slusa po muskoj ocjeni!)?




Hvala Bogu sto ne vjerujem u jednog boga koji dvocifreni broj puta naredjuje ubijanje nemuslimana, koji naredjuje da se zena smije udarati ako ne slusa, koji vam nalaze da putujete toliki put da bi obisli jedan idolopoklonski crni kamen starih arapa, kojeg su stovali uz mnoge allahe prije Muhameda. Ali i Muhamed je tada shvatio da starim arapima ne moze oduzeti to idolopoklonstvo crnog kamena kojem su se klanjali, pa je to jednostavno ostavio da bi ih pridobio.
jel dzihad dobro? jeste, dzihad je dobro koje covjek radi. najveci covjekov dzihad je protiv samog sebe, pobijediti u tom dzihadu znaci ne robovati niskim strastima i osveti... ja bih npr sad mogla da kritikujem krscanstvo , govorim o hrpi stvari koje su tu tako pogresne, ali necu.. zato sto bi to npr moglo da povrijedi tebe i bilo koga drugog, i zato sto mislim da to nije ponasanje dostojno muslimana... islam nije savrsen zato sto je krscanstvo puno rupa, islam je savrsen sam po sebi..
sta je jos dzihad.. da li je vojni dzihad opravdan? jeste, pogotovo ako su muslimani napadnuti? samo je kvaka u tome ko dzihadom "zapovjeda"... medu muslimanskom ulemom ima svega, npr talibani su objavili dzihad zapadu, al recimo ja taj dzihad ne priznajem.. dzihad u izraelu da.
o nasilju na zenama sam pisala na temi polozaj muslimanke i ne mislim se ponavljati. i o mnogozenstvu takoder.

islam se brine za tjelesnu ljubav? da, islam se i o tome brine.. vec sam par puta rekla da je islam savrsen, dostupan svakome.. ima ljudi koji klanjaju zato sto moraju i zato da bi zaradili dzenet sa tim hurijama i to, ima ljudi koji klanjaju zato sto vole Boga i nadaju se dzenetu samo za to da bi citavu vjecnost mogli gledati Allahovo lice..
kontas, dzennet je mjesto gdje ce svako imati ono sto zeli.. ako zelis vino, imat ces vino, ako zelis smiraj, imat ces smiraj, ako zelis Allahovo zadovoljstvo, imat ces Allahovo zadovoljstvo,a to je ono cemu moja dusa tezi..

vjerujem li ja isusu.. naravno da vjerujem, al ne vjerujem pavlu, marku..etc..etc.. vise vjerujem Bogu i Bozjim rijecima u kur'anu nego ljudima koji su pisali sta je Isus rekao poslije nejgovog zivota....

kuran los plagijat biblije nego, de iskreno, jesi li procitao kur'an? il si samo cuo da je to los plagijat?


muslimani vrijedaju nekoga? koga i koji muslimani...? mozes reci da neki muslimani vrijedaju neke naucnike, al gle i neki krscani vrijedaju neke naucnike, neki krscani su narkomani, neki krscani su svodnici..etc..etc.. al ja to nikad ne bih rekla za tebe, j-c, etc..etc....

btw, iskreno se nadam da u mojim postovima nikog ne vrijedam.. fakat ne bih voljela da mi ta uvreda prevagne na vazi koja na sudnjem danu bude mjerila moja dobra i moja losa djela.....
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 01:14   #97
1)krscanin/tj musliman nije imenica nego GLAGOL!

2) ako se gleda afirmativno onda krscanstvo tj islam
predstavlja proces transformacije covjeka

3) nije vazno koje je boje macka(tj sto kaze krscanska tj islamska teologija ) nego lovi li miseve (je li se covjek promijenio krscanstvom tj islamom

4)onaj krscanin koji kaze da je islam neznabostvo jednako je blesav tj nista nije naucio od svog krscanstva kao i onaj musliman koji kaze da je krscanstvo neznabostvo

zato jer je blesav onaj student matematike (tj krscanstva)koji kaze studentu medicine da je matematika vaznija od medicine

jer je jednako blesav onaj student medicine(tj islama) koji kaze matematicaru da je medicina vaznija jer proucava zivot a matematika smrt itd itd

5) onaj koji uporedjuje svoj religiozni koncept sa tudjim religioznim konceptom je blesavi fanatik koji ne razumije niti svoj religiozni koncept(um) a kamoli tudji..

6) onaj koji uporedjuje svoj religiozni koncept (teologiju) sa tudjom telogijom je onaj koji je ubijao,palio, pervertirao povijest,sudio galileja i bruna...ubijao bombama...

7) uocite da religije nemaju testove duhovnog IQ i duhovnog postignuca...

pod hitno bi to trebale uvesti ...da znamo s kim imamo posla i da ne gubimo vrijeme...

jer ne ide covjek lijeciti se u crkvu nego u ambulantu

zasto...?

zato jer doktor ima diplomu

zato jer diploma vise znaci od krscanske i islamske teologije i spekulacija ... o andjelima,demonima ,djevicama i golubicama..

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 01:41   #98
Semargl i Parsifal
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 02:39   #99
LIjepi postovi ...

... Semargl i Parsifal ...

Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 02:57   #100
Question Koliko ces ti jos puta

Quote:
Secundus kaže:

A i Al-Ghazzali pise, da je Iblis, vas ucitelj u monoteizmu, a ako je on vas ucitelj, onda ste vi njegovi ucenici, tj. Satanisti.
ponavljati gluposti o Gazaliju ?
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.