Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2004., 23:54   #21
Ne zelim generalizirat ali mi se cini da obicno ljudi iz problematicnih obitelji imaju isto problematicne obitelji.. Tuzno..
Ne mozes bas to promijenit..

Toj osobi treba neka cura koja ili je totalna flegma ili ima puno puno strpljenja ili je mazohista..

U svakom slucajnu tezak je to put..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 00:51   #22
Quote:
Ne zelim generalizirat ali mi se cini da obicno ljudi iz problematicnih obitelji imaju isto problematicne obitelji.. Tuzno..
to se dešava zato jer ljudi djeluju iz namjera, a ne procjenivši posljedice određenog ponašanja. Za ovo drugo nažalost potrebno je znanja i hladna glava. Kod ljudi koji su iz tih problematičnih obitelji, potrebna je možda baš "edukacija", koja obično nije dostupna, ili dođe prekasno kada ljudi zađu u probleme i nakupe puno godina navike krivog razmišljanja i međusobnog zamjeranja.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 01:53   #23
UFff, problematicne obitelji, pa ljudi gledajuci danasnju djecu rekli bi za vecinu da su iz problematicnih obitelji (ako pogledate malo bolje), stres i cuda cine svoje. A ovo po meni nije problematicna obitelj, ako sam ja dobro shvatila on je imao hraniteljsku porodicu, koaj moze biti sasvim dobra zamjena (u svakom slucaju bolja) od prirodne. Vecina danasnjih muskaraca se ponasa kao on, taj tvoj prijatelj, bar ovdje gdje ja zivim (a nemaju isti razlog). Ja se nekako neslazem sa kliseom da ljudi moraju biti takvi zato sto statistika govori da u tom i tom slucaju ljudi reaguju tako i tako, pa samim tim njihov zivot blabla..... Mislim da svako ima svoj nacin da pobjegne od statistike, a on mozda jednostavno nezeli obavezu (kao gore navedeni primjeri iz moje okoline), i to je tako bezobzira na to sto su imali majke ili ne. Ono sto ja zelim reci, mrzim ljude svrsatvati u klisee, jer cete se iznenaditi koliko ljudi nestaje u te vase klisee.
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 01:49   #24
A šta ako je čovek sasvim srećan u sadašnjoj situaciji i ne želi da je menja?
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 22:57   #25
Napusten a ipak uspjesan ...?

Quote:
mali_mrav kaže:
rekla si sve sama..da se on boji osjećaja i bježi od njih. jednom je već bio ostavljen i povrijeđen, i to od najvažnijih ljudi u životu. to je stvar sa kojom je teško živjet "normalno". ja mislim da se tu baš i ne da previše napravit. ne znam..nadajmo se da će jednom imati dovoljno povjerenja u neku curu da joj se otvori bez
straha da će opet bit odbačen.
mali_mrav ispravno govori.
Samo bih se ja nadovezao da mnogo cesce nego mislimo djeca uz i sa roditeljima posrnu na zivotnome putu. Ponekad su upravo roditeljsko prisustvo uzrokom pada njihova djeteta u kasnijim godinama kada bi bilo normalno da budu samostalni. Geneza je dominantna a ona ne mora biti u direktnoj vezi sa najblizim srodnicima. Dominantni geni mogu se naslijediti i od daljih predaka. U svakom slucaju sve iskrene cestitke kako autoru teme tako i njegovome glavnom liku. Sretno i samo naprijed uz
iskrene CESTITKE od Plavoga
__________________
vedri-plavi
plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 08:25   #26
Quote:
Geneza je dominantna a ona ne mora biti u direktnoj vezi sa najblizim srodnicima. Dominantni geni mogu se naslijediti i od daljih predaka.
to nema veze sa genima i genetikom.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 10:21   #27
Quote:
eena_ kaže:
to nema veze sa genima i genetikom.
Zašto nema?
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 13:35   #28
Uspjesan iako napusten........?

Genetika IMA dominantnu ulogu u svakoj individui. Ovisi koji , tj. ciji geni su dominantni u jednoj individui. Niko se ne radja kao 'tabula raza'. Svaki embrij u procesu formiranja je vec nosioc
dominantnih gena. Ostalo je nadgradnja. Zar ti DNK nista ne znaci , osobito sada u vrijeme geneticke skoro pa revolucije ? Sta ti znaci termin geneticki inzenjering, svega sto je zivo i ne samo covjeka? .
__________________
vedri-plavi
plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 02:04   #29
Quote:
Ir@: Meni je on simpa ali samo za frenda, koji me nasmijava i s kojim mogu pričati o masu stvari. No, voljela bih ga vidjeti sretnog, da se konačno zateleba u neku...premda, ima podosta godina...i ne vjerujem da će mijenjati stavove...ne pokušavam ga promijeniti niti mu nešto sugerirati, samo više nisam pametna što da mislim o njemu.
I sad se ti pitaš jel se isplati zaljubiti u njega?

Stvar ti je ovakva: On još nije prebolio svoju majku(taj udarac)i dok se to ne dogodi ne može imati zdrav odnos sa drugim ženama.
Živio Balkan!!

Pepeljuga i Trnoružica su temeljene na stvarnim događajima tako da uvijek možeš vjerovati u mogućnost da ti imaš moć
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 12:19   #30
Re: Uspjesan iako napusten........?

Quote:
plavi kaže:
Genetika IMA dominantnu ulogu u svakoj individui. Ovisi koji , tj. ciji geni su dominantni u jednoj individui. Niko se ne radja kao 'tabula raza'. Svaki embrij u procesu formiranja je vec nosioc
dominantnih gena. Ostalo je nadgradnja. Zar ti DNK nista ne znaci , osobito sada u vrijeme geneticke skoro pa revolucije ? Sta ti znaci termin geneticki inzenjering, svega sto je zivo i ne samo covjeka? .
Ma nemaju geni veze s ničim....

Oni kad idu napravit veliku crvenu rajčicu oni je zapravo ne modificiraju genetski nego je stave da se druži sa pravim rajčicama i tako postane ko one...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 17:20   #31
Ja smatram da takvu osobu treba ostaviti na miru, ja ne vjerujem u te samaritanske pothvate prosvjetljenja....
I to pogotovo ako je čovjek već stariji...
On je očito već našao neku svoju ravnotežu u tome kako se ponaša i naučio je funkcionirati sam, tako da mislim da ga treba pustiti.....

Malaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 17:51   #32
Re: Uspjesan iako napusten........?

Quote:
plavi kaže:
Zar ti DNK nista ne znaci , osobito sada u vrijeme geneticke skoro pa revolucije ? Sta ti znaci termin geneticki inzenjering, svega sto je zivo i ne samo covjeka? .
Nemaš pojma koliko mi znači, nemaš poojma ...
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 21:56   #33
Re: Re: Uspjesan iako napusten........?

Quote:
Godiva kaže:
Nemaš pojma koliko mi znači, nemaš poojma ...
offtopic
ali i meni puno znači pa mrzim kada ljudi genetiku tumače kroz psihologiju.
mali_mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 05:44   #34
Re: Re: Uspjesan iako napusten........?

Quote:
Mljacko kaže:
Ma nemaju geni veze s ničim....

Oni kad idu napravit veliku crvenu rajčicu oni je zapravo ne modificiraju genetski nego je stave da se druži sa pravim rajčicama i tako postane ko one...
Geni ne da nemaju veze sa nicim nego JESU dominantan faktor u
fundamentu svog zivog svijeta podloga ili milje koji se moze ranije modificirati spontano ili ciljano. Mutacija gena je uzrokom raznih oboljenja svog zivog svijeta.Nuklearne ili dr. katastrofe imaju za posljedicu degeneraciju ili mutaciju gena, pa se stoga i buduce generacije radjaju sa raznim oblicima deformiteta od laksih do najtezih u ovisnosti od agensa koji utjece na DNK strukturu.
U slucaju ovoga mladica ocito se radi o jakoj i snaznoj licnosti i nije parametar '(a)socijalno-adaptivne' osobe koliko i da li uopce ima zenskih ili 'koliko' je sexualno 'aktivan'.
Vjerujem i zelim da takve osobe uspiju vise od onih koji imaju jako zaledje.
__________________
vedri-plavi
plavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.