Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2004., 14:42   #61
Quote:
Pallas kaže:
Penzioneri? Pa upravo je Tiletova Jugoslavija dovela do toga da 90% ljudi nije ispunilo uvjete za odlazak u mirovinu. Pa, jebiga, u to vrijeme je valjda svak' isao u prijevremenu.
tu ima dio istine, ali negdje od 1984 odlazak u prijevremene umjetne mirovine je znatno otežan i bio je negdje do 1993 pa se u tom periodu stanje malo popravilo, sadašnji problem mirovinskog fonda je kulminirao negdje od 1994 do 2000 kad je izraziti velik broj ljudi otišao u razno razne mirovine pa po toj logici za sadašnje loše stanje mirovinskog fonda Franjo je više kriv nego Joža
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 14:45   #62
Quote:
Pallas kaže:
Penzioneri? Pa upravo je Tiletova Jugoslavija dovela do toga da 90% ljudi nije ispunilo uvjete za odlazak u mirovinu. Pa, jebiga, u to vrijeme je valjda svak' isao u prijevremenu.

Zdravstvo? Tile i njegova partija su zdravstvo pretvorili u socijalnu ustanovu - zaposljavaju neradnike i nesposobnjakovice. Nadalje, taj koncept da svima moraju biti dostupne sve razine zdravstvenih usluga je neodrziv. There is no free lunch.

Prava radnika?! Pa ti lijepo vidi do cega nas je samoupravljanje dovelo! Do svekolika nerada!!!
penzioneri - to se događalo u tvojoj glavi ili si podatke iz kojeg Tuđmanovog povijesnog govora ?

Zdravstvo- bilo je teško i trošilo se 3,5 milijarde dolara naprama sadašnjih dvije za zdravstvo, i nisu ni približno bile na zadovoljavajućem nivou
a ovo za sve ili ne jesi ti spremna stati na ulaz u bolnicu i određivati tko ima pravo na lječenje, naprimjer čistačica općinske zgrade koja ima redovitu plaću ili neka iz sisačke željezare koja je zapravo neradnik, jer nije uplatila doprinos

Ako je samoupravljanje dovelo do svekolikog nerada, zato sad sve vrvi od rada
Dvadeset pet godina nakon Titine smrti još ti je on kriv za milion nezaposlenih u državi od 4 miliona stanovnika
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 14:51   #63
Quote:
fikus kaže:

glede kolonija dotakli smo se samo zbog tvrdnje da su rusi svojim kolonijalnim pristupom u DDR od prusa stvorili neradnike dok ja tvdim da nije za to kriv kolonijalni pristup rusa nego socijalističko uređenje
to o Prusima si ti tvrdio i da su bili radnici, i da su postali neradnici, pošto nisam imao činjenica i podataka to sam prešutio, a ti odmah moju šutnju shvatio kao odobravanje
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 15:04   #64
Quote:
go2slep kazˇe:
penzioneri - to se doga?alo u tvojoj glavi ili si podatke iz kojeg Tu?manovog povijesnog govora ?

Zdravstvo- bilo je tesˇko i trosˇilo se 3,5 milijarde dolara naprama sadasˇnjih dvije za zdravstvo, i nisu ni priblizˇno bile na zadovoljavajuc´em nivou
a ovo za sve ili ne jesi ti spremna stati na ulaz u bolnicu i odre?ivati tko ima pravo na ljecˇenje, naprimjer cˇistacˇica opc´inske zgrade koja ima redovitu plac´u ili neka iz sisacˇke zˇeljezare koja je zapravo neradnik, jer nije uplatila doprinos

Ako je samoupravljanje dovelo do svekolikog nerada, zato sad sve vrvi od rada
Dvadeset pet godina nakon Titine smrti josˇ ti je on kriv za milion nezaposlenih u drzˇavi od 4 miliona stanovnika
@Penzioneri. Podatci iz Mirovinskog.

@Zdravstvo. Iako se cini teskim za prihvatiti, zdravstvo je usluga kao i svaka druga. Netko ju moze priustiti, netko ne. Jebiga, life sucks! Sto se potrosnje tice, ne kazem da sad pamteno trose, ali - nisu se oni '91. naucili propisivati lijekove bez veze i narucivati preglede isto tako - bez veze.

@Sve vrvi od rada. I, koliko mislis da vremena treba da se ispravi polu-stoljetna steta? Btw, ne znam koliko ti je poznat Stari Zavjet. Pretpostavljam da temelje znas. Sto ti se cini, kako to da je Mojsiju trebalo 40 godina da Izraelce dovede iz Egipta u Izrael?
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 15:05   #65
Quote:
go2slep kaže:
to o Prusima si ti tvrdio i da su bili radnici, i da su postali neradnici, pošto nisam imao činjenica i podataka to sam prešutio, a ti odmah moju šutnju shvatio kao odobravanje
ja to tvrdim i sada, a glede tvoje šutnje ja to nisam shvaćao ni kao za ni kao protive nego se moj post odnosio na ovo

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
go2slep kaže:
da ali mi govorimo o državama i koristi građana od društvenog uređenja
--------------------------------------------------------------------------------
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 15:07   #66
Quote:
Pallas kaže:
Sto ti se cini, kako to da je Mojsiju trebalo 40 godina da Izraelce dovede iz Egipta u Izrael?
nije imao GPRS
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 15:10   #67
Quote:
Pallas kaže:
Sto ti se cini, kako to da je Mojsiju trebalo 40 godina da Izraelce dovede iz Egipta u Izrael?
ispravak netočnog navoda Palestinu?
Izrael je umjetno stvorena država u novijoj povjesti na teritoriju Palestine
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 16:39   #68
Quote:
Pallas kaže:

@Sve vrvi od rada. I, koliko mislis da vremena treba da se ispravi polu-stoljetna steta? Btw, ne znam koliko ti je poznat Stari Zavjet. Pretpostavljam da temelje znas. Sto ti se cini, kako to da je Mojsiju trebalo 40 godina da Izraelce dovede iz Egipta u Izrael?
je, ali njima je hrana padala s neba

a sad se pušta milion ljudi da ništa ne rade i ništa ne pridonesu za svoju budućnost, za dvadeset godina ili budemo gazili po prosjacima ili budemo morali izdržavati dva milona ljudi koji nisu nikad bili zaposleni i nisu dali niti jednu kunu u zajednički fond

zamisli čovjek koji je s dvadeset dočekao rat, borio se par godina za državu, poslje mu država okrenula leđa i nije mogao naći baš nikakav posao, a za dvadeset godina odsad će ga baciti iz bolnice i morati će ga njegova djeca uzdržavati, ako ne žele da krepa u nekoj grabi
zamišljaš krasnu budućnost
a bar nekakvi rezultati tog jako dobrog i boljeg od socijalizma su se morali pokazati deset godina nakon rata
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 01:21   #69
Quote:
tiha kaže:
Imate li kakvih loših iskustava osobno? Jeste li osjećali pritiske na poslu, na faksu? Pričajte....
Tada sam išla u školu i nije mi se ništa loše dogodilo.
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 11:57   #70
Ja mislim da je najgore kaj je nastala korupcija. Korupcije je uvijek i bilo ali je u komunizmu ona strašno utjelovljena.

Npr.
Moj djeda je bio treći največi proizvođač mlijeka u selu. Imao je 28 krava. Največi proizvođač je imao samo jednu jedinu kravu.

I tako je godinama bio najveći proizvođač, a nitko se nije usudio reči da je omjer vode i milijeka 1:50.

Dalje treba nalaziti i uzroke nedradništvu u seljaštvu.
U prve dvije petoljetke bilo je bolje da ništa nemaš nego da imaš. Ako nisi imao zemlju država te je socijalno pomagala.
Ako si imao više od 10 hektara pšenice, onda si sv upšenicu trebao dati državi. Konkretno u u 10 godina prinos pšenice je bio 11,3 tone po hektaru (ako sam mjerne jedinice polovio), a Državi se trebalo dati u prosjeku 13 tona godišnje. Nisi imao izbora nego kupiti pšenicu i dat ije državi ili da ti država na ime neuručene pšenice oduzme nešto.
Em nisi dovoljno proizveo em su ti sve uzeli pa ti umri od glada.
demosten is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:07   #71
Quote:
demosten kaže:


I tako je godinama bio najveći proizvođač, a nitko se nije usudio reči da je omjer vode i milijeka 1:50.
Ovo bi više odogovaralo u "Vicevima", ali valjda hoćeš pokazati svoju "duhovitost".

Po službenim podacima spadamo u prvu trećinu zemalja na rang listi korupcije. To znači da je stanje puno, puno gore nego što je bilo prije.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 17:06   #72
Deset godina je previse kratko za bilo kakav pomak u svjetonazoru. Prvo moraju pomrijeti svi koji su stasali u ozracju Titine Jugoslavije. Tek onda mozemo ocekivati nesto bolje.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 17:07   #73
Quote:
adriatic kazˇe:
Ovo bi visˇe odogovaralo u "Vicevima", ali valjda hoc´esˇ pokazati svoju "duhovitost".

Po sluzˇbenim podacima spadamo u prvu trec´inu zemalja na rang listi korupcije. To znacˇi da je stanje puno, puno gore nego sˇto je bilo prije.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 08:56   #74
Quote:
Pallas kaže:
Deset godina je previse kratko za bilo kakav pomak u svjetonazoru. Prvo moraju pomrijeti svi koji su stasali u ozracju Titine Jugoslavije. Tek onda mozemo ocekivati nesto bolje.



Naravno, za desetak generacija, uz pomoć božju i puno , puno sreće, bit će nam bolje nego prije.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 11:42   #75
Quote:
adriatic kaže:



Naravno, za desetak generacija, uz pomoć božju i puno , puno sreće, bit će nam bolje nego prije.
ne tek onda budemo na onom gdje smo bili kad je Tito bio živ

Ali stvarno nema smisla razgovarati s nekim tko ima tri frazetine na svaki argument
Pallas
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 14:18   #76
Quote:
adriatic kaže:
Ovo bi više odogovaralo u "Vicevima", ali valjda hoćeš pokazati svoju "duhovitost".
Bilo bi vickasto da nije tragično...
Stoga ovo je baš za ovu temu...
demosten is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 14:20   #77
Quote:
Pallas kaže:
Deset godina je previse kratko za bilo kakav pomak u svjetonazoru. Prvo moraju pomrijeti svi koji su stasali u ozracju Titine Jugoslavije. Tek onda mozemo ocekivati nesto bolje.
Za DDR kažu sami njemci.

Istočna njemačka će nestati kada zadnji čovjek koji je išao u školu pod DDR-om otiđe u penziju...
demosten is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 15:52   #78
Quote:
go2slep kazˇe:

Ali stvarno nema smisla razgovarati s nekim tko ima tri frazetine na svaki argument
Pallas
I ja tebe pozdravljam!

Jedino... Zanima me smatras li vlastite upise argumentiranima? Ako smatras, mozes li molim te naglasiti koji od argumenata?
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 15:53   #79
Quote:
adriatic kazˇe:



Naravno, za desetak generacija, uz pomoc´ bozˇju i puno , puno srec´e, bit c´e nam bolje nego prije.
Zapravo, procjena i nije losa. Desetak... Uz puno srece i puno pomoci sa strane.



No, pade mi na um.... Drugovi jugonostalgicari, a sto je vama bilo tako dobro u jugo-komunizmu?
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 15:57   #80
Ja sam u socijalizmu išao u osnovnu školu i srednju i imao sam problema!

Prebolio sam vodene kozice i to je ostavilo dubokog traga na mene!

P.S. Ne znam da li se to računa!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.