Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2004., 12:25   #1
Talking Forum i ego

Koliko Forum sluzi kao sredstvo bildanja ega?

Mislim, definitivno jest, i vecina ljudi se ovdje drzi "supermudro", "snalazljivo u svakoj situaciji" i "bezgresno"... valjda zato sto stignemo razmisliti o onome sto pisemo i imamo taj vremenski odmak izmedju odgovora koji pisemo i stvarne reakcije koju bi odredjena situacija kod nas izazvala... i vjerujem da vecina nas doista misli da bismo bili sposobni obracunati se sa svakom situacijom, mozda zbog toga sto si mozemo uz samu problematicnu situaciju zamisliti pozitivne aspekte koji bi pridonijeli rjesavanju u nasu korist. Drugim rijecima, mislim da nas tastina zaista sprecava da vidimo da zapravo ne bismo reagirali na nacin na koji pisemo ovdje - pisemo ono sto nam govori razum, a odluke u zivotu nisu samo posljedica razumnog razmisljanja, daleko od toga

Ali sve ovo je zapravo poznata stvar... a mene zanima koliko je moguca obrnuta situacija? Da su vam sam Forum i napisi nekih ljudi uspili zaista podici ego, ali ne preko toga da mozete gaziti druge postavljajuci se mudrije nego sto bi bili u istoj situaciji, nego na nacin da ste uvidjeli da ste zaista "iznad" njih?

Na primjer, ja sam mislila da imam problema sa samopouzdanjem. I onda dodjem tu i vidim da ima ljudi koje u zivotu opterecuju takve pizdarije koje sam, po osobnom sudu, prosla i ne moram se vise osvrtati na njih, osjecam se... pa superiornije i nemam potrebu reagirati da bih sebi ili drugima tako nesto dokazala.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 15:46   #2
Osobno, ja sam mislila da imam vrlo nisko samopouzdanje, i onda kad sam došla ovdje vidjela sam da je to istina ali i da ima i drugih koji su u istom košu pa eto malo mi je lakše.

Ali mislim da ipak ima puno više onih koji nemaju problema sa samopouzdanjem, ili se bar tako žele predstaviti. Takve izbjegavam da me ne pokopaju
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 15:53   #3
ja bi ovaj forum shvatio kao nekakvo djetinjasto igranje uloga...

ono cijeli dan provedeš u uredu, ful normalan si tip, voliš ženu, trpiš djecu etc etc.

i onda dođeš ovdje, daš si neki glupi nick tipa serem kvake

i ideš prcati ljude u mozak ili govoriti gluposti koje nikada ne bi izjavio u stvarnosti

mislim da je ovo mjesto kao terapija...


to je jedino normalno objašnjenje za ovoliku koncentraciju debila na jednom mjestu (mislim ako bi vagali kretene sa ostalima,ne kažem da su svi debili)

a što se tiče ega većina se ljudi i u stvarnosti drži supermudro i snalažljivo... otapaju se tek kada ih upoznaš... ovdje ih nikada nećeš upoznati zato su stalno takvi...

ma dabre baš sereš govna

znam znam
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 16:43   #4
Sto se mene tice, ja se gore ponasam IRL nego ovdje.

Fuck it, tipkanje nije bas moj medij, ponekad se osjecam ko George Constanza: "THAT'S what I should've said!!!" jer mi dobre ideje padaju kad se maknem od kompa.

Mislim da vecina ljudi koji se tu drze "ja ZNAM sto bi napravio" ili su teen ili sebe pokusavaju vidit u boljem svjetlu, al tko zna, mozda se stvarno dovoljno poznaju. Ne mozes takve stvari zakljucit kroz komp, samo u RL razgovoru.

Da li mi forum dize ego? Ne. Vec je dovoljno uzdignut

Nisam zato tu, da se smijem sitnim problemima drugih ljudi koji se njima cine ogromni. Tu sam da brbljam. Gluposti .
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 16:58   #5
Mene fasciniraju neke zene na ovom forumu...da budem preciznija "super zene" - kurve u krevetu, najbolje kuharice, samosvesne, idealne majke koje vode racuna o svojoj zenstvenosti i koje znaju sta su i ko su...Ta potreba za dokazivanjem da si bolji i iznad nekog pa ponos svojim muzevima, decom i sveopstom srecom.
Samo mi nije jasno zasto bas takve imaju potrebu u choporu pljuvati ljude ciji im se stavovi ne svidjaju, pa onda ne pljuju stavove nego licnosti kako su glupe ovakve, onakve
Meni to bas ne deluje self confident
Meni je to super zanimljivo posmatrati...kako se ponasaju neki kad se pojavi neki relativno novi lik pa ga prvo pljuju ovi iz klana a posle recimo par meseci kad se pojavi drugi novajlija, ovaj prvi je vec deo grupe i svaka kriticnost se gubi.
Btw. inace mislim da je forum sjajna stvar i mesto gde se mogu mnoge stvari nauciti i saznati od krajnje zanimljivih ljudi.
Paola_Ltd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 22:31   #6
Ja sam imala problema sa samopouzdanjem. Imala sam užasan period života,bila zlostavljana i proganjana od strane bivšeg, zatvorila se u kuću,nadvila nad komp..i forum,povremeno.I našla sam svašta: savjete iskusnijih,meni već smiješne brige nezrelijih, dobru i lošu zabavu,ali ništa novo. Forum funkcionira kao i svaka ljudska zajednica,samo bezbolnije. U svakom trenutku napraviš klik i ćao.. I,da puno mi je pomogao da vratim poljuljano samopouzdanje. Je li to nužno loše?
Inače,nikad nisam puno razmišljala što ću napisati zato tek kad pošaljem post uočim 'tiskarske pogreške'
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 05:04   #7
Quote:
Tiamat kaže:
Nisam zato tu, da se smijem sitnim problemima drugih ljudi koji se njima cine ogromni. Tu sam da brbljam. Gluposti .
Ni ne pricam o ismijavanju tudjih problema. Ljudi koji se ismijavanjem problemima drugih podizu svoj ego imaju vise problema nego oni koji priznaju da ih imaju i traze savjet. Mislila sam na ovo:
Quote:
lilla kaže:
...I našla sam svašta: savjete iskusnijih,meni već smiješne brige nezrelijih, dobru i lošu zabavu,ali ništa novo.
Meni su i savjeti iskusnijih i smijesne brige nezrelih dosta pomogle da se u cijeloj toj situaciji izvucem... i ne samo to, vec i da shvatim da mi uopce nije tako lose kako sam mislila. I moram priznat da mi je to dosta diglo samopouzdanje.

Lilla, inace, cijeli post je
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 10:58   #8
Quote:
Paola_Ltd kaže:
Meni je to super zanimljivo posmatrati...kako se ponasaju neki kad se pojavi neki relativno novi lik pa ga prvo pljuju ovi iz klana a posle recimo par meseci kad se pojavi drugi novajlija, ovaj prvi je vec deo grupe i svaka kriticnost se gubi.
Istina, to pljuvanje po newbejima mi je zbilja interesantno... jel to nekakav obred inicijacije na netu, pljuvat cemo te, pa ako se dokazes onda si dio grupe, ako odustanes, nije nas briga, ili sta? To mi nikad nije bilo jasno.

Quote:
Ni ne pricam o ismijavanju tudjih problema. Ljudi koji se ismijavanjem problemima drugih podizu svoj ego imaju vise problema nego oni koji priznaju da ih imaju i traze savjet.
Istina, onda sam te pogresno skuzila.
To je jedan problem sa pisanjem, sta cesto procitas nesto sto nije tu
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 11:02   #9
osjećaj da si ZAISTA "IZNAD" bilo čega je iluzija, samo jedna od varki ega.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 13:54   #10
Quote:
vrabac kaže:
Osobno, ja sam mislila da imam vrlo nisko samopouzdanje, i onda kad sam došla ovdje vidjela sam da je to istina ali i da ima i drugih koji su u istom košu pa eto malo mi je lakše.

Ali mislim da ipak ima puno više onih koji nemaju problema sa samopouzdanjem, ili se bar tako žele predstaviti. Takve izbjegavam da me ne pokopaju
da i ja sam ovdi shvatila da mi je samopouzdanje u qurcu
ali ne bjezim od samopouzdanih
mogu me svacem naucit!

mrkva dobra tema!

a jest meni ovo i dodje ponekad ko terapija al samo u smislu da izvalim bas sta mi tog trena na umu nikako da se igram alter ega
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 15:58   #11
Quote:
mrkenangelo kaže:
osjećaj da si ZAISTA "IZNAD" bilo čega je iluzija, samo jedna od varki ega.
Svjesna sam, ali ne znam kako drugacije to napisati. Naime, ne osjecam se "iznad" necega u smislu da sam bolja od drugih opcenito, ali osjecam da sam neke stvari ostavila iza sebe, i koliko god ovo sad bahato zvucalo, lakse mi je kad vidim da ima jos puno ljudi koje opterecuju neki problemi koji su mene davno prestali - rijesila sam ih ili mentalno prerasla, svejedno. Svjesna sam i toga da i neki moji problemi izgledaju blesavo ljudima koji su ih prosli tako da sam opet u sredini. Ipak, lakse je kada znas da po vlastitom sudu nisi na dnu.

p.s. Ego ima puno varki. I hvala mu
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:08   #12
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
p.s. Ego ima puno varki. I hvala mu
ma, Ego je faca, al BOG je najjači
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:10   #13
Quote:
mrkenangelo kaže:
ma, Ego je faca, al BOG je najjači
Psssssst... sad ce se pojavit
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:12   #14
Smile Živio forum!

Ne liječim svoj posustali ego ovdje, ni govora. Mislim da je to nemoguće jer ako u RL ne riješim svoje probleme i nedoumice, postanje mi sigurno to neće riješiti. Volim poslušati dobar savjet, konstruktivu kritiku i to.
Ovdje sam saznala da puno ljudi ima slične probleme, a jako me iznenadilo kad sam npr. skužila koliko ljudi ima problema s gušenjem, mislila sam da je moj dragec jedini na svijetu jer to nikad nigdje nisam vidjela nego kod njega, a onda saznam da toga ima još, pa i dosta savjeta što učiniti.
Volim forum i koristim ga onako kako želim i koliko želim.
Eto!
Marija_1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:43   #15
Ja kad hoću napumpat svoj ego odem i pročitam par imbecila na LJES-u. I kad vidim postove tipa "razvalio sam veš mašinu dok sam guzio curu na njoj" onda samog sebe zavolim više no ikad
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:51   #16
Quote:
Mljacko kaže:
Ja kad hoću napumpat svoj ego odem i pročitam par imbecila na LJES-u. I kad vidim postove tipa "razvalio sam veš mašinu dok sam guzio curu na njoj" onda samog sebe zavolim više no ikad
hm... da... ti znaš kako razjebat auto koji je kriv za preljub, ne? to je ipak puno žešča spika
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:52   #17
Re: Živio forum!

Quote:
Marija_1963 kaže:
Ovdje sam saznala da puno ljudi ima slične probleme, a jako me iznenadilo kad sam npr. skužila koliko ljudi ima problema s gušenjem, mislila sam da je moj dragec jedini na svijetu jer to nikad nigdje nisam vidjela nego kod njega, a onda saznam da toga ima još, pa i dosta savjeta što učiniti.
Digresija: gdje je taj topic?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:56   #18
Quote:
mrkenangelo kaže:
hm... da... ti znaš kako razjebat auto koji je kriv za preljub, ne?
Da oću razjebat auto bacio bi bombu unutra, a ne bi se seksao
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 17:04   #19
Quote:
Mljacko kaže:
Da oću razjebat auto bacio bi bombu unutra, a ne bi se seksao
ah, zamijenila sam te s nekim
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 17:17   #20
Quote:
mrkenangelo kaže:
ah, zamijenila sam te s nekim
jasam ja tebi rekla da mi neces nikad oprostit sto sam ti mljackavog uvalila
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.