Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2015., 13:30   #161
Cure imam jedno pitanje. Da li radi dr. Vasiljevic i da li uzima pacjeentice u postupak? Hvala
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 15:38   #162
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Evo malo statistike
http://betaplus.hr/arhiva-vijesti/18...baby-rate.html

luna, slobodno sugeriraš doktorici i kažeš što želiš i što ne. Neće te ona ništa prisiljavati, i iz mog iskustva stvarno je otvorena za dogovore I slobodno pokaži u razgovoru što znaš, u što se razumiješ, s dr je lako stvoriti otvoren odnos
Hvala puno na odgovoru!

Proučila sam i tu statistiku, i da, to je to, svakako želim preskočiti inseminaciju.
Eto veselim se konzultacijama pa cemo vidjeti, samo da se krene sa cijelom tom pričom!!!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 12:34   #163
Molim vas vaša iskustva s aspiracijom.
Savjet?

Sutra idem, opća anestezija, 6js.

Hvala!
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 12:40   #164
Nece ti biti problem,pogotovo zbog opce
Ne moras se bojati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:00   #165
ma kakva opća, nikakav problem, uz "koktelčić" aspirirano 12 oocita i niš nisam osjetila. ali pošto je opća onda stvarno nemaš straha.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:16   #166
Uf,ja sam si rekla,sve vise od 3-4js idem na opcu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 15:41   #167
Aspiracija odrađena.
Uspješno!

7 izvađeno, 6 oplođeno.
Ponedjeljak transfer.

što da očekujem na tom transferu?
što kad ih vrate, kako ide dalje procedura?
kada se rade testovi? zapravo bolje pitanje kada mogu znati jesam li ili nisam trudna?
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:55   #168
Pa transfer ništa posebno, ja nisam ništa osjetila. Vrate ti zametke i onda tamo malo ležiš i ideš doma. Kažu ti koja je terapija i to je to
Možeš ići na bolovanje, možeš ići raditi, samo ne pretjeruj.

Reći će ti i oni kad raditi test, budući da će ti vraćati 5.dan, već negdje nakon 10 dana bi mogla znati. Ali to je sve individualno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 22:01   #169
Cure ja bi molila jednu info. Koji doktori rade u Beti i koji je po vasem misljenju jako dobar. Hvala na pomoci.
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 22:18   #170
http://betaplus.hr/djelatnici-i-suradnici.html

Ja sam bila kod dr.Dmitrović i za nju imam samo riječi hvale.
Imala sam i pregled kod dr. Baumana, i on je jako dobar

(Lovrić mi je vodio trudnoću, i on je super bio)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:21   #171
Ja sam kod dr. Dmitrović, žena je super.
Aspiraciju mi je radio dr. Baumann.
Anestezilog dr. Lovrinčević isto mi je bio super.

Zaista mogu reći samo najbolje za sve u Beti.
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 11:05   #172
i s moje strane samo pohvale za dr.Dmitrović, cijeli Betaplus, mi smo bili prezadovoljni oba puta. Dr. je stvarno posebna, toliko srdačna, topla, a opet vrlo konkretna, što meni osobno paše. za nas, pun pogodak preporuka svima koji se dvoume, naša iskustva su više nego pozitivna
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:14   #173
Obavljen embriotransfer!
10 dana čekanja.
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 09:45   #174
Cijena FET-a

Pozdrav cure,

želim vam svima puno uspjeha u našoj borbi!

Ono što me iznenadilo danas, a ne znam da li je netko primjetio je, da je cijena FET-a s 2500 kn porasla na 4000! Mi u Beti imamo jos 4 blastice i moram prznati da sam bijesna.
Kriopohranu tako i tako posebno plaćamo. Ne mislite li da je ovo u najmanju ruku poprilično nefer?!
Objašnjenje im je da se sa starom cijenom nisu pokrivali.

Što vi mislite o tome?

Lijep pozdrav svima
monteno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 12:53   #175
Pozdrav cure!

Molim vaša mišljenja o slijedećem:
menstruaciju sam imala 28.1., ciklus mi traje 26 dana.
16.2. sam bila na embrio transferu i rekli su mi da 25.2. napravim test, pa ako bude negativan za dan dva ću dobiti menstruaciju.
No međutim, ona je meni došla danas. Točno 26-i dan.
Da li postoji mogućnost da nisu dobro izračunati dani za transfer ili to nema veze? Ne kužim zašto bi mi rekli da 25-og radim test kad bi ja mengu trebala dobit 22.2. (kao što i jesam). Jer da je 25-i u pitanju onda bi mi i ovak bilo jasno da ona kasni i da postoji vjerojatnost da sam trudna. Malo sam zbunjena. Da mi ciklus traje 28 dana onda bi mi 25-i imao smisla.

Meni nije toliko razočaranje, ali MM je koma.

Da li neka ima iskustva s onim probojnim krvarenjem? Navodno da se i to može događati kad se jajna stanica "uglavljuje".
Krvarenje nije obilno, nemam bolove kao kod redovne menstruacije.

Kada se može ponovno u postupak?
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 14:28   #176
Neke cure dobiju mengu i pod terapijom,neke ne.
U svakom slucaju idi mozda sutra napraviti betu,ak bas nije jako krvarenje. Nikad ne znas, al bolje je provjeriti.

Imas koji test doma?

A ovo racunanje dana za transfer, to nema sto biti krivo.
U stimulacijama se ne gleda kad inace dobijes mengu,nego se gleda po punkciji i transferu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 15:11   #177
da, transfer se radi kad su zadovoljeni svi uvjeti - dakle ide se na rast multiplih folikula i daje se štoperica kad su optimalnihveličina vodeći folikuli, a endometrij zadovoljavajuće debljine. neki vade i e2 na dan štoperice. ja jesam. u slučaju da razina e2 nije dovoljno visoka odustaje se od štoperice. dalje ne znam kako ide. ako je sve ok onda je 36 sati nakon štperice punkcija. i bez obzira koji je to tebi dan ciklusa, punkcija se računa (ako dođe do trudnoće) kao 14.-i d.c. iliti 2 tjedan trudnoće (zbog uzv praćenja trudnoće). u slučaju da je došlo do ugnježđenja žuto tijelo (i terapija koju dobijaš kao support lutelnoj fazi) održavaju sekrecijsku fazu endometrija tako da u tom slučaju ne dolazi do krvarenja. ako je implantacija izostala, žuto tijelo isto propada i endometrij se počinje ljuštiti. to se događa i u prirodnim ciklusima, neke žene jednostavno ne ostanu trudne iako se js oplodila. mislim da nisu našli odgovor zašto je to tako. da jesu, sami postupci MPO bi bili puuuuno uspješniji.
no, to je jednostavno tako. receptivnost endometrija se navodno povećava dodavanjem estradiola u support terapiji lutealne faze.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 16:02   #178
Imam testova, pripremila sam se za 25-i

Samo ujutro ih mogu raditi ili ...?

A kada mogu u novi postupak?
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 16:54   #179
Ja sam prvi pozitivan napravila navecer i taj je bio tamniji nego drugi dan ujutro

Ako postupak nije uspio, uglavnom ide ciklus pauze,pa se moze daljr
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:01   #180
Napravili test.
0 bodova.

Sutra zovemo Betu za novi postupak.

Slušam vaša iskustva s ponovljenim postupkom.
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.