Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 18:49   #1
Unhappy Strah od odvajanja

svi mi znamo da postoje faze kada bebice neće nikome nego samo mami i tati. eh sad, kod moje curke ta faza traje već duže. traje već od šestog mjeseca, sad je osam.
kako da kažem, društvena je, šarmira i smješka se svima - no samo ako je u sigurnoj udaljenosti od neke osobe. ne govorim o nekim strancima. tako se ponaša i sa najbližima - bake, djede, tetka...itd.

kad je uzmu u ruke, obično počne panično plakati i opet završi u mom ili tatinom naručju. kada je na podu može se fino igrati i sa drugima čak i duže vrijeme, ali naručje...? teško!
ok, nekad kada je dobro raspoložena hoće neko vrijeme ostati u naručju drugih, no onda joj u nekom trenutku padne napamet da nije u mom ili tatinom naručju i opet u plač.
više mi je nezgodno, no nemam uopće ideje kako da joj uzmem taj strah. koliko je ta faza trajala kod vaših mališana i kako ste se nosili sa tom fazom?
sve nešto čekam kada će proći..dugo mi traje, predugo.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:26   #2
dva mjeseca predugo, zašto? pa koliko misliš da bi trebala trajati?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:25   #3
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dva mjeseca predugo, zašto? pa koliko misliš da bi trebala trajati?
pa čini mi se dosta dugo, obzirom da ne vidim tendenciju za poboljšanje. u svakom slučaju, što ste činili u takvim situacijama, tj. ima li načina olakšati pristup klincima?
vidim da je igra dobar način, no onda opet u nekom trenutku ustukne..nakon nekog vremena
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:28   #4
Kod mene je ta faza trajala dvije godine . S tim da je intenzitet varirao od toga da ga nitko koga nije jaaako dobro poznavao nije smio ni pozdraviti, slijedio je urlik od kojega se ledila krv u žilama, preko toga da je urlik uslijedio tek u trenutku kad se netko našao između njega i mame i tate, do ovoga što ti opisuješ, to je najblaži oblik. Nismo se nosili s fazom, nosili smo njega - što drugo da radim s uspaničenim djetetom kojemu ne mogu racionalno objasniti da je njegov strah besmislen? Ako te to tješi, danas je sasvim normalan, društven dečko, komunikativan, otvoren, sve pet.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 22:01   #5
moja seka je imala tu fazu na način da je vikala sama sebi "Neboj se,neboj se" i bježi

sad je ok - hoće svima (ima 19 godina)
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 22:36   #6
a moja uopće nije imala tu fazu, a ima 10 mj..
na svega 3 (tri) čovjeka je dosad se rasplakala kad su je htjeli uzeti. ona hoće svima. osim kad je umorna ili cendrava, onda ni tata nije dovoljno dobar
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 23:30   #7
nama ta faza trajala cca. 2 tjedna
sad je pravi party animal - ni ne osvrce se vec otpuze u gomilu, sretna; i sjeti se mame i tate tek kad je zedna/gladna/umorna
ima 10 mjeseci
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 00:58   #8
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
moja seka je imala tu fazu na način da je vikala sama sebi "Neboj se,neboj se" i bježi
sori,na ovo sam pala sa stolice od smijeha. Moj još nije došao u tu fazu,oće svima sa smješkom
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 01:06   #9
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
moja seka je imala tu fazu na način da je vikala sama sebi "Neboj se,neboj se" i bježi

sad je ok - hoće svima (ima 19 godina)


zoro007, svi smo mi različiti, daj joj vremena koliko god treba, neka djeca su stidljivija, neka hoće svima.... kad bude spremna ići će ljudima sama od sebe
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 02:27   #10
Evo upravo se to događa sa mojom princezicom, do nazad mjesec dana htijela je svima a sada ju ni pedrijatica nesmi da dotakne( da ste samo vidili kako se derala kada ju je pregledavala i vagala)
Svakome se ona smije , svakome ona odvraća osmijehe i kada ju vide takvu prvo kažu kako je društvena. Moš mislit
i kako sada da očekujem da ću igdi početi raditi kada mi neće moći ići u jaslice. Odnosno neće htijeti
Ali , nije to sve, od istog trena neće ni u autu da se vozi, a prije je doslovno obožavala, ako bi bila nemirna odmah bi se u autu umirila i ubrzo nakon toga i zaspala.
Šta da činim
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 06:59   #11
Miha i dalje neće nekima....najgore što možeš je silit ju...ako se ne osjeća sigurnom pusti je, reci dobro nećeš ići i daj joj vremena da se malo upozna i oslobodi...nekima treba malo duže.....a ne mora uopće biti tako u budućnosti

mi smo trenutno u problemu da kad dođemo kod nekog malac neda skinu jaknu, cipele, hoće da odma idemo...ja ga ostavim obučenog, kad vidi nakon 5-10 min da i mi ostajemo tu počne se opuštat i za 5 min je onaj stari...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:40   #12
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Kod mene je ta faza trajala dvije godine . S tim da je intenzitet varirao od toga da ga nitko koga nije jaaako dobro poznavao nije smio ni pozdraviti, slijedio je urlik od kojega se ledila krv u žilama, preko toga da je urlik uslijedio tek u trenutku kad se netko našao između njega i mame i tate, do ovoga što ti opisuješ, to je najblaži oblik. Nismo se nosili s fazom, nosili smo njega - što drugo da radim s uspaničenim djetetom kojemu ne mogu racionalno objasniti da je njegov strah besmislen? Ako te to tješi, danas je sasvim normalan, društven dečko, komunikativan, otvoren, sve pet.
Slično i kod nas.

S tim da je moja Mišica posebno šizila na muškarce - šogor, muški liječnici... Katastrofa... I uopće nikada nisam shvatila zašto.

Sad je opet sve pet. A da je ta faza potrajala - bogami je.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:27   #13
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Nismo se nosili s fazom, nosili smo njega - što drugo da radim s uspaničenim djetetom kojemu ne mogu racionalno objasniti da je njegov strah besmislen?
Potpis.

Trajalo je... od 10 do 18 mjeseci cca, s tim da je naglo doslo i polako slabilo.
Moj je htio drugima u narucje, al ne do bog da se ja 2 m odmaknem. Ni tatu nije htio.
Samo ja.

A sad je u fazi kad bjezi od mene. Nikad na zelenu granu
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:58   #14
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
a moja uopće nije imala tu fazu, a ima 10 mj..
na svega 3 (tri) čovjeka je dosad se rasplakala kad su je htjeli uzeti.
moja 8 i isto se dosad rasplakala možda na 3 čovjeka. i trenutno baš obožava ljude, osobito djecu. jučer u dućanu se baš grleno nasmijala svakom djetetu koje smo vidjele.
i prava je prefriganka i šarmerica. recimo, već je nervoznjikava u kolicima i počinje se buniti, al ak netko sa strane stane, pogleda ju, obrati joj se ili nasmiješi mala namješta svoju najslađu facu, najširi osmijeh i najveselije raspoloženje. kad ode - opet je ona njurgava stara
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 22:37   #15
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
sori,na ovo sam pala sa stolice od smijeha.
He-he - ja je i dan danas još uvijek s guštom "podsjetim" na te minule dane...
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 12:20   #16
kod nas je faza trajala 2-3 mjeseca (davno je to bilo) i samo prema nekim ljudima (zapravo mislim da je imao jako dobre procjene), ali je moje djete oprezno u svemu i dan danas, i skužila sam da je jako bitno da ga ni u čemu ne forsiram - pustim ga kolko mu treba da se on sam osjeti siguran, onda nema nikakvih problema. Ništa ne ide na silu...
vila zvonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:54   #17
Mislim da moja ulazi u tu fazu, mada mi se čini da je malo prerano, sad je 6 i pol mj.
U zadnje vrijeme se rasplače kad dođemo negdje gdje su njoj već poznati ljudi (moja frendica koju je već puno puta vidjela, moja mama) i kad nas je odjednom više. Sad ne znam jel je prestraši to što nas je odjednom više ili reagira baš na druge ljude da se njih boji. Mada čini mi se da reagira na veći broj ljudi jer kad se smiri ne plače više i da se drugima u ruke.

kako smo većinu dana same dome (tata normalno radi), bojim se da se neće bojati grupe ljudi, da neće biti naviknuta.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:09   #18
evo sto se meni desilo sinoc....bebu ostavila sa muzem,dok sam bila u kupatilu cistila pod domestosom,i beba malo plakala,muz je doveo do mene i smirila se,ali stajao je pored mene i beba akd je vidjela da radim,a ne gldam u nju,pocela je plakati j vristati i nije se smirila 2 sata,2 sata sam je nosala plakala je nenormalno.
muz kaze da je bila ljubomorna,jer sam bila zaokupljenanecim drugim i nisam na nju obracala paznju/
da li je to moguce kod tako male bebe,ima 3 mjeseca i 20 dana.
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 11:37   #19
ja imam istih problema,samo što je kod nas problem da se mali rasplače u društvu druge djece.sad će imati godinu dana,a počelo je sa oko 9 mj,samo što je sve gore i gore.u početku je plakao samo ako mu je netko uzeo dudu,a sad plače i kad je u društvu glasnije djece i čim se netko malo jače počne javljati on se baci na plakanje i ulazi u tako nervoznu fazu da moram s njim u drugu prostoriju izoliranu kartonima od jaja!!!!!!!!!
ne boji se starije djece, niti one koja su oko 3mj starija od njegqa, ali sa vršnjacima nikako na zelenu granu...
rea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 12:45   #20
joj to mi je sve tak poznato....
moja je u toj fazi pretty much oduvijek
o.k, sad definitivno pobjeđuje, a stara je 14 mj.
isto tako u društvu vršnjaka šizi, ali više je to šiza zbog igračaka. klasika!
neće ni tati, ni baki, dedi, pa čak ni teti koju obožava....ma nikome! prije sam ju bez problema mogla (preko dana) ostavljati kod svojih, pa bi obavila shopping. sad, nema šanse.
kažu da to obično prolazi do 18.mj....
nema nekog posebnog "lijeka", mislim da je stvar u djetetu i da se moramo strpiti. ja sam se savjetovala sa pedijatricom i ona je rekla da bi sada bilo najbolje da se što manje odvajamo i čekamo da prođe samo od sebe.
tidu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.