Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2006., 15:21   #101
vidla san danas letak (šibenik) da ima gimnastički vrtić koji prima dicu od 3-7 godina.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 16:01   #102
Question Koji sport s koliko godina?

Imam prvašicu (1. osnovne!) koja bi SVE: klizanje, karate, mačevanje, penjanje po umjetnim stijenama, jahanje, ples....osim tenisa i nogometa (nogomet smatra muškim a nemam pojma kako joj se tenis zamjerio - nikad nije bila na teniskom igralištu - ali hvala Bogu bar nešto neće!).
Naravno, sve ne dolazi u obzir, a neki sportovi zahtijevaju i određene tjelesne predispozicije - npr. za školu jahanja treba imati određenu visinu, da ne govorim o umjetnim stijenama...
U vrtiću je išla na ritmiku.
Što mislite, što bi bilo pametno i prikladno za spretnu 6-i-pol-godišnjakinju?
Dr.Jean Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:24   #103
klizanje , karate , ples
uglavnom sportovi i vjestine koje ne ukljucuju previse fizickog napora i u kojima se cijelo tijelo jednakomjerno opterecuje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 00:27   #104
Quote:
Dr.Jean Grey kaže:
Naravno, sve ne dolazi u obzir, a neki sportovi zahtijevaju i određene tjelesne predispozicije - npr. za školu jahanja treba imati određenu visinu, da ne govorim o umjetnim stijenama...
Što mislite, što bi bilo pametno i prikladno za spretnu 6-i-pol-godišnjakinju?
Ako ima 2 noge i ruke onda ima sve potrebne predispozicije za sportsko penjanje! Ovo ljeto sam u Paklenici vidio obitelj s 3 curice od kojih najstarija ima valjda 7,8 godina, a najmladja mozda 3 i sve se penju. Stovise nisu se skidale sa stijene i posramile mnoge starije koji su nesto pokusavali pokraj

Penjanjem se razvija cijelo tijelo (ravnoteza, razgibanost, misici), i to ne samo ono, nego i psiha (poglavito samopouzdanje), te je po mome misljenju odlican sport za djecu. Uz trcanje, rekao bih, najprirodniji sport od svih. Svi mi jos od svojih majmunskih predaka imamo nagon za penjanjem

Osim toga, kasnije kad (ako) se proba penjat po prirodnoj stijeni, boravit ce dosta u prirodi, te samim time vjerojatno zdravije zivjeti od svojih vrsnjaka i imati drugaciji pogled na svijet oko sebe.

Mislim da ce se moje dijete jednog dana prije poceti penjati nego hodati
pesimist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 08:52   #105
Quote:
pesimist kaže:
Penjanjem se razvija cijelo tijelo (ravnoteza, razgibanost, misici), i to ne samo ono, nego i psiha (poglavito samopouzdanje), te je po mome misljenju odlican sport za djecu. Uz trcanje, rekao bih, najprirodniji sport od svih. Svi mi jos od svojih majmunskih predaka imamo nagon za penjanjem

Osim toga, kasnije kad (ako) se proba penjat po prirodnoj stijeni, boravit ce dosta u prirodi, te samim time vjerojatno zdravije zivjeti od svojih vrsnjaka i imati drugaciji pogled na svijet oko sebe.

Mislim da ce se moje dijete jednog dana prije poceti penjati nego hodati

Moja doduse vec hoda, tako da malo kasnim ali i ja je mislim voditi na penjanje. Osim ovoga sto si napisao, penjanje trenira i koncentraciju, i timski rad, i promisljanje dva koraka unaprijed, i nudi zadovoljstinu kad se konacno uzveres, sport u kojem nemas "neprijatelja" te (jos) nije inficiran snobizmom, i last but not least, stvar je zabavna
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 08:56   #106
Quote:
Dr.Jean Grey kaže:
mačevanje
može od 8. godine
samo kaj je skupo
sve se financira, članarina, oprema, turniri,.. eventualno se koji put dobe novci za prijavoz i to je sve
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 11:22   #107
A sta fali jahanju? Nije istina da je potrebna odredjena visina, naravno pod uslovom da skola ima ponije...
pippin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 14:19   #108
definitivno sam za ples ili gimnastiku
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 21:38   #109
Atletika (točnije škola atletike ili atletska igraonica) i plivanje, kao bazični sportovi koji odlično djeluju na sve mišiće/kosti, ujedno i razvoj. Osim toga, nakon atletike dijete ima bazu za kasnije bavljenje bilo kojim sportom.
Dodajem jos i karate, kao izvrsna stvar za razvijanje koordinacije, opet vrlo bitno za kasnije bavljenje sportom.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 21:58   #110
daj ju na bilo sta
jer ja sam pozalio sto nsiam nista treniro i sad ima preko 120 kila sa 15 godina
Dizzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 15:46   #111
evo mi smo sa 3 godine i 5 mjeseci krenuli na ritmiku a drugi tjedan krećemo i na dif na gimnastiku jer je limačica sitna i dinamitna pa svi kad ju vide odmah viču da ju svakako vodimo na sportsku gimnastiku.
ona je sa ritmikom super zadovoljna i ne može dočekati slijedeći termin. ići ćemo dok god je bude zanimalo. a kasnije ako ne ritmika onda nešto drugo. glavno da je vrijeme ispunjeno nekim sportom. jer steći se naviku korisno utrošiti slobodno vrijeme.
fridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 16:02   #112
mi drugi tjedan krećemo na dif na sportsku gimnastiku, jer je limačica sitna i dinamitna, a ima 3 god i 5 mj. a paralelno idemo i na ritmiku. sve samo da popunimo slobodno vrijeme i izmorimo se jer smo malo hiperaktivni. a ako joj se to ne bude sviđalo naći ćemo nešto drugo. sad već razmišlja i o plivanju jer joj fali more. ako ne padnem s nogu možda i to uklopimo u raspored.
fridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 08:08   #113
Hvala svima! U međuvremenu smo si dali truda i pronjuškali po kvartu i šire u potrazi za sportom... Dakle: za trenirati jahanje doista treba imati bar osam-devet godina - osim visine, treba imati i dovoljno snage za obuzdati konja. Mačevanje isto mora čekati zbog dobne granice. Što se ostaloga tiče, bili smo pogledati trening plivanja, karatea, plesa,...odlučila se za karate i sva je oduševljena. Kaže da joj je ritmike bilo dosta u vrtiću. Pesimistu, znaš možda kamo da je vodim vikendom na umjetnu stijenu? Nekamo gdje ima djece ili barem šlifa za raditi s njima? Mislim da bi to bio super hobby, baš zbog prirode... Jel' prekasno početi u odrasloj dobi?
Dr.Jean Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 00:36   #114
Jedan grupni i jedan individualni sport bio je savjet nastavnika tjelesnog i pokazao se kao pun pogodak.
Moj sin ( 10 godina) ide na karate i kosarku a narocito karate bih preporucila curicama. To je jedan fin i plemenit sport koji uci jednakosti, postovanju, moralu, disciplini, samokontroli ,postovanju i samopostovanju. Karate nije makljaza i karate nije grub sport. On trenira i duh i tijelo, daje snagu duhovnu i tjelesnu. Toplo ga preporucujem curicama ( moze se pokazati kao korisna vjestina u kasnijim godinama) , mogu ga trenirati svi uzrasti a obicno se pocinje oko 6-7 godine.
I sama sam trenirala i danas sam narocito happy sto je i moj sin zavolio karate . Predlog je bio moj ali nikakvog efekta ako dijete sebe u tome ne pronadje.
Ja sada uzivam gledajuci da i moj sin uziva u "svoja/moja" dva sporta.
Bilo bi fino probati jos nesto, zao mi je da npr. ne svira nikakav instrument ali ne mozemo to utisnuti u raspored. Tocnije , ja ne zelim jer 3 puta tjedno idemo na kosarku, jednom tjedno na karate a vikendom tekme... I ovo je puno
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 21:58   #115
Quote:
Dr.Jean Grey kaže:
Imam prvašicu (1. osnovne!) koja bi SVE:
Što mislite, što bi bilo pametno i prikladno za spretnu 6-i-pol-godišnjakinju?
plivanje !Jedini sport gdje svi, ali bas svi misici rade! JA sam krenula u toj dobi i duuuugo trenirala, zahvaljujuci tomu imam savrsene noge, ledja,ruke, drzanje...kad budem imala jednog dana svoje dijete, ako bude htjelo nesto trenirat, a nadam se da ce, ak bude na mamu plivanje ce biti pod No 1!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 22:04   #116
Quote:
Dr.Jean Grey kaže:
Pesimistu, znaš možda kamo da je vodim vikendom na umjetnu stijenu? Nekamo gdje ima djece ili barem šlifa za raditi s njima? Mislim da bi to bio super hobby, baš zbog prirode... Jel' prekasno početi u odrasloj dobi?
Tesko vikendom.. U Zagrebu postoje dvije stijene, jedna u Podsusedu, a druga u Grahorovoj ulici na Crnomercu. Za Podsused ne znam, ali u Grahorovoj se vikendom ne moze penjati; moze se preko tjedna. Hm, sto se tice rada s djecom, znam da su neki trenirali par klinaca, ali ne znam rade li to i dalje. Trebalo bi se raspitati.

Za pocetak predlazem da malu odvedete na Bundek kad je lijepo vrijeme, tamo je u sklopu djecjeg igralista jedna umjetna stijena namjenjena bas za klince. Tako cete najbolje vidjeti svidja li joj se ili ne.

Nikad nije prekasno za poceti se penjati. Ja sam se u 19. god, neki puno kasnije pa se opet odlicno penju. Naravno da je pozeljno se poceti sto prije ako se zele vrhunski rezultati, ali nekako mislim da vam to nije namjera.
Da malo bolje predocim (ne)vaznost godina i spola: vrhunske zenske penjacice penju smjerove (skoro) jednake tezine kao muski, medju njima je jedna od najboljih klinka od 13 god (ili tu negdje), klinac od 15 god pobjedjuje na seniorskim natjecanjima, te klinci od 10ak godina penju nesto sto moze jako malen broj odraslih - s druge strane, ljudi od 50-60 godina penju jako teske smjerove. Zakljucak: penjanje je za sve
pesimist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 14:29   #117
Bundek nam je bio otkriće čim je otvoren - na žalost, nekome je bilo zanimljivo skidati hvataljke na postavljenoj stijeni, tako da su poprilično prorijeđene. Istina, moja penjačica to je shvatila kao dodatan izazov, ali za dosta smjerova ima prekratke ruke ili noge da premosti nestale hvataljke... Šteta! Hvala za informacije za stijene - ići ćemo probati...
Dr.Jean Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:00   #118
Quote:
Dr.Jean Grey kaže:
Imam prvašicu (1. osnovne!) koja bi SVE: klizanje, karate, mačevanje, penjanje po umjetnim stijenama, jahanje, ples....osim tenisa i nogometa (nogomet smatra muškim a nemam pojma kako joj se tenis zamjerio - nikad nije bila na teniskom igralištu - ali hvala Bogu bar nešto neće!).
Naravno, sve ne dolazi u obzir, a neki sportovi zahtijevaju i određene tjelesne predispozicije - npr. za školu jahanja treba imati određenu visinu, da ne govorim o umjetnim stijenama...
U vrtiću je išla na ritmiku.
Što mislite, što bi bilo pametno i prikladno za spretnu 6-i-pol-godišnjakinju?

U toj dobi preporučujem plivanje, gimnastiku, ritmičku-gimnastiku, karate, atletiku.. Za sve druge sportove posebno momčadske ima vremena jer počinju u starijoj dobi a prethodno nabrojeni sportovi joj svakako daju dobru bazu. No bilo bi je korisno istestirat u nekom dijagnostičkom centru i selektirat u sport za koji ima najbolje motoričke, antropometrijske...i druge predispozicije.
__________________
Plavuša
M_a_r_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:11   #119
Quote:
pesimist kaže:
Tesko vikendom.. U Zagrebu postoje dvije stijene, jedna u Podsusedu, a druga u Grahorovoj ulici na Crnomercu. Za Podsused ne znam, ali u Grahorovoj se vikendom ne moze penjati; moze se preko tjedna. Hm, sto se tice rada s djecom, znam da su neki trenirali par klinaca, ali ne znam rade li to i dalje. Trebalo bi se raspitati.

Za pocetak predlazem da malu odvedete na Bundek kad je lijepo vrijeme, tamo je u sklopu djecjeg igralista jedna umjetna stijena namjenjena bas za klince. Tako cete najbolje vidjeti svidja li joj se ili ne.

Nikad nije prekasno za poceti se penjati. Ja sam se u 19. god, neki puno kasnije pa se opet odlicno penju. Naravno da je pozeljno se poceti sto prije ako se zele vrhunski rezultati, ali nekako mislim da vam to nije namjera.
Da malo bolje predocim (ne)vaznost godina i spola: vrhunske zenske penjacice penju smjerove (skoro) jednake tezine kao muski, medju njima je jedna od najboljih klinka od 13 god (ili tu negdje), klinac od 15 god pobjedjuje na seniorskim natjecanjima, te klinci od 10ak godina penju nesto sto moze jako malen broj odraslih - s druge strane, ljudi od 50-60 godina penju jako teske smjerove. Zakljucak: penjanje je za sve
Ja sam negdje citao, a i rekao mi je jedan instruktor alpinizma da bas jako mlade klince nije dobro vodit na penjanje prije puberteta jer vrlo rano pocnu savladavati teske smjerove i onda kad udu u pubertet i kasnije pocnu stagnirati ili nazadovati i onda ih to psihicki unistava. Penjanje se stigne uvijek poceti. Mozda je bolje da sad malo proba ako vec hoce, a ozbiljnije da pocne u srednjoj skoli. Sad bi bilo dobro plivanje, klizanje, skijanje, karate, atletika... Mozda kombinacija nekog bazicnog sporta tipa plivanje ili atletika zbog pravljenja kondicijske baze i karatea zbog refleksa i ravnoteze. A dolazi zima pa moze klizati i skijati. Ali mislim da bi bilo konzultirati nekog strucnjaka. Nekog doktora sportske medicine ili vrhunskog trenera nekog bazicnog sporta.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:07   #120
Quote:
snowleopard kaže:
Ja sam negdje citao, a i rekao mi je jedan instruktor alpinizma da bas jako mlade klince nije dobro vodit na penjanje prije puberteta jer vrlo rano pocnu savladavati teske smjerove i onda kad udu u pubertet i kasnije pocnu stagnirati ili nazadovati i onda ih to psihicki unistava. Penjanje se stigne uvijek poceti. Mozda je bolje da sad malo proba ako vec hoce, a ozbiljnije da pocne u srednjoj skoli.
Istina je da obicno stagniraju kad udju pubertet, ali uzmi u obzir da onda stagniraju na ocjenama 8a,b ili vise ako su stvarno dobri te nakon nekog vremena dalje napreduju. Ako krene penjati sa 20ak godina postoje vrlo velike sanse da nikad ni nece doci do tog nivoa.
Ali sve to nije bitno, mislim da je najvaznije da klincima u toj dobi bilo kakva aktivnost kojom ce se baviti bude zabavna i da kroz igru i zabavu jacaju svoje tijelo i duh, a sad koja ce to aktivnost biti je sporedno.
Ako stvarno zavoli samo penjanje, mislim da mu nece biti bitno koje ocjene penje.
pesimist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.