Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2019., 23:33   #1
Je li moguće voljeti nekog i nastavit dalje?

Pričajmo ovdje o živim ljudima s kojima nismo u mogućnosti biti, iz nekog x razloga, ili više ih.
Je li moguće voljeti tog nekog, a svejedno nastavit dalje, osjećati nešto i za nekog drugog?
__________________
Grab life by the oo
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 23:42   #2
Quote:
Elyse kaže: Pogledaj post
Pričajmo ovdje o živim ljudima s kojima nismo u mogućnosti biti, iz nekog x razloga, ili više ih.
Je li moguće voljeti tog nekog, a svejedno nastavit dalje, osjećati nešto i za nekog drugog?
Da.

Ali je jebeno tesko i bolno. To osjecanje za nekog drugog je skroz druga dimenzija i vise je samoobmana i inat nego duboki osjecaji.

Dubinu mozes imati samo za jednog.
__________________
The only person you should compare yourself to is the person you were yesterday.
gentle wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 23:45   #3
Quote:
gentle wind kaže: Pogledaj post
Da.

Ali je jebeno tesko i bolno. To osjecanje za nekog drugog je skroz druga dimenzija i vise je samoobmana i inat nego duboki osjecaji.

Dubinu mozes imati samo za jednog.
Nadajmo se da ne. Ili da osjećaji prolaze ako ih ne podražuješ ničim (blizinom, kontaktom).
__________________
Grab life by the oo
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 23:49   #4
osobno sam prestao vjerovat u ljubav i 'voljenje' nekog nakon prekida. dobro, znam da ljude ponesu osjećaji i to, al ja sam osobno želio što prije zaboravit na tu osobu kolko god ja ne htio prekid itd...

jedno je željet joj sve najbolje posle prekida, sad ako to netko stavlja na razinu ljubavi odnosno voljenja, nek mu bude... meni ne čini razliku. jer nema nekog načina na koji da to pokažem ako sam je već pustio...

isto mi je s voljenjem nekog ko mene ne gleda na isti način.
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 23:55   #5
Quote:
Elyse kaže: Pogledaj post
Nadajmo se da ne. Ili da osjećaji prolaze ako ih ne podražuješ ničim (blizinom, kontaktom).
Vremenom, uz manjak podrazaja, a uz spomenuto moguce podrazivanje s nekim drugim, naravno da osjecaji jenjavaju.

Ako ne prodje za godinu, proci ce za 10.

Ali to nije bilo pitanje.
__________________
The only person you should compare yourself to is the person you were yesterday.
gentle wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 01:17   #6
Quote:
gentle wind kaže: Pogledaj post

Dubinu mozes imati samo za jednog.
lažeš, Melita.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 06:25   #7
Quote:
Elyse kaže: Pogledaj post
Pričajmo ovdje o živim ljudima s kojima nismo u mogućnosti biti, iz nekog x razloga, ili više ih.
Je li moguće voljeti tog nekog, a svejedno nastavit dalje, osjećati nešto i za nekog drugog?
Ovisi kako si poslozim stvari u glavi.

Ako si slozim da sa nekim, koga volim ili imam ikakvu vrstu osjecaja, ne mogu nikad bit u odnosu iz nekog razloga onda mi ne treba dugo da tu osobu prebolim i krenem dalje. Ne prebolim u smislu da ga prestanem voljet za dva dana, nego prestanem patiti i otvorena sam za potencijalnog novog muskog.

Ako jos uvijek negdje postoji nada za nas dvoje, onda se ni ne trudim krenuti dalje, nego pokusavam rijesit te x razloge zbog kojih ne mozemo biti zajedno. Pa tako ne mogu ni stvoriti osjecaje prema nekom drugom, jer "hranim" osjecaje prema ovom prvom.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 09:37   #8
Quote:
Elyse kaže: Pogledaj post
Pričajmo ovdje o živim ljudima s kojima nismo u mogućnosti biti, iz nekog x razloga, ili više ih.
Je li moguće voljeti tog nekog, a svejedno nastavit dalje, osjećati nešto i za nekog drugog?
Mislis na onu - znate da ste jedno za drugo, mozda ste i zaljubljeni, ali ipak iz xy razloga odlucili ste da ne mozete biti zajedno?
U takvim slucajevima najbolje je prekinuti kontakte. Ako si ne dozvolis iluzije, uzaludna mastanja, vracanje na "sto bi bilo kad bi bilo", s vremenom se sve ugasi i moze se nastaviti dalje. Moguce je da ti osoba i dalje ostane draga, da osjetis toplinu kad je se sjetis, i da istovremeno pomisao nje kao partnera ili ljubavnika ostane zakljucana i zaboravljena.
__________________
"And... How goes your divinity?"
Kaliarni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 09:45   #9
Neki ljudi nikad ne prestanu voljeti jednu osobu.
Ali život ide dalje i svjesni su da i oni moraju krenuti dalje u nekom trenutku.
Mogu upoznati novu osobu i zaljubiti se u nju, ali ona jedna koja se duboko usjekla u srce može tu ostati i zauvijek.
Bitno je samo ne raditi dramu od života tamo gdje to nike potrebno.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 09:52   #10
Quote:
la forchetta kaže: Pogledaj post
Neki ljudi nikad ne prestanu voljeti jednu osobu.
Ali život ide dalje i svjesni su da i oni moraju krenuti dalje u nekom trenutku.
Mogu upoznati novu osobu i zaljubiti se u nju, ali ona jedna koja se duboko usjekla u srce može tu ostati i zauvijek.
Tako je. Nije lako, ali jbg...ima gorih stvari u životu
Cool guy31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 09:53   #11
Dobro je prvo u sebi definirati to "nešto" za nekog drugog.Mislim da nije pošteno prema novoj osobi ne razriješiti sebi neke osjećaje.Može se nastaviti,naravno,samo svatko zasluzuje kompletan odnos,bez usporedbi.
__________________
Don't waste your time always searching for those wasted years,face up, make your stand,and realize you're living in the golden years.
Milo malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 09:54   #12
Quote:
la forchetta kaže: Pogledaj post
Neki ljudi nikad ne prestanu voljeti jednu osobu.
Ali život ide dalje i svjesni su da i oni moraju krenuti dalje u nekom trenutku.
Mogu upoznati novu osobu i zaljubiti se u nju, ali ona jedna koja se duboko usjekla u srce može tu ostati i zauvijek.
Bitno je samo ne raditi dramu od života tamo gdje to nike potrebno.
Da, vecina ljudi ima tog nekog svog i uvijek je taj netko dio price o nesretnoj, zabranjenoj, nekakvoj ljubavi. I nikad ga nisu preboljeli do kraja.
Mislim da tu nije toliko u pitanju prava ljubav, koliko ta znatizelja šbbkbb i ne dobivanje potpunog kraja s nekim.


Ako je vec prava ljubav, onda mora biti sretna.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 09:55   #13
Muškarci ne mogu, ali žene mogu. Etta Place je voljela Butch Cassidyja i Sundance Kida podjednako. To mi je zgodan primjer.
Muškarci su drugačiji, poznato je da je malen sobičak srce bekrije, jednu jedinu može primiti.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 10:24   #14
Quote:
Milo malo kaže: Pogledaj post
Dobro je prvo u sebi definirati to "nešto" za nekog drugog.Mislim da nije pošteno prema novoj osobi ne razriješiti sebi neke osjećaje.Može se nastaviti,naravno,samo svatko zasluzuje kompletan odnos,bez usporedbi.
Nema tu usporedbe. Ako se itko uspoređuje sa bivšima, onda to čine upravo novi partneri sami sebi.
Kako dvije osobe mogu biti iste i zašto bi uopće netko htio biti nečija kopija?
Upravo ta očekivanja i forsiranja partnera da zaboravi bivšu ili bivšeg znače ne poštivanje njegovih osjećaja, njegove prošlosti i njega samog.
I u stvari dokazuju koliko si nesiguran u sebe.
Kako i zašto bi netko trebao izbrisati cijeli svoj dosadašnji život samo zato jer nova princeza ili princ ušetao u njihov život?
Jadno. Takav u mom životu ne bi bio ni pet minuta.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 10:49   #15
Quote:
Kaliarni kaže: Pogledaj post
Mislis na onu - znate da ste jedno za drugo, mozda ste i zaljubljeni, ali ipak iz xy razloga odlucili ste da ne mozete biti zajedno?
U takvim slucajevima najbolje je prekinuti kontakte. Ako si ne dozvolis iluzije, uzaludna mastanja, vracanje na "sto bi bilo kad bi bilo", s vremenom se sve ugasi i moze se nastaviti dalje. Moguce je da ti osoba i dalje ostane draga, da osjetis toplinu kad je se sjetis, i da istovremeno pomisao nje kao partnera ili ljubavnika ostane zakljucana i zaboravljena.
Ovo
kapsula100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 10:54   #16
Da

Proci ce
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 11:11   #17
Moguće je, al nekako je mlako, bezbeze u odnosu na pravu ljubav. Ali moramo, nema druge.

Ne kaže se uzalud: The one you love and the one who loves you are never ever the same person!
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 11:27   #18
Ograničavajuće mi je smatrati da u životu mogu upoznati samo jednu osobu koju ću voljeti cijeli život i da nakon prekida (nebitan je sami razlog) više nikada neću upoznati osobu s kojom ću uživati. Hajde... Ne! Previše drame je tu.

Sa svakim svojim muškarcem sam uživala, u neke sam bila zaljubljene, neke sam voljela, a prema svima imam dozu poštovanju. U nekoj fazi života smo imali nešto što je bilo divno, a sada postoje samo sjećanje na to i spremnost da u svoj život pustim ponovno osobu s kojom ću imati nešto posebno.

Ne postoje copy/paste odnosi, nema smisla žaliti za osobama koje nisu više dio naših trenutnih života. Bilo je bajno, trajalo je i sada više ne traje. Postoje uvijek neki osjećaji, naravno, nema smisla to negirati, ali nema više žudnje i to je dovoljno da se krene dalje sa životom.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 11:32   #19
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Ograničavajuće mi je smatrati da u životu mogu upoznati samo jednu osobu koju ću voljeti cijeli život i da nakon prekida (nebitan je sami razlog) više nikada neću upoznati osobu s kojom ću uživati. Hajde... Ne! Previše drame je tu.
.
Nisi shvatila temu. Naravno da ćeš se zaljubit u više njih. Pitanje u temi je, krenuti dalje DOK još uvijek voliš prvog. Dakle, ne kad ga preboliš.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 11:33   #20
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Nisi shvatila temu. Naravno da ćeš se zaljubit u više njih. Pitanje u temi je, krenuti dalje DOK još uvijek voliš prvog. Dakle, ne kad ga preboliš.
Ako ima žudnje - ne, ako nema žudnje - da.

Možeš nekoga voljeti bez da žudiš za njim. Barem meni to nije isto.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger